EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olga777
10. led 2011

@brego Ach jo, já už z vás mám depky 😖 V pátek jsem měla krev, tak si dávám pauzu a teď je tu u nás nějak přelidníno, tak zase na to nebudu mít pár dní klid. Jestli já to nestihnu .... 😠

imzadi
10. led 2011

@veverka_ nove tady http://www.epino.cz/objednavka.htm , jinak mozna je neco v bazaru... 😉

olga777
10. led 2011

@veverka_ na www.epino.cz, nebo použité tady v bazaru. Také to dávaly holky na aukro, jestli máš přístup. Jinak píšou v návodu, že by se mělo začít cca3 týdny před termínem. Mě to příjde málo. Být tebou, bych začala co nejdřív, protože né každý den pak můžeš 🙂

veverka_
10. led 2011

@olga777
@imzadi holky díky, však dělám co můžu 🙂 🙂 alespoň něco pro ten pocit! Díky moc a ozvu se.

slniecko77
10. led 2011

ahojte 🙂
..prisla som vas povzbudit @babika0 a vsetky, ktore mate menej nacvicene...na mna to prislo trosku necakane a skor v 38+4tt 🙂
..maly sa narodil v sobotu o 11.10 hod., 49cm a 2,91kg...som uplne bez nastrihu, mensie nadtrhnutie, ktore nebolo treba sit, po dvoch hodinach som odisla zo sprchy po svojich a vecer sme uz boli doma 😵
..vecer pred porodom som nacvicila 27,5 cm..mozno trosku viac a maly mal hlavicku 33,5cm..takze vsetko ide, len si treba verit 😉
..vsetkym dievcatam prajem VELA STASTIA 😵 😵 😵

babika0
11. led 2011

@slniecko77 jeeej gratulujeeem. dakujeme za povzbudenie. velmi to pomaha. noo ale mala si celkom male babo. ten moj mal 2900 uz pred mesiacom. ktovie co sa vo mne skryva. ale zase hlavicku maju priblizne rovnaku plus minus.
ako to ze ste uz vecer boli doma? to si rodila na SK?

brego
11. led 2011

@slniecko77 Ahoj, též gratuluju a přeju hodně zdraví oběma! A je vidět, že i když je nacvičeno míň, tak hormony tomu během porodu ještě dopomůžou.

danulavo
11. led 2011

Ahojky epinačky 🙂
Také jsem používala epino u druhé dcery k přípravě na porod a mrzí mě, že tomu tak nebylo i u prvé dcery (to jsem epino bohužel neznala a dopadla po porodu dost špatně ☹ ). S epinem jsem stihla "nacvičit" 29 cm. Dcera se narodila týden před termínem s váhou 3,6 kg a porod byl velká rychlovka. Díky tomu se porodní cesty nestačily plně připravit a měla jsem malilinkaté nastřižení (2 stehy). Nebýt epina, tak bych jistě dopadla velmi špatně jako u prvního porodu. Po porodu jsem se cítila dobře a mohla jsem úplně normálně sedět 😉 . Takže všem epino mooooc doporučuji, je to opravdu výborná investice.
Kdybyste měl někdo zájem, ráda odprodám "své" epino. Mám tu dražší variantu Epino delphine PLUS, která jde použít i po porodu ke zpevnění pánevního dna. Epino jsem kupovala myslím začátkem srpna 2010 (musím kouknout na fakturu).
Přeji všem hodně zdaru při cvičení a samozřejmě při samotném porodu Vašich drobečků 😵 .

imzadi
11. led 2011

@slniecko77 fakt super, skoda jen, ze ja cekam taky obrika 😝

@danulavo taky super, kez bych dopadla takhle 🙂

ja vcera vecer cvicila a vubec mi to neslo, ach jo...jako bych byla uplne stazena, a navic malej silene ale fakt silene kopal a poloha pro cviceni byla neprijemna, dneska musim maknout...

natama
11. led 2011

@slniecko77 gratuluju!
@imzadi ja to mela vcera uplne stejne, vubec mi to neslo a navic jsem uz nekolik dni na 27 a nemuzu se hnout z mista. no a broucek ma ted cca 3500g takze taky zadnej prcek.

imzadi
11. led 2011

@natama no tak jsem rada, ze nejsem sama, ale za nas obe bych byla radsi, kdyby tomu bylo naopak 😀

slniecko77
11. led 2011

ahojte 🙂
@babika0 rodila som v UK, kde sa ani nastrih nerobi rutinne..ale ja by som ho preferovala pred rupturou 3. stupna, aj som to mala v Porodnom plane
@natama @imzadi @brego urcite je dolezita aj vaha dietatka, ale najdolezitejsia je velkost hlavicky..telicko som popravde pri tlaceni necitila..este mozno trosku pliecka 🙂
..a podla mna to ma aj dobry psychologicky efekt, vacsi pocit sebaistoty, ze si urobila vsetko preto, aby bol porod co najplynulejsi a bezproblemovy 😉

..este raz vsetkym vela uspechov s Epi-No, mozem len odporucat a urcite ho pouzijem aj pri druhom tehu 🙂

tynucha
11. led 2011

Ahoj holky, vůbec se nebojte, že by 29 cm nestačilo, já jsem měla nacvičeno 29-30cm a malej měl hlavičku 35cm (3300g, 49cm) a ven lezl 3-5 minut (střihli mi oxytocin), takže o nějaké postupné postupné přípravě porodních cest taky asi nebyla moc řeč. Myslím, že větší problém než 29cm je přesvědčit porodníky, aby prvorodičku šmahem nenastřihli 🙄

luculele
11. led 2011

@slniecko77 Ahoj, ako to, ze ta pustili domov tak skoro? AJ ja chceeem 😎

veverka_
11. led 2011

ahojky, tak jsem dnes pořídila epi - no - mám tak akorát čas!!!! koupila jsem ho v prodejně na Josefské 1, Brno - obchod Brána dětem nebo tak nějak.

imzadi
11. led 2011

@veverka_ no vidis, tak z vesela do cviceni 😉

slniecko77
11. led 2011

@luculele ahoj, rodila som v UK..a tu ak nemas problem ty alebo dieta, pustia ta domov po 6 hodinach..aj nas trochu pediater odhovaral, ale isli sme domov okolo 18.30hod. a nechcelo sa mi ist na odd., kde lezi na jednej izbe viac rodiciek, doma sme si to viac uzili 😵
..ani som nemala pocit, ze som bola v nemocnici a hlavne som absolutne mobilna, takze nebol dovod zostavat 😉

veverka_
11. led 2011

@imzadi musím to nějak přečíst nebo máš nějaký návodeček zkrácený??? 😅 😅 😅 😅

imzadi
11. led 2011

@veverka_ no radsi si to procti, ale ja cvicim tak, ze zavedu vyfoukle epino, 10x stahnu panevni dno a pak drzim 10s stahnute...a pak zacnu nafukovat, kdyz citim, ze uz je to hodne, pockam aby si telo privyklo a prifouknu....pak zkusim pomalu vytlacit...hlavne to chce pomalu, nikam nespechej, a nehrot to, at se nezranis 😉

veverka_
11. led 2011

@imzadi děkuji moc, kdyžtak sem napíšu kdyby něco, jo? díky moc verča

olga777
11. led 2011

Ahoj tak jsem zase začala cvičit. Dnes jsem byla na UZ a miminko má 3441g a hlavičku 9cm. Není to tak moc, ale na to, že jsem zase na 7,5cm (raději po pauze už pomalu), tak mám obavy, abych to dala 😝
Ještě mám dalšího strašáka a to, aby se porod z mé strany rozjel, protože nejsem stále připravená. Jdu hledat nějakou diskuzi na to téma. Kdybyste některá o něčem věděla, prosím, dejte odkaz,....jetli se tedy může (o lektvaru s ricinovým olejem už vím).Dík Olga

imzadi
12. led 2011

@olga777 tak to jsou pekna cisla maleho...to das v poho 😉 ja se vcera pohla o pul cm, ale moc to nejde 🙄 do toho napoje teda jdes? 😀

vesperr11
12. led 2011

@olga777 vždyt máš ještě více času než já s imzadi 😉 ,myslím s tou přípravou.
já jsem dnes byla na kontrole,sono mi dnes nedělali,takže jen z mibulého týdne poslední info 3200-3300g,jinak jsem se ptala dr. na odhad termínu,tak prý by to mělo být opravdu kolem toho mého termínu....uvidíme

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 malej vazil minuly tyden 3300g? tak to ma ted asi 3,5 kila co 😀

vesperr11
12. led 2011

@imzadi
@olga777
tak jak na to koukám,máme termíny těsně po sobě,jsem zvědavá,holky,jak to bude ve skutečnosti...a vlastně všechny 3 chlapečky 😉 ...

vesperr11
12. led 2011

@imzadi
jo jo.odhady jsou tak 250-350 g za týden přibírají na váze ted v posledním měsíci

vesperr11
12. led 2011

@imzadi
Jinak říkala Dr.,že mi další sono udělají příští týden,tak jsem zvědavá...na tu váhu a taky na BPD hlavičky...minulý týden jsem se ptala a hned dle toho počítala cca obvod hlavičky a srovnávala s tím,co mám nacvičeno,nebo co se mi už jednou povedlo.
Ivčo,kolik váží tvůj chlapeček?

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 @olga777 dame zavody?🙂 ja jdu na kontrolu zitra...bojim bojim. Vesper a merili mu hlavicku?

vesperr11
12. led 2011

minule naměři 🙂 l BPD-91mm a Vám?

vesperr11
12. led 2011

@imzadi
I kontrolky máme den po sobě 😎 ,jak to hezky klape. Vážně jsem zítra zvědavá s jakou novinkou přijdeš zítra ty🙂
V kolik můžem očekávat info? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru