EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 no me ho naposledy vazili 30.12. a to mel odhad 3100g, takze ted bude mit asi taky 3,5 a k porodu rikal doktor pres 4 kg...uvidime zitra...hlavicku mi ted dlouho nemerili, jsem zvedava...ale bojim se, ze s tou vahou jeste zamava ta ma cukrovka, posledni dva dny jsem docela hresila 😝

jinak ja se svym doktorem o Epi nu mluvit nemuzu, je proti tomu 🙄

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 a zitra jdu na 8 na kontrolu, pak za kamaradkou, ale nekdy dopoledne se tu objevim 😉 a dalsi kontrola bude predpokladam zase dalsi ctvrtek...

vesperr11
12. led 2011

@imzadi já mám taky další kontrolu další středu,tedy přesně po týdnu.
Já jsem o Epi nu s dr. nemluvila a ted ani nebudu,jen asi s porodní asistentkou.Včera jsme byli na předporodním kurzu a byla tam fajn asistentka,fakt dokázala získat důvěru maminek...navíc povídala tak,že jsem myslela,že budu muset odejít-téměř mi tekly slzy,jí prý taky....

vesperr11
12. led 2011

@imzadi
ještě jsem se chtěla zeptat,máš nebo budeš si psát porodní plán?

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 mam uz napsany 🙂

olga777
12. led 2011

@imzadi No uvidíme, kdy porodím, jestli miminko ještě naroste. Adélka měla 3750g, 52cm, hlavičku nevím. Kluci prý bývají větší. Ten nápoj bych chtěla, pokud to nepříjde samo. Už jsem nakoupila (je to na diskuzi o nápoji), ale napadlo mě, kdybych dostala po tom nějaké brutální kontrakce, jestli to nepoškodí jizvu po císaři. Ale ty bych měla po oxytocinu ještě větší (jenže oni prý po císaři nevyvolávají- alespoň v Hořovicích. Tam rovnou kuchnou). Tak já k tomu dospěju... 😀
@vesperr11 první termín mám za týden 19.1. 😖

olga777
12. led 2011

@imzadi můj mrňous má BPD 89mm, včera měřený. Nevím, jestli mi ještě pošlou na uz do porodnice, asi už né a v poradně to nepozná s tím malým uz. Ale já klidně prohraju, mě to vadit nebude 😀 😀 ...alespoň si jí neroztrhnu až k pr... 😀 A jestli myslíš závody s epi-nem? Nebo snad kdo porodí dřív??

imzadi
12. led 2011

@olga777 zavod, kdo porodi driv🙂 s velikostma je mi jasne, ze kazda bychom uvitali zlaty prumer 😀

olga777
12. led 2011

@imzadi tak to jdu míchat lektvar 😀

imzadi
12. led 2011

@olga777 🙂 kolik vlastne stal ten olej?

olga777
12. led 2011

@imzadi 50g 39kč

vesperr11
12. led 2011

@olga777
jak to připravuješ,?

olga777
12. led 2011

@vesperr11 mrkni na: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-... je to hned někde na začátku

nicky655
12. led 2011

ahojte,
no prave mi dorazil domov balonik.a skusala som ho nafuknut len tak " na suchu" - teda fuha 😒
to sa Vam fakt vsetkym podarilo cvicenim dosiahnut tu velkost?

Ale tak aspon clovek bude priblizne vediet ake to asi je. Je to teoreticky aspon trochu porovnatelne ?

delf14
12. led 2011

tak já dnes budu cvičit přítel jde na noční budu mít klid 🙂 jsem zvědavá kolik dám 😝

babika0
12. led 2011

ahojte. vcera som necvicila, dnes som zase dala "len" 29cm a ked som chcela silou mocou viac, tak som nasla kapicku krvi. ked to nejde tak to nejde. zajtra pauzjem. aj tak mi to bolo prd platne, lebo som dala 29,5. nestoji to zato ponahlat sa. noo to by aj mna zaujimalo, v akom poradi porodime.

delf14
12. led 2011

mě štve holky že ten balonek mě furt leze ven stěží ho tam udržím hrůza

imzadi
12. led 2011

@nicky655 tu blbost s nafouknutim jsem udelala taky🙂 a srovnatelne to dle meho je naprosto presne 😀

@babika0 opatrne, ja si take trosku natrhla hraz, udelala se mi minitrhlinka, coz mi prijde nebezpecnejsi, nez kdyz budu mit nacviceno 29...ikdyz to jeste nemam 😠

@delf14 je to narocne, ja to ted delam tak, ze balonek zavedu hloubeji a pak nevyjizdi, ale tlak na vnitrek, hlavne konecnik pri nafukovani je silenej 😝

nicky655
12. led 2011

imzadi: no po tom nafuknuti uz to aj mne prislo ako blbost 😀 ale clovek si to aspon bude vediet predstavit.
len dufam, ze to teda pomoze proti tomu nastrihavaniu. asi na to upozornim aj doktora pri porode ze som cvicila, tak nech sa neponahla s nastrihom 🙂

delf14
12. led 2011

@imzadi no zkusím to hlouběji no ono při porodu to taky tlačí na konečník 😀 aspon už víš jak to vypadá

imzadi
12. led 2011

@delf14 jojo, souhlas...ale preci jen v navodu je to jinak 😝

delf14
12. led 2011

no jo návod někdy je lepší ho zmačkat a hodit do koše 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luculele
12. led 2011

Ach jaj baby, tie co ste uz pomali v termine, neviem, ako cvicite.. mna uz vsetko boli, uz len lezim a nic nevladzem.. no.. mozno sa este dnes premozem. . . tak drzim palce aj vam pri cviceni a hlavne pri porode 🙂

olga777
12. led 2011

@luculele no já na tom budu asi nejlíp.....mám nacvičeno 7,5cm 😀 😀 .... a už přemýšlím, že se na to dnes zase vyprdnu. Také mě všechno bolí, vůbec jsem se na dnešek nevyspala a jsem už uplně vyřízená. Ach jo 🙄

vesperr11
12. led 2011

já jsem se dneska musela donutit,protože jsem se na to vykašlala včera....ale dnes jsem dala 30-31.Tak jsem zvědavá na to,zda se to zúročí při porodu

imzadi
12. led 2011

@vesperr11 tak ted jsi me nastvala, jak si to provedla? 😕

sharlotta
12. led 2011

No, ja som dnes prvy krat skusila epi no a 3x som nafukla a celu ma oblial studeny pot, chcela som to vydrzat, ale nedalo sa. 😒 Pripada mi to ako "mission impossible" 😖 🙄 😕 😅

olga777
12. led 2011

@vesperr11 to je fakt úlet a to máš jen o dva dny dřív termín. Já se tedy sotva držím na nohou, ale já snad do toho ještě dnes půjdu. Alespoň si udržet těch mejch 24cm 😅

babika0
12. led 2011

@vesperr11 tak to ti gratulujem. kazda mame asi dane nejake tie fyzicke prodispozicie, a niektorej to ide lahsie inej tazsie.

vesperr11
12. led 2011

taky mi to na začátku cvičení,když jsem četla výsledky holek,připadalo jako misssion impossible....ale našla jsem si system,každá to děláme asi trochu jinak.No na Kinsli tady asi nemá nikdo a rozhodně já s ní soutěžit nebudu,stejně si myslím,že tohle je mé maximum.
Zjistila jsem,že mi vážně pomáhá uvolnit svalstvo horká vana před cvičením,pravdou je,že ke konci přifukování toho balonku už to dlouho nevydržím,takže pak je to rychlovka....ruka mě od toho stejně bolí,takže pak ke konci to napumpuju rychleji a vytlačím.....říkám si,že když nic,tak aspon si ta hráz trochu )byt v rychlosti) navykla na ten obvod. Ivčo,dej si fakt horkou vanu,klidně i 20 minutek,pak mi to vždy šlo mnohem lépe.Pamatuješ,jak jsem psala,že jsem měla trhlinku a pak i 4 dny necvičila? už necvičím bez koupele a trhlinka žádná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru