EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
18. led 2011

@brego
Velká gratulace a hodně štěstíčka oběma

olga777
18. led 2011

@imzadi ahoj už mám nacvičíno. Asi se nehnu z 9. Mám 29cm, tak alespoň o 1 cm víc než včera (bylo 28).

imzadi
18. led 2011

@olga777 no super, jsi sikovna...ja jsem nejak lina vstat, jit se umyt a pustit se do toho... 😝

vesperr11
18. led 2011

@imzadi
Já jsem dnes taky trochu poskočila....jen jsem zvědavá opět na váhový odhad zítra v porodnici.

jerryjanka
18. led 2011

@imzadi ale v pohode sa tu všetcia divia že 5 dni po sekcii a ja nemam problem urobiť drep, beham tu po chodbach smejem sa sedim v tureckom sede a tak - pohodka čistá

olga777
18. led 2011

@brego Tak moc, moc, moc gratuluju, krásně se to čte 🙂 ale docela dlouhý porod. Hlavně, že jste v pořádku. Hodně zdravíčka

olga777
18. led 2011

@imzadi no a já jak byla. Už jsem se začala i na sebe naštvávat, páč jsem se na to včera vyprdla a dnes už jsem začala nad tím také přemýšlet.

imzadi
18. led 2011

@vesperr11 no pockej, tak to uz jsi taky na 34 ne 😀

@jerryjanka no a jak to delas?🙂

tak a ted jdu fakt do te sprchy...jeee, ale boli me v krizi, zase 😠

olga777
18. led 2011

@imzadi no jo, už jsme jak důchodci

jerryjanka
18. led 2011

@imzadi no ked mna ta rana nejak neboli - skôr ma bolia kosti lonove z toho otvarania - čo som sa stihla na 4 prsty otvoriť a potom chrbtica v oblasti vpichu tej epiduralky. ale rana - ta je asi najviac vpohode

veverka_
18. led 2011

ahoj holky, zítra jdu poprve do porodnice na ty pásy, řekněte co mě tam čeká? díky veve

babika0
18. led 2011

@imzadi
@vesperr11 a co my, kedy ideme na to??

babika0
18. led 2011

a este
@olga777

imzadi
18. led 2011

no ja chci co nejdriv🙂 ale zatim nic...tak jsem aspon dneska vytlacila tech 10 cm, coz je teda cca 31 prumer 😵 ale kdyz mam zavedeno a nafouknuto, tak ten tlak na cipek a konecnik je silenej...

@veverka_ lehnes si na 20 min, pripoji ti dve sondy k brisku a budou kontrolovat, co dela mimco v brisku a jak reaguje tva deloha...neboli to, jen poslouchas tlukot srdicka 😉

olga777
18. led 2011

@veverka_ Michal tam jednou byl se mnou a řikal, že je to jak závod chrtů 😀 vem si sebou něco na čtení.

@babika0 já to vidím, že po neděli jdu do riciňáku

olga777
18. led 2011

@jerryjanka tak to je dobře, alespoň se ti to rychle zahojí

@imzadi a to děláš jak, prosim tebe..... mě polévá studený pot u 9cm 😝

jerryjanka
18. led 2011

no zahojene to prakticky už je - fakt si dali zaležať a vraj mi namiesto normlaneho stehu robili ten špeci čo sa dava celebritam 😀 😀 😀 som im na stole hovorila že nech si daju zaležať že chodime na kupalisko 😀
a hlavne operovali ma dvaja skvelí ludia - vlastne surodenci 🙂

veverka_
18. led 2011

@imzadi obdivuju,jak to děláš! prosím tě napiš nám postup i s tím, jak ležíš sedíš nebo jak to děláš? Jak hluboko zasunuješ? kolik cm ti kouká ven z balonku? Jsem z toho pořád jelen, dám třeba 7, ale to mám zasunutou jen špičku - jakože na hrázi to je, ale né vevnitř, ty máš třeba půl balonku na 10 a vevnitř ? a nevyjíždí ti?
prosím dej nám návod! díky moc a držím palec

kinsli
18. led 2011

Holky moc a moc gratuluji k novým miminkům 😵

Jinak z naší strany epino super 😵 můžu jedině doporučit těm co váhají 😉
Vojtíšek 4310g a 55 cm bez poranění na jednu kontrakci 😀

tedy myslí z porodních cest, jinak asi na 3 kontrakce 😉

pokud by jste měl někdo zájem budu prodávat za 1000,- včetně pošty. Používala jsem samozřejmě s kondomem 😉

veverka_
18. led 2011

@kinsli ahoj Kinsli, prosím poraď krátký návod, jak jsi cvičila - jak hluboko jsi vsunula a tak. Blahopřeji k miminku a závidíme!

imzadi
19. led 2011

@kinsli uzasny🙂 jsi muj nedostizny vzor 😀
@veverka_ cvicim v pololeze, mam dva polstare pod zadama, nejdriv zavedu epino normalne, tzn. ze mi kouka jedna tretina ven a cvicim stahy panevniho dna, pak zacnu nafukovat a to balonek vyjizdi, takze nohy k sobe a hodne zabrat rukou, co drzim balonek aby byl aspon chvili na hrazi...

pak zavedu znovu, ale uz trochu hloubeji, defakto mi z pochvy kouka jen ten bilej konecek a zacnu nafukovat vic, citim ten tlak a kdyz uz to nemuzu vydrzet, tak tlacim, jako u porodu 😀 nadechnu se, zadrzim dech, dam bradu na hrud a pomalinku tlacim a porad pridrzuju balonek, aby nevyletel...jakmile se dostanu ale za ten nejvetsi prumer balonku, tak uz epino vetsinou vyklouzne, ale to mi nevadi....a takhle to udelam jeste tak dvakrat, trikrat, vzdy se snazim aspon jedno prifouknuti pridat a pak jsem KO 😀

@olga777 zitra si olej asi taky koupim 😝

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
Ahojky,tak už jasme doma z další kontroly.Ivčo,34 nedám ani náhodou,to by mě roztrhlo 😎 ,a kdyby jsi mě viděla před otěhotněním,tak by jsi řekkla,že to snad ani nepude.....jsem děsně štíhlá....teda byla jsem🙂 a doufám,že zase budu 🙂.Včera jsem vytlačila 31,8 a víc se pokoušet nebudu,jednak si myslím,že to stačí a pak se nechci poranit....ono stačí mít tohle /kolem té 30,31/ a ne trhat rekordy-od toho tady byla Kinsli 😉 ...

Jinak jsem se ptala dnes PA na ten Dianatal a říkala ,že si myslí,že to je zbytečnost,totéž udělá i mesocain gel ,pokud jej ovšem PA použije.
Jinak my dnes máme asi 3700g a na ten náš termín 22.1. to asi moc nevypadá,takže další KO v uterý.

vesperr11
19. led 2011

A Kinsli velká gratulace k miminku a hladkému porodu

imzadi
19. led 2011

@vesperr11 to mas krasna cisla, vsechna🙂 ale ze ses tesila, ze na monitoru uz se bude neco dit 😀 me dneska trosku boli podbrisek...ale nic pravidelneho, spis asi tak uz pul hodinu v kuse 😝

uvidime, co ja zitra 😵

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
já si myslela,že se něco bude dít ze čtvrtka na pátek,jak mě probudily křížové bolesti,ale nic se nedělo ,tak jsem doposud v klidu.nebudu se stresovat,vše nechám na lékařích,nebudu se ani snažit nic urychlit či vyprovokovat nějakým chozením,fyzickou námahou...prostě ,až vše dozraje tak jak má,tak to bude🙂

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
ale budu se těšit opět na tvoje zítřejší čísílka broučínka 😅 , docela je to legrace ,jak ty naše mrnousky porovnáváme 😎

imzadi
19. led 2011

@vesperr11 ja obdivuji ten tvuj klid, ja to mam opacne 😝 me by zajimalo, jestli ty nasi prckove krome pribirani jeste rostou do delky a tak...malej kope uz fakt huste, ted mi drcnul do notebooku 😀

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
jo jo,zrovna jsme to probírali v poradně.....že má asi delší nožičky.....no jsem zvědavá,až se ukáže mamince a pak jak se budou odhady lišit od skutečnosti.Zítra dej vědět i ty jaké Vám naměřila pani doktorka míry,ju?
A taky nejsem bůhví jak v klidu,ale co nám zbývá? Nic ,jenčekat.Dle mě je takové to uspíšení škoda,až se rozhodnou,tak mezi nás přijdou a až to bude ten týden po termínu,pak se to bude řešit.Být tebou,tak jsem v klidu a jen a jen ODPOˇCIVÁM a nabírám sílu,nehonila bych se ani úklidem ani ničím jiným.Vážně odpočívej,bude se to hodit.

imzadi
19. led 2011

@vesperr11 snad se u nas zitra bude merit, uvidime...a dneska odpocivam, jen jsem rano poklidila a vyvarila lahvicky a dudliky a jinak se valim...ale zada bolej stejne jako bych drela 😝

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
Máš i sterilizátor na dudlíky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru