EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

mikaga
9. bře 2011

@ivett25 já bych to s těma číslama zas tak neprožívala, jsi na tom hodně dobře a je myslím jedno jestli nafoukneš 9 a kus vevnitř nebo na hrázi, hlavně že to pak v klidu vytlačíš...
@moka já kondomy kupovala přes internet, adresu jsem našla tady na diskuzi, kdybys chtěla je na stránce 267...desinfekční čtverečky se dají bez problémů dají koupit v lékárně

ivett25
9. bře 2011

@mikaga, tak vytlačení mi problém nedělá. Jen jsem někde četla, že je prý důležitější kolik dáš na hrázi, než kolik nafoukneš uvnitř. Tak jsem chtěla zkušenosti maminek. 🙂 Já si stejně myslím, že se už na víc nedostanu. A dívala jsem se do zprávy od mudr. a obvod hlavičky HC vychází na 35,5 cm. Epino je při 10 cm na 31 cm, takže se tam s pružností hráze počítá.

moka
9. bře 2011

@mikaga Dik, uz som si ich objednala, tak dufam, ze coskoro pridu, nech mozem zacat cvicit 🙂
Este otazocka: kedy ste zacinali cvicit? Odporuca sa tusim od ukonceneho 36 tt, ja rozmyslam, ze zacnem od zaciatku 36 tt, bojim sa, ze to pojde pomalicky u mna...

mikaga
10. bře 2011

@moka ...v návodu píšou 3 týdny před vypočítaným termínem porodu, ale některé holky tady na diskuzi psaly, že začaly dřív...ono nikdy nevíš jestli budeš rodit dřív nebo přenášet...
dnes jsem dala 7 a půl, takže nějaké pokroky jsou, člověk si hlavně musí zvyknout na ten pocit a přijmout, že to prostě trochu bolí

landrea
11. bře 2011

ahoj dievcata, tak ja sa uz tiez pomalicky chystam, buduci tyzden uz zacnem. skusala som ale uz , nevydrzala som, tiez sa mi zda nepredstavitelne nafukat tych 10, panecku :O)).

ja epika pouzijem bez kondomov, s lubrikantom primeros, maju rozne vonicky bezne v drogerke ( ja som konketne kupila v dm) vzadu vzdy pekne pisu ci je na vodnej baze..
pred pouzitim ho postriekam dettol sprejom a utriem pap. obruskom .po cviceni umyjem tek. mydlom ( aj cele sa da ) a znova prestreknem dettolom. po ukonceni pouzivania by sa mozno dalo aj vyvarit, co myslite :O)
? alebo dettol ma aj pripravok, taky desinfekcny roztok na celkove ponorenie a desinfekciu..

peknykvietok
11. bře 2011

Ahojte kočky, predám epino - kupované v máji 2010, takže ešte stále v záruke. Poslúžilo super a vrelo odporúčam. Ak by mal niekto záujem, prosím ozvite sa na mailovú adresu zuzkaaupair@azet.sk

elgr
13. bře 2011

Ahojte maminky, tak přidávám ssvojí zkušenost s balonkem epi-no.
Porod trval cca 8 hodin, díky epinu jsem se rychle otevřela, porod proběhl uplně suprově, bez epiduralu.
Žádný nástřih, tlačení cca 5 minut, takže rychlovka 🙂
Malinká měla hlavičku 34 a já měla natrénovano 32.
Takže vřele doporučuji, jako jediná jsem se v porodnici posadila a pohybovala bez problému 🙂

romca13
13. bře 2011

ahojky holky,,,, zatím ještě těhu nejsem,ale tahle metoda mě hodně zajímá,,, ,zatím jsem četla je n samé kladné ohlasy,,, zajímalo by mě ale, jestli se tu najde někdo , kdo EPI-NO používal a pak se řekl, že to bylo zbytečné nebo že to bylo k ničemu, ,proště jestli je tu někdo ,kdo s tím byl nespokojený..... díky za info 🙂

landrea
13. bře 2011

@romca13 par dievcat sa nastrihu nevyhlo,aj poraneniam. ale aj tak pisali, ze aspon ten pocit prechodu hlavky cez tu oblast mali vlastne nacviceny, a ze aj to im velmi psychicky pomohlo. ze vedeli co cca cakat. 🙂
zatial sa neobjavil nik komu by naprv vyvolalo porod, alebo privodilo nieco vyslovene negativne. ale som zvedava ci niekto pisne 🙂

romca13
13. bře 2011

@landrea díky moc za info 🙂 mě právě zajímalo, jestli tu někdo napíše, že mu to bylo třeba k níčemu

mikaga
14. bře 2011

myslím, že k ničemu je to jen v případě plánovaného císaře, jinak to maminkám pomáhá alespoň po psychycké stránce, i když to třeba pak nevyjde přirozenou cestou

svatule
16. bře 2011

@romca13 tak mě bylo k ničemu, ale jen proto, že jsem nakonec musela pro KP prcka rodit plánovaným císařem...ale stejně ho mám ve skříni schované na druhé a doufám, že ho ještě využiju, protože hlavně pomáhá psychicky, že si pak, jak člověk nacvičí třeba tu 9 věří, že to fakt půjde...tak doufám, že se příště císaři vyhnu 😉

moka
16. bře 2011

ahojte, dievcata, ste tu niektora momentalne "cviciaca"? Ja by som chcela dnes alebo zajtra zacat, nejako sa toho bojim 😒 Ale nechcem to odkladat, nech stihnem nacvicit potrebny obvod. Som v prebiehajucom 36 tt.

mikaga
17. bře 2011

@moka jojo já cvičím, snažím se pravidelně, ale občas trochu flákám 😅 Rozhodně se nemáš čeho bát, napoprvé to nepřeháněj, uvidíš co je to za pocit a jak s tím zhruba pracovat...není to nic hrozného, ale ani nic super příjemného, to je taky pravda 🙂

moka
17. bře 2011

Tak dnes som vyskúšala epino 🙂 Na prvýkrát som nafúkla iba 3x, čo bolo u mňa asi 4,5 cm, ale niekde začať musím, nie? 😀 Aspoň som sa zoznámila s epinom.

mikaga
17. bře 2011

@moka jasně, pomalu, ale jistě!

irusza
17. bře 2011

Já jsem taky cvičící..Cvičila jsem zatím jen 7x a jsem na 7,5cm.... trochu to flákám, ale musím se polepšit pač se to pomalu blíží 🙂

mikaga
17. bře 2011

dneska jsem dala 8,5 cm...juchů, ale je to fuška, takže 10cm! si teda fakt neumím představit 😅 No ještě 10 dní a jedenáct kondomů 😀 tak jsem zvědavá, kam to zvládnu...
Holky nebolí vás při cvičení v kříži? Mě teda dost, asi to fakt simuluje porod se vším všudy...

moka
17. bře 2011

@irusza Ty si dobrá, že 7x cvičenie a 7,5 cm.. O tom ja môžem len snívať.
Baby, koľko stlačení balónikom alebo koľko mm si pridávate pri každom cvičení?

mikaga
17. bře 2011

@moka já to beru podle pocitu...většinou tak jedno dvě přifouknutí při každém cvičení, ale velikostně to ne vždy odpovídá, prostě jednou zmáčknu víc jednou míň...takže jednou je balónek po 18 stlačení stejně velký jako jindy po 20 stlačení...

landrea
17. bře 2011

ja som uz tiez asi 4 dnicky sviciaca, ale napr vcera som necvicila, ja som uz druhorodka, a celkom sa mi da nafuknut aj24- 25cm obvod, ja si to meriam radsej tak, lebo je to pre mna lepsie odcitatelne, na tu mierku na papieriku sa mi zle diva a nie som si nidkdy ista :O)

landrea
17. bře 2011

na prvy raz som dala tak 22 ( pred 4 dnami)

moka
17. bře 2011

@landrea to bude urcite aj tym, ze si druhorodicka. Ja budem musiet viac cvicit.

landrea
17. bře 2011

@moka , urcite, ja ked som sa obavala ako to pjde, lebo mam krcove zily na rodidlach, ale nebolelo to vobec, ani nijako pri cviv=ceni neprekazaju, tak som rada, . celkovo by ma nemali nastrihnut, a ked si to rozcvicim, dufam, ze to este lepsie pripravim . ale neboj to pojde, povolime 🙂

irusza
17. bře 2011

@moka taky přidávám podle pocitu... A stisknutí balónku nepočítám, spíš se soustředím na dýchání a hlavně rozdýchávám tlak na konečník ( to mám někdy pocit, že mi vylezou oči z důlku)... 😀 😀 Dnes cvičit nebudu pač jsem byla v poradně a Dr. se na mě vyřádila, tak dam spodku volno....

llllucka
18. bře 2011

@romca13:neřekla bych,že jsem byla nespokojená,ale jestli to bylo k nečemu,to nevím.Psychicky mi to nepomohlo,ale já se porodu nebála,šlo to dovnitř,musí to i ven🙂Nástřih potřeba byl.Ale možná to bylo tím,že jsem rodila velký dítě (malej měl 4350g).Ono s tím nástřihem,mě nastřihli a žádný problém jsem neměla.Kamarádku nenastřihli,ani ji nešili,jen byla podřená,ale bylo to pro ni horší než pro mě.Nikdo mi neřekne,jestli to k něčemu bylo (bez nácviku by mě třeba museli nastřihnout víc nebo taky ne).Doma ho mám,takže cvičit budu zase.Jestli bych si ho znova koupila,nevím,asi ne.V mém okolí ho neměl nikdo a jediná já jsem byla nastřižená,ale nemusí to nic znamenat.

landrea
18. bře 2011

ja som pri pravom nastrihnuta bola( o epine som vtedy nevedela, a doki sa veru urcite nesnazil nestrihat, co mam tak zbezne odcitane, mam pocit ze ceske dievcence pisete castejsie ze sa snazia uz nestrihat pausalne, tu je to podla mna este nie take ) moj nastrih sa hojil dobre, nemala som ziaden problem, . ale co ak doki nezosije dobre? dozivotne tahanie , neprijemne pocity pri styku , dokonca mi kamaratka vravela, ze to citi pri zmene pocasia a pred menstruaciou, tomu sa chcem vyhnut ako sa len da 🙂 ak to je len trocha mozne . mozno v malom percente , ale predsa len sa stane ze to uz nie je ok..

atemi
18. bře 2011

Ahojte maminy 😉 , predavam EPI-NO, kupene v decembri 2010, pouzite par krat, vzdy s kondomom, bez chybicky, v original obale s navodom, za 45eur. Najlepsie osobny odber v BA. Ak mate zaujem, napiste mi IP.

bejkn01
18. bře 2011

ahojte chcem vas poprosit o radu:
ake cistite epi-no? Musim ho pouzivat s kondomom? Nejako sa bojim, neobsahuju kondomy nahodou nejaky olej? Nechcela by som ho poskodit. Nestaci ho pred kazdym pouzitim a po pouziti vyumyvat v teplej vode s mydlom - dettolom - ten si myslim, ze dost nici bakterie. A pri pouziti nestaci balonik len natriet troskou lubirkacneho gelu na vodnej baze? Dakujem velmi pekne.

mikaga
18. bře 2011

@bejkn01 ..nemusíš ho používat s kondomem, mě to ale připadá higieničtější (třeba v případě že ho máš po někom nebo ho naopak chceš dát nebo prodat někomu po sobě) omýt a vydesinfikovat určitě taky stačí. Pokud chceš používat kondomy, musíš koupit speciální na vodní bázi, právě abys balónek nepoškodila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru