EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kulenka
18. dub 2012

@pifina Já mám od Rossmana, světle modrá krabička, doufám, že jsem používala správné, ale někdo tu o nich taky psal 😕

pifina
18. dub 2012

@kulenka neviem, ci sa tato znacka predava aj na Slovensku, zatial som ich nikde nevidela, ale dik za tip 😅

pifina
18. dub 2012

tak som zistila teraz v nejakom e-shope, ze niektore durexy su lubrikovane na vodnej baze, takze zajtra zase nabehnem do DM studovat krabicky 😀

luckap123
18. dub 2012

@kulenka no ještě máme čas...ale už slušně poslíčkuju,dle mudra to do týdne bude určitě tak uvidíme 😉 to čekání není nic moc 😒
a teda Beátka je nádherné jméno 😵 😵 😵

ivanafarkova
19. dub 2012

Holky, mohla bych Vás poprosit o nějaký odkaz kde EPI-NO koupit nejlevněji? Četla jsem že už se dá koupit nový pod dva tisíce ale nenašla jsem ☹ Případně je tu někdo, kdo ho prodává použitý? Rozhodla jsem se ho pořídit, i kdyby to mělo pomoct jen mojí psychice. V podstatě i při sexu mám pocit, že jsem hrozně "úzká" bojím se nástřihu a většího šití, že by pak byl sex ještě víc problematický ☹ No prostě mě to přesvědčilo, že to za to stojí 🙂

lajcikova
19. dub 2012

dneska 28,5cm 😝 😝

mzov
19. dub 2012

Ahojte holky, tak aj ja sa pridavam medzi majitelky EPI-NO, sice este neviem ci ma neminie planovana sekcia, ale aj tak trenujem 🙂 Chcem sa spytat - zavadzate si balonik cely alebo len po tu zuzenu cast? Ja si ho pri nafukovani musim velmi pridrzat rukou, inak by mi tam nedrzal, tak neviem ci to robim dobre... v podstate o nejakom tlaceni ani nemoze byt u mna rec 😝 Ako ste na tom vy?

lajcikova
19. dub 2012

@mzov no většinou tam zajede celej,a ja tedy vytláčim,a je to fuška 😀 😝 tak snad mi to pak u porodu k něčemu bude

petja
autor
19. dub 2012

@ivanafarkova a tady na koňovi ses informovala? Možná bych věděla,byla bys 4majitelka,epino by mělo být bez vad 😉

ivanafarkova
20. dub 2012

@petja Psala jsem jedné paní, která ho nabízela za 1500, ale ta ho už prodala ...

petja
autor
20. dub 2012

@ivanafarkova,ozvu se

luckap123
20. dub 2012

@ivanafarkova já ho budu prodávat řekla bych během 14 dnů..jsme první majitelka a na ceně se můžeme domluvit 😉
jinak já už jen udržuje tak obden těch 31.5cm..a už teda vyhlížím porod 😀

lajcikova
20. dub 2012

včera mi PA řikala že mam cvičit i po porodu,po tom šestineděli,ne na takove číslo,ale prej je to super,tak pak vyzkouším

ikuza
20. dub 2012

Ahojte dievcata, aku polohu pri cviceni vecsinou mate? Cvicite s EPINOM niekto aj v podrepe alebo v klaku. Ak ano, po vytlaceni EPINa sa Vam nestava, ze vytecia z vas aj voda?

andelka
20. dub 2012

@ikuza já jsem cvičila v kleku, bylo mi to příjemnější než v polosedě - menší tlak na konečník v době kdy je balonek už na úctyhodném čísle, dalo se to lépe uvolnit a prodýchat. Voda? Jaká? Z gelu? to si myslím že se nestávalo, ale já ho schválně nedávala moc.

petja
autor
20. dub 2012

@ivanafarkova tož sem se ptala,ale chce si ho nechat,ale tak když to tady budeš sledovat,tak určo koupíš za míň,tady v bazaru..já koupila za 900,-

beta.m
20. dub 2012

Ahoj, mám na vás dotaz, před časem jsem tady našla odkaz na sexshop kde prodávají něco jako Epino akorát že to nestojí 2000 kč ale 600 kč, je tu někdo kdo to používá nebo používal? Ráda bych to zkusila ale 2000 kč mi příjde zbytečně moc 😖

aemmi
20. dub 2012

@beta.m ahoj, do toho bych já osobně nešla, bych se bála, že to praskne, už se tu na to tuším nedávno někdo ptal...za mě raději nějaký jetý epino, i kdybych byla třeba 4. uživatelka, pořád mi to přijde vhodnější, než tyhle hračky 😕

aemmi
20. dub 2012

@ikuza voda? to se mi nestávalo, já jsem teda cvičila v polosedě, ale když ho namokříš jen lehce, tak by snad neměla vytékat ani v kleku/dřepu si myslím...

ivanafarkova
20. dub 2012

@petja Děkuji za info, ono jako 4 majitelka už mi připadá dost 🙂 Ale domluvila jsem se s Luckou, takže super! 😎

beta.m
20. dub 2012

@aemmi mě se zas právě nechce jít do použitého, vím že se to používá s kondomem a dá se to rostokem dezinfikovat ale stejně 😕 Ono i tyhle hračky ze sexshopu musí být testované takže by jen tak prasknout neměl, ale nevím jaká je praxe, proto se tu ptám jestli někdo nemáte zkušenost 😉

petja
autor
20. dub 2012

mě při řádném používání nepřijde ani 5majitelka moc

aemmi
20. dub 2012

@beta.m no jak jsem psala, kdysi se tu už na to někdo ptal, tak se třeba dotyčná ozve, jestli to nakonec vyzkoušela, nebo zkus projít diskuzi, ikdyž 400 stránek 😅 😀

beta.m
20. dub 2012

@aemmi no právě 400 stránek je trochu moc 😀

tichackova
20. dub 2012

@beta.m Nemyslíš ten anální vibrační kolík? Zkus se zeptat @katka_brno ta mám pocit ho kupovala😉

beta.m
20. dub 2012

@tichackova jojo, to bude on 🙂 tak snad se ozve, měla by to mít v upozornění

beta.m
20. dub 2012

tak sem v diskuzi našla pár ženských co to chtěly zkusit ale asi do toho nakonec nešly 😖

yfana
20. dub 2012

Ahojte epiňačky! Tak se taky konečně hlásím do klubu a mám na vás prosím, prosím pár otázek:
1. Kolikrát při jednom cvičení vytláčíte? (já jsem to dnes zkoušela poprvé a vždycky jsem nafoukla třeba 6x, nechala cvhilku zvyknout-vytlačila, znovu zavedla, nafoukla 7x - nechala zvyknout a znovu vytlačila...) - je to tak správně???
2. V návodu se píše nepoužívat oleje na balonek, ale když mám na něm kondom a natřu si okolí hráze masážním olejem???
3. Co mám dělat, když mi balonek pořád vyklouzává a muzsím si ho přidržovat? Zkoušela jsem zatím jen v polosedě.
Děkuju moc za rady a informace 🙂 Vytláčení zdar 😀

katka_brno
20. dub 2012

@beta.m já ho mám, je v pohodě, nafoukla jsem ho a nepraskl, je asi o něco delší než epino ale je v poho, je tvrdý na zavedení a pak měkoučký, máme ho dvě co vím a ani jedna si nestěžuje 😉 nevím jak se nafukuje epi no ale tohle tam musíš zavést, protože se to nafukuje hlavně dole, ale je to vidět v tom "instruktážním videu" 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru