EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

moka
28. bře 2011

@landrea aj ja som zvedava, ako sa to rozbehne. Bola by som rada, ak by to bolo v termine, aby som stihla este nieco nacvicit. Zatial sa citim celkom fajn, az na tu mykozu a este ma zacali trapit aj hemoroidy ☹ Sem-tam mi tvrdne brusko, ked sa viac namaham. Mena - este nie je celkom rozhodnute, ale bud Jakub/David alebo Zuzana/Klara. Zajtra idem na poradnu, som zvedava, co mi povie Dr.

dzibilchaltuna
28. bře 2011

@sares
ahoj Sarez, ja bych mela zajem, jakou mas cenu a jake mas sama zkusenosti? pomohlo?
diky

landrea
30. bře 2011

@moka no ako si dopadla, uz nejake stratenie krcka?
ja idem v piatok a myslim ze urcite bude skrateny , a mozno aj otvoreny. ja myslim ze budem rodit skor, ale hadam dam este nejaky ten centi.. mam tam aj tie krcove zily, skoda, mala by som vacsie sebavedomie, mam pocit ze miesta by bolo viac, keby zily neboli v tych miestach , no uvidim, snad nebude musiet babo urychlene von.vtedy strihaju jedna radost .:O/

a co cvicime len my? ci este ktosiiii?? :O)

moka
30. bře 2011

@landrea ahoj, krcok stale drzi, otvorena nie som. Len som mala zvyseny krvny tlak a bielkoviny v moci. Zajtra mi budu robit rozbor mocu, tak sa uvidi, co po tom. Inak, cvicim kazdy den, vcera som dala 7,7 cm. Bola som na seba hrda 😀 Dufam, ze to pojde pomalicky aj dalej, este aspon tie 2 cm by som chcela dat. Ale je fakt, ze vcera som mala dost (tlaky na konecnik), tak som zvedava, ako to pojde dalej.
Aj mna by zaujimalo, ci este niekto cvici a ako sa mu dari 🙂

mikaga
30. bře 2011

Ahoj, tak se po delší době ozývám s už praktickou zkušeností s Epi-no! Ve čtvrtek přišel na svět Mikulášek, kluk jak buk 3710 gramů, obvod hlavičky 35 cm. Porod byl dlouhý a náročný, ale výsledek stojí za to! V konečné fázi se Mikuláš trochu zasekl, takže hráz dostala pořádně zabrat, ale vydržela! Na poslední zatlačení jsem se ale přece trhla, nikoli na hrázi, ale na stranách...tam cvičení s balónkem bohužel nezabírá ☹ Přirozená rána se ale hojí mnohem lépe než nastřižení, takže už skoro o ničem nevím... 🙂 Celkově tedy zkušenost pozitivní, přeju všem úspěšné porody. Moje Epi-no bude brzy na prodej v bazárku - používané pouze s kondomem a zbytek kondomů ještě přihodím...Mik přišel na svět o čtyři dny před termínem...třeba bych těch pár posledních dnů zachránila i ty strany, ale to už je ve hvězdách..

moka
30. bře 2011

@mikaga gratulujem! Super, urcite epino pomohlo, inak by to dopadlo s natrhnutim horsie. Kolko si stihla nacvicit?

landrea
31. bře 2011

@moka ahojky, no ja ficim zajtra do poradne. tak to mas fajn, nic sa zrejme este nechysta, takze stihas nacvicit, za dva tyzdniky das urcite..
ja ked ho nafukujem ide to sraasne zle udrzat, niekedy mam pocit ze aj tak ta asi na cely ten najvacsie obvod nieje, ale snazim sa si ho tak akoby prisadnut, vtedy to vydrzi vnutri dlhsie, inak vali hned von.

sme tu veru akesi opustene :O)

landrea
31. bře 2011

@mikaga uzasna spravicka, pisni aj ci si na to upozornila ,ze nastrih si nezelas, ak to bude mozne, ja mam dojem ze tu im to musime vyslovene zakazat, z e v cechach uz su trocha osvietenejsi :O)
gratulujem k chlapciatku!!!

moj prvy mal 3970g, tak som fakt zvedava na druhorodeneho :O)
ale myslim ,z e bude lahsi :O)

moka
31. bře 2011

@landrea ja idem tiez dnes do poradne kvoli tomu tlaku a bielkovinam. A chceme tiez pokecat s porodnikom o porode, poviem mu aj o epine. Mne praveze balonik drzi vo vnutri, neviem, asi ho mam hlboko? Ale ked ho nafuknem na najvacsi obvod, tak mam neskutocny tlak na konecnik a musim ho hned vytlacit von. Cvicenie mi trva tak 15-20 min. a balonik 3x nafuknem a vytlacim von.

mikaga
31. bře 2011

jojo, ptali se mě asi 3x jestli nemají sřihnout, ale já jsem si v tomhle věřila...porodní asistentka asistentka se mě pak ptala jestli jsem hráz cvičila s balónkem, že hráz krásně držela ani nezbělala 🙂 Nacvičeno jsem měla kolem 9cm

landrea
31. bře 2011

@moka ahojky, , tak nech ti to dopadne co najlepsie!!!
ja ho mam tym najvacsim priemerom teda ne tej hradzi, ono, ja ho dovnutra vlozim asi na dve tretinky, ale ked uz fuknem tak na 7 am, tak uz musiiim straasne drzat , vylieza, fakt siiilno zatlacam, ale vzdy teda sa snazim na ten najvacsi priemer nechaat na tej hradzi, a v podstate ho tam nemam nikdy dlho, len ked si tak viac sadnem ze sa nevysmikne rychlo, no dufam teda ze to mam nejaky efekt :o)
ako stipkanie hradze citim, aj tlak, takze snad precvicena bude . uvidim ako zajtra, ci sa otvaram, mozno skusim zaviest hlbsie..

@mikaga u nas porod stale vedie lekar, porodna asistentka je len tienova osoba, je tam,a le od sestri ju nerozoznas.. dievata slovenky, nemate ten pocit?? u vas je to muyslim velmi ine, kurnik, stve ma to..
ale snad sa mi zadari rodit tak aby som si zavolala jedneho co sa s nim chcem dohodnut, je taky kludas , velmi mily. ziadna arogancia.. tak uvidim. o par dni musim s nim kecnut.
vravis , ze si medzi kontrakciami a tlacenim kricala , " nesrihaaaat, vydrziiii " 😀

moka
31. bře 2011

@landrea ahoj, dnes som bola na poradni kvoli tomu tlaku a aj pokecat s Dr. o porode. Dost ma zaskocil, lebo povedal, ze kvoli tomu vyssiemu tlaku a bielkovinam v moci by mi porod vyvolal tyzden pred terminom. Zostala som dost v soku, najradsej by som bola za prirodzene spustenie porodu. Krcok mam zatial 1,5 cm a bojim sa, ze ta vyvolavacka by bola velmi bolestiva ☹ Okrem toho ma stve, ze by som nestihla nacvicit potrebny obvod, za ten tyzden dam max. este na 9 cm. Tak uvidim, doma budem tiez merat tlak a v nedelu idem pre istotu na kontrolu. Ale mikaga ma potesila, ze mala nacvicene tiez na 9 a porodila bez nastrihu, len sa trochu natrhla. Pytala som sa porodnika aj na epino, nemal nic proti tomu, mal jednu pacientku, ktora s nim cvicila, nestrihal a porodila bez poranenia 🙂 Ja sa teraz bojim skor tej vyvolavacky ☹

landrea
31. bře 2011

@moka aha, tak to si bola dnes :O). juuuj ale to by teda zaskocilo aj mna, taketo spravicky, , ale nezufaj, skus mozno aj dvakrat denne zacvicit, a je tu forum aj na napoj , ktory by mohol porod aj spustit ak je vsetko nachystane.. popozeraj. mopzno by sa to u teba dalo pouzit. aj nejaky korenisky, s klinceka a skorice popisuju aj s ricin olejom ...
ale vies co, dobre na tom je , ze sa ti tlak a bielkovina objavili az teraz a nemas nejaku gestozu uz davnejsie, to su potom stavy!!, babatka nedonosene a tak.. takze este ze takto, uz nech je ako chce. a tych 9 ti postaci. to sa urcite neboj, pripadne mu povedz nech sa snazi viest to pozvolna, niektore kontrakcie predychajte.. aj ked to bude tazke. a kedze uz to pozna iste sa bude snazit 🙂
ja uz asi fakt dolslova zakazem , nech do poslednej chvile nestriha, viem ze mu je to tazko,odhadnut to , ale uz tomu verim , ze to zvladnem bez nastrihu. ak sa predsa len strihat bude bude mi to fakt luto 🙂 ale som si povedala, ze sa nezblaznim, prvy nastrih dopadol ok, nic ma netaha, tak snad aj druha doktor=svadlena sa zadari 🙂
drzim ti palce, ak najdem tu diskusku hodim ti to do sprav...

mikaga
1. dub 2011

...abych pravdu řekla moc si toho nepamatuju, ale určitě se ptali... 🙂 nějak jsem jim to odkývla nebo co...

moka
1. dub 2011

@landrea jaaaj, teda riadne ma naplasil s tou vyvolavackou ☹ Fakt by som nechcela, ale ked to bude musiet byt, co urobim... Uvidim, co mi povie na dalsej kontrole. Za ten tyzden by som mohla nacvicit aspon na tych 9 cm... Vcera som dala 7,9, skoro 8 cm.

landrea
1. dub 2011

@moka urcite nacvicis, uz len kuuustik 🙂
moj krpcek ma hlavku 9,3, ten mensi bocny priemer, tak snad to nepojde zle

moka
1. dub 2011

@landrea budem sa snazit zo vsetkych sil 🙂 A to na ultrazvuku zmeria hlavicku? Mne vzdy povie iba celkovu vahu. Ty si ako na tom s cvicenim?

carina
2. dub 2011

@mikaga Ahojky, už jsem to tu psala asi před týdnem, ale nějak to v diskuzi zapadlo - jaké kondomy se k tomu epi-nu používají? Nemůžu nikde sehnat nelubrikované a nevím, jestli to mám riskovat s obyčejnými...
Už bych asi měla honem začít cvičit, aby to k něčemu bylo. 😎

mikaga
2. dub 2011

@carina Nějaké na bázi vody ne s olejem...buď přímo u výrobce Epi-no nebo v e-shopu, co jsem sem dávala tu adresu, některé holky psaly, že používaly nějaký druh durexek na vodní bázi, ale to nevím jaký...

carina
2. dub 2011

@mikaga Děkuji. Na stránky epi-no už jsem koukala, ale přijde mi docela drahé účtovat si 100 Kč poštovné za odeslání pár kondomů, které se vejdou do obálky. 😠 Pořád jsem si myslela, že seženu něco i v normální lékárně, ale bohužel.
Holky, které jste používaly ty durex - který typ to byl? Na jejich stránkách se taky bohužel nedá poznat, které jsou lubrikované na vodní bázi...

bejkn01
2. dub 2011

@carina daj si www.e-kondomy.sk, tam sa preklikaj cez kondomy na durex a pri kazdom druhu mas, ci je na vodnej baze.

ivuseta
2. dub 2011

@carina Já se přes mail domluvila a účtovali mi poštovné jen 50 kč 🙂

werunkach
2. dub 2011

@mikaga ahoj,mám ještě sice dlouho do porodu ale už mám doma nachystané epino a chtěla jsem se zeptat jak se dají objednat ty kondomy přes ty jejich stránky,mě to hnedka hodí na stránku že chci koupit i nové EPI-NO s kondomy,ale samotné kondomy to mi nějak nejde,.díky za odpověď

mikaga
3. dub 2011

@werunkach ...já jsem kondomy nekupovala u EPi-No výrobce, ale tady http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai... , takže bohužel neporadím ...jestli jsi z Prahy, můžeš si pro ty kondomy dojít osobně a je to bez poštovného 😉

carina
3. dub 2011

Tak jsem zkusila koupit obyčejné durex, asi opravdu budou na vodní bázi, protože na rozdíl od ostatních kondomů nejsou tak mastné. 😅
Dneska jsem zahájila první trénink, ale tak nějak jsem si s tím nevěděla rady, jdu trošku pročíst diskuzi dozadu, abych věděla, jak na to. 😎

lucie_84
3. dub 2011

Ahoj holky. Tak jsem se vrátila z nemocnice, minulou neděli jsem dostala vysokánskou horečku 39,4 C, zimnice, pocení, hrůza. Ve středu mě propustili vlastně s tím, že mi proběhl někde v těle velký zánět, ale kde nezjistili. I když mi hrozí předčasný porod, jsem otevřená na 2 prsty, opatrně můžu trénovat. Dokonce mi doktorka dovolila i v 35 tt pít maliníkový čaj.

Holky, za jak dlouho jste zvládly natrénovat? U nás to vypadá, že budeme rodit 37-38 tt a já se bojím, že nic nezvládnu.Krom toho musím opravdu opatrně.

landrea
4. dub 2011

@lucie_84 za dva tyzdniky sa da celkom pekne nacvicit, stasi aj 8-9 cm. a dievcata rodia bez nastrihu, treba dufat a verit si 🙂. ja si vravim ,z ze teda ak aj trihnu, ja som robila vela pre to aby nemuseli, a okolnosti mozno budu take ze sa nevyhneme 🙂

landrea
4. dub 2011

ja trenujem bez kondomov, ale kupila som lubrukant primeros na vodnej b. tak urcite maju aj kondom, v dm popozeraj, nemusi sa ani zajednavat 🙂

landrea
4. dub 2011

@moka ahojky, mne zas nevravi cca vahu, ale vzdy premeria hlavku, ale ten predozadnymoze byt aj o 1, hadam aj trovha viac vacsie 🙂 tak uvidime, kazdopadne trenujeeem 🙂
no dva dniky som opat necvicila, moj skolkarik bol doma dva dni a vecer neskoro zaspal, mne sa uz nechcelo, a ked je hore tak sa neda 🙂
cez vikend sme mali oslavku naodiek, tak predcastne aby som bola domma, on je tiez aprilca..
tak tiez som uz vecer nechala tak.
ale vcera vecer som dala uz aj 32 cm obvod, ale skusila som to teda zaviest hlabsie kedz e fakt spraasne lezie von, bolo to veru lensie urdzatelne , doki v poradni povedal, ze sa to veru este nechysta, ze hrdlo je chabsie na pol prsta ale neotvaram sa, co som si aj myslela uz 🙂
niekedy ale fakt uvazujem ci ten namerany rozmer mozem brat vazne, ked mi to tak vylieza... no utesujem sa ze celkovo to cvicenie mi urcite nieco da, aj ked s mensim rozmerom, alebo aspon pocitovo..

lucie_84
4. dub 2011

@landrea Tak to budu vděčná, jestli zvládnu tolik natrénovat. Dnes jsem začala na 5,5 :( Cvičíte holky jednou denně? Chci požádat v porodnici i o polohu v sedě na porodní stoličce, protože ta taky pomáhá k zabránění nástřihu, tak uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru