EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petoska
5. únor 2014

@izzabella ahoj ja zacala na 17 cm a ted po 13 dnech 24,5cm.slo to pomalu a i ja jsem na to sla pomalu tak 0,5 cm za dva dny🙂 ale prijde mi,ze to asi fakt povoluje a jde to lip i kdyz to zacina byt neprijemny,ale porod bude horsi 🙂

mullerovaj
5. únor 2014

@izzabella Začala jsem na nějakejch 18, dneska je to 13. den, co to zkouším a dostala jsem se na 28. Většinou jsem teda cvičila 2 x denně, protože jsem začala opravdu až 3 týdny před plánovaným termínem a ze začátku jsem měla pocit, že to tak snadno nepůjde. Pokaždé je to teda míň a míň příjemné a mám pocit, že víc už opravdu nedám a pak jsem překvapená,že se to zase kousek posunulo. Začínám věřit, že se těch 31 dopracuji. Taky to zvládneš. Držím palce.

mullerovaj
5. únor 2014

@cattarii Ahoj, můžu se tě zeptat, jestli pokračuješ ve cvičení i s tou trhlinkou? Nastal mi stejný problém, ikdyž je to spíš půl cm. Taky to nebolí, jen krvácí. Na cvičení už mám asi max. týden, takže už není čas na hojení, ale mám strach aby se to ještě víc nenatrhlo.

zwinky
5. únor 2014

Holky, tak já si po natrhnutí dala týden pauzu a včera i dnes to bylo bez krve. Mám strach, takže hráz před vytáhnutím míčku víc masíruju. No a jsem na 26 cm. Předtím jsem se na 25 cm natrhla, takže zatím dobrý. Ale ono to asi znovu přijde 😖
@mulleravaj 28cm je i tak krásné. Lepší jít s tímhle rozměrem a zahojená než mít natrénováno víc, ale být už natržená z domu. Pak už ta rána jen pojede dál, když to nebude zahojené. Ale možná se pletu 😵 Hondě jsem nad tím přemýšlela, jakou zvolit strategii 😀

mullerovaj
5. únor 2014

@zwinky Jo taky si říkám lepší něco, než nic, ale za týden rodím a nevím jestli celé to cvičení teď tou pauzou nezmařím. O kolik se tobě snížila velikost balónku po té týdenní pauze?

cattarii
5. únor 2014

@mullerovaj - Dala jsem si 2 dny pauzičku a pak začala opatrněji, vrátila jsem se na 23cm a trď jsem na 26 a bez krvácení, tak snad dobrý. Trochu jsem změnila techniku a nezavádím tak hluboko - snažím se nafukovat nejširší místo balonku přímo v místě trhlinky, aby se tkáň napínala postupně a né jen při vytlačování. Jo a taky mnohem delší dobu postupně nafukuju a protahuju - třeba 20 minut než začnu zkoušet vytlačovat. Navim co přesně z toho pomohlo, ani jestli se stihnu dopracovat ke kýženým třiceti, ale tak snad lepší něco než nic.

zwinky
6. únor 2014

@mullerovaj Měla jsem tu ranku úplně zvenku, takže jsem i v té pauze trénovala vnitřek (nafouknout a pak vytáhnout úplně vyfouknuté). Těch vnitřních stehů se bojím víc. No a po té pauze jsem dala úplně stejné číslo jako před ní. Jen jsem prostě víc hlídala tu kůžičku na hrázi zvenku. U porodu mi stejně praskne, chci jen ať jsou následky co nejmenší..
Ten míček už u východu klouže ven pěkně sám, takže vyššího čísla se bojím jen kvůli té venkovní kůžičky, přes kterou sice profičí rychle, ale může tomít následky 🙄

izzabella
6. únor 2014

@kazunomiya No tak to máš trochu dřív než já 🙂, ale nikdo neví, kdy to přijde...včera jsem vynechala, dneska to zase zkusím 😉

mullerovaj
6. únor 2014

Tak se mi tu sešly 2 odlišné názory, ale díky za ně.
@cattarii Asi si dám taky ty 2 dny volno a uvidím, jak to bude vypadat. Koukám , že máme stejný termín. Tak budu držet palce, ať je vše v pohodě a následy jsou co nejmenší 🙂 Za týden se toho dá ještě dost zvládnout, když to jde.
@zwinky Taky to mám spíš zvenku. Manžel sice říká, že je to malá trhlinka, ale mě se to nelíbí, navíc je to na místě, kde bych to ani nečekala . Sice se snažím balónek při vytlačování přidržovat, aby nevyletěl tak rychle, ale i tak to může uškodit. Dám si den, dva pauzu a pak to zkusím jako ty, aspoň roztahovat zevnitř. Tak díky za radu.

zzuzu09
6. únor 2014

Ahojte, citam to tu uz par tyzdnov a konecne sa k vam pridavam. Cvicim uz 3 tyzdne a dostala som sa z 18cm na 29cm. Nanestastie mi vcera po cviceni tiekla jasna cervena krv; a pritom som necitila ziadnu bolest, ze by niekde nieco prasklo alebo ruplo. Po nej zacala odchadzat hlienova zatka tak som sa hrozne vyplasila a utekala na pohotovost. Lekar mi mierne povedane nesuhlasil s pouzivanim balonika (no holt, asi som ho mala moc vnutri), ale nenasiel ziadne poranenie ani na hradzi ani na krcku. vcera som bola este zatvorena na 5 zamkov. tak si davam na 2 dni pauzu; hrozne moc by som chcela tu 30-tku dosiahnut, ale nechcem sa teraz pred koncom natrhnut. 🙄
Dnes rano mi lekarka povedala ze mam krcok maternice skrateny na 1cm a otvorena na prst. Cvicili ste este dalej alebo aspon udrzovali nacvicene? bojim sa aby sa mi to nestiahlo ked som sa uz tolko s tym drela 😖

cerimi77
6. únor 2014

ahojte, tak včera sme prišli z pôrodnice 🙂 plodová voda odtiekla o 2h a o 7h bol Simonko na svete, išlo to fakt rýchlo, lebo plodovka odtiekla naraz, resp. vo veľkom začala odtekať, takže po ceste do Ba začali aj kontrakcie a docela rýchlo sa zintenzívňovali, ani EPi sme nestihli dať 🙂 tá mi asi fakt nie je súdaná 😀 😀 😀 mala som nacvičený obvod balonika 27cm, krpec mal hlavičku 33cm, nastrihnutá som bola, ale len kvôli pozostatku šitia a nástrihu z prvého pôrodu, aj mi doktorka hovorila, že si všimla, že mám hrádzu pekne pružnú, len potom to nešlo povoliť ďalej kvôli nejakej zhrubnutej koži po prvom nástrihu, tak to musela trochu nastrihnúť, ale bolo to len na 1 steh, hneď po pôrode som sedela a normálne fungovala, tak možno ak by som cvičila s balonikom aj pri prvom pôrode, nemusela by som byť nastrihnutá vôbec, ale aj tak super, krpec bola našťastie maličký, len 46cm a 3000g, išiel von presne 37+4 😉

veronica13
6. únor 2014

Žienky chcem sa spýtať, mám nejakú mikózu doktorka mi dala tabletky do pošvy. Keď ste mali niečo takéto koľko ste si dali pauzu? Pôrod sa mi blíži a som nervôzna, že nemôžem cvičiť. Ďakujem za odpoveď.

vika9792
6. únor 2014

@zzuzu09 ja som bola otvorena na jeden a pol cm a cvicila som aj napriek tomu. Porodila som 5 dni pred terminom s jednym kozmeickym stehom. Ked mi vyberali ihlu (mala som epidural) tak som sedela a anesteziolog nechapal 😀 hlavne je dolezite dodrziavat hygienu. Drzim palce 🙂

zzuzu09
6. únor 2014

@vika9792 dakujem, skusim teda zajtra vecer trosku cvicit. Snad 2dnova pauza staci.

domeli
8. únor 2014

@cerimi77 blahoželám a krásne meno má chlapček - ako môj 🙂

domeli
8. únor 2014

@zzuzu09 určite sa to nestiahne, neboj - už niekde v úvode @petja písala, že 2 či 3 týždne pred pôrodom musela prestať cvičiť kvôli čomusi a nič sa nestiahlo. Verím, že chceš pokoriť tých 30, ale radšej opatrne. Aj tých 29 bohate stačí na krásny pôrod pri rešpektujúcom zdravotníckom personále.

domeli
8. únor 2014

@petoska ja Ti môžem povedať, že pôrod a tlačenie pri ňom bolo príjemnejšie než cvičenie s balónikom, fakt! Aj menej boľavé, resp. tlak na konečník bol znesiteľnejší než pri epinovaní a to o dosť.

petoska
8. únor 2014

@domelitak to je super 🙂 ja jsem zatim na 26cm a tlacit teda nemusim zatim vubec.spis mam problem balonek udrzet aspon ty dve minuty,pak se mu chce ven 🙂 porad cekam ,ze pri vetsim obvodu budu uz muset vytlacovat a porad nic 🙂 a ty jsi byla bez nastrihu?

argo1
8. únor 2014

@veronica13 Ja cvicila i kdyz jsem mela tablety (davala jsem je na noc a cvicila jsem pres den nebo po ranu)

katkaromi
8. únor 2014

ahojte maminky, pridavam aj ja svoju skusenost. Mala som super porod bez nastrihu, iba s 2 kozmetickymi stehmi. Maly vazil 3770 g. A to som sa pri druhom porode neskutocne potrhala, zvonku aj zvnutra, lekari mi nevedeli zarucit ze sa jazvy znova neotvoria. Tak som zacala cvicit s epinom a fakt sa vyplatilo. Nacvicila som 30-31 cm. Na zaciatku to vyzeralo nedosiahnutelne ale kazdym dnom bolo vidiet pokrok... Este aj v den porodu som pocvicila a stalo to za to 🙂

hallie
8. únor 2014

ahojte, tak už cvičím aj ja - necelý týždeň. podarilo sa mi dostať zatiaľ na šestku, teda na 19 cm, už dva týždne denne masírujeme aj hrádzu. mám ale problém - tá prvá fáza vťahovania u mňa funguje úplne opačne, balónik musím stále pridržiavať aj vyfučaný, inak by vykĺzol von. pri nafúknutí detto, ak ho chcem udržať aspoň pár minúť, nemôžem ho vôbec pustiť z ruky. pripadám si už nejaká chybná ☹ môže byť, že používam klasický lubrikovaný durex kondóm? tie na sondu som zatiaľ nezohnala a bez neho sa neviem prečo bojím, mám pocit, že to nikdy nebude také hygienické ako s ním.

pivonecka
9. únor 2014

kocky kde ste kupovali Epi-no a za kolko - okrem perinbaby.sk ?

hallie
9. únor 2014

@pivonecka mam pocit, ze u nas ho inde nemaju, aspon ked ja som zhanala, nasla som len na perinbabe. A ked som pozerala ceske stranky, cenovo to vychadzalo uplne rovnako.

veronica13
9. únor 2014

@pivonecka Vyskúšaj si pozrieť aniball balonik je to z čiech a je to úplne to isté a cenovo ma to vyšlo 40 € a prišlo mi to za pár dní.

pivonecka
9. únor 2014

@veronica13 teeeda... to je neporovnatelna cena za ten isty vyrobok, super, vdaka za radu! 😉

petoska
9. únor 2014

@mullerovaj
@bibina_janucha
@bobitka
Holky tak jak jste na tom s cvicenim?🙂 ja jsem se zatim dostala na 26,5 ale nejvetsi problem pro me je tam balonek udrzet,mam co delat,aby tam vydrzel 1-2 minuty ,tak snad i takhle to k necemu bude 🙂 jak cvicite vy?ja si ho ta zavadim cely a jak prifukuju on kousek povyleze tak to tech 2/3 myslim no a pak uz jen drzim aby tam chvili vydrzel a dere se ven 🙂 musim ho pridrzovat az me boli ruka 🙂 a tak to delam treba sedmkrat

bibina_janucha
9. únor 2014

@petoska no, já musela přestat, byla jsem na těch 25 cm a začala jsem docela dost krvácet po cvičení. Jako že krev fakt odkapávala, nevim jestli jsem to přehnala, ale nepřišlo mi, nebolelo mě nic, jen jsem cítila malinko tlak. Tak mě to vyděsilo 😒 a řekla jsem si, že raději toho nechám, než si udělat nějaký poranění ještě před porodem ☹ Ale tak prolejvám se maliníkem a masíruju, tak snad pomůže i to... 🙂 Ty jsi šikula, určitě se dostaneš až na to maximum 😉

petoska
9. únor 2014

@bibina_janucha je tak o je blby,cim to muze byt ze,ale urcite delas dobre zes prestala.tak snad aspon masaz pomuze ;) no diky ale nevim nevim,doufam ze dostanu ale jde mi to pomalu a jak pisu,neudrzim ho v sobe dlouho,tak snad to ma i tak nejakej efekt 🙂

mullerovaj
9. únor 2014

@petoska Tak to náhodou není špatný, když ti to vykluzuje ven, aspoň víš, že nemáš problém s vytlačováním, určitě je to i známka správného uvolnění hráze. Já musela už od 26 vytlačovat, jinak tam držel, jak přibitej. Nicméně jsem na tom taky špatně, jako jbibina. před třemi dny jsem se nahoře u vchodu natrhla, tak jsem toho dva dny nechala. Včera jsem to zkusila znovu opatrně, ale to natržení už se mi prostě nestihne zahojit. Sice to nekrvácí moc, ani to nebolí, ale ta ranka je vidět a bojím se že se rozjede ještě víc. No termín mám za 3 dny, takže je jasné , že už nic nenacvičím,prostě děj se vůle....
Ty jsi na dobré cestě to dotáhnou do konce, tak držím palce, at ti to vydrží.

kiara28
9. únor 2014

Holky, prodávám epi-no, jsem první majitelka, balónek byl zakoupen v listopadu, byl používaný měsíc a vždy s kondomem. Součástí balení je praktická taštička, kartička na měření dosažených výsledků, český návod, balení 30ks kondomů a 38ks desinfekčních čtverečků. Cena 1800 Kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru