EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zdeniii
20. bře 2012

@luckap123 super výsledek!! mysím že měříš dobře! 🙂

@ivicek1 já bych se toho nebála, zátka neznamená že hned rodíš a navíc těžko říct jestli to byla opravdu zátka nebo jen zvýšdná sekrece, které je v ttěhu hodně 😉

@dandelion paráda tak vidíš 🙂 klidně 2x denně pokud na to máš čas a chuť! Já to dost flákám 😉 cvičím tak co dva dny 😉 Záleží na tobě jak to cítíš. Zbytečné to určitě není.

katik1
20. bře 2012

dievčatá, chcem pridať moju skúsenosť s EPINO. Porodila som 4kg chlapčeka, 52 cm s jedným stehom. Nacvičená som bola na 31 cm, malý mal hlávku 36cm. Tak len pekne cvičte, oplatí sa. Ja som cvičila 5 týždňou.
😀

ivicek1
20. bře 2012

@zdeniii Ahoj Zdeni,jasně,vím,že zátka může odejít už i klidně pár týdnů před porodem,tedy postupně,ale i tak jsem měla trošku obavy,no. No ten "výtok"nebo jak to nazvat byl takový krvavo-hnědý,omlouvám se za natural. 😉

zdeniii
20. bře 2012

@ivicek1 v pohodě, tak to bude fakt ta zátka nejspíš :_) víš co tak cvič hlavně hráz a nedávej epino moc hluboko

dandelion
20. bře 2012

@zdeniii no tak jsem nakonec teď ráno dala 24cm.. akorát teda flákám ty posilovací cviky.. jak je v úvodu v návodu.. to že zavedeš balónek a svaly pánevního dna s ním pohybuješ.. a to má být nafouklý, nebo nenafouklý? :D 🙂

j1tka
20. bře 2012

@dandelion tak ty cviky já nedělám, jen nafukuji🙂 Ale ze začátku jsem to též cvičila s jedním přifouknutím, teď se soustředím jen na hráz.

dandelion
20. bře 2012

@j1tka a ještě se zeptám vás zkušenějších :D já když vytlačuju, tak pořád pohoda pohoda a ve chvíli nejširšího obvodu, tak to dost zatáhne a jak to přetlačím, tak je v mžiku venku.. tak rychle, že i když bych chtěla trochu "odpustit" tak to nestihnu.. nemůžu se netrhnout? jako já nejdu přes moc.. ale vždy v jednu vteřinu to fakt táhne.. jen mě ujistěte že je to normální :D

zdeniii
20. bře 2012

@dandelion jo tak to já taky nedělám 🙂 teda dělala jsem když jsem začala cvičit, ae tď už ne 🙂) pánevní dno se snažím posilovat přes den 🙂
Taky mi to trochu táhne 😉

andelka
20. bře 2012

Ahoj spoluepinačky 🙂
Hlásím, že jsme s mimčem doma, měl 3 250g, 50cm, hlavičku mu měřili dva dny po porodu a měl 35cm...nacvičeno jsem měla 30,5, porod rychlý, bez problémů a absolutně bez poranění - Dr mě zkouknul a šel šít o dům dál 😀

radun
20. bře 2012

Ahojte,
tak jsem po hrozně dlouhém váhání objednala epi-no. Tak vám potom sdělím první zážitky.
Ta cena je pro mě děsivá, ale řekla jsem si, že ho po porodu prostě prodám. Když jsem popisovala manželovi, jak to funguje, tak se tvářil doooost divně, ale on rodit nebude, že?

zdeniii
20. bře 2012

@andelka Paráda!! a jak je?? co dula sihla to?

zdeniii
20. bře 2012

@radun neboj fakt ho zase prodš a je to ta nejlepší investice kteru můžeš do sebe udlěat.

j1tka
20. bře 2012

@dandelion jj, taky jsem to tak cítila, ale teď už to není tak hrozný.

j1tka
20. bře 2012

@andelka tak to gratuluji, hlavně zdravíčko. My další epinačky snad na tom budeme taky tak.

andelka
20. bře 2012

@zdeniii dobře je 🙂 dula to nestihla, protože byla od pátku v Praze 😅 ono to vypadalo na porod tak tento týden podle všeho. Ale psala jsem jí v noci, jak mi je a co máme dělat, takže na radu jsme zavolali mamce a pak bráchu, že pojedem. Ona by to ale k nám nestihla ani kdyby byla v Ostravě, a v porodce by se taky moc neohřála, takže to vůbec nevadilo nakonec. Manžel se během porodu koukal zásadně jinam, postel obcházel zády...takže bez problémů. 🙂

andelka
20. bře 2012

@dandelion je to normální, dělala jsem to taky tak. Trochu to potáhlo, štíplo a šup byl balonek venku.
Vlastně Dominika jsem rodila stejně, díky epinu jsem věděla kde hlavička je, kterou oblast musím uvolnit aby ten tlak nebyl tak hnusný, a hlavičku jsem rodila na dvě zatlačení, stejně jako jsem "vypouštěla" epino.

keira
20. bře 2012

a kde sa to objednava? staci teraz, ked je termin v juni?

kulenka
20. bře 2012

@keira www.epino.cz pokud chceš nové, nebo se podívej třeba tady na bazar, jestli někdo neprodává po porodu 😉 Na těch www máš i instrukce od kdy a jak cvičit 🙂

zdeniii
20. bře 2012

@keira nebo www.branakdetem.cz je tsm levnější 😉

luckap123
20. bře 2012

tak holky 2. den s epinem a 25cm 😎
jen malá otázka používáte preservativy? já mám jen ty desinfekční polštářky,takže před a po užití pořádně otřu...ale mám problém,že jsem tam dole docela suchá...nepomohl by nějaký lubrikant nebo že by byly lepší ty kondomy?

anka.
21. bře 2012

@andelka Moc gratuluju k miminku i pohodovému porodu!!! (ikdyž jsem myslela, že máš ještě čas) 🙂

zdeniii
21. bře 2012

@luckap123 taky jen desinfikuju, kondomy mi vadí. Teda to dváš na sucho to jsi dobrá, myslím že tu všechny používáme lubrikační gel 😵 😉

dandelion
21. bře 2012

@luckap123 já teda jedu v kondomech.. dobře to klouže, i když ten smrad kondomů nesnáším... :/ já včera dvakrát 24cm.. 🙂 dneska útočím na 25cm, tak jsem zvědavá jak to půjde/nepůjde 🙂)

luckap123
21. bře 2012

@zdeniii a je jedno jaký gel? sem si říkala,že to teda není nic moc pocit,ale dá se to 😀 😀

luckap123
21. bře 2012

@dandelion já bych asi ani nevěděla jak tu šprdnu navléct 😀
já jdu dneska do poradny a na monitor a dneska zi zopáknu těch 25cm--nebudu to nějak hrotit ještě je času 😎

dandelion
21. bře 2012

@luckap123 pro mě je těch 25cm takovej záchytnejch.. pak si budu na ně zvykat a pak třeba po dvou dnech přidám.. 🙂 no navlíct v pohodě, ale pak sundat z nafouklýho balónku, abych přeměřila.. to je sranda :D :D :D

petja
autor
21. bře 2012

Ale zas toho lubrikačního pomálu,pak epino neudržíte vevnitř,bude hrozně kluzké! Lubrikační jsem měla Altermed na bázi vody,bez olejů.

luckap123
21. bře 2012

@petja no právě taky si říkám,že by to pak bylo kluzký,už takhkle jsem ráda,že se tam udrží....jako nejhorší je pro mě dostat ho vyfouklý dovnitř,pak už to jde a ono se to možná i vysuší tím desinfikováním....
a ten lubrikant se koupí kde na vodní bázi? já si říkala,jeslti by naopak nestačila kapka oliv. oleje z lékárny nebo oleje na masáž hráze?

petja
autor
21. bře 2012

@luckap123 nevim no,epino se s olejem nemá rádo,že se to tím ničí,ten matroš,na vodní bázi altermed jsem koupila u nás v lékárně,nějaký natur,nevoňavý.
zkus jednou přifouknout,když zavádíš,je pevnější

luckap123
21. bře 2012

@petja díky moc 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru