EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

eridani
15. bře 2010

chaarleene: Mne odisla zatka v noci zo soboty na nedelu. Teda asi len cast, bola to taka vacsia kopka hlienu, ale uplne bez krvi. Cvicila som dnes znovu, pred aj po cviceni som sa poriadne umyla intim gelom a na konci som este aj jemne premasirovala hradzu olejom na masaz hradze. Z infekcie strach nemam, ale je fakt, ze ja som na infekcie nikdy netrpela. Ako pise zajaciq, je to hlavne o tvojom pocite. Ak sa na cvicenie citis, tak cvic, ale ak sa mas stresovat kvoli infekcii, tak kasli na to. Podstatne je aby si sa ty citila v pohode.

chaarleene
15. bře 2010

no, naposledy jsem cvičila ve středu a v pohodě jsem dala 28 cm - kdybych tam ten balonek udržela, tak bych dala určitě i víc, ale mám slabý ruce 😀 hlavně mě poslední dny pobolívá v podbřišku - předpokládám, že to je tím, jak se mimčo tlačí dolů na čípek a jak se to pomalu otevírá, protože ta bolest je hodně podobná té, když mě doktor vyšetřoval, jak moc jsem otevřená... takže i z toho důvodu se na cvičení moc necítím 😒 no, asi budu ještě den dva jen masírovat hráz a uvidím, jak se bude situace vyvíjet 🙂 díky za rady 🙂

scai
16. bře 2010

Tak já už jsem taky začala víc cvičit. No a jsem v pohodě. Začínala jsem na 21 cm...ale to bylo jen zkušební tak před asi 3-4 týdny, pak vždycky několik dní pauza...postupně jsem se dostala na 28 cm a dnes a včera už dám v pohodě těch 31 cm. Jen ho tam teda na hrázi moc dlouho neudržím, to nejde. Takže fakt asi zapřáhnu manžela, že bude držet, ať těch 31 je na hrázi dýl a ne jen při tom vypuzení. Dnes jsem to teda blbě odhadla, to přifukování, i když to počítám a jednou jsem dala 32 cm...což už asi je moc, musím líp počítat 😀
No ale asi budu cvičit jen ob den nebo tak jak se mi buce chtít, když je to tak dobrý

jakelina
16. bře 2010

Ahoj holky, hlásím návrat z porodky. Porod skvělý, přijata v 20,15 a 22,07 malý na světě. Bez nástřihu, jen nějaká vnitřní oděrka a obvod hlavy 35 cm.
Tak se tužte a přeju všem hezký porod.

zajaciq
16. bře 2010

jakelina gratulujem k Eliaskovi a super porodu 😵 😵 😵

gabule75
16. bře 2010

Jakelina, posílám obrovské gratulace k chlapečkovi, krásně jste to zmákli 😉 zase další super motivace.
Já dala včera 28 cm, a už jsem klidnější, před 14 dny jsem si říkala, že takový číslo nemůžu nikdy dosáhnout 🙂

crawler
16. bře 2010

scai. tak to mohu jen závidět - já na první cvičení dala 25cm a byla jsem šťastná jako blecha, ale zjistila jsem, že to dělám špatně - správně jsem cvičila zatím jen 4x a na víc jak na 7cm se nedostanu - teda zatím 😀 čas snad mám, tak věřím, že to půjde, ale rozhodně ne tak snadno jako tobě 😀 jinak ze mě ten balonek spíš vylítne - když ho tam mám celý, tak ne -to musím tlačit, ale když ho tam mám do těch 2/3 jak píšou, taknemám sílu ho pomaličku uvolňovat - prostě, jak trochu povolím, tak ze mě vylítne jako ďas...naštěstí jsem se ani jednou neporanila...

tiki
16. bře 2010

Holky, kdyz tak ctu vase rekordy, je mi z toho nanic. Ja cvicim uz skoro dva tydny poctive kazdy den, zacinala jsem na 16ti, ted dam 22. Kdyz si spoctu, ze mam jeste 3 tydny a udelala bych denne pul centaku navic jako doted, tak by to bylo OK. Jenze mam strach, ze to pujde cim dal tim pomaleji 😒 .
Jinak prvni ditko je sekci, takze mam startovaci podminky jako prvorodicky 😉

crawler
16. bře 2010

tiki: některá píše, že jí to šlo časem hůř, ale některé zase píšou, že jim to šlo ke konci mnohem rychleji...zkus to podpořit třeba maliníkem, lněným semínkem nebo masáží hráze - třeba ti to půjde líp 😉

scai
16. bře 2010

Crawler proč si to dělala špatně? To jde?
Ze mě taky vylítně, já ho tam musím držet hrozně silou a právě mi to pak už moc nejde, takže ho v sobě moc dlouho nemám. Stejně se chci snažit ho mít v co nejširším místě nejvíc na té hrázi, ale to pak vyletí hned 😒

Jakelina super! Gratulace!

Tiki ale zase čím víc se budeš blížit porodu, tím by to mělo jít líp. Ty porodní cesty se tam uvolňují! Neboj, to dáš!!! 😉 Já mám asi štestí, že jsem pružná, no.

tiki
16. bře 2010

Crawler, malinik piju od rana do vecera, bastim k tomu pupalkovej olej a na lnene seminko se chystam. S tou masazi hraze to moc nevidim, jsem rada, kdyz pri starsim ditku vysetrim cas na epino, vetsinou nekdy pozde vecer, kdy se mi uz oci totalne klizi 😲
Scai, to je fakt, ze by se to melo zpruznovat samo, na to budu spolehat.
Jinak ja si vzdycky rikam, ze by to asi jeste slo dofouknout trosku vic, nejsem schopna rozlisit hranici neprijemneho tlaku a bolesti, prijde mi, ze spis nez aby bolela hraz, tak mne ten balonek desne neprijemne tlaci na konecnik (at zije klistyr 😀 )

scai
16. bře 2010

Tiki na konečník mě to tlačí taky. To se snažím nějak prodýchat. Tlačí to pak míň když je to co nejvíc venku, ale to pak zas hned vylítne celé ☹

crawler
16. bře 2010

scai: když jsem cvičila poprvé, tak jsem ho zavedla po tu zúženou část...nafukováním popolízal - sice jsem ho držela, ale nějak extra silně - mohla bych nafukovat do aleluja a nebylo to ani nepříjemný...prostě nic, pak jsem ale cvičila znovu a manža držel a nenechal ho vylézt ani o mm a to jsem rázem cítila, kde mám hranice- najednou tlka, pálení a prostě to dál nešlo - teda bez bolesti, takže jsem dala jen 5,5, pak 6, pak 3x 6,5 a teď konečně 7cm...😀

tiki: únava dělá taky hodně - někdo tu kdysi psal, že nejlepší výkony podává ráno...ale já taky cvičím večer, dřív to prostě nejde...jinak mám naprosto stejné pocity - nikdy nevím, zde je to jen nepříjemné nebo jestli už mě to bolí a zda ještě přifouknout nebo už by to bylo moc a hrozilo poranění...a bolest na hrázi necítím - spíš tlak a pálení někde uvnitř... 😕

lucia169
16. bře 2010

ahojte, ja som tiez len na 6,5, cvicila som 5 krat a ked tu citam o 30 cm tak mam pocit, ze to nikdy nedam, ale ukludnili ste ma, myslela som, ze to robim zle, lebo tlak a bolest citim skor vo vnutri a nie na hradzi, ta ma neboli vobec, skor citim bolest akoby pri vchode do posvy, akoby bola priuzka, mam pocit ze roztahujem otvor a nie natahujem hradu. Co vy nato? robim to dobre, vydrzim sice 10 min, ale aby to malo ucinok.Mimochodom tiez zo mna balonik vyleti bez problemov.

crawler
16. bře 2010

lucia: já mám pocity stejné jako ty, ale teda 10minut nevydržím ani omylem - jenom tak minutu 😅

lucia169
16. bře 2010

crawler ja dufam, ze mame este cas a ze ono tie porodne cesty povolia. Tych 10 min. vydrzim ale je to vydrete a niekedy musim odfuknut a znovu prifukovat. No je to makacka, ale ked si spomeniem na bolest po nastrihu tak toto je prechadzka ruzovu zahradou. Tak snad to dame 😀

zdeniii
16. bře 2010

jakelina: Moc moc gratulujuu, je to paráda!!! Takl at klouček přinese jen a jen štěstíčko!! 😉

Holky nebojte, to natrénujeme, musíme to taky zvládnout, ještě je čas... Já byla dneska na prohlídce a ptala jsem se jak má malá velkou hlavičku - tak povídal že 9 cm od spánku ke spánku, tak uvidíme jak ještě poroste... 😲 😎

Ztím jsem cvičila dvakrát a jsem na 7,5 tak uvidíme... Dr. povídal, že se za týden ještě určitě uvidíme, takže bych to měla stihnout natrénovat... 😀

scai
16. bře 2010

Crawler, takže si to měla porpvé venku a nafukovala venku? Já taky zavádím po zůženou část, ale teda pak když nafukuju, tak mi to vleze asi víc dovnitř, protože ten největší objem je vevnitř.

tiki
16. bře 2010

Mně to zezačátku lezlo taky ven, teď to zavádím o maličko hlouběji a zaleze mi to při nafukování dovnitř...
Jen mám občas při cvičení pocit, že se mi balónek hýbe, když se mrňous v břiše pohne...

crawler
16. bře 2010

scai: no neviděla jsem si tam 😀, ale myslím, že jsem to měla jen u samého vchodu - na hráz by to minimální vliv mít mohlo, ale prostě správně to musí být celou dobu ze 2/3 uvnitř, což jsem neměla...

lucia: určo stihnem - já si tu bolest sice nedokážu předstvait, ale nechci ji 😀

zdeni: vězšina tu měla natrénováno těch 30 max 32cm a zvládly bez nástřihu mimi s obvodem 36cm, takže tělo dá víc, hormony pomůžou, jak se říká🙂

kendy5
16. bře 2010

ahoj holky, mám na vás dotaz, s epinem jsem se dostala na 23cm a objevilo se pár kapek krve, což mě dost vyděsilo a přestala jsem ☹ krvácela jste některá a šla do toho pak znovu? já se dost bojím 😔

tiki
16. bře 2010

Kendy, v kolikatym jsi tydnu? Mne se to tedy zatim nestalo, ale holky to tu v diskuzi obcas psaly, vetsinou to resily tim, ze na den dva vynechaly a zacly znovu. Ono se asi jedna nejspis o nejakou prasklou cevku v posevni sliznici, kdyby to bylo z delohy, urcite by toho bylo vic a teklo by to dyl nez bezprostredne po cviceni...

kendy5
16. bře 2010

tiki - teď jsem v 38tt
je pravda, že naposledy jsem balónek dost nafoukla, cítila jsem velký tlak na konečník a nechala jsem ho vyklouznout dost rychle a asi na to tělo ještě nebylo připravené 😔

xxx.klarka
16. bře 2010

Tak doufám, že budu moc epino používat. V pondělí si ho mám vyzvednout. Ale od rána mě bolelo břicho jako při MS, tak jsem jela k dr. a zkracuje se mi hrdlo a malá se mi tlačí hodně dolu. Bylo mi nasazené magnesium a Guahacuran a mám jen odpočívat s nohama nahoře.

Tak nevím zda budu moc vůbec epinovat, nemáte s tím některé zkušenosti nebo to samé??

zajaciq
16. bře 2010

kendy5 mne praskali cievky v 38tt vcelku trikrat pri kazdom cviceni. pockala som par dni, a 39 a 40tt uz bez krvi, v pohode. moze byt, ze posvu mas citlivu prekrvenu a reaguje.

xxx.klarka zacala by som v 37tt, ked uz nehrozi predcasny porod. v 31tt zbytocne este k tomu ked uz sa ti skracuje krcok predcasne.

crawler v III. trimestri... teme si sa pytala na krce v lytku. ja pokial som brala magnezium, som ziadne nemala. po vysadeni ( v 36tt) prisli na mna za posl. mesiac dve take fajne, raz do jedneho lytka v noci, po par dnoch do druheho - musela som to normalne par dni rozchadzat. zas nic tragicke to nie je, treba mat dostatocny prisun vapnika a mineralov, dietatko si od nas berie co moze 😎 az by si to mala zakazdym...porad sa s dokim.hm?

lucia169 ja som zacinala v 37tt na 5,5 a bolo to hrozne. cim blizsie k terminu, tym lepsie povoluje panvove dno 😎

xxx.klarka
16. bře 2010

zajaciq, já vím že ted určitě ne. Ale bojím se aby jsem pak mohla cvičit a ztihla to nacvičit.

zajaciq
16. bře 2010

xxx.klarka aj ja som sa bala.. a vidis, tu som. zajtra termin a kde nic tu nic 😀

kendy5
16. bře 2010

zajaciq - díky za zprávu, já to asi dnes znovu zkusím, jsem zatím po 4-5 cvičeních na 23cm, takže žádný zázrak, o to víc mě vyděsilo to krvácení, ale dám epinu ještě šanci 😉

jakelina
16. bře 2010

Holky já dala těsně před porodem i 33cm, ale to už byl masakr. V den porodu jsem necvičila vůbec, to by mi malý asi po cestě do porodky vypadl někde po cestě. Taková to byla rychlost.

kendy5
16. bře 2010

jakelina - tak 33cm to už musí být fakt masakr 😨
naše mimčo v 38tt pořád koncem pánevním, takže nás nejspíš čeká císař 😒 nakonec nebude ani tolik vadit, že teď epino flákám ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru