EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

korina
14. lis 2009

DSavlu: Jsi tu nebo rodíš? 🙂

korina
14. lis 2009

Davlu: Doufám, že jestli rodíš (snad se jen v posteli nevzpamatováváš z toho koktejlu 😒 ), tak to bude rychlé a bez nástřihu!!!

davlu
14. lis 2009

Akoj Kori...já a rodit???? Neblázni, to štěstí mě snad ani nepotká... ☹

korina
14. lis 2009

jéééééééééééé ☹ a já si už říkala že jo 😝

davlu
14. lis 2009

A já zase néééééééééééééééééééééé ☹

davlu
14. lis 2009

Tak jsem si naposledy zaepinovala (ještě, že to pořád dám na těch cca 31 cm) a epinu poděkovala a uklidila ho. Zítra už do toho nebudu šťourat a v PO nástup na vyzvednutí Tádíka....Jsem vám to musela se slzou v oku napsat... 😉

zuzu1980
14. lis 2009

davlu, ty si este 2 v 1? ale mozno este zajtra porodis, ved do pondelka casu dost ! Hlavne ze mas natrenovane 😀

zuzu1980
14. lis 2009

teda nemyslela som zajtra ale dnes - v nedelu, lebo u vas uz je nedela, u nas este sobota... hmmm

davlu
15. lis 2009

Ahoj Zuzu, No jo, já už týden přenáším.... ☹ Zítra nástup na vyvolání...

Co vy tam za louží? Jak válčíte? 🙂

zuzu1980
15. lis 2009

Davlu, dufam ze porodis bez vyvolavacky, niektore kocky prisli na vyvolavacku do nemocnice a Dr skonstatoval ze porod sa rozbieha tak porodili prirodzene, dufam ze aj teba to caka.

My uz mame skoro mesiac, cas letiiii. Adamko je uzasny, stale nemozem uverit ze sme si "vyrobili" take nieco uzasne, hotovy clovek ! Na to ze ma mesiac, uz celkom dobre vie co chce a ako to dostane, potvorka mala. Trosku nas trapi brusko, ako vsetky male babatka, ale da sa. Obcas sa aj vyspime, obcas nie...

Davlu tak drzim palce a cakam novinky !

davlu
15. lis 2009

Zuzu, už se taky těším až toho pidičlovíčka budeme držet v náručí...A prdíky během pár týdnů odezní, jen co začne malý kopat nožičkama...
Díky za podporu, snad to půjde dobře. Určitě vám dám vědět... 🙂 🙂 🙂

korina
15. lis 2009

Davlu: Tak držím palce, ať to jde dobře. Každopádně za chvíli už se budete radovat z miminka a to pak člověk zapomene strašně rychle na to nekonečné čekání i na porod. Už se těším, až sem písneš 🙂

davlu
15. lis 2009

Kori....díky díky díky.... 🙂 🙂 🙂

verled
16. lis 2009

davlu:ted holka to mi ani neříkej že jsi ještě dvojitý balení:-/ach jo tak hodně štěstí dneska🙂a těšíme se na fotečky,ať to máš rychlý🙂

konsa
16. lis 2009

holky epinačky, chci se zeptat, jestli jste epinování probírali se svým Dr? Já se o tom dnes zmínila a gyndařka to slašela poprvý, ale z mého popisu razantně řekla, že to nedoporučuje. Prý není důvod roztahovat se, tělo se prý na porod samo přizpůsobí. Říkala, že si to najde a zjistí informace, ale prý ji to připadá dost nebezpečný (kvůli čípku, předčasnýmu porodu atd.). Dost jsem na ní vždycky dala, takže tímhle mě nějak nahlodala, jestli epinovat nebo ne ☹
Konzultovala jste to některá s doktorem?

Davli, držim moc palce, at je vyvolání rychlý a brzy jste spokojená rodinka 🙂

jakelina
16. lis 2009

Konsa, já jsem v pátém měsíci a občas jsem nakoukla na tuto diskusi a trochu jsem zvažovala jestli do toho jít, nebo ne. Taky mám pochybnosti, ale u předchozích porodů jsem byla šitá a nic příjemného to nebylo. Tak jsem pořád na vážkách.

petja
autor
16. lis 2009

Já epino konzultovala s mudrem,též mu důvěřuju,nespatřoval v tom nic nebezpečného.U porodu o tom věděl jak porodník,tak PA,ta mi říkala,že její kamarádka o tom píše diplomku.Určitě ti nikdo epino nedoporučí,pokud ti předčasný porod hrozí,to je jasná věc!S tím bych sama nesouhlasila.A to víš,že se tělo přizpůsobí samo,pokud mu dáš ČAS! No a urychlování porodů,zejména v Praze,to je známá věc! A pokud se budeme bavit o statistice epizotomií v jednotlivých porodnicích,tak máme jasno v tom,že se tělo samo na porod nestihlo,nebo nezvládlo připravit.Proč riskovat zbytečné nástřihy

konsa
16. lis 2009

petja, díky za názor a hlavně uklidnění, že to máš "posvěcený" od odborníků. Uvidím, co mi na to řekne příště (jestli si teda nastuduje co to EPINO vůbec je). Mě to jen od ní překvapilo, protože až doposavaď jsem s ní sdílela všechny názory. No každopádně halda spokojených rodiček bez nástřihu z týhle diskuze je dost přesvědčivá 😉

konsa
16. lis 2009

holky, ted jsem narazila na diskuzi z porodnice Hořovic na tohle:

"Ahoj,jsme na světě. Je to Tadeášek (4,3 kg, 54 cm) - kus chlapa.V 7 hod. zavedli tabletu, v 10 už dost bolelo, v 11 pichli vodu a pak to jelo. Ve 14 hod jsme to zakončili. Zvladla jsem to bez epidurálu a chvála epinu, protože jsme toho klacka porodili bez stříhání na pár zatlačení. Pozdrav tetám koníkovkám a všem těhulím - žádnej strach...dá se to! DAVLU"

Vím, že jsem Davlu hodně chodí, tak to sem kopíruju. Skvělý!!! moc gratuluju!!! Takovej obřík a bez nástřihu - jsem přesvědčená - budu taky trénovat 😉

crawler
16. lis 2009

Davlu: Ty holka jedna šikovná!!! Strašně moc Ti gratuluju a přeju Tvému klackovi Tadeáškovi hodně zdravíčka a vám rodičům jen samé radosti z vašeho škvrněte! 😀

maryol
16. lis 2009

Davlu!!! Blahoželám z celého srdiečka! Skvelé! Nech sa vám darí!

Už sa tak nebojím...keď mi povedali v 38.týždni odhad hmotnosti 3460g...usilovne trénujem, dnes som dosiahla 28cm, hádam to stihnem a náš drobček až tak nevyrastie za tie dva týždne.
😉

korina
16. lis 2009

Konsa: Diky za zpravu!!!!
Co se tyka nazoru lekare, tak ten muj o tom taky nic nevedel(je to velky odbornik a ja si ho fakt vazim, ale nemyslim, ze musime tem doktorum bastit kazde slovo 🙂 a rikal, ze by to mohlo vyvolat porod drazdenim cipku, coz si myslim, ze u normalniho tehotenstvi neni pravdepodobne. Taky si myslim, ze se to cipku nedotyka za normalnich okolnosti....Pokud ma nekdo rizikove tehotenstvi ci se otevira predcastne, tak by to pouzival nemel, ale jinak si myslim, ze zkusenosti z tehle diskuze mluvi za vse.

Davlu: Gratulace! Skvele jste to zvladli a bez nastrihu s tak velkym ditkem 😵 . Budes tady velkou inspiraci! Uz se tesim na prvni zazitky.

zuzu1980
16. lis 2009

Davlu, gratulujeeeeem! Ukazkovy porod ukazkovej epinacky... teraz uz len vela mliecka a vela zdravicka vam obom 😀

konsa, ani moj dr o epine nic nevedel, pri porode som to spomenula a aj dr aj porodne asistentky boli nadsene ze take cosi existuje a chceli o tom vediet viac, vraj je to dobry napad... a ano, telo sa prisposobi, ale nie par hodin pri porode, ale prave tym niekolko tyzdennym treningom. To mas ako gymnastika, ked chce netrenovany clovek spravit snuru, tak by ho roztrhlo, ani par hodin cvicenia nestaci... ale za par tyzdnov sa to da roztiahnut 😉

verled
18. lis 2009

brý ráno🙂
konsa:děkujem za zprávičku.-)

davlu:gratulace k pořádnýmu chlapovi a po tomhle teda trénuju jak o život.-)

jinak už ho mam doma.-)

minonka24
18. lis 2009

Zdravím všechny příznivkyně Epina,
tak se konečně dostávám k tomu, abych podala raport, jaké účinky mělo cvičení a taky povzbuzení pro ty, které trénují na porod.
Mám po porodu, malá má právě týden. S epinem jsem nacvičila na cca 30 cm - posledních pár cvičení jsem pokaždé dala těch přibližně 10 cm. Bohužel malému nástřihu jsem se nevyhnula, ale byly to venku jenom 3 stehy a vevnitř asi dva, celkově mě dr šil asi deset minut. Julinka měla obvod hlavičky po porodu 34,5 cm. Sice mě trochu mrzí, že nástřih a poranění bylo, ale přičítám to tomu, že malá byla na světě strašně rychle...během tří minut - asi na pět zatlačení už byla v rukou asistentky 🙂
Rozhodně epino doporučuju, byla to rozumná investice - doktor, který mě šil i porodní asistentka mi potvrdili, že na prvorodičku je to zanedbatelné. Já si to taky myslím, protože poprvé s epinem jsem dala asi 5 cm, takže jít k porodu s takovýmhle skore, asi tam bude stehů víc 😅 Takže hurá epinu 😉 🙂

zuzu1980
18. lis 2009

minonka, gratulujem k Julinke 😀
Neboj, ten mierny nastrih je nic proti tomu co by nas cakalo bez Epina... hlavne sa to rychlo hoji, teda aspon mne ano, za par dni som bola "ako nova" 😀 😀 😀
Ked si predstavim mojich zaciatocnych 19 cm a Adamkovu hlavicku 36 cm... no, nechcem na to ani mysliet, co by ma cakalo, pri najlepsom cisarsky 😖

crawler
19. lis 2009

Přidávám se ke gratulaci minonko!🙂 hodně zdravíčka vám oběma;-D

naty
20. lis 2009

Tak já už ho mám taktéž doma, takže se připojuju k epinovkám a gratuluju všem, co jim balonek pomohl!! 😵

cervena_vila
20. lis 2009

Ahoj holky, budu to sem psát tak každý týden: pokud budete některá prodávat, myslete na mě 😎
Přeju všem příjemné podzimní dny

xsuzzi
22. lis 2009

Ahoj holky,chci se zeptat.....když mám epino z minulého roku 1x použité a podruhé budu rodit třeba až za 3 roky,můžu si ho nechat a v pohodě mi jakoby vydrží ty roky nebo radši poslat dál a poté koupit nové?🙂díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru