EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

smarti
14. led 2010

Petapi, ja tiež viem, že ten výtok nie je normálny tehu výtok. Ten som mala počas prvých mesiacov, teraz posledné dva mesiace mi vyšli aj výtery Candida alb., t. zn. mykóza jak vyšitá a tiež tam mám streptokoka, ale toho riešia až pri pôrode. no a občas tam mám aj svrbenie, asi mi tie čípky veľmi nezabrali, budúci štvrtok idem do poradne, tak som zvedavá, čo povie. A zase mi bude brať výtery, tak uvidíme, čo vyjde, ale som si istá, že normálny výtok to nie je.

lexxa24
15. led 2010

Holky, dnes jsem byla u lekare na kontrole, mala lezi uz hlavou hodne dole pry... tak jsem se ho ani radeji neptala, jestli muzu s treningem pokracovat. (neni priznivec) muj pocit mi rika, ze to nevadi, jak se k tomu stavite vy, ci vasi lekari? Moc dekuju za odpovedi 😉

bengy
16. led 2010

lexxa - moje mala krasne nalehala hlavickou od 36tt, pak se stacila jeste nekolikrat otocit a nakonec jsem rodila 40 tt plus 4 dny, normalne jsem cvicila. Jestli cvicis, tak jak mas a balonek nemas pri cviceni cely vevnitr, tak se to ani za nic cipku nedotkne. Koukni se na net nebo na epino.cz, tam jsou i obrazky, jak hluboko ma epino byt.
ad vytoky - mela jsem je skoro cele tehu a ke konci kord, ale nesvedily. Epino jsem v pohode pouzivala, ale s lub.gelem. Kondomy mi nedelaj nejlip.

davlu
16. led 2010

PRODÁM Epi-no Delphine. Za 1.300,-. Kontakt do IP. Díky 🙂 🙂 🙂

konsa
16. led 2010

davlu, ty prodáváš už epino? neplánuješ trénovat i při druhém dítěti? nevíš, jestli je to potřeba i na druhé, nebo už ne....

nat, kdepak jsi? že by, už? 😉 tak držím palečky at je o rychlý a hlavně bez nástřihu 🙂

davlu
16. led 2010

Konsa, druhé mimi plánuju, ale epinovat nebudu. Teď při trénování jsem dala 31 cm už při třetím pokusu a i Dr. mi před porodem říkal, že mám hodně pružnou hráz a asi jo když malý měl obvod 37cm a vyběhl ven jako po másle bez nástřihu. Dr. potom říkal, že když tak jde první tak druhý taky tak, takže epino nechci jen tak skladovat a snad pomůže nějaké těhulce, pokud by měla zájem.... 🙂

Už jste všechny na rozsypání, tak vám držim palce... 🙂

naty
17. led 2010

Já se tu ještě trápím... 😝 😀 ...včera mi udělali Hamiltona na kontrole, dneska odešla trocha zátky, ale ta mi odchází už od Vánoc, tak tu s vámi ještě pobudu asi... 😀

konsa
17. led 2010

davlu, já právě přemýšlím, jestli epino nechat na další děti, nebo prodat. Tak asi taky uvidím podle výsledku a podle toho, co se třeba dozvím od Dr. 🙂

naty, trápíš? 😉 všichni mi říkaj, jak mám užívat dokud jsem ještě 2v1 😀 tak uvidíme, zda Hamilton zabere! Bolelo to?

naty
17. led 2010

no, trápím...mám dost problémy s kloubama na nohou a vyjít pár schodů je pro mě utrpení... 😔 ...Hamilton nebolel, ne víc než běžný vyšetření v těhu... 😉 ...přikládám to i cvičení, rvala do mě snad celou ruku, ale ani sem si toho pomalu nevšimla... 😉

konsa
17. led 2010

aha, tak snad už se nebudeš moc dlouho trápit. Malýmu se u tebe očividně moc líbí 🙂 To bude asi fakt cvičením, žes necítila ruku - aspoň víš, že jsi dobře připravená.

lexxa24
17. led 2010

Bengy: dekuju za odpoved, cvicit budu dal, kdyz jsem predevcirem cvicila, tak se mala tak intenzivne hybla, ze jsem tam balonek ani neudezela 😒 pak jeste jednou a pak prestala, tak doufam, ze mi "nedava najevo" ze se ji to nelibi. Vcera jsem cvicit nemohla, ale dnes budu opet, podle planu, jsem uz na 6,5cm, tak opravdu doufam, ze dam dnes 7cm!! Preji vsem krasnou nedeli 😉

meix
17. led 2010

pridavam nazor, me uz ted to cviiceni moc nejde, malou muzem cekat kazdym dnem a brisko casto tvrdne takze epinovani sice zkousim ale balonek tam moc udrzet nejde a je to nepohodlne nejak se tam necce vejit, v tydnu jsme nafoukla jeste trikrat na 10 ale udrzela jen chvili hned to chtelo ven coz problem vytlacit nebykl, ale ted uz to na tolik ani nenafouknu.

naty
17. led 2010

meix,tak už se na to teď vyprdni a zkus to třeba někdy během dne, když budete mít lepší rozpoložení...a nebo už vůbec ne, pokud si to dala, mělo by to být úplně v pohodě!! 😉 Však víš,hormony ti ještě pomůžou, já myslím, že můžeš být úplně v klidu!! 😵

xaverov
17. led 2010

Taky uvazuju o koupi epi balonku, ale mam dilema, jestli ja jsem ta spravna budouci uzivatelka. Nekde jsem tu zahlidla, ze se ma zacit cvicit od 36tt, ale to ja uz jsem v tom tydnu rodila svoji dceru 😅 Jelikoz jsem tedy v 1.tehu rodila lehce predcasne, tak mam samozrejme vetsi pravdepodobnost, ze tomu tak bude i ted. Mohla bych, myslite, cvivit uz napr. od 34tt, aniz bych tim riskovala rupnuti plodovky? Diky

naty
18. led 2010

myslím, že bys v pohodě mohla, na rupnutí plodovky to nemá vůbec vliv...já sem cvičila od 35tt...a ted přenáším... 😝 😀

xaverov
18. led 2010

Koukam 😀 A to myslis, ze i kdybych mela cvicit treba jen tyden, tak bych do koupi balonku mela jit? Ze by me i tyden cviceni mohl pomoct? Dekuju a jinak Naty tfuj tfuj a preju krasnej zazitek z porodu 😉

naty
18. led 2010

No, ono nikdo tady nevěděl, jestli třeba neporodí dřív, a pokud máš strach z nástřihu a dalších těch věcí, tak já bych do toho prostě šla...když koupíš třeba použitý epi-no nebo i nový a budeš cvičit jen týden, myslím, že ho můžeš za stejnou cenu, u novýho asi za trošku nižší, prodat, zájemkyň je dost...možná, že ti to půjde rychle,možná ne, ale podle svých pocitů musím říct, že mi to za to stálo,i když ještě nevím, jak dopadnu... 🙂

petapi
18. led 2010

taky si myslím, že bys do toho, pokud chceš, měla jít, i za týden se dají udělat hodně pokroky, kdybys třeba cvičila 2x denně. na druhou stranu, sice teda nevím, jakej byl důvod, že jsi poprvé rodila dřív, ale v mým okolí fakt každá, která měla první porod předčasně, tak s druhým přenášela, je to hrozně individuální, takže stát se nakonec může cokoliv 😉
jinak jsem už na 9 🙂

jeanice
18. led 2010

Ahoj,
mě řekli už před dvěma týdny, že bych měla co nejrychleji porodit (první těhu jsem měla ukončené císařem). Nervovala jsem se jak někdo. Termín mám až teď v pátek.
Do minulého týdne jsem epinovala vzorně každý den, ale pak se to zastavilo na 9,5 a i když mě to nebolelo, tak jsem pak slabě krvácela a manžel mi to zakázal používat. Teď už je to několik dní a malej určitě roste a roste a já se bojím, že už jsem zase jako bych necvičila, ale bojím se cvičit, když jsem předtím krvácela a přitom mě to vůbec nebolelo (nebo jako bolelo to normálně jako při běžném užívání).
Taky už mám takový stavy, že je to vlastně jedno, protože mi pak stejně udělají císaře (i když je císař až poslední možnost). Řekli, abychom ten porod vyvolávali jak to jen jde. Krom ricinového oleje jsem opravdu vyzkoušela všechno. Kontrakce byly příšerné, někdy i po třech minutách dvě tři hodiny. Pak se to ale zastavilo. ☹ Takže se malýmu učividně nechce ven a já jsem jen vystresovaná.
No ale dnes si říkám, že bych to asi zase zkusila - to epino..jen se prostě bojím, abych zase nekrvácela...☹ Nevíte, jestli ta trhlinka se pak nějak může zvětšit při porodu a za jak dlouho se to tak zahojí? (Manžel nechtěl ani masírovat hráz, že když to tam mám teď natržené, aby se to mělo čas zahojit.).
Uf, tak jsem se vypsala.
Už aby to bylo za náma. To čekání je fakt hrozný. Říká se, že by měla být žena v pohodě, vysílat miminku pozitivní pocity a kdo ví co ještě. Ha ha ha..moje chudák miminko má asi smůlu. ☹

xaverov
18. led 2010

Naty a Petapi: dekuju za rady 😉 Proc jsem rodila ve 36tt mi nikdo nebyl schopen rict, proste rupla voda a bylo to.
Jeanice: ja ti v tomhle neporadim, ale nedelej si hlavu z toho, ze "nejsi v pohode". To se holt v zivote stava a tehotenstvi neni a ani snad nemuze byt vyjimkou. Kdyz by nebylo tohle, tak bys zase resila treba neco jinyho...

osteta
19. led 2010

Holky, po delší době se zase ozývám. Teď jsem pár dní z lenosti vynechala ☹ , ale dneska jsem dala cca 9,5. Výsledek snad uspokojivý, ale jsem zklamaná z toho přepočtu, protože když pak změřím obvod, je to o dost míň než podle tabulky. Jak tedy měříte vy? Průměr podle tabulky nebo přeměřujete?

Naty je stále 2v1?

jakelina
19. led 2010

Osteta, já ještě neepinuju, ale zkoušela jsem nafouknout balonek a přeměřit a taky mě zklamalo, že ten obvod je pak hodně menší, než v tabulce.

konsa
19. led 2010

osteta: já právě už měřím jen obvod, protože podle tabulky mi přijde, že je to pokaždý jinak (podle toho z jakýho úhlu na to koukáš). Měly bysme se dostat zhruba na obvod 30 cm.
Včera jsem vynechala a dneska dala o 2 cm víc! Takže jsem už na 28cm - jupíííí 😀

naty
19. led 2010

jj, zítra jdu na kontrolu, a pokud nic, tak indukce... ☹ ...zátka mi včera odešla, tak se ted už bojím cvičit... 😒

beruska1989
19. led 2010

ahojte holky, kdybyste některá epino prodávaly tak mi písněte IP, děkuju

indijanka
19. led 2010

Ahoj, predam Epi-no Delphine za 45 Eur. Mozny osobny odber v BA alebo poslem postou na dobierku. Zaujemkyne piste do IP.

petapi
19. led 2010

jéé, já se řídím podle tabulky, tak to budu pěkně zklamaná, až to teda přeměřím metrem, už jsem se trochu namlsala 😅
naty, když ti už hrozí vyvolání, tak do ricinovýho nápoje nechceš jít? seš pro něj ideální případ 😉

smarti
19. led 2010

Zdravím Epiňáčky, nepredávate niektorá zo Slovenska EPI? Ak áno, prosím ozvite sa do IP. Vďaka.

domeli
19. led 2010

Ahojte skusene epinacky,
aj ked som sa tu zaregistrovala iba prednedavnom, túto temu uz citam dlho. V maji cakame prve babatko, moj gynekolog je zatial presvedceny, ze kvoli kratkozrakosti (-5D) budem rodit CS. Pokial ale viem, samotna kratkozrakost nie je dovodom na CS, hoci ocna doktorka mi uviedla, ze je to pre mna vhodnejsie. Chcem sa ale opytat, ci aj v tomto smere (kvoli tlakom na oci pri normalnom porode) by mi epino nepomohlo. (lebo volba porodu zavisi od konkretneho porodnika a teda je sanca rodit prirodzene). Neviem, ci s tym ma niekto skusenosti alebo aky je nazor Vas mamiciek - je mozne ulahcit to mojim ociam epinom? Dik za odpovede a postrehy.

petapi
19. led 2010

hm, domeli, tak já to dost laicky vidím tak, že jedině, kdybys trénovala epi-nem, tak si zpružníš hráz, která se bude lehčeji roztahovat i u samotnýho porodu, tudíž tlačící doba bude trošku kratší než kdybys necvičila a tím se zkrátí i doba, kterou se oči namáhají, ale samotnej balonek asi význam na oči teda mít nebude. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru