EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vvrka
24. led 2012

@beruskaev jasne, ze aj mne vylieza. musim si ho stale pridrziavat, zavadzam si ho skor iba z jednej tretiny - aby som tu najsirsiu cast mala na hradzi. a ked ho vytlacam, rukou tlacim oproti nemu, aby to islo pomalicky. inak by mi tam vobec nedrzal. 🙂

beruskaev
24. led 2012

@vvrka aha, tak já taky skusím tlačit proti němu a uvidíme.. Díky..

lencaz
24. led 2012

ahoj holky, tak už mám za sebou porod... naprosto dokonalý.... ihned při nástupu k porodu jsem oznámila, že jsem cvičila s e-pinem... porodní asistentka ihned věděla o co jde a říkala, že uvidím, jak porod půjde a když bude vše v pořádku, že nastřihávat nebude. Máme krásnou zdravou holčičku 52cm a 3,56 kg. Vše bez komplikací a můžu jen doporučit. Není určitě nic lepšího než hladký porod... když jsem viděla ostatní ženské v porodnice, jak se ještě při odjezdu nemohly posadit, za těch pár stovek to určitě stálo. E-pino bych ráda prodala za 1.300,- bylo používané jen s kondomy a je ještě v záruce asi 4 měsíce.

bachovyesence
24. led 2012

Jen chci pozdravit všechny cvičící s epinem a podpořit vás. Před dvěma a půl lety jsem taky začala cvičit někdy ve 35. týdnu a chodila jsem na tuhle diskuzi🙂 A vyplatilo se, porod prvního dítěte bez nástřihu. Takže vydržte a cvičte 🙂

vendy26
24. led 2012

Ahoj holky, chci se zeptat zejména těch, které jste rodily v Brně... S jakým přístupem jste se setkaly, když jste řekly, že jste cvičily s epinem? A o kterou brněnskou porodnici šlo? Moc děkuji.

danjelca
24. led 2012

ako dlho pred pôrodom je treba s epi nom začat?

beruskaev
25. led 2012

@danjelca v návodu píšou, že 3 týdny před plánovaným termínem, ale někdo začíná i trošku dříve.. Výrobce se jistí, kdyby jsi náhodou začala rodit, ale podle diskuze tady se to snad nikomu nestalo, že by epino spustilo dřívější porod.. Já jsem začala 3 týdny, ale proto, že jsem dříve nestíhala, jinak bych začala klidně o týden dřív, ať máš více času..

beruskaev
25. led 2012

včera při 5 cvičení 23cm, jde to pomaličku ale jde, tak jsem ráda. Akorát teda to vytlačování mi nejde, mám problém ho tam udržet a když před nafukováním cvičím to pánevní dno, tak už mi potom moc tlačit ani nejde ☹ tak snad to miminko nějak vytlačím..

zlilly
25. led 2012

Ahoj. holky, zkousely jste nektera kupovat epino na ebay nebo na amazonu nebo proste nekde ze zahranici? treba na amazonu jsem epino nenasla vubec, na ebay jeden. pripada me to trochu malo. nevite treba, jestli existuje neco, co funguje stejne ale treba pod jinym nazvem? diky!

petja
autor
25. led 2012

Holky,ty kondomy z Rossman se dají na epino použít? Díky!

petja
autor
25. led 2012

@beruskaev no někdy je epino právě přelubrikovaný,proto vystřeluje samovolně ven.Pak leda zkusit zavést hlouběji

beruskaev
25. led 2012

@petja díky za radu, zkusím dát méně gelu a uvidíme, třeba se udrží líp.. Já jsem kupovala kondomy přímo s epinem, ale myslím, že holky psaly, že v Rossmanovi sehnali nějaké na vodní bázi, tak se tam zkus zeptat..

anka.
25. led 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli nevíte, kde by se dal sehnat náhradní balonek na epino? Mám epino doma, ale píšou tam, že používat max 2 roky a na dva porody... u mě už to jsou roky skoro 4, tak mám strach, ale nechce se mi ani moc kupovat celé epino znovu. ☹ Napište mi sím kdyžtak IP. Moc děkuju!

petja
autor
26. led 2012

@anka. pokud není v záruce určo nový nekoupíš,ale cvičila bych normálně s tim co mám.Má to nějaké viditelné vady,když nafoukneš? Průsvitné žilky,škrábance,ztenčení?

anka.
26. led 2012

@petja Ahoj, no viditelné poškození ne. Ale mám z toho celkem obavy, když tam píšou max 2 roky a to mi při cvičení zrovna nepomůže... Koukala jsem k Tobě do pasu a můžu se zeptat, jestli ty osobně používáš stále to stejné epino pro všecky porody?

mavanka
26. led 2012

@anka. já mám doma jeden tříletý, na začátku jsem ho zkusila nafouknout a prohlídla, jestli někde není slabší místo, nebo něco, co by zavánělo problémem... .a vzhledem k tomu, že jsem nenašla, ho v klidu a bez problému používám... (měla jsem ho uložený v suchu, při pokojové teplotě... )

jana0706
26. led 2012

ahojte, dlho som na tejto diskusii nebola, chodievala som sem pred porodom, malicky uz ma skoro styri mesiace - chcem vas iba podporit, ako tu aj ostatne baby pisu nie je nic lepsie ako bezproblemovy porod bez zraneni, ked uz po chvili ani neviete ze ste rodili 🙂 a nepanikarte ani ked nastanu nejake komplikacie - ja som sa velmi rychlo bez problemov ani nie za 2 tyzdne dostala na 26 cm, potom som sa zrejme trosku zranila (aj ked som vobec nespozorovala kedy, ani ma nic nebolelo), ale pri kazdom dalsom cviceni uz bola krv, takze som uz cvicila len obcas a velmi opatrne - maximum bolo 28 cm ked sa maly 11 dni pred terminom vypytal na svet...mala som stastie ze som si mohla vybrat gravitacnu porodnu polohu a v kombinacii s pozitivnym pristupom vsetko uzasne dopadlo 🙂 prajem vam vsetkym co trenujete to iste!

petja
autor
26. led 2012

@anka. ne nemám totéž,ale jedno bylo půjčované od porodních asist. a to určo kolovalo dýl jak 2roky a nafukováno taky bylo víc. Pokud při nafouknutí nevidim nic,neřeším taky dopředu nic. Prasknout může i nové,to ti nikdo nezaručí,akorát v záruce asi vymění.To by musela ta guma být jako zteřelá,lepivá apod.

jancip
26. led 2012

Ráda bych se zeptala, jestli když cvičíte pravidelně, tak se dostanete další den tam, kde jste skončily? Já totiž ne. Vždy tak o 2-3 cm míň a musím to postupně znovu natrénovat. Teprve až po několika nafouknutí se dostanu na stejnou míru jako předchozí den. Až na závěr tak o 0.5 - 1 cm víc.

jana0706
26. led 2012

@mavanka @anka. ja som si svoje epino tiez odlozila kedze casom planujeme este surodenca, tie dva roky uvadzane vyrobcom nebudem riesit, kedze ak vsetko pojde "podla planu" tak by som chcela rozdiel medzi detmi najmenej 3 roky 😉

beruskaev
27. led 2012

@jancip já to mám taky tak, nejdříve míň a postupně se dostávám tam, kde jsem skončila a většinou něco málo přibude, někdy né, ale hlavní, je že se to pomaličku zlepšuje.. Nestresuju se, co nacvičím, to nacvičím, všechno je lepší než nic..

danka483
27. led 2012

@jancip
@beruskaev ak sa môžem pridať tak ja tak isto robím viacej opakovaní a ono to ide včera 24 cm 😉 a to je 4 cvičenie

petja
autor
27. led 2012

@beruskaev jinak ještě krom toho míň lubrikování mě napadlo podržet méně nafouknutý balonek co nejdýl těmi pánevními svaly,pánevním dnem,on se tam ten balonek pak jakoby usadí a ty svaly jak ho drží už můžeš i víc pumpovat a nevyklouzává.Mi to tak funguje.Jinak já sem na 32 a spoko.Včera sem měla kontrolu a doktorka udělala odhad na 3,80 tak to su klidná,do 4kg si myslim že sem připravená až až.

beruskaev
27. led 2012

@danka483 tak to jsi úplně super, já jsem taky 23-24 ale mám už míň času, tak snad se k té 30 aspoň přiblížím..

beruskaev
27. led 2012

@petja zkusím, i když jak cvičím to pánevní dno před tím nafukováním, tak pak už mi to moc nejde.. 32 je super, to se Ti nedivím, že jsi v klidu, to bych byla taky, ale tam já se ani nedostanu, budu spokojená když se přiblížím k 30, jde mi to nějak pomalu.. Ale pořád lepší něco než nic..

aknedz
27. led 2012

@gabika84 ahoj, prosim Ta chcela by som sa spytat u koho si v TN rodila a ci nahodou nevies, ci sa tam da aj s inymi lekarmi dohodnut, ze nechces nastrih alebo strihaju preventivne, lebo mam pocit ze v Ilave aj tak trosicku preventivne strihaju - aspon, co som zatial vyspovedala kamosky 😉

gabika84
27. led 2012

@aknedz ahoj. rodila ma Dr. Bašková. povedala som jej, ze nechcem, aby ma nastrihla a ona na to reagovala, ze pokial nebude treba, strihat nebude (vdaka EPI-NU ani nebolo treba), po porode ma prehliadla a povedala, ze predsa len musi spravit jeden steh 🙂 ani neviem, kde ho robila. asi niekde vnutri, kedze Bela isla von dost rychlo. myslim, ze v TN nastrih skutocne preventivne nerobia, je ale dobre, pokial o to vopred poziadas, staci pred samotnym tlacenim, netreba kvoli tomu podla mna ziaden porodny plan (ja som nemala). dlzim palceky 🙂

beruskaev
28. led 2012

@petja tak jsem vyzkoušela tvoje rady a musím říct, že to bylo lepší, balonek byl trošku hlouběji, sice jsem se neposunula v cm, ale zase se to líp roztáhlo vevnitř a dneska snad aspoň o cm poskočím..

petja
autor
28. led 2012

@beruskaev To jsem ráda 😉

kakie
28. led 2012

Ahoj holky,

tak se musím pochlubit, včera jsme přivezli domů Maxima 🙂 Porod byl úžasný, rychlovka a ačkoli jsem měla nacvičeno 'jen' 27, poranění jsou minimální, pouze několik kosmetických stehů, s prvním porodem se to vůbec nedá srovnat, druhý den jsem seděla jak kdyby se nic nestalo. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru