EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
28. pro 2011

@bell2 to bude tím čípkem, asi ho máš překrvenější a citlivější. Můj Dr na první kontrole řekl, že by poznal i bez utz že jsem těhotná, protože jak do mě strčil ten utz tak krve jak z vola hned. Při dalších už ne, ustálilo se to. Určitě zavádět jen částečně stačí, důležité je protlačit to přes hráz. Já jsem ho taky nezaváděla nikdy celý, ale tak ze 3/4, taky mi to vyjíždělo. A teda poloha pořád stejná, bylo mi jasný, že v jiné asi rodit nebudu. Ale příště bych chtěla rodit v kleku, pokud by to šlo.
Držím palečky 🙂 30,5 je skvělé, to jsem nikdy nedala.

bell2
28. pro 2011

@andelka Ja se v prvni chvili samozrejme lekla, ale pak jsem fakt zjistila, ze jakmile prestanu cvicit, tak to krvaceni prestane a mam norm. slaby ciry tehu vytok (omlovam se za popis) a mala se vrti uplne standardne, takze jd to OK. Vim, ze to moje cviceni asi neni uplne 100%, ale zase na druhou stranu porad myslim, ze lepsi takto nezse na to uplne vykaslat 😉 Vim, ze nakonec to klidne muze skoncit cisarem, ale ja po nekolika tydnech cviceni s Epi-nem opravdu spatruju jeho + hlavne po te psychicke strance a jakykoli pozitivni dopad na fyziologicky prubeh porodu betu spis jako bonus 😉)) Kazdopadne investice urcite nelituju a uz ted doporucuju vsema deseti 😉

andelka
28. pro 2011

@bell2 taky si myslím, je to super psychická pomoc. Já nástřih mám, ale malej a vevnitř nic, nevím jak by to dopadlo bez Epina, taky mi ale dost chybělo, na 30 jsem se nedostala. Takže teď budu cvičit poctivěji a budu doufat, že se to odrazí. 🙂

marcella8181
28. pro 2011

Ahoj holky, tak se hlásím mezi vás🙂 Dneska jsem poprvé cvičila s epinem, dostala jsem se cca na 22 cm, tak jsem zatim nadšená (dle doktora jsem docela úzká, tak uvidíme...), no jsem zvědavá jak to půjde dál... Cvičila jsem teda v kleku na sedacím vaku a přijde mi to jako hodně pohodlná poloha...🙂

bell2
28. pro 2011

@marcella8181 Tak to je super...ja poprve dala kolem 15-16 cm...ale je fakt, ze jsem ze zacatku jela hooodne opatrne 😉 Jen tak dal 😉

sue007
28. pro 2011

ahoooj,jen informuju,ze nestiham cvicit,vcera asi po tydnu a navic se mi nekam podel metr po stehovani,tak ani nevim,ale asi bych rekla tak 27-28 odhadem,takze nic moc 😉 Mivam casto bolesti,takze uvidime,jestli to nebude o neco driv,ja budu mit klid az od 2.1.,takze ani nevim,jestli neco natrenuju,jeste,ze jsem zacla vcas 🙂 Jinak PF 2012 vsem a hladky porod,at to zvladnem 😀

kikuta
28. pro 2011

Budem predávať epi-no balónik, takže ak má niekto záujem hláste sa.

barbecue
28. pro 2011

@kikuta - ahoj, mohla bych si u tebe zamluvit to epino? díky moc!!!

kikuta
28. pro 2011

@barbecue Áno, pre viac informácií ma môžeš kontaktovať na meil : kikuta@centrum.sk. Budem ho predávať po tom 6. januárii.

lencaz
28. pro 2011

Ahojky holky, přidávám se mezi lednové rodičky... termín mám 16.1. dnes jsem začala cvičit s E-pinem a taky jsem docela nadšená. Dostala jsem se asi na 7 cm a nebylo to nijak nepříjemné. Zítra pokračuju a když to tak půjde dál, tak budeme za týden na maximu 🙂)

ava
29. pro 2011

@janca1983 Ahoj holky, už jsem doma z porodnice. Vše dopadlo výborně, napíšu víc později. Natrénovala jsem sice málo, ale nástřih se nekonal! Všem držím palce a ozvu se s detaily.

aksniteb
29. pro 2011

ja sa musím pochváliť, že dnes som aj ja dokázala 30 cm !!! a zistila som, že bude lepšie cvičiť už každý deň, lebo včera som po dvoch dňoch dala ledva 28 ale dnes šlo cvičenie podstate lepšie.

@ava GRATULUJEM !!!

petja
autor
29. pro 2011

@ava gratulace

ava
29. pro 2011

Děvčátka, jsem zde s detaily. Poslední trénink byl 2 dny před porodem. Nevěřila jsem ale, že už porodím, počítala jsem, že mám ještě minimálně týden a věřila tomu, že stihnu dotrénovat na 30 cm. Nicméně poslední den jsem dala 26,5 cm. Bylo to dva dny před Štědrým dnem a nikdy asi nezapomenu na poslední dny s balonkem strávené před TV s pohřbem Václava Havla na všech kanálech ☹
Na Štědrý den jsem porodila - v porodnici jsem byla 2 hodiny, když dcera přišla na svět. Vytlačila jsem ji asi na 2 nebo 3 kontrakce, bylo to opravdu velmi rychlé a tlačení bylo dost povědomé - samozřejmě s větší dávkou námahy.
PA zcela respektovala můj porodní plán a ujistila mne, že nástřih nebude nutný. A tak se i stalo. Porodní poranění sice mám, ale je malé - jeden vnitřní a steh a jeden na hrázi. S pocitem po prvním porodu se to NEDÁ ani srovnávat.
Vzhledem k tomu, že jsem měla natrénováno jen to, co jsem stihla a dcera měla obvod hlavičky 35 cm a vážila 4,13 kg, považuju tento výsledek za fantastický.
A hlavně - k porodu jsem šla s obrovským klidem a důvěrou v to, že moje tělo je připravené a že to zvládnu. Bolest sice k porodu patří, ale my jsme dostaly šanci ji zmenšit a práci si usnadnit.
Držím palce, aby se i vám podařilo zažít zdravý, nemedikovaný a rychlý porod. A končím, už se mi chce dojetím bulit 😉

ava
29. pro 2011

A nabízíme své EPI NO k prodeji.
Zakoupeno nové : prosinec 2011, používáno 14 dní vždy s kondomem k tomu určeným (přibalím zbylých 12 ks) a desinfikováno po každém použití dle návodu.
V případě zájmu prosím IP.

kakie
29. pro 2011

Ahoj holky,
tak ode dneška se k vám přidávám, návod přečten snad to zmáknu 😀

janca1983
30. pro 2011

@ava ahojky maminko, tak přidávám obrovitánskou gratulacik vašemu uzlíčku 🙂 ať vám hezky roste a nezlobí maminku 😵

janca1983
30. pro 2011

Tak dneska nacvičíno a musím se vám holky pochlubit mám strašnou radost s vísledkem ani jsem tomu nemohla uvěřit a 2x jsem to musela přeměřit 30,5 cm ale myslela jsem že je to můj konec 😉 🙂
Včera na ontrole mi pan doktor řekl že mi dává tak týden ale radši se se mnou vsázet nebude že to vydržím. Prý se začínám otvírat a vejde se mu tam prst a cítíl malý hlavičku.
Tak uvidíme 😵

sandrittta
30. pro 2011

Ahoj, bude z vas niekto predavat balonik EPI-NO? Kamaratka by chcela tiez, tak zhaname. Ak by niekto tak IP mne alebo @schvarczka.

petja
autor
30. pro 2011

@ava Fakt krásný porod,holčička je kus 😵

kakie
30. pro 2011

Ahoj, jak provádíte cvičení? V leže na zádech? Nevím, jak se poprat s některými formulacemi v návodu: Nyní se pokuste stažením svalstva pánevního dna na cca 10 sekund vytáhnout balonek směrem vzhůru.... 😒 nejsem z toho moc moudrá. Cvičíte podle návodu? Díky.

skeptik
30. pro 2011

Baby, vy preco predavate to epi-no hned po porode? Vy uz s tym necvicite panvove dno po 3 tyzdnoch ako v navode? Ja som myslela, ze to je dolezite.

azeretka
30. pro 2011

Ahoj, prodávám Epi-no, používaný jednou osobou, kdyby měl někdo zájem.

marcella8181
30. pro 2011

Ahoj holky, tak dneska - 3. trénink, dala jsem 24 cm, i když nepříjemný to bylo dost... zkoušela jsem měnit polohy - v kleče na sedacím vaku (to mi je nejpříjemnější), v pololeže na sed.vaku a v podřepu s 1 nohou opřenou na gauči🙂. Doufejme že to dál půjde dobře... TV u toho taky sleduju, ale někdy při prodýchávání mi trochu leze krkem🙂

@ava velká gratulace, krásný porod, to bych si přála taky🙂

qitecek
30. pro 2011

@kakie Vleže na zádech 🙂 Já cvičila ne posilování pánevního dna (vytahování balonku), ale jen "roztahování" - předporodní příprava. To stahování apod. bych dělala až po porodu, až budeš potřebovat svalstvo vrátit do původního stavu a "zkrátit".. Nyní potřebuješ hlavně zvětšit průchod a povolit tkáň... čili se jen pohodlně polož, lubrikuj balonek (mně bez lubrikace (pouze prezervativ) při nafukování uvnitř dřel a trochu to pálilo a škrábalo, s lubrikací jsem cítila jen ten tlak) a pak nafukuj balonek do chvíle, kdy cítíš silnější tlak, ale ne vyloženě bolest. Balonek si přidržuj druhou rukou. Měj ho uvnitř tak nějak 2/3 pak můžeš trochu upustit vzduch a nechat tu nejširší část přímo na hrázi. Vydržela jsem to max. 2 minuty, občas jen 30sec, na mém maximu za ten den... postupně to povolovalo a balonek se dal nafukovat víc a víc 🙂 Kdyby něco, ptej se 🙂

lucalf
30. pro 2011

Ahoj všechny, díky za diskuzi, dneska jsem si ho taky objednala. Čekám první (33+4) a už delší dobu o Epinu přemýšlím. Vaše příspěvky mi pomohly k rozhodnutí 🙂 Nakonec jsme se ještě domluvily s kamarádkou, která rodí v červnu, že si ho zaplatíme napůl. Držím Vám všem "cvičenkám" palce, ať balonek splní svůj účel a těm, které už porodily gratuluju 😉

kakie
31. pro 2011

@qitecek díky 🙂 ozvu se jak to jde 😉

dzejnyy
1. led 2012

sakriš.... už bych měla taky začít... Ale už 3 týdny bojuju s rýmou a kašlem, pak bojujem s úpravou bydlení,abysme se sem vůbec vešli... Jak se znám, tak zas začnu s křížkem po funuse :(

kessinka
1. led 2012

Ahojte, neviete mi prosím poradiť či sa epino dá kúpiť aj niekde v kamenných obchodoch (napr. v lekárni), alebo je dostupné len na internete? Rada by som sa pridala, ale nechce sa mi veľmi objednávať z netu a čakať kým a či príde 🙂 ďakujem 🙂

aksniteb
1. led 2012

@kessinka ahoj, ja som ho nikde nenašla, tak som ho objednala cez e-shop a do dvoch dní som ho mala na dobierku doma 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru