EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

schnauzee
14. dub 2013

ahojte, ak by mal niekto záujem, mám na predaj epi-no aj s nelubrikovanými návlekmi na gynekologickú sondu, ktoré nepoškodzujú balónik... viac v mojom inzeráte 🙂

monenta
14. dub 2013

ahoj holky, tak jak jste na tom? Já jsem na 23,9 cm (zítra dám 24,5!!! musím se hnout 🙂)..a mám ještě 14-21 dní, tak snad to půjde stejně dobře jak doposud..
navíc já jsem pořád v poloze na zádech - trochu bokem a noha hore - já se v kleče či ve stoje tak nějak už neudržím, tak je možné, že to by bylo i víc 😔
Jinak můj gynekolog o epinu taky v životě neslyšel..prý co to je a jestli to ve mě nemůže prasknout 😀 , tak snad si na příště něco najde na netu, ať o tom s ním můžu debatovat.. 😉 ale nevymlouval to, spíš mi řekl, že mi věří, že se chci vyhnout nástřihu (říkala jsem, že s tím má mamka problémy dodnes) a to je chlap 🙂
@zmaldik mě bolí jakoby kostrč spíš a to se mi tam balonek taky většinou zacucne celý..jinak tlaky mám jen při balonku uvnitř, po vytlačení je to pryč..spíš mě napadlo..hm..jak to napsat..měla jsem to jednou, když jsem nebyla asi 2 dny na wc, tak jestli to není tím třeba..

katja77
14. dub 2013

@zmaldik Ono je dobrý před cvičením zajít na WC, pak to opravdu trochu tlačí a já většinou jdu na WC i po cvičení.....

Jinak, už jsem na 25ti🙂

zmaldik
14. dub 2013

tak já jsem po třetím a čtvrtém dnu na 27 a dál to nende, nebo jako šlo by, ale bojím se abych si neublížila, tak zítra zkusíme pohnout aspon o 1cm 🙂
@monenta

kali.kal
14. dub 2013

@isabella_fly , @tessie79 : Díky za podporu a pozitivní ohlasy 🙂

@maylis : tak já si tam zatím jakš takš dosáhnu sama 😀 A manžela už u sebe bohužel nemám, tak jsem na to zůstala sama.

@zmaldik : taky mám takové pocity, ale jen, když mám epino zasunuté víc než z těch 2/3.

@katja77 : Gratuluji k vytouženým 25 cm 😀

Já dnes budu cvičit po dvoudenní pauze, kdy se mi ale vůůůbec nechtělo, zmohla jsem se jen na masáž hráze 🙂 Tak snad neklesnu na centimetrech 🙂

pupidu
15. dub 2013

Ahoj holky, tak jsem si o víkendu dala pauzu (zatím nemám kam chvátat) a dneska to zase zkusím 🙂 Akorát teda musím říct, že mi asi bude trochu dýl trvat, než si na to zvyknu. Ještě včera jsem dole cítila takový tlak a dokonce při sexu mě to tam bolelo (do tý doby jsem u toho žádný problém neměla). Nevím, jestli to bylo tím epinem nebo tím, že malá nějak tlačí na ten čípek...ale nevzdám to 😀

susannah
15. dub 2013

Epino uz objednane, manzel ho dnes vyzdvihne 🙂 Tesim sa, ze uz to budem mat doma, vcera ma chytila strasna uzkost a strach z porodu, ked som si o nom citala! :( Takze uz aby som zacala cvicit, verim, ze to pomoze okrem dolnych partii aj mojej psychike :D Chcela soms sa este opytat, kedy ste zacali cvicit? na nete som citala, ze sa odporuca od 36 tt.

zmaldik
15. dub 2013

@pupidu já mám to stejné a je to tím že mám malou hodně nízko natlačenou.

zmaldik
15. dub 2013

tak dneska jsem dala 28cm po 6dnech, teda těch 31 se mi zdá nedosažitelných, tak doufám, že to půjde.

pupidu
15. dub 2013

@zmaldik Teeeda, tak to seš frajerka, že už po pár dnech seš na 28cm!!!

zmaldik
15. dub 2013

@pupidu já jsem začínala na 21cm, což jsem si říkala , že je teda málo, ale když jsem četla některé příspěvky, tak někdo začíná na menším čísle.. no jako, ale bojuju bojuju a nutím se, začátek šel ted už to jde hůře teda.

pupidu
15. dub 2013

@zmaldik I ten začátek je dobrej! Ten můj první pokus byl na 19cm...A podle toho, jak mi to bylo nepříjemný, tak počítám s tím, že to rozhodně tak rychle jako u tebe nepůjde 😀 Ale co, času je zatím dost...Teda, doufám 😅

monenta
15. dub 2013

@zmaldik no 😀 a takovou radost jsem měla ze svého "pokroku"..tak nic no 🙂)) super, gratuluju, tu 31 dáš a ani nemrkneš 😉

maylis
15. dub 2013

Ještě mě napadlo, že ten tlak můžou způsobovat hemeroidy, mě se občas maličko ozývají, i když naposledy jsem s nimi měla problémy před 8 lety.

katja77
15. dub 2013

@pupidu @zmaldik Holky, jste fakt dobrý🙂 Já začala na 17ti a přes 26cm se určitě nedostanu.... Ale nervy z toho nemám. I kdyby to náhodou nepokračovalo dál, bát se není třeba, důležitý je trénink a že je hráz masírovaná a je zvyklá na ten tlak.... Opravdu není třeba lámat rekordy.....🙂 Ostatní už za nás zařídí a vytvoří těhotenské hormony a příroda..... 😉

pupidu
15. dub 2013

@katja77 Máš pravdu, hlavní je, že vůbec nějaký trénink proběhne a o zbytek už se snad postarají hormony. Zrovna v sobotu jsem se musela smát - manželova babička se mě ptala, kolik malá asi váží, tak jsem jí říkala, že je velká a že to doktorka odhaduje cca na 4kg porodní váhy. A babička hned vyrukovala s tím, jak mě "rozstřihnou až ke konečníku a pak mě budou šít"...akorát jsem neměla tu odvahu, abych jí říkala, že právě téhle hrůze se chcu vyhnout a že trénuju s nějakým balónkem... To by se asi tloukla do hlavy a vykládala to celé rodině 😀

katja77
15. dub 2013

@pupidu To jo... 🙂)To chápu.... Já měla problém i to vysvětlit kolegyním v práci (věk zhruba kolem šedesátky), koukali na mě jak na zjevení.... 😀 😀 😀 Zato moje máti (dvakrát nastřižená), si posteskla, že nic takovýho nebylo i za nich... Nástřihem trpí dodnes, a s Epinem by cvičila (kdyby to šlo) celá žhavá.......

Tak snad nám to vyjde, děvčata.....

janinka14
15. dub 2013

@katja77 moja mama si tukala na celo, ze co to s akym balonikom blaznim.. Asi preto, ze nas mala tri a ani raz nebola nastrihnuta ani natrhnuta. Tak ja dufam, ze geny, hormony a epino budu stat pri mojom porode. 😀 A pochvalim sa, dnes som dala 30 aj kustik. Mam 5 dni do terminu, tak to ide uz lahsie. Ale trapim sa s tym uz piaty tyzden.. Strasne sa musim nutit do cvicenia. No ako hovoris, tazko na cvicisti, lahko na bojisti. 🙂

dolcee
15. dub 2013

@katja77 tak já jsem zase na 28,5 a včera dokonce jen 27,5, prostě to nešlo dál, připadá mí, že každý den to tam mám jinak elastické a někdy cítím, že by to neprošlo už prostě přes hranici. taky bojuju. Mám celkem po 20 cvičeních- vím to podle kondomů. Takže já 31 určitě nedám, budu ráda za 29, jestli vůbec, porod čekám každou chvilku. Takže tak u mě- to máme podobné...

@zmaldik prosím tě, s čím konkrétně bojuješ? - po 6 dnech na 28 cm 😲 To tady má většina holek po dvou týdnech cvičení 😅

@maylis já teda cvičím v klidu sama. Dosáhnu si tam v pohodě, jsem v pololehu na boku. Chlap by asi zešílel, každý den půl hodiny ještě tohle, po celém dni práce 😀 Ale aspoń ho nic u porodu nepřekvapí, má to svá pozitiva.. 😉

katja77
15. dub 2013

@janinka14 Taky se mi do toho nikdy nechce a musím se hooodně přemáhat... Ale pak si představím ty doktory a skalpel a šití a tu nemožnost 14dní po porodu si sednout a hned rychle upaluju cvičit 😀

pupidu
15. dub 2013

@katja77 Já to s maminkou měla docela jednoduchý. Ona sice po nástřihu žádný problémy nemá (nebo o nich nemluví) a říkala mi, že u porodu o tom pak nebudu ani vědět, ale proč to riskovat, no ne? Sice se trošku bála, abych tím sobě nebo prckovi neublížila, ale podporuje mě, tak su ráda 🙂

slapech
15. dub 2013

Tak hlásím, že už jsem poprvé cvičila s epinem 🙂 Dokázala jsem 19 cm - uvnitř jsem to vůbec necítila, ale když jsem ho vytlačila ven tak mi jenom vylezly oči z důlků 😀 docela překvapení... asi jsem ho měla moc uvnitř. Tak uvidíme zítra... každopádně docela zvláštní pocit 😕

bobulka2010
15. dub 2013

Tak já se babičce svěřila, když mi říkala, že taťka byl na světě během dvou hodin...ale že byla právě hodně natržená...tak se jí Epino líbilo a taky mě podporuje 🙂 Jinak já jsem zatím asi na 22cm...ale trénuju jen občas-mám ještě asi 8 týdnů 🙂 Holky moc všem držím pěsti a hlavně at jsou děti zdravé!

pupidu
16. dub 2013

Ahoj holky, tak včerejší cvičení (den 2) jsem měla 21cm! Přesně, jak píše @slapech - uvnitř to bylo v pohodě, ani jsem nešla vyloženě na bolest, ale když jsem se ho pak snažila dostat ven, sotva jsem lapala po dechu 😀 Jen si říkám, jestli tam ten balónek nemám nějak špatně, protože mě to na konečník v podstatě netlačí - spíš se mi zdá, že to tlačí na stydkou sponu 😕

katja77
16. dub 2013

@pupidu Blbě to určitě nemáš.... Spíš to tam dole má každá z nás jiná.....🙂

janinka14
16. dub 2013

@pupidu mna to zacalo tlacit na konecnik az pri vacsich cislach, vtedy ho musim trosku povytiahnut inak ho mavam cely vnutri.

jarmulka
16. dub 2013

Ahoj holky!!!! Prosím moc - kdyby někdo náhodou prodával epi-no - ráda koupím!!! Můj první porod nebyl nic moc - co se sešití týče - měla jsem 24 stehů - malá mě úplně zničila ☹ - ale stálo to za to!!!! Nic méně.teď bych moc ráda tomu alespoň trochu předešla - epi-no nepotřebuji teď hned,jsem teprve 20. týden,takže to nespěchá.Ale raději tu píšu předem! Kdyby jste některá náhodou měla v úmyslu prodávat,prosím písněte mi , moc děkuju!!!!

pupidu
16. dub 2013

@katja77 @janinka14 Děkuju za povzbuzení 🙂 Joo, jinak jsem ale včera zjistila, že když to mám víc nafouklý, tak opravdu nevyklouzává, tak su ráda. Každá pozitivní zjištění je dobrý 😀
Takže nádech, výdech a jdu "cvičit" 😀

slapech
16. dub 2013

tak druhé cvičení za mnou... naměřila jsem asi 21,5 cm 🙂 A i pocit z toho je trochu lepší než včera. Možná je to i tím, že jsem včera první zkoušela v pololehu - nic moc... a dnes v sedě a úplně nejlepší to bylo, když jsem si čupla 😀

pavelkova17
16. dub 2013

Tak holky já dneska asi 5 cvičení, ale 3 den po sobě..předtím jsem to hodně flákala..ted se snažím fakt denně..musím říct, že to "štípání" při vytlačení balonku už není tak hrozné jako to bylo ze začátku..není to sice příjemné, ale dá se to už lépe vydržet a nebo jsem si na to už zvykla..🙂 nicméně s tím měřením mám stejně pořád problém..když to přiložím k té jejich tabulce, tak jsem podle nich dneska na druhý pokus 7cm průměr a na třetí pokus 8cm průměr (dle jejich výpočtu 25cm obvod), ale mě to pořád vychází jinak já to asi neumím měřit a nebo si musím koupit pořádný metr :D protože mi to vychází stále mín kolem 23,5-24cm..nicméně dneska byl zase pokrok od minule, za což jsem ráda..snad nám to k něčemu bude..až některá porodíte napište pak jak jste dopadly..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru