EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janista83
10. led 2014

@kristy46
@egiginka s tou plodovkou je to na prd, já se řídila tím, že při cvičení, když se mi uvolnila ta tekutina a vytekla spolu s vyloděním balonku,ihned jsem vstala a čekala jestli se mně ještě něco poteče a nic, tak jsem šla na záchod a normálně se vyčůrala,umyla se a dala si novou intimku a čekala co se bude dít, já mám totiž za to, že i kdyby plodovka prdla,tak je to množství, které bychom poznaly a i kdyby jen postupně odtékala,tak by ta intimka byla po sléze zase mokrá, čekala jsem do rána a nic...a pocit mokra mám v posledních dnech taky,chodím pořád čůrat..

janista83
10. led 2014

jo a u mně zase nic, už ani nešpiním,nic mně nebolí, takže prcek hold má svojí hlavu, zítra jdu na ko,tak uvidíme,normálně pokračuji ve cvičení, nyní na 30 cm 🙂

pevetra
10. led 2014

Ahoj, dnes při civčení po vytlačení balonku vyteklo trochu tekutiny, spíše zbarvené dohněda, nestalo se vám něco podobného?

janista83
10. led 2014

@pevetra ahoj, mně taky vytekla voda,nicméně nebyla zabarvena, špinila si před cvičením, třeba z vyšetření od mudr.se to stává, jinak mně napadá jen hlenová zátka, ta taky může být tak zbarvená, ale to by tam byl jistě nějaký hlen,což by si poznala...

egiginka
10. led 2014

@kristy46 , no to by bola sranda, keby sa karolinky rozhodli narodit rovnako, ale tebe to vyzera, ze uz zatka urcite odchazda, tak mi ver ze do 2 dni uz budes. Ja tiez citim dole rozne tlaky aj chrbat sem tam boli, ako smm pisala raz som mala na epine,nieco hlienovite a potom vcera na toaletaku jak chrachel s bodkou krvi a dneska iba taky ciri hlien tiey len uplne malicko,,,, takze neviem, ci to je ono. Ale take bolesti jak ty , tak to nemavam. No tak kontrakcie nezapsis, to by si musela byt inak bolesti odolna🙂))) Som bola pocas Vianoc na CTG v porodnici, tam jedna rodicka skrabala stenu od bolesti a stonala na celu chodbu...

pevetra
10. led 2014

Trošku jsem špinila, je fakt, že se ve mě včera doktor dost pošťoural nepříjemně. Jednou ze mě už trošku vody taky vyšlo, řekla bych, že z lubrikantu a teď to bylo zabarvené, tak jsem se zase lekla. Ta hlenová zátka, si myslím, že vychází tak nějak vždycky při cvičení na vrcholku balonku, ale třeba se mi to jen zdá 🙂

janista83
10. led 2014

@pevetra já myslím, že to nebude nic čeho by ses měla bát, já po včerejším vyšetření taky špiním, ted už dobrý a taky jsem ho měla trochu chycený a ta voda taky může být z toho lublikantu, já mám na vodní bázy,tak je to jasné

egiginka
10. led 2014

@vashaa , tka to ma prdihlavicku, co osm citala, tak tu mali babatka hlavicku 37,,, a mali nacvicene 28-30 a boli bez nastrihu🙂, Neboj sa doktor ti bude este asi masirovat hradzu plus samozrejme hormony, len aby ti nevyletela potom ,ked ma taku malu hlavicku a ty tolko vela nacvicene 🙂,,,,, Aj mna by zaujimalo kolko ma mala hlavickju, mne to hovoril v 30 t doktor a to si nepamatam co hovoril.... A teraz co mam poradnu, tak mi povedal, ze sa to pri porode upresni, tak snad budemat hlavicku , taku ako ty, lebo tie sa super rodia.)))))

pevetra
10. led 2014

díky janisto 🙂

janista83
10. led 2014

@pevetra nemáš zač 🙂

egiginka
10. led 2014

@pevetra , mas na tom vrcholku, take biele hrudky??? tak to je pravdepodobne vytok. Ja som to mavala vzdy pri cviceni.

janista83
10. led 2014

@egiginka já taky

kristy46
10. led 2014

@janista83 s tou tekutinou jsem udělala v podstatě to samé co ty. Plodovka prý když rupne tak odtéká až do porodu.. Tak by jsme to snad poznaly. Ty už máš zítra zase kontrolu?

@egiginka no já už ani nedoufám, že se to "dnes" rozjede.. Myslím, že bolestí tak odolná určo nebudu. Četla jsem moooc příběhů, že to bolí jako blázen.. Spíš abych nepropásla začátek. Ale myslím, že asi ne =)
Jinak ty bílé hrudky při cvičení taky vždycky.
@pevetra uvidíš.. kdyby to teklo dál i mimo cvičení, tak bych zbystřila, ale jinak to bude snad ok!

janista83
10. led 2014

@kristy46 jj mudr.říkal, že co 2 dny budu chodit...jsem byla ve čtvrtek a pozval mně na víkend....
jsem myslela že rodíš

kristy46
10. led 2014

@janista83 nerodím, snažila jsem se to vyvolat-myla jsem okna =) Vidíš. Já byla ve středu a jdu v pondělí.. A kdyby nic, tak pak už do porodky a tam asi budu chodit častěji..

janista83
10. led 2014

@kristy46 jj budeš, když už budeš přenášet oni si tě budou hlídat...

kristy46
10. led 2014

@janista83 já doufám, že nebudu přenášet =)

janista83
10. led 2014

@kristy46 já taky doufám 🙂

vashaa
10. led 2014

@kristy46 no stejně si myslím, že je to pouze orientační - ale i tak to snad bude dobrý 🙂

vashaa
10. led 2014

@egiginka tak budu držet palce, ať to máš v pohodě - samozřejmě je lepší menší dítě než nějaký obřík 😀

egiginka
10. led 2014

@kristy46 @janista83,,,,

aj mama mi hovorila dneska,ze ked voda praskne , tak to bude tiect aj keby len po troskach dlho, ze to by som musela byt dost mimo, aby som si to nevsimla, alebo zmylila. Ja si prajem aby praskla , tak ze bude tiect prudom,to bude potom jasne🙂 Tak ty mas iny luxus, ze aj cez vikend🙂)) Ja jak kristy az pondelok, to uz budem prenasat cez vsetky datukmy, ktore kto kedy povedal. ( 8.1... 9.1.... 11.1) poslednu ms som mala ( 4.4),,,,,,,tak som zvedava co mi bude robit.

Kristy ty mas kedy datum ??? tak ak este neprenasas, tak zbytocne sa nenamahaj zase. Mne moj doktor povedal, ze pokial babatko neni este pripravene, tak to nepomoze, len sa ty unavis a tymi pohybmi mozes omotat pupocnu snuru babatku okolo krku,,,, radsej si daj teplu vanu a sex, to aspon zrelaxujes. 🙂))

Mna to rodenie, tak zacalo vycerpavat, ze som si povedala, pokial fakt neprenasam uz tyzden, tkababatko vie co robi,,, ved mohlo byt spoldene aj neskor ( co podla mojho prveho ultrazvuku v 2-3 tt asi bolo , tak vlastne nemusim ani prenasat ,,,, A s epinom, verim, ze sa mi to nezuzi,,,,

kristy46
10. led 2014

@vashaa určitě je to jen orientační.. kdoví jaká je tam odchylka..

@egiginka já mám dle MS dnes tzn. 10.1. a dle usg 15.1.
S tou vodou bych si to představovala tak jak ty =) prasknutí vody a pořádným proudem =) ne nějaké počítání-mám jet, nemám jet, nebo trošku vody-je to plodovka, není to plodovka =)
Ty jako já se zas nenamáhám.. Mám plno energie.. Teď jsem několik dnů odpočívala, tak dneska jsem se vrhla na úklid. Jak říkáš, taky mě to večerpávalo-kdy budu rodit, tak jsem se snažila to tak neřešit.. I když to řeším míň, tak jsem vždycky zklamaná ráno, že nic, pak jsem zklamaná, že jdu spát a nic mě nikde nebolí, nepíchá.. Člověk na to prostě musí myslet, ať chce nebo ne...

janista83
10. led 2014

@egiginka to má pravdu maminka.., mudr. říkal no tak vás objednáme na víkend, nevadí a já ne, že už se stejně válím doma.... 😉 , já dnes přenáším 1 den, poslední menstruace 3.4., ono se to říká i u toho hamiltona, že pokud mimi není připravené,nic to sním neudělá a asi je to tak, jelikož já už ani nešpiním...u mně je zavřeno 😒

janista83
10. led 2014

@kristy46 je to psychicky náročné at už ti vykládá někdo že: nemysli na to a všechny porodily a to za to stojí a rodíš už?....my to všechno víme jen už to nepotřebujeme poslouchat, já kupříkladu čtu každý večer knihu, myslíte si, že vím o čem je? prdlajs nevím vocogo..nedokážu se soustředit 😅

kristy46
10. led 2014

@janista83 no tak ono se říká, že porod v 38-.42. tt je v normě, že co je až později je správně bráno jako přenášení. Takže jsme ještě všechyn v normě... Hlavně mě pořád fascinuje, jak se každý ptá, jestli "už". Jako kdybych to mohla ovlivnit. Myslela jsem si, že to je taková "fráze", že mimčo musí být připravené, jenže ono je to fakt, že když prostě není připravené, tak nepomůže teplá vana, schody, okna, sex.. I kdyby se člověk stavěl na hlavu, tak to nepomůže. A s tím Hamiltonem jsem to taky četla.. nekomu ho dělali třeba 2-3krát. Nedivím se, že nevíš, o čem čteš, já bych na tom byla stejně =) já kolikrát hledím na tv a ani nevím, na co se dívám.. Anebo prostě vypustím nějak scénu a pak se musím manži doptávat, co tam bylo. Si připadám jak blbec, když se na to dívám vedle něj 😅

janista83
10. led 2014

@kristy46 jj je to tak souhlasím se vším... 🙂

egiginka
10. led 2014

@janista83 @kristy46,,, tak tak babatko sariadi vlastnym casom,,, a inak som si pozerala prve USG a tam mam 13, 14, dokonca aj 15,,,tak co stresujem,,, konec nestresujem,,,akurat tak ma to stve ze nemozem kazdy den epinovat.. Takze podme relaxovat a nemysliet na to🙂)) a ja mam pocit, ze my tie bolesti tak ocakavame a chceme, ze uz vidime porod za kazdym s prepacenim zastavenim prdom,,,, so dajme si pauzu cakajme toho 14, 15 🙂))a budeme prekvapene🙂)))

kristy46
10. led 2014

@egiginka já jsem včera necvičila, dnes jo, dala jsem cca 31,5, ale teda nešlo mi to moc lehko... Jinak mylsím, že máš naprostou pravdu! Já si to přesně myslím-jen mě někde trošku píchne a už si chci myslet, že rodím =) Nevím jak vy, ale já dneska uplně klid... Dokonce mi ani moc netvrdlo břicho 😖 to je divné co..

janista83
10. led 2014

@kristy46 mně tvrdne vždy k večeru,ale příznak porodu to teda nepovažuji a je to pravda na co se stresovat...nechme to na těch našich sluníčkách, hlavně at jsou zdraví

egiginka
11. led 2014

@janista83 , mne tuto noc tvrdlo brucho🙂, ale vedela som ze su to len poslicky aj ked bola to sranda,,, to skor rano ma strasne zacalo svrbiet tam dole a stale dost svrbi, tak si davam T tree olej dufam, ze mi to prejde. Neviete ci sa to moze dostat ku babatku, kebz to bola niaka infekcia, alebo mykoza??? ja dufam, ze to prejde , leo poradnu mam az v pondelok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru