EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dulkagabulka
18. dub 2013

@katja77 Mišu Mrowetz poznám osobne..
a ako vidíš, sama už nechce rozprávať zdravotníkom..
snaží sa posilovať kompetencie žien..je to fakt tažká cesta..
držím ti palce 🙂

tessie79
18. dub 2013

@katja77 presne tak, mela jsem tyhle homeopatika, brala jsem 3 tydny pred terminem, 5kulicek, 2x denne.
Oba moje porody byly rychle a fakt v pohode. Prvni v Horovicich, druhy v Pribrami. V Horovicich jsem vyuzila porodni stolicku, ale na posledni kontrakci me stejne hnali na kreslo. V Pribrami me nechali absolutne samotnou s manzelem, takze jsem byla vicemene v zavesu na nem, ale opet na posledni fazi jsem skoncila na kresle, nastesti poloha hodne v sedu, ne v lehu. Situce se zmenit musi, odchazi stara skola, prichazi nova krev. Ale taky to musime menit my, kdyz nas informovanych bude hodne, nebudou se divat divne, kdyz budeme chtit nadstandard. Nadstandard se tak pomaloucku stane standardem. Snad 🙂

janinka14
19. dub 2013

Kocky CVICTE CVICTE A ESTE RAZ CVICTE! Uz som mamina, narodil sa mi maly Sebastian o 02:35 dnes rano, 3690 g a 49 cm BEZ NASTRIHU A BEZ NATRHNUTIA. Mala som aj dianatal gel, doktorka vravela, ze to ten pomohol asi, ale ja som presvedcena ze to ta niekolkotyzdnova drina s epinom. Cely den som mala nepravidelne kontrakcie, na poradni mi povedali ze to nie su kontrakcie ale poslickovia. No skoro som odpadla, lebo mne sa to zdalo celkom dost silne.. ako pri silnejsom menzese. Postupne sa mi intervaly skracovali az mi o 21:00 zacala odtekat plodovka, to som msla medzi intervalmi uz pravidelnych 5 minut. Muz bol na nervy ci sa moze este osprchovst a ja som pritom riesila v duchu ci si mam umyt hlavu.😀 No ale ked to zacalo byt pomaly po 4 minutach, hlavu som prestala riesit a leteli sme. Do nemocnice som prisla o desiatej a o pol tretej som porodila. Nepouzila som ziadne lieky od bolesti, ale dala som si na ulavu entonox- dychala som podla potreby rajsky plyn. Juj a kolko mam energie.😉

katja77
19. dub 2013

@janinka14 Gratulace obrovská..... Já mám celou noc taky ty poslicky, takže už to asi nebude dlouho trvat...... Snad pak rozpoznam i kontrakce....

Jani, napiš ještě v jaké poloze si rodila..... Jinak zprávy fakt úžasné...a rychlovka to byla.....🙂

janinka14
19. dub 2013

@katja77 rodila som v polosede, nohy mi pritlacali k hlave, ale az do samotneho tlacenua co bola uz len chvila, som bola v drepe a na styroch na plachte na zemi. Takze az ked bolo finale, vysadla som na postel. Ale bolo mi to v tej chvili jedno, tlaky boli ohromne chcela som to mat za sebou.

katja77
19. dub 2013

@janinka14 Stejně je to úžasný.....takovej krasnej porod......

tadlen
19. dub 2013

ahoj vse.muz delsi dobu tady nahlizim do diskuze a zvazovala jsem jestli si epino koupim nebo ne.prvni ditko jsem rodila bez jakychkoliv priprac.porod byl rychly.ale nastrih byl a i poporodni poraneni.Nebudu popisovat co jsem zakousela jeste cele sestinedeli.dojit si na zachod bylo pro me triznive.sex sriv nez za 3mesice po porodu nepripadal v uvahu.vsude me to bolelo.palilo a rezalo.Tentokrat jsem si epino nestacila koupit.potazmo se nedokazala rozhodnout.Mam za sebou z pondelka prekotny porod.ktery trval od od odtoku vody sotva hodinu a pul.slo to tak rychle ze jsem sijen rikala.ze budu mit velike poraneni ktere pri prekotnych porodech byva.nakonec to je jen par stehu v pochve.ale bylo to bez nastrihu a dalsich poraneni.Pisu to sem proto.ze ty co vahaji jako jsem vahala ja..poridte si Epino.ten stav nezranenosti tam dole je k nezaplaceni.Cizim se totiz jako bych nerodila.u me to neni zasluhou epi no.ale verim.ze kdyz se na porod zakhle pripravite.minimaliuujete traumata na minimum.A neni nad to dojjt si bez place na zachod..sednout si a chodit jako by nic 🙂

tadlen
19. dub 2013

omlouvam se za preklepy,pisu z mobilu

brumka
19. dub 2013

ahojte mam na predaj epino delphine plus, pouzity bol par krat pred 3rokmi a pouzivala som ho vyhradne cez prezrervativ, ak ma niekto zaujem napiste mi IP, cena dohodou

pavelkova17
19. dub 2013

ahoj holky, tak dneska s epinem 24cm, ale musím říct, že už mě ta hráz sem tam bolí..nebo píchá..máte to taky některá?

maylis
19. dub 2013

Já mám taky někdy pocit, že ten tlak ani nevydržím, ale když je balónek venku, tak je zase dobře 🙂 když je to nesnesitelný, tak ufouknu

slapech
20. dub 2013

@janinka14 Tak to je krásné 🙂 moc gratuluju k miminku i pohodovému porodu... snad bude i moje přivítání našeho broučka podobně v pohodě 😉 Už se moc těším!
Čekám další pozitivní ohlasy na epino 😉

dolcee
20. dub 2013

Ahoj holky, tak je se svymi sotva 29 cm jsem zvládla porod naši holcicky úplne bez nastřihu a bez jedine trhliny.
Mála měla 3 kila a 48 cm. Takže cvicte, přeji hodne štěstí všem.
Já teda měla ještě homeopatika, pila maliník a jedla lněné semínko.

monenta
21. dub 2013

@pavelkova17 ahoj a co zkusit jinou polohu? není to lepší??

ahoj holky, tak já jsem dneska dala 27 cm 🙂), od zítřka začínám cvičit 2x denně - pokud nebudu moc utahaná teda 😒 - už chci takhle cvičit týden 😀
@dolcee super!! moc gratuluju!

pavelkova17
21. dub 2013

@monenta to jsem nezkoušela..pořád si říkám, že jedu v poloze, ve který budu pak rodit..🙂 ale je fakt, že na to nafukování je to asi jedno :D tééda to moc gratuluju..:-/ já to flákám včera jsem zase necvičila..ty už to dáš v pohodě..🙂 kamarádka dala 28cm a byla bez nástřihu a bez šití..😉 takže to stačilo a malej měl nějak přes 3,6kg..

monenta
21. dub 2013

@pavelkova17 tak to je krása, hned mě to o to povzbudilo, kamarádce moc gratuluju!!
no..já takhle zjistila, že ta poloha ve které jsem chtěla rodit asi moc ok pro mě nebude :-/, taky vím, že na zádech v žádném případě - nejde to, nafouknu málo - dost to cítím a nejde vytlačit..ale když stojím, tak to jde samo a nic skoro necítím - až na záda :-/, jinak bych dala i víc..
tak se zkus jenom trošku jinak natočit nebo tak..u mě to moc nešlo opravdu špatně zvolenou polohou..tak držím palce, ať to brzy přejde a děkuju! zítra se chystám na 28cm, snad to půjde 😀

zmaldik
21. dub 2013

Tak mám za sebou 30cm jinou polohu kromě polosed jsem nezkousela.. Potřebují vice, pac jestli mala bude otesánek tak nevím nevím. Dr. Balónek zná, říká ze je to dobrý nástroj akorát ze balónek je měkký a hlavička tvrdší, ze když prej projde mužská pěst tak projde i hlavička, tak na to se fakt nechystam :D a napadlo me ze se rozcvicuje spise vchod než hráz ne?
@monenta
@pavelkova17
@dolcee

slapech
21. dub 2013

Ahoj holky - tak dnes jsem cvičila po čtvrté a dala jsem 23,5 - jupíííí, docela to jde. Akorát mě teda trochu znejistilo jak zmaldik píše, že balonek je měkký a hlavička tvrdá 😕 Taky jsem dnes zkoušela polohu ve stoje - ale to mi vůbec nevyhovovalo, tlačilo a bolelo to snad při třetím nafouknutí. V polosedu (lehu 🙂) taky nic moc - nejvíc mi vyhovuje ten dřep 😉
A dolcee gratuluju k miminku 🙂

katja77
21. dub 2013

Holky Epinačky, tak teď mě dobře poslouchejte....já jsem nacvičila 25,5cm. Cvičila jsem 4týdny každý den-víc ti nešlo. Dnes jsem porodila cvalíka 3.65kg, fakt velká hlavička. A mám tři mini stehy (bez nastrihu, přirozené natržení), rodila mne mladá doktorka a čuměla, jak mám úžasně elastickou hráz!! Chodím, sedím, normálka... Ta příroda to má tak skvěle zařízený, že malýmu se hlavička před průchodem jakoby zešišatí a krásně projde!! Děložní cesty se pěkně roztáhly.... Holky, když jsem to dokázala já prvorodička 35let, s úzkým poševním vchodem-vy to dáte levou zadní!

slapech
21. dub 2013

@katja77 KRÁSA 😵 TO FAKT MOOOOOOC GRATULUJU!!!
A jak to probíhalo? V pohodě? V jaké poloze jsi rodila? (to je otázek co - už končím 🙂 )
Ještě jednou gratuluju a mějte se oba hezky, ahoj

smisek2011
21. dub 2013

@zmaldik 😀 😀 😀 😀 dr. drsna ze muzska pest 😀 boze muj
Jinak holky pridavam se k Vam jsem teprve v 17 tt. a mam plan si epi no poridit 🙂 Moje mamka rika ze zbytecna investice ale ja si myslim ze nee...Vite nejakou stranku kde se to da poridit se vsim vsudy????

katja77
21. dub 2013

@slapech Měla jsem připravenou porodní stoličku a bůhvíco ještě, ale jak se kontrakce blížily k vrcholu, neměla jsem už na nic sílu a poslechla PA, ona mě dala na bok vleže a nohu zvedl manžel a tlačila jsem hlavu, pak jsem se přesunula do polosedu s nohama až skoro u brady, tři velký zatlačení a baby se vylouplo ven, pak ještě placenta to už byla.hračka, a pak to umrtvila na ty tři stehy, takže jsem vůbec nic necítila.... Nejhorší byly ty kontrakce, je třeba hodně dýchat do břicha a měnit polohy, či stát v teplý sprše (to vyhovovalo mně), porod už byl hračka.......🙂 A hlavně ta euforie............... Já i manžel ...... manžel to obrečel, teď už to zapíjí, já se vznáším jak po extázi......😉

maylis
21. dub 2013

@smisek2011 já ho koupila tady na bazárku z druhé ruky, ale jinak nové mají tady http://www.epino.cz/

@katja77 moc gratuluju k porodu a k miminku, je to pro mě povzbuzení, cvičení je fakt náročné 🙂

smisek2011
21. dub 2013

@maylis no me to teda prijde divne brat to z druhe ruky ☹ nezlobte se jen muj nazor...

maylis
21. dub 2013

@smisek2011 balónek se používá stejně s kondomem a dezinfikuje se, nemám s tím problém, myslím, že je nás víc, co to tu koupili na bazárku

zmaldik
21. dub 2013

@slapech no mě znejistil Dd. troški, ale stejně si myslí, že se to krásně s Epinem procvičuje, takže to bude poddajné, a že hlavička je tvrdší, to je sice jasné, ale tak když je něco pružné, tak snad to pak půjde snadněji, v to všechny doufáme 🙂

zmaldik
21. dub 2013

@katja77 gratuluju! 🙂

janocka1987
22. dub 2013

mam na predaj epino - kupované nové, pouzívane pred jedným porodom...
mala som síce nacvičené 30 cm, ale este tesne pred porodom tvrdili ze bude 5 kilove dieta, takze ma poriadne nastrihli (mali sme slabe ozvy, takze som tomu nebranila) a nasa dcerka vazila len 3,65 kg....

slapech
22. dub 2013

@katja77 a tobě PA říkala, aby sis teda radši lehla než rodit na stoličce? Já nad ní právě taky uvažuju - s epinem mi to jde právě nejlíp když jsem v takovém širokém dřepu... Nebo mě ještě láká rodit do vody, ale tam musí být ta žena asi fakt hodně silná a samostatná - a toho se trochu bojím, že zas takový borec, abych to zvládla skoro sama nejsem 😒

maylis
22. dub 2013

Ahoj holky jak vám to jde? Já se nemůžu dostat přes 8,5 ☹ Mám ještě 14-16 dní do termínu, tak snad se to pohne ... Jinak děkuju všem, co hlásí jak úžasně odrodily (a gratuluju samozřejmě k miminkům), moc mě to povzbuzuje!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru