EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

mondulinka
20. říj 2009

crawler: jej, dekuju za pochvalu... mam ho takovy kulaty 😀 vim, ze strie nikdy uplne nezmizi, ale aspon nebudou takovy fialovy a hnusny jako ted a hlavne ta vyrazka az z nich zmizi, tak budu stastna 🙂 ten prebalovak jsme kupovali tady na slovensku a stal asi 20 euro... urcite se da poridit i levneji, ale nam se to hodilo k postylce... mame vsechno ladeny do zelenkava 🙂

korina: s tou ovulaci jsme na tom stejne... ja presne vim, kdy jsem otehotnela... ale dite proste vytahnout nejde 😀 ale uz mas dobry, ze mas datum, kdy budes mit mimi u sebe... to ja jeste ani nevim... ja jdu na kontrolu v patek a kdyby nic tak v pondeli asi na kontrolu uz do nemocnice... a tam teprve uvidim, co dal... ale taky porad tajne doufam 😀

crawler: tady mi doktorka rekla, ze nechavaji 10 dni prenaset... ale asi vodu a tak sledujou v nemocnici pri vysetreni... moje mama tenkrat prenasela asi 16 dni a uz pak mela zkazenou vodu... ale taky za komancu, to bylo vsechno 100 let za opicema 😀

davlu
20. říj 2009

A Kori, ty chodíš na kontroly do Hořo? Nebo tam až k porodu? 🙂

crawler
20. říj 2009

mondulinka: sestra měla fakt hrozně velký (dlouhý i široký) strie a tmavě fialový a brzy po porodu, jak se všechno stahovalo, tak z toho zbyly bílý nitky, takže žádný strach a pokud se mažeš, tak je kůže pěkně vyživvaná a bude se hojit lépe...jinak mamka taktéž za komančů a bylo to nějakých 14 dní a právě voda už taky zkažená, ale naštěstí vše v pořádku...a asi je to vážně dědičný nebo aspoň částečně, páč ségra potom taky přenášela...a jinak mě se právě ty kulatý bříška líběj - je to takový rotomilý - jsem zvědavá, jaký ho budu mít já - někdo ho má moc takový špidlatý🙂

korina
20. říj 2009

mondulinka: Jo mne taky nechají těch devět deset dní. Důležitá je ta voda a pak jestli to zvládá placenta.
Třeba jak jsou děti pořád větší a větší, tak budou se budou taky časem rodit déle a déle a upraví se učebnice porodníků🙂

crawler
20. říj 2009

korina: aby pak ženský nebyly jako slonice - tahat v sobě mimčo tak dlouho jako oni slůně - no chuděry si vždycky říkám 😀

vevoncek
20. říj 2009

alikaa ja som cez českú ale preto že sa mi to nechcelo prerátavať a tú stránku som poznala ale ja som sa najskôr spýtala že či sa platí v českých korunách alebo v slovenských a ak mi odpíšu zajtra že v českých tak si to objednám asi z tej slovenskej stránky.

alikaa
21. říj 2009

Vevoncek aj ja som pisala do coordu a oni to posielaju na dobierku, cize to platis v eurach. Na ich stranke maju ceny bez DPH. Za postovne sa plati 250 Kc a ked pripocitas DPH a preratas to na eura, tak je to to iste ako keby si objednavala z perinbaby. Pisala som o tom pred par stranami. Som zvedava ci ti odpisu to iste.

korina
21. říj 2009

Tak co se tady děje? U nás nic, zítra kontrola v nemocnici a pokud bude lepší nález tak zůstávám, pokud ne tak ještě 1-2 dny ambulantního sledování.

Tak jsem si teď dala epino 32 cm, tak doufejme, že to k něčemu bude🙂

vevoncek
22. říj 2009

alikaa zatiaľ mi neodpísali len že mi to pošlú keď im napíšem že to chcem a kedy s tým začneš cvičiť? pozerám že sme skoror v rovnakom tt ty máš termín 25 januára ja mám 6 februára už máš aj niečo pokúpené pre malého? (aj ja budem mať chlapca) 😀

alikaa
22. říj 2009

Vevoncek ja planujem zacat cvicit tak po vianociach, teda cca 4 tyzdne pred porodom. Skor sa vraj ani neodporuca. Chcem to spojit aj s tym malinikovym cajom a lanovym semenom. Tak som zvedava ci a ako mi to pomoze. Pre maleho nemam este nic kupene, nechcela som tak skoro kupovat kym nebudem v takom stadiu tehotenstva, ze dieta bude schopne prezit, prve vecicky planujem kupovat az niekedy v novembri. Viem, ze v ramci nasej rodiny uz mam par kuskov oblecenia pre krpca, co nam chcu dat na vianoce.

To je haluz, ze ti neodpisali nic ohladne ceny. Ja som si povodne chcela kupit tu drahsiu verziu s meracom, ale baby mi vysvetlili, ze to neni meranie obvodu, ale tlaku a to nam je naprd. Takze si idem z perinbaby kupit tu lacnejsiu verziu. Ale toto mi odpisali k tej drahsej verzii z Coordu:

ceny EPI - NO Deplhine Plus jsou následovné:
Ceny v Kč: bez DPH s DPH
EPI-NO Delphine Plus 2690,- 2932,-
K ceně se připočítává poštovné a balné do SR 250,- Kč.
Ceny v EUR včetně DPH, poštovného a balného:
EPI-NO Delphine Plus 114,50
EPI-NO Deplhine Plus je možné poslat obratem na dobírku (pošleme Vám poštou fakturu i přístroj a Vy přes dobírku pošlete peníze.).

Ta cena 114,50 EUR je po prepocte na ceske koruny 2 932,- Kc, cize neviem ci sa pomylili a nezapocitali tam este tych 250 Kc (postovne a balne), alebo to prepocitavali nejakym divnym kurzom.

verled
22. říj 2009

zdravim baby.-)))
kontrola jak to tady vypadá??koukám ticho...takže doufám všechny rodíte a dáte to jak po másle že??.-)hihi, kdo má zájem ať mrkne do alba🙂

vevoncek
22. říj 2009

no už dnes mi odpísali a presne toto čo si napísala

ja veci čo sa týka oblečenia nemám pokúpené a asi ani kupovať nebudem, lebo segra mi niečo sľúbila švagriná tiež tak si len popozerám čo majú či majú to čo budem potrebovať a ak bude niečo chýbať tak potom dokúpim
ale napríklad kupovala som už postielku aj vaničku veď mám to všetko pofotené v albume a kočíky by som chcela objednať z netu ale to tak aby v novembri sme ho objednali aby som ho v decmbri už mala, lebo predsa len december a január tú také mesiace že najskôr výpredaje potom inventúra aby neboli s nakupovaním problémy a myslím že keď už bude zo mňa slonica tak sa mi ani po obchodoch behať nebude chcieť tak radšej dopredu

vidíš to a ja som si kúpila ten s tým meračom keby som vedela na čo to tam je tak by som si tiež kúpila radšej ten obyčajný ale to som nevedela ja som myslela tiež že je to na meranie tej hlavičky

verled
22. říj 2009

korina:ty už doufám rodíš.-)

alikaa
22. říj 2009

Vevoncek presne tento merac, koli ktoremu je ten pristroj o 25 eur drahsi, sme rozoberali par stran dozadu, skoda ze si sa najprv nekukla.
Sa mas, ze mas po kom dedit. Nase dieta bude prve vnuca v rodine z mojej aj muzovej strany, ale zopar veci budem mat od kamosiek, takze pohoda. My planujeme kocik kupovat z najblizsej vyplaty, cize v novembri. EPI-NO si tiez chcem kupit az v novembri. Pre mna je to stale take sci-fi, ze budem mat potomka, takze mne este nepride, ze treba nieco kupovat. Mozno ked sa v tom novembri rozbehnem s nakupmi, mi to zacne viac dochadzat 🙂

crawler
22. říj 2009

verled: máš nádherný bříško!🙂 no, my se chceme nechat překvapit, tak doufám, že ten náš prcek nebude tak bezostyšně ukazovat na sondu 😀DD moc gratuluju!🙂

katka1981
22. říj 2009

Predam epino, viac info IP.

verled
23. říj 2009

crawler:děkuju, ale už bych se ho kliiiiďo vzdala🙂))...ty joo tak to jsi teda frajerka, já bych to nevydržela ani za nic, mam dojem, že holčičky fakt roděj, nikod nikde🙂jupííííjou

jarabica
23. říj 2009

ahojte, tak ja som vcera po prestavke dala 30,5cm, takze obvod narasta, co sa tesim 🙂 absolvovala som aj poradnu, drobec nie je az taky drobec a k porodu to zatial nevyzera... ale tesim sa, ak kocky uz rodia, budeme mat kopec urcite peknych spraviciek... 🙂

verled
23. říj 2009

jarabica:ty jo doufám že mi to taky takhle pujde.-)...jojo...ale ty už to máš taky za pá.-)

davlu
23. říj 2009

Já nerodím... 😀 😀 😀 Ale ani neepinuju. Jsem lenoch línej. Ale je fakt, že holky nejsou, takže miminka budou... 🙂

verled
23. říj 2009

davlu:sis ale vybrala moc pěkný jméno koukám😀DD..jojo asi budou, po víkendu uvidíme...

vevoncek
23. říj 2009

alikaa ono všetko má svoje výhody aj nevýhody ja som sa zase tešila že ako nášmu prvorodenému budeme kupovať všetko nové ale keď mi ponúkli no tak by to bolo zbytočné a tiež mi to ešte nejako nedochádza že som tehotná ani budcho ešte nemám nejaké veľké dokonca sa ani nejako inak necítim až na to že všetci berú na mňa ohľad 😀 no veď ja tiež by som chcela v novembri začak kupovať už pomali všetko čo mi chýba nech to mám z krku keby som náhodou ešte niečo zabudla by som aj potom dokúpila asi aj kočík až potom kúpime ale v decmbri by som mala rada nakúpené.

a meno už máte vybraté pre malého?

no je to fakt škoda že som si to neprečítala tie prvé strany som si voľakedy čítala ešte v robote a ma to zaujalo ale od kedy som doma tak na net nemám vôbec čas ale tak je to moja smola nevadí čo už narobím

davlu
23. říj 2009

Verled, neříkej... 🙂 Už jsem si všimla dřív, že tady budou Tadeáškové hned 2x... 😀 😀 😀

verled
23. říj 2009

davlu:ale ty budeš prga🙂))

alikaa
23. říj 2009

Vevoncek tak ja som na tom podobne, brucho sice mam, ale nie az nejake velke, v bunde mi skoro ani vidiet nie je. Ja som sa este ani nestretla s nejakym ohladom, ani ze by ma v buse niekto pustil sadnut. Problemy nemam ziadne, takze keby ma krpec raz za cas poriadne nekopol, tak ani neviem ze som tehotna 🙂 Aj ja by som mala rada v decembri nakupene, lebo predpokladam, ze v januari uz bude zo mna velryba 😀 a budem rada, ze som rada a nie ze este nieco zhanat po obchodoch.
Meno vybrate zatial nemame, nejako to ani neriesime zatial, ale uz sme pozerali kalendar a tam su take haluzne mena, ze si vo vacsine pripadov neviem predstavit, ze by som take dala svojmu potomkovi. Mame taky okruh asi 10 mien, mozno sa rozhodnem az v porodnici, fakt neviem. A vy uz mate meno?

Potom sem napis ako funguje ten merac, lebo co citam, vsetky baby tu maju tu jednoduchsiu verziu. Ja som sa o tomto dozvedela od kolegyne, inak to z mojho okolia vobec nikto nepozna a to mam uz vela kamosiek co ma deti.

davlu
23. říj 2009

Verled, no doufám, že do ledna s tím megabřichem už strašit nebudu... 😀 Takže asi budu mít Táďu dřív... 🙂

zuzu1980
23. říj 2009

ahojte kocky, len som sem kuk, ci uz rodite?
Korina, Mondulinka, este nic?????

Aha, este tolko som chcela... Ked prisiel Dr v nemocnici zmerat maleho, a zabudol si na izbe meter, tak som hned tajne zmerala hlavicku, som sa smiala, ze meram ako epino... Ja som namerala 35 cm, ale v knizke mame oficialne 36 cm. Tak preto ten nastrih 😝
Inac ta hlavicka pri porode sa tak zdeformuje do spica, maly vyzeral ako mimozemstan, tazko povedat aky bol max obvod...

Nebojte, uz mate natrenovane, tak to zvladnete na jednicku 😉

vevoncek
24. říj 2009

alikaa my sme sa bavili o mene ale je to také komplikované tak už sa o tom ani nebavíme a nechávam to na muža nech to on rozhodne verím že nevyberie nejaké blbé meno len my sme mali taký problém že on chce silou mocou aby sa naše deti volali po nás ako keby bolo málo mien alebo čo a ja zase mne je jedno aké meno bude len nech nie je po nás, lebo v mojej rodine je pár ľudí čo má mená po rodičoch a nie je to sranda sú to samé problémy ale môj muž to nevie pochopiť a povedal mi že si mám vymyslieť nejaké meno a nemám mu ho hovoriť až v pôrodni ho mám nahlásiť no chápeš to by som nemohla tak som mu povedala že nechávam to na neho a už mu aj všetci známi dohovárali že to nie je dobre ale stále si tvrdí svoje takže už nemienim s ním kôli tomu bojovať

potom keď mi príde epino a začnem s ním cvičiť tak ti dám vedieť ako to funguje ja som inak na to tiež zvedavá v mojom okolí to tiež nikto nepozná a keď som im vysvetľovala čo to je tak ma vysmiali že to zvládnem aj bez toho...ale potom keď budem cvičiť a budem mať super pôrod a možno aj bez nástihu potom sa im ja zasmejem

crawler
24. říj 2009

holčinky, ještě nic? 😲 Myslím na Vás a přeju co nejlepší porod a zdravé potomky!!! 😉

zuzu1980
24. říj 2009

vevoncek, nenechaj sa odradit, ani u nas to nikto nepozna, ale ked som to spomenula pred porodom aby ma nenastrihovali, ze som pouzivala epino, tak boli vsetci prekvapeni, ze take nieco existuje a akoze o tom nevedia, a po porode Dr povedal ze celkovo to vyzeralo ako keby som ani nebola prvorodicka. Aj babo postupovalo rychlejsie pri tlaceni, asi malo viac miesta vdaka Epinu.

A po porode som sa maximalne rychlo zotavila. Sadla som si hned po porode a celkovo som uplne ok. Akoze netvrdim ze to tam neboli, predsalen ma trosku nastrihli, ale ziadna hroza, aj na velku chodim bez problemov, nie ako som pocula od ostatnych zien ze "druhy porod".

Pockaj, este ti budu zavidiet po porode !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru