EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tanuki
16. zář 2008

Hlavinko - on je na té hadičce, takže je za co ho vytáhnout vždy 😉 Každopádně většina holek má spíš problémy ho tam udržet..
Ach jo, já vím, že je to v kombinaci s masáží super, ale muž si nějak divně ostřhal nehty či co..bylo to příšerné, po sekundě jsem zařvala bolestí a šla spát. Dnes se mi chlubil, že se hrozně zlepšil v hranní na basskytaru, tak jsem mu řekla, že super, ale že teda v masírování se dost zhoršil 😝

Lami, ty jsi teda ďábel 😉

marci
16. zář 2008

Hlavinko, já teda nemusím tlačit skoro vůbec, kdybych balonek nezavedla celý a nedržela ho tam, tak ho ani nenafouknu, fakt nemám strach, že by ve mě zůstal 😉

marci
16. zář 2008

Jinak se musím pochlubit, dneska jsem dala 8,5 cm (=27 cm obvod), jsem přesvědčená o tom, že masáž k tomu povolování hráze přispívá, protože předtím jsem se bez účinné masáže prováděné manželem (to svoje šmrdlání nepočítám) nemohla hnout z místa

animatua
16. zář 2008

holky trochu mimo tema, ale co znamena CS? CS 9 napr?

tanuki
16. zář 2008

cervical score - hodnotí stav čípku, ale i dělohy.. CS 0= nic neneděje, CS10 znamená porod 🙂

Marci, téta, gratulju, to je super 😉 Já si budu muset pohrát s tou polohou balónku, včera 7, ale s každým nafouknutím vyjížděl a vyjížděl 😝

animatua
16. zář 2008

tanuki: diky za info 🙂

jinak ja jsem opet jenom na 7,5 cm a jeste po tom spinim ☹

marci
16. zář 2008

Animatua, já slabounké špinění neřeším, myslím že v této fázi těhu nijak nevadí, když člověk špiní i po vyšetření u dr., tak po tom epinování to je asi podobné.....teda já třeba dnes zašpinila jen miniaturně

jenny007
16. zář 2008

blovitc: Držím palečky, až mi modrají. Dej vědět, jak jste dopadly! Tfuj, tfuj, tfuj... 😵
Holky, moc vám fandím, a trochu i závidím 😔 Klidně bych s vámi měnila - porod je fantastický zážitek a díky Epi-nu se na něj můžete připravit. Jinak, já taky slabě krvácela, ale postupně se to lepšilo, takže jsem to neřešila. Přeju hodně trpělivosti! 🙂

tanuki
17. zář 2008

Jenny, alespoň má člověk pocit, že něco dělá, nicméně co jsme si tak psaly s Marci, tak zrovna my ten "přirozený" porod nemáme moc jistý.. Ale s tím člověk nic nenadělá.
Jsem opravdu ráda, že tyhle technologie a metody existují - když vidím, jak (mi) to jde pomalu..tak si nedovedu představit, že bych měla bez jakékoliv přípravy tlačit hlavičku 😉

marci
17. zář 2008

No přesně tak, i když nemám přirozený porod jistý (ale kdo ho má, že 😉 ) tak jsem ráda, že trénuji, když nic, tak mi pomáhá i po psychické stránce.
Dneska jsem dala 28,5 cm (tj. něco před 9) - já z toho měla radost jak blecha 😀

tanuki
17. zář 2008

téda, to je super!!!! tak to já jsem na 20ti :-P a to mám TP jen o 6dní později než ty 😅 Budu se muset do toho opřít, včera jsem úplně vynechala.. Marci, tak když nic jiného, tak aspoň nebudeme potom učůrávat 😀

hlavinka
17. zář 2008

Aha, dekuju za vysvetleni. Tlaceni na zacpu znam moc dobre, takze to problem nebude.
Ten balonek se tedy nejdriv zavede a pak nafoukne, rikam to spravne. A pouzivate nejaky lubrikant nebo tak, protoze na sucho by to asi slo tezko, ze? DIky 🙂

marci
17. zář 2008

akorát ta první fáze cvičení - takový to vtahování balonku mi nějak nejde - přijde mi to úplně neefektivní - tak to vždycky jen tak rychle odbydu a sem tam si zacvičím cviky na posílení pánevního dna bez balónku - ty mi přijdou možná účinnější.
Tanuki fakt vytrvej, ono se to poddá a masíruj (nejlíp manžel)

tanuki
17. zář 2008

No já mám teprve po dnešním cvičení pocit, že jsem to dělala správně - prostě jsem to zavedla dost hluboko, dala nohy k sobě, aby nevyjížděl, cítila jsem pořádný tlak na konečník a tlačení bylo poprvé tlačení a docela bolelo 😉 jenže jsem to nechtěla trochu vyfouknout, neb bych pak nemohla měřit, že? 😀
Včerejší masáž byla vydatná, deset minut. Nejhorší je, když ve mě otočí ty dva prsty o 90°,aby to promasíroval i trochu ze stran, to je strašné. Nevím, možná je to moje chyba, možná bych se měla víc soustředit na uvolnění se. Každopádně už chápu, proč všichni říkají, jak jsou vyšetření PA nebo doktorem před porodem tak nepříjemná a bolestivá.

marci
17. zář 2008

tanuki u té masáže to chce fakt se uvolnit, protože jinak je to bolestivý, já kolikrát řeknu MM ať přestane a až se uvolním (povolím svaly) pokračuje. Fakt je to rozdíl. Když je člověk zatlej tak je to humáč a asi to nemá ten správnej efekt.
hlavinko já začala cvičit bez lubrikantu, ale teď už cvičím s ním a je to mnohem snesitelnější!

hlavinka
17. zář 2008

Marci: diky. Tak nevim, ja mam se szatenim dost problemy, i pri milovani... predstava, ze si cpu umely balonek na sucho je dost desna. Ikdyz az budu rodit, taky mne nikdo nebude promazavat, ze 😀

marci
17. zář 2008

já to taky tak brala, že budu cvičit bez lubrikantu - ze začátku při menším nafouknutí to šlo, ale pak už se ty pokroky zpomalovaly a bylo to nepříjemné, proto jsem na něj přešla

lanka
17. zář 2008

to já měla lubrikant hned od začátku bez něj to prostě nešlo.
Hlavinko, promazávat tě nikdo pravda nebude, ale mrně má na sobě tzv. mázek, takže to celkem klouže a ještě tomu na závěr můžeš pomoc pitím odvaru z lněného semínka který podporuje tvorbu hlenu a v podstatě má za úkol vytvořit klouzačku pro mrně.. to tu ale na koňovi najdeš v jiným tématu. 😉

tanuki
17. zář 2008

Mně přijde, že tam toho lubrikantu stejně moc nedám - přeci jen, je to kulaté a rychle to začne stýkat dolu 😀 ale zavádění nasucho mi teda nejde..
Včera muž prohlásil, že už cítí, jak to měkne, tak jsem mu řekla, že ne, že to jsem jenom povolila svaly 😀

lanka
17. zář 2008

😀 jo taky jsme vtipkovali... 😝

blovitc120
17. zář 2008

Ahojte, volám sa Michaela a narodila som sa o 9:45, mám 2940g/50cm. Maminka ma ľúbi, ale hovorí, že pôrod bola naozaj dosť hrôza. Musí na to fakt len zabudnúť. Zvonka by to bola pohoda, 3-4 stehy sú OK aj bez epi-no, ale zvnútra des. Museli použiť kliešte, lebo som stratila ozvy a za 20 sekúnd som bola von ☹.

marci
17. zář 2008

Blovitc moc gratuluji k Michaelce a přeji ať jsi brzo v pohodě 😉

tetadolly
17. zář 2008

blovitc120: jé tak to gratuluji, moc moc moc, já jsem se taky narodila ve stejná den, ale před 28 lety 😀 tak ji popřej hodně štěstíčka, zdravíčka lásky a mocinky spokojený život. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jenny007
17. zář 2008

Blovitc: Strašně moc gratuluju!!! Míša je nádherná, ať ti dělá jen samou radost! 🙂 🙂 🙂
P.S. Ach ty kleště! ☹ Kdybychom se o tom nebavili, že? 😒 Snad na to utrpení brzy zapomenem... 😔
Tak tedy - hodně sil do probděných nocí (vím o čem mluvím) 😀 a spoustu krásných okamžiků s mimčem! 😵

kocicatko
17. zář 2008

Ahoj holky, tak koukám, že Blovitc pordila krásnou holčičku - moc gratuluju!!! 😉

Jenny, jakpak jsi na tom - komplikace po porodu ustoupily?

Hlavinko, neboj, sice je Epi no trochu jiné než porod, ale mně to pomohlo úžasně - trénovala jsem 2x denně a porodila jsem Valeriánka bez nástřihu i bez jakéhokoli poranění a hlavně naprosto hladce...

Myslím, že pokud žena opravdu Epi no používá správně a je v pořádku mimi i ona, tak nic nehrozí... ohromně to pomůže jak po fyzické, tak po psychické stránce, takže jestli můžeš, neváhej a jdi do toho 😉

lamia
18. zář 2008

Jééé,Blovitz velká gratulace,tak to ani nebyl takový prcek jak by vypadalo podle bříška 🙂 Super,hlavně že jste obě v pořádku!!!!!

hlavinka
18. zář 2008

Blovitz: moc a moc gratuluju a preju hodne stesti a zdravi tve male a samozrejme i vam 🙂

hlavinka
18. zář 2008

Nekdo uz se tu myslim ptal, jde nekde EPI-NO sehnat levneji nez za ty dva tisice? To je docela dost 😖

animatua
18. zář 2008

holky tak ja moc uspesna nejsem.. vcera me dr. rekl ze muzu rodit kazdym dnem, tak me to vystresovalo a chtela jsem se s epinem dostat na co nejvetsi obvod, no a samozrejme to dopadlo jak se dalo cekat, ze jsem se poranila a dost jsem krvacela... takze ted na to muzu aspon na dva dny zapomenou, a do te doby mozna porodim ☹
jinak jsem na 8 cm, ale to me prijde pro porod bez nastrihu asi malo.. zkusim aspon masirovat hraz

marci
18. zář 2008

animatua poranila sis hráz nebo to bylo krvácení např. z čípku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru