EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jenney
14. čer 2013

@werousek
@smartbear13
@endorfinka
Teď se domlouvám s jednou paní na prodeji za 1500,-Kč, což je super cena. Prý je používaný dva týdny, takže doufám, že bude vše v pořádku. No a snad příští týden bude snad u mě a budu moct trénovat 🙂
Díky moc holky za pomoc, jestli koupit nebo ne a jestli není pozdě. 🙂

november15
14. čer 2013

Ahoj holky,
jestli můžu, připojím se se svými zkušenostmi..
Také trénuji s EPI-NO, začala jsem na zač.36.tt. a po 3.tréninku mě dole tak šíííleně pálilo, asi jsem se natáhla, žádné natržení, to ne, spíš jako do modra, no děs (dala jsem 22cm poprvé a 24cm potřetí, už mám 1 porod za sebou)...pomohla mi od toho až měsíčková mast od Weledy ne zadeček miminek...za 3-4 dny dobré...dala jsem si týden pauzu a pak jsem to zkusila znovu..23cm (- používám i kondom na gel na vodní bázi) a 2.den opět to svědění a to jsem si byla jistá, že mě nic netáhlo, takže mi asi vadí ten lubrikant....pak 2 dny pauza a včera jsem zkusila opět 23cm, ale změna - s olivovým olejem a zdá se to v pohodě 🙂
Do porodu 19 dní, tak snad natrénuju skoro 30, abych měla dobrý pocit 🙂
Přeji všem pohodové porody a krásné vzpomínky 🙂

smartbear13
14. čer 2013

Holky, zeptám se ještě na něco mimo Epino..máte některá zkušenost s porodním gelem?Byl mi doporučen,ale nechci za něj dávat přes 2000..s mužem občas používáme lubrikační olej silikonový, je zdravotnický, z lékárny, myslíte, že by ho v porodnici použili,kdybych si ho přinesla?Vím,že jde o to,aby ho při porodu sneslo miminko, ale jako zdraviotnický by asi neměl být špatný,ne?Jmenuje se Glide 4 you,nemáte zkušenost?

endorfinka
14. čer 2013

@jenney super, snad bude paní i rychlá a budeš moci začít. 🙂 A kdybys třeba rodila dřív, tak ho za tu cenu zase určitě prodáš. 😉

@november15 tak snad už to bude v pořádku. 😉 Stejně je to sranda, jak jsme všechny anatomicky stejné - ale přitom jsme každá úplně jiná a jinak reagujeme. 🙂

@smartbear13 zkušenost nemám, jenom si pamatuju, když jsme byli na prohlídce nemocnice, že nám tam taková mladá doktorka říkala, že ten gel funguje jako obyčejný lubrikant, že to není nic speciálního. Asi bych zkusila prozkoumat složení těch gelů - pokud bude stejné, tak by neměl být snad problém. A asi úplně nejlíp se zeptat v dané porodnici.

jika10
14. čer 2013

@lukkyna No, Eli se narodila o 3 tydny drive, mela 2580g, 46cm ale hlavicku mela 31cm a s myma nacvicenyma 25cm jsem to taky zvladla

eveluska
14. čer 2013

@smartbear13 jj, je to jako obyc gel, ja ho mela, problem je v tom, ze tenhle ma certifikaci a zadnej jinej ti v porodnici proste nezavedou.....

smartbear13
14. čer 2013

@eveluska aha,tak to je škoda, že jinej nedají:( A měla jsi ho u obou dětí, nebo máš srovnání, jestli je to s ním lepší?Děkuju🙂

jenney
14. čer 2013

@endorfinka
Tak snad mi epino příjde už v pondělí a budu moct hned trénovat. Jen mám trochu otázek, snad nevadí, že tě s tím otvrauju. Dnes jsem si koupila gel na vodní bázi ale vůbec nevím jaké kondomy si koupit. Je lepší, když se na to dá kondom a ještě gel,ne?Lékarnice mi žádné kondomy nedala, jen ten gel. Hleděla na mě jak na zjevení, když jsem jí řekla, že to chci na Epi-no. Nevěděla vůbec co to je. No a ještě jeden malý dotaz, jak si měříte ten rozsah?Já jsem si koupila to Epi-no bez měřidla a dolů si opravdu přes břicho už nevidím, tak by mě zajímalo, jak si ty centimetry měříte tak přesně?Díky za informace, snad to bude vše a nebudu už otravovat 🙂

endorfinka
15. čer 2013

@jenney vůbec nevadí, akorát já asi nejsem úplně vhodný člověk na odpovědi. 🙂 Epino mám půjčené od kamarádky a ta mi řekla, že na to používala kondomy z Lidlu (lubrikované) a že to je jedno a nemám to řešit. Takže já si s tím hlavu nelámu. (ale hlavně že na ty lubrikované kondomy mám lubrikační gel na vodní bázi - úplně zbytečně 😀)
Co jsem tak v poslední době pochytila, tak holky psaly, že kupovaly kondomy snad z Rossmanna - nějakou tu jejich značku, že jsou bez lubrikace. A já jsem měla vyhlídlé ochrany na vaginální sondy, co používají gynekologové - ale toho je v krabičce strašně moc a vychází to tím pádem draze.
No a s měřením. Já si dolů taky nevidím. 🙂 Jenom tak orientačně používám tu jejich tabulku - s tím, že to si můžeš přikládat i třeba ke krejčovskému metru, a pak násobit *3,14, na té tabulce je to vypsané, ale řekla bych, že je to fakt orientační a zaokrouhlené. A nebo když už mám pocit, že to stojí za přeměření, tak mám u sebe krejčovský metr a stužku - tu stužku přiložím na balonek, a potom na metru zjistím, kolik jsem nafoukala. 🙂
Celkem jsem se rozepsala. 🙂

zelvouska
15. čer 2013

@jika10 ahojky chtela bych se zeptat to nacvicovani bolelo to? taky se chystam cvicit s Epi-nem 🙂 a v koliktem tydnu jsi zacala cvicit? 🙂 diky moc za odpoved

zelvouska
15. čer 2013

@endorfinka ahojky chtela jsem se zeptat boli to nacvicovani?

jenney
15. čer 2013

Teď jsem narazila dokonce na kondomy, které jsou přímo na Epi-no. Viz. odkaz: http://e-kondomy.cz/kondomy/42-kondomy-bez-lubr...

jenney
15. čer 2013

@endorfinka
Tak to jsem nevěděla, že je k tomu nějaká tabulka, snad mi to paní k tomu pošle.
Uvidíme. Jinak díky moc za informace, jsem ráda, že se můžu zeptat někoho, kdo už to má natrénované 🙂

endorfinka
15. čer 2013

@zelvouska bolet by to určitě nemělo, já při tom mám třeba nepříjemné pocity, když už nafukuju to své maximum, tak cítím nepříjemný tlak. Ale bolest by u toho podle mě určitě být neměla. 😉

@jenney já mám pocit, že ta moje kamarádka to má už taky od někoho odkoupené, nemám u toho třeba ani návod. 🙂 Ale to měření se šňůrkou je dostačující. Ta tabulka je velikosti pohlednice a vypadá to jako graf, na kterém jsou vyznačené přímkama jednotlivé centimetry - takže když přiložíš, zhruba víš, jaký průměr balonku jsi nafoukla, a pod tím je malá tabulka, kde je napsáno, kolik ten průměr znamená centimetrů na obvod. Já stejně vždycky použiju tu šňůrku, protože na tabulce to skáče třeba po 2 cm, a já se posouvám třeba po milimetrech, tak mi to připadá lepší pro motivaci a pozitivní mysl. 🙂

kacenka1979
15. čer 2013

Kdyby někdo nabízel epino sem sním....ale jen 1 použité🙂 taky to zkusím...ať mám pocit pripravenosti...kdyžtak pošlete soukromou sms a domluvíme se kacenka1979 díky..

jika10
15. čer 2013

@zelvouska nene nebolelo, spis sem citila takovej tlak a byl to presne stejnej tlak jako pak pri porodu. Byla jsem fakt rada ze jsem cvicila, fakt jsem poznala, kdy je spravny cas na tlaceni 😉 Zacala jsem cvicit ve 35tt

zelvouska
15. čer 2013

@jika10 a mela jsi rychlejsi porod? nebo porod bez zadneho poraneni?

katja77
15. čer 2013

@zelvouska Holky koukněte sem....najdete zde zkušenosti holek s EPINEM..... https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/epi-no-...

katja77
15. čer 2013

Úplně nakonci je i moje.....doporučuji přečíst zejména těm, komu se to nehybe a cm postupují pomalu🙂

jika10
16. čer 2013

@zelvouska Mela jsem odrozeno za 6 hodin, o půl ctvrte v noci mi praskla voda a mala se narodila v 9,35. Zadne jine poraneni jsem nemela, jen ty 3 kosmeticke stehy. A musim rict, ze jsem po porodu i v pohode sedela

zelvouska
16. čer 2013

@jika10 tak to je moc super 🙂 už se na porod i na cviceni s EPi-nem moc tesim :D kdybych mohla tak uz snad zacnu i cvicit :D dodava mi ten pocit Epi-na hroznou pohodu 🙂 a to jsem teprve ve 23.tydnu :D

jika10
16. čer 2013

@zelvouska Jo presne, kdyz jsem cvicila s epi-nem, tak jsem sla i k porodu takova klidnejsi, ze jako alespon neco vim a mam neco nacviceno 😉

bobulka2010
16. čer 2013

Ahojte holky. Dneska v 3:56 se mi narodil syn Roman. Vaha 2, 83 a 49 cm. Sepinem jsem natrenovala neco malo pres 29 a jsem bez jakéhokoliv poraneni a ani jeden steh.Takze holky cvičte cvicte cvicte. A taky mi desne pomohly předporodní lurzy kde jsem se naucila dychat.Bez toho by to bylo mnohem horší

lukkyna
16. čer 2013

@bobulka2010 Moc gratuluju k Románkovi!

Tak dneska jsem se dostala na 29 😕 cvičím asi 9dní a musím říct, že každý den se to hne. Sama jsem překvapená jak to jde rychle, i když ten tlak je už poměrně veliký. Hlavně mi epino pomáhá psychicky a strach z porodu na mě zatím vůbec nedoléhá 😉

ninouche
16. čer 2013

Ahojte všechny cvičící, tak vás jdu taky podpořit - hlásím také super porod bez jakéhokoliv poranění, dokonce ani oděrka, nic 🙂 Malá měla 3,39 kg, 50 cm a obvod hlavičky 35 cm, já jsem měla natrénováno rovných 30, ale jen asi 2x před porodem, jinak jsem byla dlouho na 28-29 a dokonce se doma při cvičení párkrát drobně poranila, takže jsem si dávala vždy pár dní pauzu. Ale jak vidno - stačilo to 🙂
A ještě něco - ten zvyk na tlak na konečník taky není k zahození (i když možná, že roli hraje i to, že jsem rodila podruhé...): byla jsem na něj tak zvyklá z cvičení, že jsem pořád měla pocit, že "ten opravdový tlak" teprve přijde - až jsem nestihla vylézt z vany, takže jsem si neplánovaně střihla porod do vany 🙂)
Přeju všem úspěchy u cvičení a krásné porody!

valerie37
17. čer 2013

Ahojky holky,chtěla jsem se zeptat.Dneska jsem poprvé použila epino balonek.Je možný,že bych při tom měla únik moči?Mimčo mi dost tlačí na močák a tím,jak jsem balonek začla nafukovat a poté vyklouzl,tak ze mě cosi vyteklo.Hrozně jsem se lekla,že mi praskla voda 😀 Tak doufám,že ne.Stalo se vám to některé?
Předem děkuji

miranda77
17. čer 2013

@valerie37 jo, jo mě se to stalo ... taky jsem se vyděsila, ale podle mě je to výtok ... jak se pochva vyrovná tím napnutím s epinem tak to pak najednou vyteče z těch různých"záhybů", protože pak byl dlouho klid 😉

valerie37
17. čer 2013

@miranda77 Tak to si mě uklidnila.Jsem se bála,že tu budu za blbku 😀

endorfinka
17. čer 2013

@bobulka2010
@ninouche holky, oběma obrovská gratulace! 🙂 A velký dík za ty pozitivní zprávy a motivaci. 😉

kubinca
17. čer 2013

ahojte, nebudete niektora v blizkej dobe predavat epino? info aj cez sukromne spravy, dakujem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru