EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

suik
11. říj 2010

@lenulab no prave, ... me to taky hrozilo, pac mi odtekla voda a kontrakce slaby, ale diky bohu se to spustilo...ono je asi rozdil, kdyz nekomu vyvolavaji v terminu treba kvůli cukrovce nebo to postouchnou potom, ale ani za nic.

@mirka_80 ten cesnek je hlavne na houby, toto je co? bakterie? Juj, to ti nezavidim, ale myslim, ze i tech 8, 5 cm se zůroci, uvidis 😉 ursite to nebylo zbytecny. Tkan se uz pocvicila, je pruznejsi, ne? Ja jsem v pulce cviceni citila, ze je to dole pruznejsi a ze je cviceni znat a to jsem mela cca 26 cm. Takze to neni uplne z cisty vody.

suik
11. říj 2010

@pele tak to je super, ze i s doktory se da mluvit....oni musi videt, jestli to tam drhne nebo ma hraz jeste vuli...taky si usetri praci, nemusi pak tolik nebo vbec sit 😉

lenulab
11. říj 2010

@pele to je úplně super, snad budou poslouchat i mě 😒 to byla opravdu malinká, moc gratuluju 😉

lenulab
11. říj 2010

@suik no uvidím, žádný problémy nemám- tlak mám dobrej, cukrovku nemám, začínám mít strach..... tak nějak celkově ze všeho co by se mohlo stát.....

antoaneta
11. říj 2010

@pele moc gratuluji!!! Ať jste s holčičkou obě zdravé a vše probíhá tak hezky v pořádku jako do teď. Kéž by nám všem bylo takhle přáno a rodily bychom bez nástřihu, maximálně jen s minimálním poraněním. Musíme doufat!!!!
@mirka_80 Tak to je mi líto. Vážně mě to moc mrzí, ale být tebou, tak bych nevěšela ještě hlavu. A určitě nefňukej. Já nakonec taky neplakala. Jsou ženský, který o epinu a nějakém cvičení ani neví, stejně tak jsou ženský, který ani neví, že třeba nějakou infekci tam dole mají a jdou rodit. A přece jenom už něco nacvičeno máš, 8,5 cm je navíc krásné číslo. Co já bych za něj dala. Já skončila na 7 a teď čípkuju 😖 Řekla bych, že pokud by ses už k cvičení nedostala, (což nemusí být ale pravda, protože pokud si to miminko nerozmyslí, tak pořád máš ještě čas), tak si myslím že porod zvládneš. A na to, že kvůli infekci se potrháš nemysly! Do té doby určitě ty čípky, nebo co ti na to dají - zaberou.
Řekla bych že jsme na tom holka podobně. Já sice budu vyléčená (třeba) ale nacvičeno mít nebudu. A ty máš nacvičeno a začínáš se léčit. A možná si na tom oproti mě ještě lépe, protože budeš mít jistotu, že do porodu, budeš vyléčena a fit. Kdežto já se bojím, abych tím cvičením, které bych chtěla hned aplikovat, jakmile ty čípky doberu si tam nezavedla zase něco. Ach jo. To je dilema. Nevíte někdo, jestli třeba ty čípky - Clotrimazol mají ještě nějaký dozvuky? Nebo jestli jako třeba po léčbě se ještě to prostředí nějakou dobu drží, než by ho zase něco napadlo?

suik
11. říj 2010

@lenulab to je jasny, ten strach tam byva, co by kdyby.... 😔

mirka_80
12. říj 2010

@antoaneta Môžem ti doporučiť čipky Gyntima po doliečení Clotrimazolom. Sú na podporu baktérie lactobacilus, ktorá je v pošve potrebná, obsahujú TeaTree olejček a šalviu na prípadné odstránenie baktérií a húb. Výnimočne dobre vraj zaberajú na Candidu. Dajú sa brať preventívne 2x do týždňa. Ja som ich aj mala v pláne posledné týždne preventívne brať, tak ich mám kúpené. To by ti mohlo dať istotu, že to zdravé prostredie v pošve vydrží.
Tu je jeden link- tam máš detaily; skús sa spýtať u vás v lekárni:
http://www.docsimon.sk/tovar/fytofontana-gyntim...
Držím palce. Nám obom. 😅

lenulab
13. říj 2010

ahojky, pořád se u nás nic neděje ☹ po včerejším cvičení mám asi bez 2mm 9cm 😉 😉 Hrozně mi to zvedá sebevědomí na porod 😵 ikdyž se pořád bojíííím.... 😢
@antoaneta držím moc palečky ať se vyléčíš!!

sambucca
13. říj 2010

@lenulab neboooooooj 😵

antoaneta
13. říj 2010

@lenulab děkuji moc, já si nepřeji nic víc! To číslo, kterého si už dosáhla je nádherné!!! Řekla bych že už máš nacvičeno a můžeš být opravdu klidnější. Jéje, co já bych za něj dala. Po pátečním ultrazvuku mi doktorka řekla naše miminko má průměr hlavičky od spánku ke spánku 9 centimetrů a obvod hlavičky dělá 32 milimetrů 😕 což mě nijak zvlášť nepotěšilo. 😅 Jen teď doufám, že hned jak doberu poslední čípek budu moci začít zase cvičit, půjde to lépe a já se zkusím ještě někam posunout. A hlavně aniž bych znovu něco tam dole chytla. 🙄 Strašně bych si přála, aby mě porod nepřekvapil dřív, a já do té doby to dotáhla aspoň na 8. ☹

maryja
14. říj 2010

Holky, ja vcera dala obvod 26,5cm, co ma tesi. Dneska ale idem na KO, mam mat vysledky sterov, tak dufam budu OK a budem moct este cvicit.
A pozerala som do zdravotnych prukazek deti, tak Teri mala obvod 36 cm! a Matej dokonca 37 cm! takze ak i Adelka bude obricek, co urcite bude, tak som zvedava, ci to zvladneme bez nastrihu. Ten balonek na tie vacsie obvody nejak nevladzem vytlacit, celkom sa pri tom zapotim a prestava ma to bavit 😒 . No nejak este musim cvicit, kym to ide.

kinsli
14. říj 2010

Zdravím holky, chtěla bych se zeptat co již cvičíte delší dobu, tak na kolika cm jste začaly a jak rychle to postupuje. Já bych chtěla začít na 34tt protože Kačenku jsem na 37tt už rodila, tak aby byl vůbec čas něco nacvičit. Předevčírem jsem jen tak ze zvědavosti epino zkusila a docela jsem se vyděsila, dala jsem jen 16 cm. Je fakt že jsem se bála, protože jsem ještě nazačala mazat jizvu, tak aby nepraskla, ale stejně, prostě 16 cm mě příjde sakra málo a s největší pravděpodobností na mě čeká macík přes 4 kg, dcera měla 4 kg na 37tt. Tak s žádným drobkem počítat nemůžu ☹

maksim
14. říj 2010

Ahoj holky! Prodám Epi-no, kupované na konci srpna, cvičila jsem s ním nepravidelně tři týdny. Pokud má někdo zájem, pište, prosím, do IP.

Chci všechny povzbudit, že jsem taky vyvázla bez nástřihu a to jsem ani PA nestihla upozornit, že jsem cvičila a nástřih pokud možno nechci. Měla jsem jen nějaké menší vnitřní poranění a dva stehy, jejichž šití jsem skoro necítila. Moje meta byla devítka, to, co bylo přes ni, jsem brala jako bonus. Asi dvakrát jsem (při posledním nafukování) dosáhla desítky. Držím všem palce, ať vám to jde, hlavně to nevzdávejte, vyplatí se to!

kinsli
14. říj 2010

@maksim Prosím co je devítka, desítka??? koukala jsem, že to tu holky taky takto píšou, ale nechápu to. Já měřila obvod balónku po vytlačení.

maryja
14. říj 2010

@kinsli devitka, desitka je prumer 🙂 , kdyz to vynasobis 3,14 tak dostanes obvod balonku. Ja ale obvod meriam normalne krajcirskym metrom... idem cvicit, dneska 15-ty krat, tak snad to bude tych 27 cm.
Ja na prvykrat ledva dostala dnuka vyfuknuty balonek, takze to bolo tak 12 cm obvod? A este mas kinsli cas, ja zacinala az ked mi zacal 36 tyzden. 😉

kinsli
14. říj 2010

@maryja čas určitě mám 🙂 Chtěla jsem to zkusit jen tak ze zvědavosti 🙂 Jinak chci začít na 34tt 🙂
36tt by bylo pro mě už třeba pozdě když jsem s Kačenkou na 37tt rodila 🙂

no na to, že jsi před 14 dny byla na 12 cm a teď jsi na 27 cm, tak to je mazec, to Ti to jde fakt krásně 🙂

mirka_80
14. říj 2010

@kinsli K tomu epi-nu by mala byt tabulka, taká mierka, ku ktorej prilozis nafuknuty balonik. Tak si priblizne urcis priemer balonika, ale fakt presnejsie je merat to metrom po obvode. Cielom by malo byt nieco malo cez 30cm obvod. V navode na epi-no som citala, ze tak 8-10cm priemer.
Ja som zacinala v 36tt, ale len par pokusov. (Pravidelnejsie od 37tt.) Bola som na 5,5cm priemer, cize cca 17cm obvod. Teraz som dala zatial len dvakrat 8,5cm priemer, obvod cca 26,5. Ked budes hradzu aj mazat olejom, tak to pojde aj tebe rychlo- neboj. Drzim palce- hoci mas este cas.

mirka_80
14. říj 2010

@maryja To vážne cvičíš aj 15x za deň?! 😕 Pokiaľ viem, tak sa má maximálne 2x za deň a jedno cvičenie maximálne 30 minút.
Ja sa viacej sústreďujem na rozťahovanie hrádze ako na tlačenie. Keď je balónik nafúknutý, nechám ho vnútri pár minút, pritom zaťahujem a uvoľňujem svaly. Potom ho čiastočne vytlačím, aby sa širšia časť balónika dostala bližšie k východu a zase nechám pár minút tak. Ja cítim totiž najužšie miesto v hĺbke tak 2-3cm. A na túto časť sa sústreďujem. A celé to nepresiahne tých 30 minút!

maryja
14. říj 2010

@mirka_80 Mirko, neee 😒 Ja cvicim len 1x za den a tych 30 minut. Tych 15x som myslela, ze som cvicila uz 15x po 30 minut - za 15 dni :D

mirka_80
14. říj 2010

@maryja 😀 jaaaj, to som zle pochopila!!! 😀 😀 😀

volina
15. říj 2010

@lenulab - ahoj - jen sem chtela pripomenout mou zkusenost s vyvolanim - tablety prostaglandinu do hrdla ci do klenby posevni to jen rozjedou, neni to ovlivneni porodu (to az kdyz soupnou oxytocin a na ten vetisnou ani nedojde) - ja si taky porad myslela, ze mame holcicku o dost mladsi, bricho sem mela mrnavy (vsichni mi tipovali, ze sem v sedmym mesici, haha) a nakonec mela kacka 3800, 13 dni po terminu a byla vyhlazena a vykrmena - takze termin asi sedel.a kdyz mi praskla voda, byla to rana jak z dela - uz to bylo pekne natlakovany 🙂 je opruz cekat v ty porodnici, ale lepsi nez si vycekat doma selhani placenty...jediny, ceho sem se bala, ze kdyz se jim to nepodari vyvolat, bude cisar - a to sem strasne nechtela...
tak treba vam to vyvolani taky nebude pripadat tak priserny. aspon je jistota, ze to manzel stihne, clovek ma jistotu mista v porodnici atd. neni to idealni, ale prezit se to da a miminku to rozhodne VUBEC neskodi...
drzim palce

jonki
16. říj 2010

Ahojte moje epino je uz snad v dohladne a chcem sa opytat na jednu prakticku otazku...verim ze budete vediet poradit...vacsina z vas ho podla mna pouziva s prezervativom...(bud ho od niekoho kupila, alebo chce dalej predat)..ja ho takisto planujem poslat dalej...ale spominali ste, ze nema prist do styku s olejom...vcera som tak priebezne pozerala prezervativy a moja otazka je.....

????Ktoru znacku prezervativov ste nasli, ze nie je lubrikovana nejakou olejovou zlozkou??? Ktoru znacku ste s EPINOM pouzivali???

pretoze ja som nasla vsetky od najlacnejsich po najdrahsie lubrikovane olejom 😕 akurat u durexov som to nenasla napisane(ani v pribalovom letaku-ale tam nebolo ani zlozenie)....inak vsetky to mali napisane rovno na krabicke 😕 tak teraz som na pochybach s cim to mam vlastne pouzivat aby som ho neposkodila 😕

lenulab
16. říj 2010

@jonki já používám z rosmana úplně ty obyčejný v zelené krabičče s nápisem sensitiv 🙂 je jich tam 12 a stojí to myslím 56kč 😉

lenulab
16. říj 2010

@volina ahojky, moc díky za odpvěď 😉 Já nevím, prostě z toho nemám dobrej pocit, protože to holky popisují dost děsivě 😢 😢 Taky mám trochu strach z toho, že se jim to nepodaří vyvolat....Myslela jsem, že ty bolesti přicházejí hned po zavedení té tablety 😕 tak jsem se mýlila 🙂 No s epi nem mám dost nacvičený, skoro 9,5cm snad to bude stačit, jestli teda bude prcek přenošenej a tím pádem větší.... Ale taky mi dost lidí říká, že nemám bříško nic moc... Asi taky tak na ten 7. měsíc. takže fakt nevím... Každopádně díky 😉

suik
17. říj 2010

@lenulab ty jsem mela taky a jsou lubrikovany, nasla jsem to myslim na strankach rosmanna.
@jonki ja se na to nakonec vybodla, zadny jsem nesehlala, mam teda EPINO novy a ted mi tu doma lezi a nevim jestli ho budu prodavat.....ja si koupila ctvererecky alkoholovy a otirala pred a po a jeste mydlila mydlem a horkou vodou, taky pred a po.

tak me napada, jakou ma epino zivotnost? Ja to v tech svejch papirech nemuzu najit....

mirka_80
17. říj 2010

@suik Píšu že životnosť na dve tehotenstvá. Nie viacej.

jonki
17. říj 2010

@mirka_80
@lenulab
@suik vdaka za odpovede 😉 vidim to na ku kondomaniu.cz

suik
17. říj 2010

@mirka_80 tak to by bylo dobry, nechala bych si ho na dalsi, jen nevim, jestli to neni nejak omezeno casove, deset let to skladovat by bylo asi dlouho 😀 ...tak dlouh cekat nebudeme, ale po sestinedeli na to taky navlitnem 😅

lenulab
17. říj 2010

Já jsem zase slyšela, že na 2 těhotenství nebo 2 roky... No za ty 2 roky si myslím, že to může klidně použít více maminek 🙂 Myslím, že v tom problém není... Jedna maminka tady psala, že si to poprvní kdesi půjčovala ještě dřív, myslím než se dalo běžně houpit. A že to používalo víc maminek...
Ty z rosmanna jsou lubrikovaný, ale na vodní bázi, to je OK 😉
Zítra nastupuju do nemocnice 😢 Uvidím jak tam budu dlouho, snad moc ne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru