EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

luckar
19. pro 2010

Tak holky já už necvičím...jsem ráda, že žiju, je mi šíleně a už bych chtěla porodit....asi už se i něco chystá.
@shira_ držím pěsti ať to máš co nejdřív za sebou...chápu jak se cítíš 😝
@kachnickab pokud budeš mít zájem o epino tak ho budu určitě prodávat. Kdyžtak napiš do IP a můžeme se domluvit. Taky ho používám pouze s kondomem a myju mýdlem a dezinfikuju sterilizačníma polštářkama.

shira_
19. pro 2010

@luckar ja už tiež necvičím. mne je už tiež dosť zle. večer mám vždy kontrakcie, lenže nevyzerajú ako pôrodné lebo ma vobec nebolia. pri každej kontra mi ide na vracanie... po polnoci sa mi vždy podarí nejak zaspať a ráno som v pohode. dnes som bola na vyš. a mám teraz už krvavý výtok. s tým už nechcem cvičiť. už to nechávam tak... je to na houby, aj cítim že telo sa už pripravuje k pôrodu, niečo sa rozbieha ale nález nie je stále dostatočný...krčok sa nechce otvoriť.

kachnickab
20. pro 2010

@luckar DIKY, ja jsem teprve na zacatku :D tak az pozdeji spis... ja se docela bojim zase nastrihu a natrzeni :(

kinsli
20. pro 2010

@luckar
@shira_

Tak ať to máte rychle za sebou 🙂 a prckové moc netrápí.

verondza
20. pro 2010

ahojte dievcence!
som byvala epinacka 🙂 . moja mala ma zajtra presne 3 mesiace. vidim, ze epi-no ma stale viac privrzencov a musim povedat, ze aj ja mu robim reklamu kadial chodim. nakukla som sem, aby som ho ponukla nejakej dalsej buducej mamine, takze ak ma niektora zaujem, napiste prosim vas do ss.
drzim vam vsetkym palce a prajem vam tak krasny a rychly porod ako som mala vdaka epi-nu ja!

shira_
20. pro 2010

@kinsli tak prcek si dáva pekne načas!! 😠

kinsli
20. pro 2010

@shira_ no to jo já jsem sem chtěla tak před 30 min. napsat, že vypuzovazí účinek na děti mají nejspíš kadeřnice 🙂 U malé mi začaly kontrakce když jsem zrovna seděla u kadeřnice na křesle v 12h, jen takové slabé, další den už byly pravidelné a před 16h jsme vyjížděli směr porodka 🙂
No a teď jsem byla u kadeřnice dnes též v 12h a měla jsem před cca půl hodinou silné bolesti v podbříšku, ale přešlo to ☹ Teď už zase nic.

shira_
20. pro 2010

@kinsli 😀 😀

lolelole
20. pro 2010

Ahoj epinačky - tak to jdu dnes taky zkusit - poprvé..v šuplíčku mám epino již měsíc ale zatím jsem nenabrala odvahu.
Prosím poradtě mi - jaký používate kondom ? Ja jsem koupila Pepino i Durex ale nevím zda jsou s lubrikantom na vodní báze. Tedy Pepino má napsáno že má silikonový lubrikant - Durex nic ☹ Myslíte že to mohu použít ? Díky za tipy a epinu zdar 🙂

terak
20. pro 2010

Ahoj holky, tak hlasim, ze vse probehlo bez nastrihu, pouze par kosmetickych stehu. Maly mel obvod hlavicky 36 cm 😎 Takze preji hodne sily na trenovani, at vam to taky tak dobre dopadne 🙂

Mimochodem, prodavam epino, kdyby mel nekdo zajem 😀 😀 😀 😀

terak
20. pro 2010

Jinak natrenovano jsem mela tak na 9,5 v te jejich tabulce a asi tyden pred porodem jsem netrenovala, protoze jsem prenasela a mela jsem toho plne zuby.

shira_
20. pro 2010

@terak som na tom rovnako, dúfam že aj po pôrode budem max. s kozmetickými stehmi. super!

terak
20. pro 2010

@shira_ Hlavne si pamatuj jednu vec, netlac do hlavy, tlac do zadku ... doslova .... 😀

kinsli
20. pro 2010

@terak moc gratulujeme, myslela jsem na tebe s čím asi příjdeš 😵 Tak vyvolání ok??? Hlavička 36 cm, ty jo tak to jsi fakt dobrá 😵

babika0
20. pro 2010

ahojte. baby chcem sa vas opytat, tie co ste epinovali, mali ste aj epidural?
@terak
@verondza
@shira_ boze teba co uz tolko nechaju trapit? 5 dni prenasat je uz dost nie? ☹ tak ja som to dnes dala na 8,5 cca. co bolo 24cm krajcirskym metrom. a to som dva dni necvicila. som rada, ze to ide 😅

jonki
20. pro 2010

@terak gratulka 😵 prajem vela zdravicka obom 😵

jonki
20. pro 2010

@babika0 nemala som epi a pocas prvej doby porodnej ziadne lieky......pocas tlacenia mi 5 minut tiekol oxytocin

shira_
20. pro 2010

@jonki ja rozmýšlam, že keď mi budú musieť vyvolávať pôrod a bude to veľmi dlhé, ťažké a bolestivé, tak si epidurál dám. ale prajem si rýchly pôrod bez všetkého, tak ako asi väčšina...
@babika0 vidíš, ja ako zdrav. pracovnik mám protekciu 😠 😠

shira_
20. pro 2010

@terak no to ano, aj keby som sa mala po...ť. 😀 bola som poučená, segra mala po prvom porode uplne krvavé oči. 😝

babika0
20. pro 2010

@shira_ a dokedy ta chcu este takto trapit? kedy mas nastupit do porodky??

shira_
20. pro 2010

@babika0 tak v stredu-štvrtok. ale už mi celkom slušne sťahuje brucho, síce nebolí ale dúfam že niečo bude... 😒

babika0
20. pro 2010

@shira_ a co si mala zle vypocitany termin, ci preco tak dlho prenasas.. ja by som sa uz bala..

shira_
20. pro 2010

@babika0 ja som otehotnela umelo, termín mám 100%. to ešte nie je dlho, nechávajú tu týždeň po termíne normálne. to je ešte dobre, počula som o nemocniciach, kde aj 2 t. to by ma už porazilo.

jonki
20. pro 2010

@shira_ ktovie...mozno to bude uplne inak ako si myslis a bude to rychlo za tebou 😉
....ja som mala porod skoro bez vsetkeho...ale rychly teda nebol...prva kontrakcia (ktoru som uz vnimala ako kontrakciu) 0:13 a E sa narodila 12:30
....ale podla mna ide aj o to ako je clovek nastaveny v hlave...aj jednoduchy porod sa moze panikou veeelmi skomplikovat (bola som toho v porodke svedkom ☹ )

terak
20. pro 2010

@shira_ Doporucuji jinak polohu na boku, PA ma nejlepsi pristup a muze ti hraz chranit rukou. Ja jsem citila, jak mi proti ni celou dobu tlaci. A taky hlavne, zavrit pusu, zavrit oci a fakt, jako kdyby ses mela pos.... Me nedavali klystyr, ale tak nejak jsem se vyprazdnila sama v prubehu predchoziho dne a s vidinou nadchazejiciho porodu uz jsem jedla jen vicemene tekutou stravu. A vysla jsem s cistym stitem ;)

@kinsli Bylo to takove vyvolani napul Vyhla jsem se oxytocinu, protoze jsem den pred tim planovanym vyvolavanim dostala kontrakce, v poledne mi odesla hlenova zatka, ve dve rano jsme jeli do porodnice, tam jsem byla od tri sama na porodnim boxu, manzela poslali domu dospat. O pul sedme mi dali tabletu, v sedm prijel manzel, do osmi kontrakce jak prase, pak epidural, pichani vody a v 10:50 byl maly venku.

@babika0 Mela jsem epidural, byt jsem ho nechtela, a musim srabacky priznat, ze bez nej bych to nedala. Dve noci jsem nespala, pak jsem mela 18 hodin kontrakce, ktere k nicemu nevedly (byla jsem otevrena na 1 cm) a po te tablete byly uz kontrakce naprosto nesnesitelne. Diky epiduralu jsem mela silu na porod a probehl daleko rychleji. PA mi rekla, ze bez nej se ji muzu otvirat dalsich 10 hodin.

kinsli
20. pro 2010

@terak tak to jsi měla super rychlý 😵 No jsem zvědavá na ten svůj 😉
U nás se oxitocin taky dává, je to takový trošku fabrikový přístup, ale na druhou stranu to beru, kdo si chce hopsat třeba 20 hodin na balónu ať si zaplatí soukromou kliniku. V nemosnici kde jsou 4 sály a rodí se cca 15-20 miminek denně tohle prostě nejde 😔 Když jsem rodila Kačenku tak nás bylo za den 17 a personál fakt lítal ze sálu na sál 😅

terak
21. pro 2010

@kinsli No ja na ten oxytocin byla uz objednana kvuli prenaseni. Maly mi to jen urychlil, ze jsem dostala ty kontrakce vlastne o den driv a prirozene. Vsechno ostatni bylo prave proto, aby to bylo co nejrychlejsi. Ja teda nemam nic proti prirozenym porodum a taky jsem ho sama chtela, to jsem si ale naivne myslela, ze to bude rychle 😀 Kdyz mi rekla, v sest rano, ze jsem na 1 cm a ted to pujde co hodina to jeden cm, tak jsem mela jasno 😀 A vlastne vubec, vsechno co jsem si navymyslela, tak jsem se na to pak vyprdla. Protoze jsem byla rada, ze ziju, ze je malej venku a nejaky osetrovani na brise mi bylo uplne ukradeny. A byla jsem rada, ze si ho vzali na stolecek. Tatinek na nej dohledl a me mohli poupravit. Vlastne jsem sebou tak cukala, ze fakt nevim, jak bych mohla mit miminko na brise 😕

Kazdopadne budu drzet palce vsem epinackam, jen trenujte holky, fakt to stoji za to. Ja jsem diky epinu presne vedela, jak a kam mam tlacit, aby to slo rychle a byla jsem schopna i tlacit prestat, kdyz mi to PA rekla.

vesperr11
21. pro 2010

hezký den všem.Já jsem se minulý týden přidala k Vám a snažím se něco málo natrenovat,jen nějak začínám propadat skepsi...začala jsem na 6,5 a ted se nemůžu dostat přes 8,5....a to ještě dle přiložený šablonky,takže ve skutečnosti je obvod asi menší než uvádí to měřítko od výrobce

vesperr11
21. pro 2010

Mám pocit,že to nebude tak snadné,jak píšete☹
Snažím se jak jen to jde,ale prostě max 8,5 a dál to nejde.poradíte některá z Vás ☹

kinsli
21. pro 2010

@vesperr11 Máš ještě na trénování dost času 🙂 Neboj ono to půjde dál. Já měřím metrem, je to přesný a vidíš pokroky. Ale taky nedávám, žádných 0,5 cm denně navíc. Prostě třeba 3-5 cvičení jsem na jednom a pak poskočím o 1-1,5 cm. teď jsem na 31,5 cm tak si myslím, že už to moc víc nepůjde, a hlavně cvičím ob den nebo co 3 dny, takže u mě ten poskok znamená třeba po 10 dnech a to už snad dřív porodím 🙂 Než se dostanu dál. Dnes mě zrovna ráno bral podbříšek, měla jsem děsný návaly horka a bylo mi na zvracení, to mi je tedy ještě teď ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru