EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kvakulka
23. zář 2009

Davlu, to je pravda- dítě si taky při porodu nebudu moct přidržovat a posouvat🙂 jinak vyměklá tam asi jsem, jak žužu 😀
Kukinek- tak to zkus- třeba tě to začne i bavit!

minonka24
23. zář 2009

Zdravím Vás, ženy,
tak se taky přidávám do diskuze. Koupila jsem si Epino přímo v prodejně Brána k dětem a jelikož jem ještě měla čas, chtěla jsem s cvičením počkat. Nicméně koukám do diskuze že některé jste nevydržely a hnedle zkusily (a musím říct, že začaly na vysokých číslech 🙂 ) a tak ve mně začala taky hlodat zvědavost jak jsem na tom. No, nebudu napínat...dala jsem 4cm relativně v pohodě 5cm bylo už fakt nepříjemných 😅 Takže jsem naznala, že investice do Epina byla opravdu důležitá, pže si nedokážu představit jít k porodu s takovým průměrem, i kdyby hlavička holčičky byla mini pidi...to bych asi dopadla dost špatně a nejmíň půl roku si nesedla 😅
Jenom doufám, že nacvičím, že se to pohne. Te´d jsem docela nachcípaná, tak se zatím trápit nebudu, ale po neděli asi začnu každej den.
Jinak přeju všem bezproblémové epinování 🙂

kukinek
23. zář 2009

kvakulka...určitě bude, protože s masírováním jsem na tom asi podobně jako ty 😀 Jen to chce pořádně přečíst návod, protože i z togho ,co tu čtu, tak nejaem moc chytrá. N oa koupit kondomy a můžu na to vlítnout 😎

davlu
23. zář 2009

Ahoj Kukinek. 🙂 Tě tady vítám i když tady taky dlouho nejsem. 🙂 Mě včera Dr. na mě ukazoval jak tu hráz masírovat a šudlání to teda opravdu nebylo. 😅 A kyž mě masíruje manžel, tak furt říkám přitlač a on, že víc síly v ruce už nemá, takže to chce asi opravdu hodně 😅 A já bych si tam přes ten břuch už ani nedosáhla 😒 Takže epinuju sama a na závěr masíruje manžel. Tak zkus, uvidíš a napiš. Podpoříme se navzájem a půjde to jako po másle. 🙂 Jinak taky začínám na vyfouknutém balonku znova od pár přífuků až se tak na počtvrté dostanu kde jsem skončila a pak teprve něco málo přidám.

davlu
23. zář 2009

Sem slepá, že jsem přehlídla, že je tady další nová epiňačka-promiň Mino. Taky Tě vítám. Včera jsem si balonek jem zavedla a už si řikám, že těch 8 cm co jsem dala předtím už nikdy nedám a že dnes to bude tak 5-6 s odřenýma ušima, ale nakonec se to fakt uvolní. o trochu určitě 🙂 Tak se toho nebojmě a hurá do toho. Já teda epinuju zatím jen večer. Přeci jen je ještě čas (doufám) 😉

davlu
23. zář 2009

Holky, to jste tady samé s termínem 2. listopadu??? 😀 😀 😀 Tak to jsem tady černá ovce diskuse 😀

mariv
23. zář 2009

Tak jsem se holky tesila, jak sem pridam pozitivni zazitek z porodubez nastrihu, pac jsme meli natrenovano 32 cm, ale nakonec nam nepostupoval porod a tak mala musela ven cisarem ☹ Takze mesicni tyrani vyslo vnivec ☹ Ale myslim, ze bysme to zvladli bez nastrihu, pac mala mela hlavicku 34cm coz by bylo totalne v pohode. Tak preji uspesne epinovani a hlavne uspesny konec porodu!!

davlu
23. zář 2009

Mariv, nejpr ti moc gratuluju k malé. Ať vám dělá samou radost a má se čile k světu. A to, že to nevyšlo dle představ hoď za hlavu. Hlavně, že malá v pořádku a zdravá. Ale jinak bys to určitě dala bez nástřihu. Trénink vydatný-hlavička malá...Tak na podruhé to už vyjde. 🙂

kvakulka
23. zář 2009

Mariv- gratuluju! Z toho si nic nedělej- já vím, že může nastat spousta eventualit, kdy mě prostě fiknout nebo udělají císaře, ale těší mě trénovat balónkem hlavně vůli psychice. Kvůli sebevědomí, že vím, že mnou něco tak velkého jako dětská kebulka projde 😵

kvakulka
23. zář 2009

Jinak když trénuju, tak to určitě chce postupně přifukovat, přece jen hormony nám to tam ještě pořád drží docela napevno, takže rozvičuju pěkně- přífuk, uvolnění se, další přífuk atd., až dám to, co už jsem v předch. cvičení dala.
Hráz se mi nechce masírovat hlavně proto, že mě narozdíl od epinování bolí- což nechápu

kukinek
24. zář 2009

davlu... děkuji za milé přivítání 😵 Včera jsem masírovala znovu a byl doma i manžel, takže mi tam na to mrknul a řekl, že to šudlám blbě, což nebyla novinka,že 😀 Takže to zkusil on a jako byl to rozdíl, tak jsem to pak taky tak dělala a celkem to bolelo - ale postupně to bylo lepší a lepší. Takže jsem optimistka a věřím, že se to bude den ode dne zlepšovat.
Holky ty kondomy stačí nějaké obyč?Musím si přečíst návod a večer to zkusit, manžel není doma,tak budu mít klid na pokusy 🙂

kukinek
24. zář 2009

mariv..taky gratuluju k miminku a hlavně jak píšou holky, jsou všci, které neovlivníš a hlavní, je, že víš, že kdyby šla malá normálně, tak bys to zvládla 😎

minonka24
24. zář 2009

Mariv, taky gratuluju k holčičce, přeju hlavně hodně zdraví pro obě 😉
Jinak tahle eventualita - že budu cvičit a nakonec to přijde vniveč, mě taky docela děsí...malá byla na poslední kontrole utz pořád zadkem k východu, tak doufám, že se umoudří a půjde nakonec ven hlavou 🙂 i když...utěšuju se, že by mi Epino eventuleně pomohlo i při porodu koncem pánevním. Pokud by to nakonec nešlo císařem 😖 Chápu to částečný zklamání, takybych byla, ale hlavní je, když je mamina i mimino v pořádku 😉

minonka24
24. zář 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli máte dojem, že masáž hráze před epinováním trochu pomůže, že uvolní svalstvo??? A čím provádíte??? Četla jsem, že stačí olivový olej.

mondulinka
24. zář 2009

mariv: gratuluju k holcicce! on to holt clovek neovlivni bohuzel... taky si rikam, ze kdyz to jinak nepujde, tak holt strihnou nol... ☹

ja jsem ted docvicila a konecne jsem pres 8cm 🙂 dala jsem 26cm obvod... a uz se to asi trosku nacvicilo a tolik to nepali a neni takovej tlak na konecnik... mam fakt super pocit dneska 🙂 kdyz jsem videla ten balonek 7 a 8 cm, tak je to teda rozdil... natoz dostat se z 8 na 10 😅

mondulinka
24. zář 2009

minonka: ja teda pred epinovanim nemasiruju... a moc teda ani potom, pac to nejak neumim 😝 ale myslim, ze epino je super trenink sam o sobe... tak vzdycky jen tu hraz pak promaznu olivovym olejem z lekarny, aby se trosku vyzivila a je to 😀

kvakulka
24. zář 2009

Pozor na olejíky! Aby se něco nedostalo na balónek- mohl by se poničit
JInak- včera jsem zase pokoušela balónek- sice hnedka 8 cm, ale zase dost krvácím z poševního vchodu, ach jo☹

mondulinka
24. zář 2009

jo, to jsem tu taky cetla, ze oleje poskozuji balonek... 😒 takze ja mazu prave az po... to same psaly holky o kondomech a gelech, co muzou obsahovat oleje...

kvakulka: to je fakt divny 😒 snad to neni nejaky velky poraneni 😕

korina
24. zář 2009

Včera posun na 23,5. No zlepšení to je, ale když vidím mondulinku s 26 a ve stejném týdnu, tak mne to moc neuklidňuje🙂

kvakulka
24. zář 2009

Mondul- já nevím, já to takhle mám- prostě jsem tam dole strašně překrvená, takže tam asi praskne nějaká žilka (mám i rozšířený- takový skoro křečáky)- a teče z toho krve jak z vola.
Připadá mi, že jsem tam o dost míň citlivá než před pár měsíci, takže možná nepoznám tu mez, když už to začíná být nebezpečný a nějak se vždycky pochroumám...
Jinak lubrikant používám Durex Play

kukinek
24. zář 2009

Holky a ty kondomy teda používáte jaké?

minonka24
24. zář 2009

Já osobně si myslím, že s tím olejem a poškozením balonku to nebude tak horký...nedokážu si představit, jak by olej mohl narušit tu umělou hmotu...
Kondomy jsem si nakoupila úplně ty nejlevnější, nějaký Primerosy a lubrikační gel na vodní bázi, ale kondomy jsou stejně lubrikovaný zvenku a ne zevnitř, takže si myslím, že poškození balonku moc nehrozí 🙂

zoozkha
24. zář 2009

ahoj,
mariv, gratulujem k dievčatku..hlavne, že ste obidve v poriadku!! 😉
vidím, že pribudli ďaľšie "cvičiteľky", tak aspoň sa nám budú dobre porovnávať úspechy.. 🙂
mondulinka, ja som včera dala 26cm a dnes veeeľmi tažko 26,5cm..mám pocit, že sa to teraz nejak zasekne..bolesť teda žiadna, len ten tlak a vnútorný pocit, že na dnes proste stačí.. 😅 ale už teraz sa teším na zajtra a som zvedavá, či sa to teda pohne.. 😉

kukinek
24. zář 2009

minonka..ídky, mrknu se po nich..
Já jsem si četla ten návod a koukala na tu tabulku a konečně mám představu, o jakých číslech se to tady bavíte. Si děláte prdel,ne???? 😲 😲 😲 😀 Tohle ze mě nemůže nikdy vyjít 😀 😀 😀

bibes
24. zář 2009

Ahojte, hlasim ze sa stale pohybujem okolo 8cm v priemere 😠 Dalej sa mi nedari dostat, pri prifukovani sa mi balonik zasuva dnu (doteraz som ho vzdy mala tak 2/3 vnutri), ale pri tejto velkosti nemozem ho udrzat 😅 Ked je dnu takmer cely, tak je jednoduchsie ho prifuknut... len to tlacenie je potom tazsie. 😒

Kukinek ja som zacinala na 5 aj nieco... a teraz ked vidim tych 8 co zo mna vylezie 😀 tak tiez si poviem, ze fuuuha.. to uz by som aj rodit mohla. Ale este radsej pocvicim aspon tyzden 🙂 V 30tt mala hlavicka 31cm obvod, tak aspon tolko by som chcela dosiahnut.

davlu
24. zář 2009

Téda holky, když tady sedím, tak jste všechny fuč a když jsem pryč, tak dočítám diskusi půl dne ☹
Ten olej by se fakt používat neměl, aĺe myslím, že by se s ním balonek za těch cca 5 týdnů tak rychle nezničil?
Já taky masíruju až po epinování a mažu to olivovým olejem (teda manžel to maže) 😉
Myslím si, že už jsme tady všechny na docela pěkných číslech a holky co teprv začínají to brzy doženou 🙂
Zoo, když to šlo doteď tak to půjde i dál 🙂 Bibes, jinak mě taky ten balonek při vyšších číslech (cca 8 cm a víc) už dost zajíždí dovnitř. Ale stačí se nadechnout a na jedno zatlačení je venku.
Kuki, když jsem epino nafoukla na těch 10 cm, tak jsem se úplně lekla, rychle vyfoukla a uklidila s tím, že tohle nikdy nezvládnu a už jsem na 9 cm a vím, že to jde. Někomu rychle někomu pomaleji, ale jde to, takže vzhůru do toho 🙂 🙂 🙂

crawler
24. zář 2009

ahoj holky - prvně vám vše moc přeju, aby váš porod dopadl tak, jak všechny chceme - bez nástřihu a s co nejmenšími problémy...!😉

a chci se zeptat, kde jste koupily epi-no? respektive, co nejlevněji...taky bych si ho moc přála, ale bohužel si nemůžu dovolit dát za něj téměř 3000kč...neznáte nějakou levnější variantu? díky moc a ještě jednou hodně štěstí!...

k.ate
24. zář 2009

crawler - já kupovala starší epino... vyšlo to docela rozumně... 🙂

kvakulka
24. zář 2009

Davlu, a krvácíš pořád? Včera zase pokus a zase krve jak z vola- ach jo...

davlu
24. zář 2009

Clawler, já taky kupovala epi tady s diskuse od jedné holčiny za 1.800,- 🙂 zadej si sem do diskuse, že ho koupíš a třeba se zadaří. Já už bych ti ho nenabídla, protože už bys byla třetí uživatelka a mohlo už by se ti poškodit ☹

Kvakul, tak předevčírem to bylo o dost lepší a včera dokonce už jen tak drobné krvácení. Hurá už to neni na kýbl a hadr 😀 Pardon, asi nevhodné a odstrašující. Tak to zkus taky každý den a uvidíš, třeba se to umoudří. Taky jestli krvácíš ze stejného místa? Já hned zepředu vidím to zrcátkem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru