EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

mochenkaa
7. čer 2012

@hany1979 @romca13 Mě pomáhá holit partner. Po tom, co jsem se ve vaně málem poblila námahou, že se nemůžu dostat přes břicho jsem to vzdala 😀
Romčo, to jsme ráda, že se to s tím vyklouzáváním nestalo jen mě. A prosím tě, k čemu je dobrá ta pupalka??

romca13
7. čer 2012

@mochenkaa ty prosím tě, víš že ani moc nevím,, prostě něco jak maliník, asi 🙂)) ale dporučili nám to v porodnici 🙂

mochenkaa
7. čer 2012

@romca13 aha tak to jo. Nám PA doporučila prioritně homeopatika, takže mám nakoupené. Mám na snadnější porod, na kojení a na stres v 6N.

romca13
7. čer 2012

@mochenkaa a co je to za homeopatika???

mochenkaa
7. čer 2012

@romca13 Actea 9ch, caulophilum 9ch - při kontrakcích nebo při odtoku plodovky bez kontra. Dávkování 5 kuliček od každého co 1/2 hod, ideálně rozpustit ve vodě a upíjet
Bachovy esence- Rescue kapky - na stres při porodu (prodává se i jako bonbonky)
Sepia 15ch - stres v 6N. Dávkování 2x denně 5 kuliček, možno nahradit 16 kapek Bachovek
Ricinus 5ch - kojení. Dávkování 1. den: 5 kuliček při každém kojení, 2. den: 5x denně 5 kuliček, od 3. dne: 3x denně 5 kuliček
staphysalia 9ch - po císaři. Dávkování 3x denně 5 kuliček
chinia 9ch - velká krevní ztráta. Dávkování 3x denně 5 kuliček

Když by jsme se natrhly, tak ještě doporučovala gel MITRA (fy Nobilistra) nebo od Weledy Kalendulový 10% gel (ten se může i dovnitř nejen zvenku)

Snad mi to nesmáznou, že jsem mimo téma 😅

romca13
7. čer 2012

@mochenkaa no tak mě se nejvíc líbí ty Bachovy esence,,,🙂 kde se to dá koupit,,,

jinak se musím pochlubit,, dnes, po dvoudenní pauze s mykozou jsem dala 30,5cm,,,, sice jsem zezačátku myslela, že nedám ani 20, pořád mi to vyjíždělo,ani nohy u sebe nepomáhaly, docela to bolelo, ale po 20 minutovém boji, jsem dala 30,5 cm krejčovským metrem 🙂))

mochenkaa
7. čer 2012

@romca13 v některých lékárnách. Ale ne ve všech, takže se poptej. Nebo objednat z netu 😉
Jsi šikovná žes dala těch 30,5.

romca13
7. čer 2012

@mochenkaa no koukala jsem že je to docela drahý,,, a kdo ví, jestli bych to stihla ještě, sice mám ještě dva týdny do TP, ale kdo ví, kdy to přijde,,,, no asi na to kašlu,,, už toho do sebe cpu tak dost,,,

beta.m
7. čer 2012

Za 2,5 hodiny jedeme do porodnice na vyvolání porodu, doufám že to rychle zabere a třeba bude malá ještě dneska venku, ale spíš asi zítra 😉 Nacvičeno mám 31 cm, snad to bude stačit, sem na to opravdu zvědavá 🙂

mochenkaa
7. čer 2012

@romca13 ty bonbonky stály kolem 170kč normálně v lékárně a je jich tam 50ks. M si to bral pro sebe k práci (stresová) tak si k porodu ukradnu 😀
@beta.m Neboj, nacvičeno máš dost a zbytek udělají hormony 😉 Hlavně ať nerodíš těma zádama, jo? 😀

romca13
7. čer 2012

@beta.m tak se držte,, budu na tebe myslet,, snad to dáš ještě dnes 🙂 nacvičeno máš parádně, tak to půjde jak po másle ( snad) 🙂)) a pak dej vědět 🙂))

@mochenkaa aha ,tak na ty bonbony ještě mrknu,,,

beta.m
7. čer 2012

@mochenkaa no o zádech ti pak poreferuju 😀 už víš kterou variantu budeš chtít slyšet? 😀

beta.m
7. čer 2012

@romca13 dík, určitě pak sem písnu jak jsem dopadla 🙂

mochenkaa
7. čer 2012

@beta.m pravdivou. Ať vím do čeho jdu. Máš moje číslo v mobilu? Holky budou čekat na smsku 😉

beta.m
7. čer 2012

@mochenkaa jojo, číslo mám, mám udělanou skupinu komu budu posílat sms a ty jsi v ní taky 😉

romca13
7. čer 2012

ty jo jsem si tak říkala, jak mě chytnou bolesti doma, jestli si mám předtím ještě zacivčit, než odjedu do porodky,,,když teď vidím, že musím začínat vždycky od začátku tak nevím,,,,, ale už se vidím, jak v panice nafukuju balonek 🙂))))))

saaralota
7. čer 2012

Ahoj holky. Od kdy jste začaly se cvičením? Dle návodu by se mělo začít 3 týdny před TP...já jsem teď 4 týdny před TP, začínám s maliníkem, lněným semínkem...a myslela jsem, že bych začala i s epi-nem...kdybych náhodou rodila dřív, ať něco stihnu nacvičit 🙂. Co myslíte? Nebo se mám držet návodu a začít až za týden?

romca13
7. čer 2012

@saaralota já začla v 35+6 a myslím, že to bylo zbytečně brzy,, byla jsem zvědavá, tak jsem to zkusilaa zjistial, že mi to vůbec nejde a dostala jsemstrach, že to nemám šanci stihnout, pak jsem se akorát nervila, že to nejde,,, čím víc e blíží porod, tak tím líp to jde,,, myslím si, že 3 týdny cvičení jsou dostačující,,, ale pokud ti to nedá, tak to zkus a uvidíš,,, jsi v 37 tt , tak myslím, že jestli začneš teď nebo za 3 dny už je jedno 🙂

saaralota
7. čer 2012

@romca13 já vím, že jde jen o týden, ale už jsem celá nedočkavá 🙂. Kdybych si byla jistá, že budu rodit v termínu, tak počkám...ale kdo tohle ví, že jo? A tak mám trochu strach, abych měla dost času to pořádně nacvičit... No prostě už u mě začíná nějaká předporodní panika 🙂.

romca13
7. čer 2012

@saaralota jj, to chápu,,, no tak hurá do toho 🙂 a dej vědět.. třebati to půjde jak po másle,, i takové tu byly 🙂

terezka312
7. čer 2012

No tak já jsem to dneska trochu přehnala. Cvičím 8. den, začínala jsem na 16, včera jsem končila na 25. Dneska na poprvé nic moc, moc to nešlo, tak jsem dala 23, tak jsem to zkusila podruhé a docela v pohodě 26,5. Měla jsem radost, že jsem se hnula o 1,5 cm, tak jsem si řekla, že by bylo fajn posunout se o 2 na 27. No a tak jsem se snažila, až jsem vytlačila 28! Řekla jsem si, že super a ani jsem se nenatrhla, štípalo to jako vždycky a krev nikde. No a pak na záchodě samozřejmě na papíru krev. Takže jsem se natrhla, ale ne na hrázi, mně dělá mnohem větší problémy ta vrchní část, jakoby nad poševním vchodem, pod klitorisem. No tak tam mám trhlinku. Nijak to nebolí, vyteklo pár kapek krve a dobrý, akorát teď nevím, co dál: vynechat den až dva cvičení, nebo cvičit ale třeba jen nafouknout uvnitř a zas vyfouknout a nevytlačovat nebo vytlačovat ale jen něco, co dám v pohodě, třeba 23-25? Tak nevim, doufám, že doktor zítra nic nepozná 😅

fori
7. čer 2012

holky nevíte jak se k epi no staví gynekologové nebo porodnice?? uznávají to?? mě to přijde jako dobrá věc..... akorát nechápu toto.... vy si tam balon strčíte celý a pak vytlačíte a nebo jen ty 2/3 nafouknete a drží to v sobě.... to mi není jasný,.... dííky za odpověd

kaphajin
7. čer 2012

Ahoj holky, jsem tu nová, termín mám 17. července a dlouho jsem uvažovala nad epinem, nakonec jsem se inspirovala náhradní variantou análního kolíku🙂 byli jsme s manželem mrtví smíchy, ale funguje to dobře, myslím, že přesně jak to tu popisujete s epinem. Jen jsem ještě nezačala cvičit, počkám ještě týden.

hany1979
7. čer 2012

@romca13 No Romčo, s fakt dobrá!!!!Vůbec se ti nedivím, žes nevydržela necvičit 🙂 Já včera vynechala a dnes zatím bez asi 1 mm zase 29, ale bylo to takový cvičení přerušovaný telefonáty manžela, že jsem si řekla, že si to dám večer ještě jednou a v klidu, tak uvidím, snad to půjde.

romca13
7. čer 2012

@terezka312 no pokud se trhla, tak bych dala minimálně jeden den pauzu,,, nebo uvidíš zítra,,, když si tam sáhneš uvidíš, zda tě to bude štípat nebo se to zahojilo,,, pokud by to štípalo, tak bych si dala aspon jeden den pauzu,,,,,

@fori asi jak který doktor,, někdo to vůbec nezná, někdo řekne, že je to tahání peněz, někdo že je to dobrý,,, já do sebe zavádím balonek zavedený do 2/3, nafouknu a vytlačím,,,, jen jedu na několikrát, bo se mi nikdy nepovede nepoprvé nafouknout na to, co jsem dala den předem,,,,takže nafouknu, vyfouknu, nafouknu, vyfouknu a až se dostanu na číslo, co chci a co jde, tak teprve vytlačím,,,,,, jinak jak už jsem tu psala - někdy mi tam zajíždí celý, tak ho vytahuju za hadičku ven a někdy mi naopak vykluzuje ven, tak ho tam musím zatalčovat zpět, jak třeba dnes mi dělalo problém ho v sobě udržet, naknec mě nejvíc bolela ruka tím jak jsem si ho tam tlačila zpět,,,,, ale myslím, že každej si musí prostě najít svoji techniku, svůj systém, co vyhovuje jedné nemusí vyhovovat druhé,,, účelem je se prostě tu hráz procvičovat a myslím, že je jedno, jak se to dělá,,,,

@hany1979 tak taky jsi dala hodně , gratuluju 🙂 mě to právě dnes moc nešlo,, pořápd mi vykluzoval, takže jsem ho nafukovala snad 15x než jsem ho vytlačila,,,,

argo1
7. čer 2012

ahoj, můžu se zeptat, kde jste kupovaly kondomy na epi-no? a jaký přesně typ?

romca13
8. čer 2012

@argo1 mám kondomy s rossmannu - jejich značka preventivo - světle modré - jsou jen vlhčené - a stojí pár korun oproti ostatním -- je jich tam 24 a stojí 99,-

zlatelevizeedna
8. čer 2012

@argo1 Já jsem objednala rovnou na epino.cz společně s balonkem. Nelubrikované a používám k nim obyč. lubrikační gel na vodní bázi. Ale objednala jsem jich nejspíš málo, takže budu muset taky ještě skočit do drogérie.

argo1
8. čer 2012

@romca13 Díky za info.
@zlatelevizeedna A na epinu se samostatně asi dokoupit nedají, co?

zlatelevizeedna
8. čer 2012

@argo1 Já myslím, že dají, protože když jsem si objednala, tak mi paní pak volala zpátky a ptala se, jestli chci opravdu i epi-no nebo jenom to příslušenství, že se jim často stává, že lidi objednají oboje a pak z nich vyleze, že chtějí jenom kondomy nebo desinfekční ubrousky. Takže když do poznámky k objednávce napíšeš, že nechceš balonek, ale pouze kondomy, mělo by to být asi ok. Ale zase si neuvědomuju, jak vysoké mají poštovné, je možné, že odjinud by tě to vyšlo míň.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru