EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andulqa
26. zář 2012

@sven dakujem 🙂 popytam sa teda u nas v lekarni 🙂

@mima01 hehe, presne tie som teraz objednala :D to akurat idem zaplatit, tak dufam ze najneskor pondelok ich budem mat doma 🙂 no som zvedava, prvy krat to bude urcite dobra sranda teda 🙂 tak to uz mas super ze 26, som zvedava na akom cisle zacnem ja 😅

mima01
26. zář 2012

@andulqa si pisala rychlejsie ako ja 🙂 Mne prisli fakt rychlo, v cistej obalke, inkognito bez loga...tak suseda nemala prehlad, co som objednavala 😀 😀 😀
No, veru to bola prdel...a ked som si potom predstavila, ze toto mam nafuknut na 30? Hahahaaa, akoze tu niekto sranduje. Ale ide to, pomalicky, ale ide...len to netreba vzdavat keby si nahodou par dni bola na tom istom. Radsej menej ako si ublizit. Tak som zvedava, potom hod infosky, ako ti to ide 😉

andulqa
26. zář 2012

@mima01 ved ja som hned kukala na stranke ze ci to nejako diskretne balia 😀 nemusia vsetci vediet 😀 😀 😀 jasne potom dam vediet, som velmi zvedava ako mi to pojde 😅

vivianaba
27. zář 2012

@andulqa - vidim ze si si uz objednala nelubrikovane kondomy, ja som tiez dlho patrala a nakoniec mi v jednej lekarni v BA objednali nelubrikovane navleky na vaginalnu sondu. Ak by si este potrebovala maju ich tam a predavaju po kusoch za 22centov (lebo objednat sa da len balenie 300ks). Drzim palce s cvicenim, ono to fakt ide a postupne povoluje! Kde sa chystas rodit? Pozeram ze si z BA. Ja idem do Ruzinova.

@mima01 viem si predstavit tu grotesku pri prvom cviceni, aj ja si na to spominam. Ale fakt to postupne ide a povoluje, uspech je dalsia motivacia.

mima01
27. zář 2012

@vivianaba ja som si pripadala ako malomocna, s jednym malym balonikom som bojovala ako o zivot, ale teraz uz sme profici 😀 A presne ako hovoris, kazdy aj malicky posun je super, najlepsia motivacia.
Akurat ma jedna vec stve a to ze pri kazdom cviceni, ako uz davam tie vacsie objemy, sa mi objavuje troska krv. Prvykrat som si myslela, ze to mam z toho, ze sa mi podarilo vopchat ho do seba cele, ale prd makovy, aj ked ho mam len tak z 2/3 tak sa mi stane, ze si najdem ako keby som spinila...neviem, ci mi ide zatka uz pomalicky, alebo sa mi podari prasknut si nejaku cievku alebo co. Lebo boliet ma neboli nic, necitim, ze by som si spravila akukolvek ranu, tak neviem 😒 Ale vzdy je to len jednorazove, po cviceni uz ziadne spinenie, ani na intimke.

vivianaba
27. zář 2012

@mima01 ja mam to iste obcas trosku krvi, fakt len malicka kvapka a potom uz nic ani ked sa utriem. Takze to neriesim len cvicim opatrne. Mavala som to aj pri prvom tehu a ani som si nevyvolala epinom predcasny porod ani neboli ziadne komplikacie takze s opatrnostou dalej zajdes a nemusis uz riesit 😀
Pri prvom som cvicila vzdy s muzom prave preto ze balonik brutalne vylietaval von ja som nevladala taky protitlak robit rukou, ale teraz cvicim sama a celkom sa to da, som na seba hrda ze som sebestacna 😀 😀

andulqa
27. zář 2012

Ahojte 🙂 tak uz mam doma epino, to bolo expresne dodanie teda, vcera som to objednala a uz je doma 🙂 skoda ze nemam nejaky vhodny kondom, hned by som to skusila 😅

@vivianaba pozeram ze aj ty mas termin na konci oktobra 🙂 citala som ze v tej ruzinovskej lekarni by mohli mat, ale uz som objednala tak na nich pockam, nejako sa mi nechce chodit az tam 😀 my byvame s muzom teraz mimo BA, a ja som taky vodic zaciatocnik este len, tak si trufam len na zname trasy 😅 ja sa chystam na Antolsku rodit, tak som zvedava 🙂 chcem mat totiz co najprirodzenejsi porod a mam porodny plan a tam to vraj tak najlepsie akceptuju, no uvidime ako to dopadne nakoniec, uz sa neviem dockat 😵

leyla24
27. zář 2012

Aj ja uvažujem nad kupou balonika. V utorok mam poradnu, tak sa vyskusam opytat aj mojho lekara co on na to. Ale ak mi ho neodporuci, neviem ci ho posluchnem. Nastrih uz nechcem.

mima01
28. zář 2012

@vivianaba ja by som to s manzelom nemohla....sak to by sme sa viac smiali ako nacvicili 😀 Ja pekne, sama, v klude, tak mi je najlepsie 🙂 Teraz som sa dva dni nevedela donutit, furt nieco, tak som zvedava, ako mi dnes po tej pauze pojde 😒

adel22
28. zář 2012

Dámy hlásim, že EPINo dorazilo do mojich rúk a už sa teším na "hranie sa" s touto hračkou🙂 Kedy mám začať, od 35tt či začala niektorá z vás aj skorej? Dakujem za odpoved!

vivianaba
28. zář 2012

@leyla24 drzim palce, ale ja by som bola v diskusii s lekarom opatrna, lekari su dost konzervativni a vacsina o epine este nepocula a preto sa k tomu automaticky stavaju negativne. Ja som na to isla tak ze som mu povedala ze som sa aktivne pripravovala na porod a ak to bude co i len trochu mozne ze nech nestriha, potom ked som videla ze sa s nim da tak som spomenula epino a on ze nepozna to ale ze dobre, skusime to. A vyslo to. takze radsej opatrne aby si nenarazila na nejakeho somara lekara ktory sa este viac zatne ze mu 'kecas' do remesla a o to radsej strihne.

@adel22 myslim ze zacat od 35tt je akurat.

@mima01 mne bol dobry manzel v tom ze sme sa rozpravali inak mi to bolo riadne neprijemne to cvicenie. Teraz pri druhom je to malina, manzela uz nepotrebujem, aj telku si pri tom pozriem aj net si precitam a ani to neboli 😀

@andulqa drzim palce ono je to skoro jedno asi kde v BA rodis hlavne nech mas dobreho lekara a nech je babo zdrave!

adel22
28. zář 2012

@leyla24 presne tak a nie len lekari, aj taki ludia co o tom nemaju paru sa na teba mrknu, ze coze? to co je za vymysel....cize aj opatrne s tym, komu o tom povies.....teda ak ti nevadia blbe reci- tak je to jedno....ja to odmietam vysvetlovat takým ludom, tak sa s tym nikde ani nechvalim....ved aj zeny su rozne....ale ja verim, ze to ma zmysel....a preco nevyskusat co sa nam ponuka, no nie?

molka
28. zář 2012

ja som síce ešte len polovici, ale som rozhodnutá pred pôrodom cvičiť s epi-no. Problém je, že prvé dieťa som rodila v 37.tt a druhé v 38.tt. Bojím sa, že začnem rodiť zase skôr. Mala by som začať cvičiť s epi-nom skôr (napr. 34.tt) alebo to aj tak nemá význam?

leniska
28. zář 2012

Ahojky holky, jdu Vas podporit...Mam 3 tydny po porodu.Cvicila jsem s epinem od 36tt...dostala se na 10,5 cm na meraku epina, ale na na krejcovskem metru to bylo cca 29cm. Víc jsem nedala. A hormony pak opravdu jeste udelaji sve..Porod byl bez nastrihu hraze, po porodu jsem byla hned fit. Maly mel hlavicku 34,5 cm.
Jsem si jista, ze mi to pomohlo....je to skvela vec...vsem moooc doporucuji!!!🙂Preju hodne stesti, krasne porody a zdrave deticky.🙂

mima01
29. zář 2012

@leniska jeeej, super, to sa skvelo cita 😉 😵
@vivianaba no, ja som asi docvicila 😒 Pri kazdom cviceni krv, niekedy viac, niekedy len taky cvrk. Vcera som isla, ze teda vyskusam po dvoch dnoch, ani som poriadne nenafukla, ze na rozcvicku a bum, uz to islo. Idem dnes k dokimu na monitor, tak sa ho popytam ze co, lebo ranu si fakt nikde nevidim, nic ma neboli...tak mi asi krcok strajkuje alebo co. Som zvedava, co mi povie.

vejula
29. zář 2012

Ahojte dievčata. Prosim poradte, kde zohnať nelubrikovné kondomy vhodne na EPINO. Nikde ho nemaju, a ja už potrebujem začať cvičiť.
Nemate niekto nahodou také? KDe ste ich zohnali?

vejula
29. zář 2012

@leniska robila si popri tom aj masaž hradze, či len čisto epino?

leniska
29. zář 2012

@vejula masaz hraze jsem delala asi tyden jak jsem zacla s epinem v tom 36tt...pak uz se mi nechtelo, tak zbyle 3 tydny jsem pokracovala jen s epinem bez masaze hraze.

vejula
29. zář 2012

@leniska ja som dnes skušala tu masaž, a nejde mi toooo. Vôbec, neviem to boli ma to, asi robim niečo blbo 😕

vivianaba
29. zář 2012

@vejula ahoj v jednej lekarni v BA maju nelubrikovane navleky na vaginalnu sondu, kus stoji 22centov. Ak mas niekoho v BA popros ci by ti neposlali, pozeram ze nie si z BA. Ja som teraz jednej kocke tuto z fora posielala. Ak dovtedy neporodim, v stredu idem zase okolo tej lekarne, ak mas zaujem mozem ti kupit a poslat.
Ale pisali tu baby aj o tom ze sa nejake kondomy daju cez net objednat, skus pozriet par stranok dozadu.
A este k masazi hradze - nie je moc prijemna zalezitost. A verim ze cez to brusko sa tam ledva natiahnes. Co takto zapojit manzela?

@leniska gratulujem ku krasnemu porodu a k miminku, to je radost citat!

@molka ja by som opatrne zacala aj skor, mozno v takom 35tt. Ked si uz rodila spontanne tak hradza po cviceni s epinom povoli dost rychlo, rychlejsie ako ked ides rodit prve. Teda tolko moja skusenost.

@mima01 hmmm to je blbe, a je tej krvi vela? ako presne cvicis - co kebyze si balonik nezasunies uplne len tak do polovice aby to nafukovanie malo ucinok na hradzu ale neslo az ku krcku? Ja som to takto robievala ale presne k tomu som potrebovala manzela lebo balonik by mi inak hned vyletel. Sa chudak namakal celou silou ruk robil protitlak.

mima01
29. zář 2012

@vivianaba no tak som spat od dokiho...nevedel mi povedat z coho to mam, jedine, ze mi asi cievka nejaka vzdy povoli, lebo ranu nemam a krcok mi nereaguje krvacanim....a to ma vysparal teda riadne 😅
Ono to spinenie je niekedy take, ze len na kondome mam trocha, ale vcera mi normalne chvilu tieklo, syto cervena krv...mozno nejakych 10-15 minut este na vlozke som mala, a potom znova pohoda. A cvicim tak, ze si ho davam max. z 2/3 dnu, nedavam cele. Tak doki povedal, ze sak skusat kludne este mozem, ze nevidi dovod preco nie...no tak skusim zase zajtra, co to spravi.

gaka
29. zář 2012

vejula: taky budu teď teprve začínat s cvičením a sháněla jsem info, které kondomy se s balonkem dají použít.
Co jsem vypátrala, tak buď ty originál ze stránek www.epino.cz/www.epino.sk, ale levněji vyjdou v drogerii Rossman - zn. Preventivo Sensitive, světle modrá krabička - mají buď po 12 nebo 24 ks, to větší balení je za cca 100 Kč. Tak snad jsem Ti pomohla 🙂

fori
29. zář 2012

ahoj holky.. tak já cvičila dneska po druhé.. nevím asi dělám něco blbě.. pořád mi balonek vyjíždí.. musím ho tam pořádně držet, až mě po té půl hodině bolela ruka.. včera i dneska jsem dala 6 - podle stupnice.. jako když ho mám vevnitř tak dám více ale na to abych ho dala ven tak musím ubrat.... kolik dáte vy?? takto ze začátku?? jinak mě to vždy po cvičení trochu dole pálí, ale po chvilku to přejde a navíc mě dneska chvilku bolelo i v podbřišku.... chjooo.... myslela jsem že to půjde líp a bez komplikací... 🙂 🙂

zigzag
29. zář 2012

cavte baby, predam epi-no plus, ked ma niektora zaujem piste IP, najlepsie osobny odber PO 😉 som prva majitelka ,porod som mala bez nasrihu, natrnutia, babo malo 3800g, 🙂

zigzag
29. zář 2012

...obvod hlavicky 36cm 😅

vejula
30. zář 2012

@gaka jj viem, že na nete, ale to len z českej republiky.... A ono by to tu asi nebolo behom dvoch dni a už teraz mam sklz 😅 Ale dakujem za info 🙂

@vivianaba ahoj dakujem za odpoved. PRosim ťa mohla by si mi napisať v ktorej lekarni presne sa to dá kupiť, ulica prip. nazov lekarne. Mam v Blave kamaratku a ta by mi to ešte v pondelok kupila aj poslala, takže by to bolo asi skôr u mna, čo by som ocenila, kedže už by som mala cvičiť 😅
Čo sa tyka masaže hradze, som sa vykašlala momentalne na to, vôbec to neviem. A s mm to je velmi zložite, cely den je v praci a večer ked pride tak ja zaspavam s malym, takže každy den by to isto nešlo.... Ale dnes mu skusim povedať, ked je ten vikend 🙂

karra
30. zář 2012

@adel22 ahoj, ja som zacala prave dnes, do porodu mam nieco vyse 4 tyzdnov. Mam epino doma uz asi druhy tyzden, ale az teraz som sa odvazila🙂 problemy som doteraz nemala ziadne, tak dufam, ze nejak predcasne sa maly na svet nevypyta, takze casu dost.

karra
30. zář 2012

no a teraz zazitky z prveho testu. Pouzila som trosku lubr. gelu. mala som ten balonik vo vnutri trosku viac asi, ale vykukal okrem hadicky este asi centimeter dva von. Vsetko islo ok, balon drzal na spravnom mieste, po miernom zatlaceni siel von, ale to som ho musela pridrzovat, aby siel pomaly. Skusila som nafuknut dva krat. Na prvy krat som vytlacila balonik s obvodom 18,8 cm, po prvom vytlaceni som s oslizenym balonikom v jednej ruke behala po byte a druhou rukou hladala krajcirsky meter 🙂 a na druhy krat 19,5 cm. Ked bol vo vnutri, bol to neprijemny pocit, ale nic hrozostrasne, co by sa nedalo vydrzat. Vzdy som prifukla, pockala a zase prifukla a ked uz som mala pocit, ze staci, tak som ho s pridrzanim vytlacila. Nechcela som to nejak presilit, aby som si nemusela davat nejake dlhsie prestavky medzi cviceniami.. Tak zajtra vecer skusim zase. Ak by sa dalo zlepsovat tak o pol cm kazdy den, bolo by super, uvidime, ako to pojde. no a este som si po cviceni namazala hradzu s Weleda olejcekom na mazas hradze. ale uz nemasirovala, epino staci. Caute a drzte sa..

vivianaba
30. zář 2012

@vejula ahoj je to lekaren Medpharmacentrum na Teslovej ul. 33 v BA - Ruzinove. Je to v budove zdravotneho strediska, su tam tusim vacsinou sukromni lekari. V kazdom pripade je to jedina lekaren na TEslovej takze by to nemal byt problem najst.

drahomira123
1. říj 2012

caute zeny ako meriate ze kolko ste dali cm.. ked ho vytiahnete tak ho primerate k tomu papieriku? z toho mam stale zmatok... alebo podla tlaku ...mam epino plus.. poradite mi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru