EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

karra
1. říj 2012

@drahomira123 ahoj, da sa merat prilozenim k tabulke, tym sa meria priemer balonika, kde je potom pod tabulkou prepocet na obvod, alebo jednoducho vynasob ten priemer hodnotou 3,14. Alebo odmeraj obvod rovno krajcirskym metrom. To je najpresnejsie. Ten tlakomer sluzi na posilovanie svalov panvoveho dna, aby si videla, ako silno vies tie svaly stlacit, na tom sa neda merat velkost balonika.

drahomira123
1. říj 2012

@karra ako pozeram tak my mame skoro ten isty datum porodu🙂 a to nafuknem vo vnutri a ked vyberiem von tak bez toho aby som odpustila tlak tak zmeriam...? ja som to tak skusala..tak hadam je to dobre..mala som 6,5...ked som to tak skusila..

moe
1. říj 2012

Baby chcem vás varovať. Ja som Epi no používala a dostala som infekciu, kvôli ktorej mi predčasne odtiekla plodová voda a musela som preto rodiť cisárskym.
Neviem či je to kvôli používaniu toho balónika, ale iné vysvetlenie ma nenapadá.

vivianaba
1. říj 2012

@moe ahoj, to ma mrzi, aj ked neviem presne ako si mohla dostat infekciu. A o aku infekciu islo? Ked sa epino umyva a dezinfikuje a pouziva s prezervativmi pri kazdom pouziti neviem si predstavit ako sa tam mohla dostat infekcia. Dufam ze ste s babom v poriadku.

karra
1. říj 2012

@drahomira123 ja to tiez tak robim, ze nafukujem vo vnutri a potom ho vytlacam, pricom sa ho snazim pridrzat tou najsirsou castou chvilku na hradzi, nech sa to roztahuje aj tam, nie len vo vnutri.. ja som tiez dala na prvy krat nieco medzi 6 a 6,5. Ak by som citila, ze je to na hradzu moc velke, tak by som radsej ufukla, ale zatial hradza vydrzala, aj ked prijemne to zrovna nebolo. no idem dnes druhy krat vyskusat cvicit, o kolko sa to zlepsilo od vcera :D

adel22
2. říj 2012

@karra Nooo tak to už máš veru čas na cvičenie🙂 ja som tiež zvedavá na moje začiatky...používaš aj nejaký olej na masáž? Ja premýšľam nad púpalkovým, tak som veru zvedavá......Tak potom napíš, ako to ide, aby som sa mala na čo tešiť🙂 chi chi

moe
2. říj 2012

@vivianaba neviem o aku infekciu islo, iba plodova voda bola zelena a mala som teplotu, tak ma hned brali na sal a rezali. babatko je nastatie OK 🙂
neviem ci za to moze epi. umyvala som ho a pouzivala prezervativ - no ale jeden nikdy nevie....
uz by som do toho neisla

katunka82
2. říj 2012

Tak uz i ja jsem se dnes pridala k epinackam a mam prvni cviceni za sebou - dala jsem 18cm, coz si myslim, ze na zacatek je dobre ;)

@karra cvicim stejne jako ty... jen jsem potom jeste ten nafouknuty balonek zavadela opetovne dovnitr a vytlacela ven nekolikrat po sobe, min. 10x
Jak vlastne spravne cvicit? 🙂

karra
2. říj 2012

@adel22 no vcera som cvicila druhy krat, na prve nafuknutie som zopakovala tych 19,5 cm z predchadzajuceho dna a na druhe nafukovanie som vytlacila balonik a mal 21 cm. nafukujem len dva krat a pri vytlacovani ho drzim chvilku na hradzi, pokial mi neodpadavaju od bolesti ruky 🙂 Olejcek pouzivam na premazanie hradze po cviceni, ale specificky nejak hradzu nemasirujem, len ju po cviceni premastim olejcekom. Az po cviceni preto, lebo ten balonik by nemal prist do kontaktu s olejom. Mam olej od Weledy na masaz hradze.
@katunka82 na zaciatok mas dobry vysledok, ja som mala na prvy krat 18,8 cm a na druhy den o dva cm viac. To s tym nafuknutym balonikom dnu a von je dobry napad. Nech to ide cez tu hradzu viac krat. To urcite vyskusam aj tak, doteraz som len skusila pridrzat na hradzi ten balonik v najsirsej casti. Aj ked doteraz mi ten prechod cez hradzu nevadil, len ten tlak, ked som to nafukovala vo vnutri. Myslim, ze najlepsie bude asi to nafuknut pomalicky vo vnutri, vzdy trosku pockat, zase prifuknut a ked uz je to velmi neprijemne, tak potom par krat von a dnu, ako to robis ty, no a to cele zopakovat dva tri krat. Aby sa to dobre poroztahovalo zvnutra aj zvonku. Dnes to vyskusam presne takto.

andulqa
2. říj 2012

tak som dnes prvyrkat cvicila s epinom 😀 na prvyrkat som sa to bala moc nafukat, tak som dala len 16, ale na druhy krat som dala 21, to vsak bolo uz dost neprijemne, tak som potom radsej menej prifukovala a dala som tak 18-19 parkrat, tak snad je to ok, zajtra nebudem moct cvicit, tak som zvedava co bude pozajtra 😅 😅

zirafka87
2. říj 2012

Stále prodávám EPINO balónek, cena dohodou, kdo by měl zájem, pište soukromou zprávu.

leyla24
2. říj 2012

Prave som si ho objednala, tak dufam, ze to na mna nepride skor 🙂 .

drahomira123
3. říj 2012

baby ja som sa rozhodla ze budem cvicit 2x denne...rano 15min a vecer 15nim... vcera som dala 7cm a dnes rano 7,5cm...ale to som citila ze je to dost neviem si predstavit ze to vytiahnem na tych 10cm...ale mam silnu volu ... som sa zaprelaze to musim dokazat ked to dokazali zeny preddomnou... tak drzim palce aj vam... nech to spolu zvladneme...🙂

vejula
3. říj 2012

@moe 😕 ja si myslim, že epino nieje o nič nebezpečnejšie ako sex.... 😕

kočky, prosim vas, vy davate ten balonik do seba cely? Lebo v navode sa píše, že len do 3/4, ale mne automaticky vyklzne, ked ho tam dam len do tych 2,3 a ked ho nafukne tak mi tam automaticky vklzne. Ako s tym cvičite vy?

karra
3. říj 2012

@vejula ja ho tam mam tiez hlbsie, ako do tych dvoch tretin. Nejde uz hlbsie, a ani nevyklzava. Pokial mi tam na nic netlaci, a nie je to bolestive, tak nemyslim, ze je to problem.

stefanny
3. říj 2012

@drahomira123 vola je zazracna tak drzim palce! som jeden y veeela pozitivnych prikladov ye to ide a stoji za to 🙂

katarinkalm
3. říj 2012

Máte skúsenosť, či je možné používať EPI-NO aj v prípade, že som druhorodička a po prvom pôrode mi zostala jazva po nástrihu? Nemôže sa toto jazvové tkanivo pri používaní poškodiť?

vejula
4. říj 2012

@karra Ďakujem, mna to vôbec neboli, ani nič, len som bola zneistena tym navodom 😕

A ešte sa chcem spytať, použivate to aj kočky ktore mate zo spodu streptokoka pozitivneho? JA ešte totiž nemam vyter, takže neviem, ale nechce sa mi už s tym čakať.
A navyše mi to pride take, že pokial môžeme s mm sexovať, tak by nemal byť problem použivať aj EPI-NO. Ved prenos infekcie podla mna určite nieje väčší ako pri pohlavnom styku. Či čo si o tom myslite?

vivianaba
4. říj 2012

@vejula ahoj suhlasim s tebou, ked ma byt infekcia moze sa zaniest aj sexom, rukami, pri wc, atd. a asi je to aj vacsia sanca ako s dezinfikovanym epinom.
Mne tiez vyklzava ked ho nedam hlbsie, vlastne mi vyklzava aj tak, jedine ked dam viac nohy spolu tak ako-tak drzi. Zavediem ho skoro cely ale ako sa nafukuje tak trosku vyklzne takze je dnu z tych 2/3.

@katarinkalm myslim ze je tu vela bab ktore po prvom porode s nastrihom cvicili s epinom a druhy sa im podaril bez nastrihu. Ja som aj prvy mala vdaka epinu bez nastrihu takze vlastnu skusenost nemam. Ale myslim ze je to urcite ok, ved si asi nerodila predvcerom a jazva je daaavno zahojena. 😀

andelka
4. říj 2012

@katarinkalm ahoj, já jsem měla při prvním porodu nástřih (cvičila jsem s epinem, ale málo a možná to bylo i trochu preventivně a že bylo potřeba dostat prcka rychle ven) a necelé dva roky po porodu jsem šla rodit znova, tentokrát jsem cvičila mnohem poctivěji, dostala jsem se na 30,5 během 14 cvičení, porod byl za odměnu, bez jediného škrábnutí, pocit naprosto luxusní. Takže za mě doporučuju i na druhý porod. 🙂

mahulenka87
4. říj 2012

Kočky, kde sa dá ten epi-no objednať a koľko cca stojí?
Môže sa používať až v posledných týždňoch tehotenstva alebo aj skôr či dokonca od začiatku tehu?
A nemôže tlačenie balónika nejak vyvolať pôrod alebo čo? 😕

dagmarkaaa
4. říj 2012

@katarinkalm jasne ja taky po prvnim nastroh a druhy porod s epinem bez a paradni.

Jinak chci podporit vsechny cvicici😉 kamaradka co jsem ji epino doporucila dnes porodila bez nastrihu.cvicila asi jen 14 dnu a dostala se na 8 a uz par hodin po porodu blahoreci epino🙂

drahomira123
4. říj 2012

uaaaaa baby dnes som sa dostala na 8,5 cm a vcera to bolo len 7,5 cm .... ide to!!! taka som rada lebo uz v dialke vidim porod bez zbytocnych nastrihov....a bolesti... 🙂🙂🙂

drahomira123
4. říj 2012

@mahulenka87 nove to stoji cca 120 eur...ale to je to drahsie s tlakomerom a je aj lacnejsie a to bez toho tlakomeru a to stoji cca80 eur... a cvicit by si mala zacat 2-3tyzdne pred porodom...

vivianaba
4. říj 2012

@drahomira123 gratulujem, super postupujes!!! Ja cvicim len kazdy druhy den, viem ze som hrozna a zle si zadelim cas a ked si to necham na neskory vecer som uz unavena. Ale uz dam tych 10-10,5 tak nemam taku motivaciu ako pri prvom tehu ked to pribudalo velmi pomaly.

sissi26
4. říj 2012

holky, nemáte některá zájem o EPI-NO? prodám🙂 kupované letos v červenci🙂 když tak IP🙂

sven
4. říj 2012

Ahoj holky, tak Epino rozbaleno a vyzkoušeno. Teda, úplně se mi to vybavilo, jako by to bylo včera, když jsem ho používala poprvé (porod v roce 2010, který teda skončil díky špatné rotaci miminka s velkým nástřihem ☹ . Našla jsem si na kolika jsem začínala minule a pak přeměřila teď a dobrý, je to víc (minule prvně to bylo 19cm a dnes 22,5 cm . Takže teda mám ještě co makat, oči mi lezly z důlků, ale snad se dohrabu k nějakému solidnímu číslu, když náš milostpán nebo milostpaní má holt dle utz tu hlavičku zas jak starosta! 🙂

mima01
5. říj 2012

caute kocky....tak ja som sa dva dni dozadu po tyzdni zase odhodlala a vybrala epino a cuduj sa svete, bez urazu. Dala som 27cm a vcera 28,5cm. Juuuj, az tak ma to potesilo, dnes pokracujem. Sice som vcera hned po prvom pokuse zase trocha spinila, resp. zase si pustila krv, ale len troska (zase neviem z coho, krcok to nebol, ranu nemam) ale po chvilocke ani chyru po nej, tak som pokracovala dalej a uplna pohoda. Tak som zvedava, co to spravi dnes. Ale teda, cim vacsi obvod, tym vacsie tlaky, fuuuu...a hlavne na konecnik. No ale aspon viem, co ma caka, v takom lahsom prevedeni samozrejme 😀

leyla24
5. říj 2012

Tak aj ja mam prve cvicenie za sebou a zatial na obvod iba 16.5, ale tesim sa na dalsie pokroky 🙂 .

mahulenka87
7. říj 2012

na aký maximálny obvod ste sa dostali?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru