EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katka1810
14. led 2012

Ahojte, ponukam na predaj Epino Delphine Plus, pouzite cca 4x, mala som toizto predcasny akutny cisarsky, v pripade zaujmu volajte 0910/136952

mija_jami
14. led 2012

@kakie
Ahoj, aj mne povoluje len pomalinky. Prve 3dni som stalana 17cm, potom som sa dostala na 21 a zasa 3dni stala na tom. Teraz som na 25cm, zaujimave že predvčerom som zvladla 26 ale včera zasa len 25, takže vlastne zasa 3 dni som len na tych 25. Ono to ešte pojde, ako som sa tu dočitala. Kočky pisali že sem tam stagnuju, alebo postupuju len po pol cm. Ono to pojde, neboj :O)

mija_jami
14. led 2012

@dandelion
Ahoj, ja sm kupila uplne bežne. Piše sa že maju byt s lubrigantom na vodnej baze,ale nejak to na tych kondomoch nikde nevidim. Tak som si kupila lubrigant na vodnej baze a kondom vždy pred použitim umyjem a je to :O)

kakie
14. led 2012

@mija_jami 🙂 díky už jsem si říkala, jestli třeba necvičím špatně 😠

kakie
14. led 2012

@dandelion kupovala jsem přes net nelubrikované kondomy, konkrétně zde: http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai...
Přímo tam píšou, že jsou vhodné pro EPI-NO

vvrka
14. led 2012

Ahojte, tiez mam doma epino a chystam sa zacat cvicit.
Prosim vas, mohli by ste opisat, ako presne ten balonik pouzivate? Zavediete a prifukujete, kym sa sa a potom ho vytlacite? Alebo si ho tam nechavate dlhsie? Kolko asi? Vdaka za rady. 🙂

ava
15. led 2012

@janca1983

Jani, to je skvělá zpráva! Moc ti blahopřeju k narození dcerušky! Jsem ráda, že porod proběhl dobře a bez nástřihu. Ať se vám spolu doma dobře daří a jste obě zdravé!!!

sue007
15. led 2012

Ahoj všem,tak se hlásím už po Po 🙂 10.1. dopolko jsem zde dopsala příspěvek-rozkousané epino,malýmu se nechce-a požila velké množství maliníku s perníkovým kořením,pak nějaký ten sex,bo byl přítel doma a od 11 dopledne mi naskočili kontrakce rovnou po 2 minutách.No už to znám,jak mi to jde ztuha otvírat,takže jsme jeli do porodky až v 16h,kontrakce silné,po dvou min a já pořád skoro zavřená 😒 No už mě tam samo nechali,v 19h mi prdla voda a během hodiny jsem se otevřela na všech deset.Doktor po přečtení mého por.plánu řekl,že vše se pokusí vyplnit,takže i tedy,aby nestříhal,pokud to neuvidí tragicky.Malej se narodil bez nástřihu a měl rovná 4kg,hlavička 37.Tohle já tušit,tak se poseru strachy 🙂 Nicméně jsem to nevěděla tak jsem ho vytlačila jak to epi-no a narozdíl od min.porodu bez vnitřních zranění,dostala jsem jen dva stehy venku,ani mi to prý nekrvácelo.Pocit po úplně nesrovnatelný,po prvním porodu jsem měla pocit,že mi někam vypadne obsah břicha,když jsem stála a že umřu bolestí,když jsem seděla.Určitě to není tím,že jsem rodila po druhé,bo má sestra,neznalá epina rodila 3x a vždy nátrh nebo nástřih až za uši,takže je to určitě jen a jen díky tomu balonku.Mějte se, ženy 😀 A sílu vám,je to teda jinak děs ten porod 😀 😀

sussanah
15. led 2012

@sue007 tohle zni uzasne, gratuluji k malemu a k perfektnimu porodu a prosim dopln sve zkusenosti tady
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...

sussanah
15. led 2012

@janca1983 jestli te muzu taky pozadat o doplneni info o porode s epinem, at to mame hezky pohromade, Diky 🙂

mija_jami
15. led 2012

Ahojte, prečitala som si tie skúsenosti čo dala sussanah link. A kočky tam často pisali že im pomohlo že vedeli ako tlačiť. Vy tie baloniky ozaj vytlačate? Lebo ja ho praveže mam problem udržať dnu . Alebo to až potom ked bude väčší bude treba vytlačiť? Zatial dam 26cm.

mija_jami
15. led 2012

@sue007
Ahoj, gratulujem k babatku a aj k takemu super porodu. Naozaj ťa obdivujem, že si zvladla takto v pohode vytlačiť37cm hlavičku. Super :O)

mija_jami
15. led 2012

@vvrka
Ahoj, ja si ho zavediem, ale nie uplne cely a prifuknem pokial nezacitim tlak, potom chvilku počkam kym prejde a zasa prifuknem. Totot robim kym mam pocit že viac už nedam a potom ho vytlačim, resp. pomalinky necham vyklznuť. Toto zopakujem tak asi cca 3x, trva mi to cca pol hodinu.

kacako
15. led 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak moc hluboko si balonek zavádíte? Já totiž pokud ho tam dám tak ze 2/3 (jak se píše v příručce) tak mě to dost bolí (jako by tlačil na čípek nebo nevim) a skoro ho nenafouknu. Ale když ho nechám vevnitr jen po polovinu (po zůžení) někdy i ještě trochu méně je to hned lepší a i nafukuju o dost více. Akorát mám teď obavu, jestli když ho mám zaveden takto méně to má vůbec nějaký efekt a nebo je to k ničemu :-/. Děkuju za názory.

dasty79
15. led 2012

@kacako - já ho měla taky jen tak z 1/2 zavedený - spíš na hrázi a stačilo to 🙂 Posiluješ hlavně hráz!!!!!
Trénuj,trénuj určitě se to vyplatí 🙂

kacako
15. led 2012

@dasty79 Děkuju moc za povzbuzení. To jsem chtěla slyšet 🙂. Říkala jsem si, že jde hlavně o hráz. Měla jsem radost, když se balonek začal konečně roztahovat a já viděla pokroky, tak jsem se chtěla ujistit.

kulenka
15. led 2012

Ahoj 🙂
Holky jakou použitelnost má maximálně Epi-No? Četla jsem, že se doporučuje použití při maximálně dvou porodech. Tak mám strach, abych nevyhodila peníze, kdybych si koupila po někom a třeba ten balónek prasknul, nevím, jestli by se dal sehnat nový 😅

dzejnyy
15. led 2012

@sue007 Veliká gratulace!! Já nacvičit nestihla, ale také to dopadlo dobře. Ať se daří Vám i miminku.

vvrka
15. led 2012

@mija_jami
Dakujem, tak cvicim aj ja. Teda vlastne cvicila som trikrat v 34. tt, ale potom som zistila, ze je to zbytocne skoro, tak zacinam zase teraz v 37. tt.

Este mam jednu otazku na skusenejsie pouzivatelky: po zavedeni ste citili tlak vyslovene na hradzi? Lebo ja mam pocit, ze mi to skor roztahuje susku. Zeby som to mala zle, alebo sa mi to len zda?

Inak, zrovna sa mi stalo, ze som na zaver chcela balonik pomaly vytlacit, ale on akosi vyletel zrazu von a mna nieco vnutri stiplo. Teda zase som necitila nic na hradzi, ale v suske (sorry za vyraz). 🙂

mija_jami
15. led 2012

@dasty79
A nevyliezal ti potom priliš von? Ja som to tiež takto skušala, ale ked ho mam trošku viac povytiahnuty tak ho dnu proste nedokažem udržať.

berinka1
16. led 2012

Ahojky,prodám Epino Delphine plus,v záruce,použité asi 2x-rodila jsem ve 37.tt.

petja
autor
16. led 2012

@sue007 To je teda super výkon,taková kebulka!!! Akorát se divim,že nepraskli plodový obal daleko dříve 😕

rebelie
16. led 2012

@sue007 Fíha, super! Moc gratuluju - k miminku i k porodu bez nástřihu.
@kulenka Ovšem, když ho žena použije při dvou porodech, leží jí doma epi-no minimálně rok a puchří... když koluje mezi více ženami, tak podle mě vydrží víc, neb guma nestihne zestárnout... ale nevím...
Jinak hlásím, že u nás se cvičení neuplatnilo - bohužel jsme skončili akutním císařem ☹, ale příště bych ráda rodila normálně a určitě budu cvičit zas...
Mám tu k prodeji epi-no delphine plus - jsem druhou uživatelkou, používané výhradně s kondomy, je ještě v záruce, přidám nějaké kondomy a alkoholové čtverečky k desinfekci... Cenu bych viděla na 1300Kč, ale domluva možná...

ava
16. led 2012

@sue007 skvělé! Moc blahopřeju ke cvalíkovi! To tady nepiš, že je porod děs 😉 holky to teprve čeká. Je to sice pravda, že to bolí jako prase, ale na konci čeká sladká odměna! 🙂 Když si zlomíš nohu, bolí to taky jako prase a nečeká tě za to nic 😉
Mám radost, že se "dole" cítíš mnohem lépe než po 1.porodu. Já měla úplně stejný pocit, jak píšeš - s tím, že mi u zadku vybuchl granát a rozmetal mi tam všechno...hematom se vstřebával několik týdnů a sezení s velkým šitím nebylo možné hodně dlouho. A tentokrát s děťátkem skoro 4,2 kg všechno jinak! Ani modřina, jen to natržení sešité 1 stehem...a to jsem nebyla tak úspěšná jako ty, natrénovala jsem "ubohých" 26 cm.

Mějte se s maličkým doma hezky a buďte zdraví!

kacinenka
16. led 2012

nabízím k prodeji málo používané Epi-no, kdyžtak pište IP

janca1983
16. led 2012

@sussanah Holky omlouvám se za spoždění o porodě. 😀 nějak nic nestíhám al eto je asi normální 😵
Takže malá měla obvod hlavičky 32,5 cm, 3 kg a 48 cm. S epinem jsem měla nacvičeno 30,5 cm. Dle mého názoru je epino super věc jelikož jste zviklý na ten tlak s balonkem a nic vás nepřekvapí. Jelikož jsem byla prvorodička tak jsem si říkala že až ta chvíle příjde tak budu vystreslá co a jak bude probíhat jaká to bude bolest atd. Můžu říct že ne že jsem byla úplně na 100 procent klidná ale nějak moc jsem se nebála, byla taková vyrovnaná a říkala jsem si že jsem přeci cvičila tak to musí být v poho. A taky bylo.
Takže maminky které ještě nejste rozhodnutý investovat do epina, nelitujte korunek a kupte si ho a cvičte. Je to super věc 😉 😵

gingera
16. led 2012

Ahoj holky, o epi-nu vím už dlouho a říkala jsem si, že až to bude aktuální, že do toho určitě půjdu. Nyní jsem 35 tt, takže se chystám co nejdříve objednat, abych stačila něco natrénovat, ale .... trochu mě zaskočil přístup PA z předporodních kurzů. Mluvila o masáži hráze - tu jednoznačně doporučila, dále se zmínila v náznaku o něčem jako balónek (epi-no), ale u to skoro varovala. Dávala to do souvislosti s následným sexuálním životem (jako, že po tomto cvičení jsou ženy "dole" hodně široké 🤐 ). Já si říkám, že je to hloupost, když tam stejně ta hlavička musí projít, ale vzhledem k tomu, že se mnou na kurzu byl i přítel, tak ten se toho trochu zalekl a možná trochu těch pochybností hodil i na mě. Myslíte, že je něco takového možné? Děkuju za případné reakce!

petja
autor
16. led 2012

@gingera hráz je sval,cvičením ho posílíš,poté se opět vrátí do původního stavu.PA zřejmě neví o čem mluví a ty sis odpověděla sama,stejně hlavička musí projít,takto je hráz akorát nachystaná,tudíž nemusí být znetvožená nástřihem,špatným šitím apod.. A co jako přítel,se bojí,že už budeš povolená a pro něj teda nevzrušující? Ach jo,ten má starosti

andelka
16. led 2012

@gingera není, přesně jak jsi psala - musí tudy projít hlavička - a ehm, kolik lidí si tam při různých sex.praktikách strká neuvěřitelné věci.. 😅 spíš naopak bych řekla, že tím cvičením se to posílí a hlavička projde spíš bez zranění uvnitř.
Já se taky trochu bála - ne že by to bylo vyloženě z epina, spíš klasicky vlivem porodu, nebo hormonů..ale úplně liché obavy.
Taky se dají posilovat svaly pánevního dna a pochvy, to se i pak doporučuje (prevence inkontinence apod.)

aemmi
16. led 2012

@gingera Můžu tě uklidnit, já cvičila dost intenzivně, dostala jsem se na 30-31 cm a na prohlídce po 6ti nedělí měl Dr. komentář něco jako "pionýrka s malou dírkou" 😀 vše se vrátilo do původního stavu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru