EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

veronika.h
12. čer 2009

katko moc a moc gratuluju!!!! To je nádhera číst takový příběhy 🙂

petjo-samozrejme masaz hraze - to me pekne boli, cviceni neni nic prijemnyho, ale rozhodne me to neboli.-) 🙂

Já se včera dostala na 26cm, jupííí 🙂
Holky, jak počítáte průměry, máte k origoš epínu tabulku? Já si totiž změřím obvod balónku a /3,14 - takze mi vychází 8,28cm, sedí ta tabulka se vzorcem pro vypočtení obvodu koule??

katka1981
12. čer 2009

veronika, ja som vzdy zmerala epino krajcirskym metrom a sedelo to s tou tabulkou. Mna ta masaz hradze s epinom nebolela vobec ale bala som sa roztrhania pri vytlacani, lebo som to vzdy zo seba vystrelila a to by malo ist pomaly.

natashkaa
15. čer 2009

Katka 1981

Ty si tusim platila Epino v eurach kolko to presne bolo ja chcem ten moj predat a ja mam fakturu na ceske koruny.

katka1981
15. čer 2009

natashkaa, hladala som, ale nenasla, ak by som este nasla, tak napisem, ved skus si pozriet kurz CZK voci Euru a lahko to prepocitas. Ako ti dopadol porod a kolko si nacvicila s epinom? Gratulujem k malickemu. Ja epino este nepredavam, lebo chcem s nim cvicit svaly aby som bola ako predtym.

kocicinka
15. čer 2009

Holky, tak při včerejším cvičení byla po dosažení 8 cm na balonku zase krev. Přitom jsem ho hlídala, aby nezajel moc hluboko a nafukovala jen do bolesti. Co s tím teď? Mám cvičit dál, přestože hrozí, že na něm bude zase krev, nebo už se na to mám vybodnout? Fakt nevím. Měla jste některá taky takový problém?

natashkaa
15. čer 2009

katka1981

hej no idem to prepocitat len som si chcela ulahcit robotu 😀 no mne je nanic isla som nakoniec cisarskym blby porod uplne no 😖 takze aj keby som chcela druhe tak cisarak znova. Aj ja gratulujem a som rada, ze Ti pomohol. No ja som sa nakoniec dostala na 9cm.

babalala
15. čer 2009

Kocicinko - koukám že už to mělo být včera.. tak hodně síly do velkého finále, budu na tebe myslet! 🙂
A na epínování už bych se teď vykašlala - už nic nenahoníš, hlavní je zbavit se všeho stresu a jít do akce s čistou myslí a klidem v duši!

katka1981
16. čer 2009

natashkaa, ja neviem kde je ten blok ale ked najdem dam ti vediet. Najhorsie je ze som stratila asi blok od odsavacky a ta je odnovoty pokazena jaj... Ten cs ma mrzi ale dufam, ze sa ti brusko krasne zahoji a ostane len spomienka nic ine.

katka1981
16. čer 2009

babalala, gratulujem k babatku, tak aky si mala porod? Epino pomohlo?

kocicinka
16. čer 2009

babalala: do akce... Do jaké akce? Mám pocit, že jestli se Jonášek někdy uráčí, že to bude tak o Vánocích 😀
Můžu se zeptat, co pomohlo Tobě? Nebo šel malý nakonec dobrovolně a jak jsi dlouho přenášela?

veronika.h
16. čer 2009

kocicinko, ja bych se ted uz taky na to vybodla, vsak za tech par dni/hodin se ti svaly nesmrsknou, tak aby ses zbytečně neporanila...
Zkoušela jsi ricinový nápoj na vyvolání porodu??

Já nevím, kdo to psal, ale včera jsem cvičila s nohama u sebe a super🙂. Balónek nevyjížděl a nic mě nebolelo. Akorát teda nevím, ale já začínám vždycky hodně pomalu, několikrát vytlačím malý poloměr a na těch 27-28cm se dostanu až po nějaké době ☹. Ale při porodu to půjde najednou, žádný nacvičování s větším a větším průměrem, tak mám obavy, abych se neroztrhala☹

kocicinka
16. čer 2009

Veroniko, já dám taky nohy k sobě, když začne balonek vyjíždět a je to lepší 🙂
Materiál na riciňák mám už doma nachystaný, ale ještě se snažím vyčkávat. Holky v diskuzi na toto téma psaly, že to zkoušely až den před vyvoláním a já přenáším teprve druhý den,vyvolávání mi hrozí až tak 23.6. tak nevím, jestli to mám už prubnout. Ale říkala jsem si, že by bylo lepší zkusit před tím sex,protože sperma obsahuje prostaglandiny a ty připravují porodní cesty. Jenže za 1. jsem nemocná a nerada bych manžela nakazila, za 2. jsme oba večer děsně utahaní a není na to chuť a za 3. se bojím, protože jsem po posledním sexu měla děsné křeče v břiše( asi nějaké pseudokontrakce).
Dnes v noci jsem od 3 do 4 dřepěla na WC- střevní obtíže.
Já taky začínám pomalu, ale to podle mě jinak nejde, protože se musí počkat, než si ty svaly znovu zvyknou. Důležité je, že se nakonec roztáhnou. Neboj, hlavička bude sestupovat pomalu a správně by se měla i přibržďovat- právě z toho důvodu, aby hráz měla dostatek času se roztáhnout.

veronika.h
16. čer 2009

Tak to vypadá nadějně - před porodem bývá většinou průjem🙂
To máš pravdu, přenášet dva dny vůbec nic není, to máš ještě čas, to já při svým štěstí bych se z nápoje tax max po... a nic jinýho, teď mi dělá vítr ve střevech cokoliv🙂
Já jsem včera snědla kus chilli papričky a myslela jsem, že porodím🙂 🙂
Já jsem fakt hodně zvědavá, moc bych si přála, aby mě nesstříhali, když už tak poctivě cvičím🙂. Celkem ti závidím, u tebe už je to otázka hodin, já už mám pár týdnů poslíčky a poslední dobou jsou hodně intenzivní a celkově jsem utahaná jak pes, fuj 😝 ☹ a do porodu doba dlouhá....

petja
autor
16. čer 2009

Jo,Koci,nápoj vypij,až den nebo dva před tím,než ti budou hrozit vyvolávačkou.Noa já sem masírovala pak bradyvky a že si dáme ještě sexík a v tom mi rupla voda 😀

kocicinka
16. čer 2009

Jo, dneska jsem taky spřádala plány ohledně sexíku. Ale když manžel přijde z práce, nají se, sedne k televizi a v tu ránu je tuhý 😅
Sice teprv přenáším druhý den, ale dr mi řekl, že se tam vůbec nic neděje, CS mám 6. Tak by to chtělo nějak "popohnat". Už podezírám maliník, že účinkuje přesně naopak, protože co ho piju, zmizelo mi i tvrdnutí. Dneska hodlám zase epinovat. Nejvíc jsem zatím dala 8,5, což mi odpovídá 30-ti nafouknutím. Doufám, že to měřím správně.
Veroniko, ostré a pálivé by mělo uspíšit porod... tak pozor, abys nerodila dřív než bys chtěla.... Že bych zašla na večeři k číňanům...?
Pár hodin..., no uvidíme 🙂 Zas je na tom pozitivní, že se třeba mezi tím uzdravím... Jsem totiž hrozně nachcípaná a nechce se mě to pustit 😠
Tak jo, když do soboty neporodím, v neděli ráno jdu do nápoje a děj se vůle Boží....

anicka164
16. čer 2009

Ahoj,
tak jsem si dneska koupila epi. Můžu se přidat k povídání?
Chtěla jsem se zeptat - na kolik jste to dali na poprvé? Docela jsem se lekla, to nafouknutí bylo fakt malinké, i když je fakt, že postupně jsem to zvětšovala... Zítra to zkusím i změřit, dneska to bylo jenom takové zkušební.
A je tu někdo, kdo používá epi no i bez lubrikantu? Dneska jsem ho neměla a připadalo mi, že ani není potřeba, tak nevím...

kocicinka
16. čer 2009

Ahoj Aničko, já jsem napoprvé dala 4. A bez lubrikantu by to u mě nešlo...

kobolova
16. čer 2009

ja som dala myslim, ze 5,5 a tiez by som to bez lubrikantu nedala 😝

brisalek
17. čer 2009

Ahoj holky mate nekdo navod v cestine?? a muzete poslat do emailu "pjanov@email.cz". Diky

petja
autor
17. čer 2009

Koci,to máš dobrej výkon s Epinem,fakt.Já si stejně myslim,že každá to dotáhne s velikostí,tak jak to má být.Pamatujete na Káťu,jak se bála,aby to stačilo? Malinik jsem taky pila a myslim,že funguje,jak má.Já byla bez nálezu ještě den před vyolávačkou,tj.v den vypití nápoje.No a na příjmu taky ještě nic,pořád jen na prst,pak se to krásně rozběhlo,asi do 2 hod.A co tě trápí?Zkoušelas nějaký homeopatika?

Anička,lubrikant jsem vůbec nepotřebovala.Nasadila jsem pokaždé nový kondom a stačilo.Napoprvé asi 6.

babalala
17. čer 2009

Koci - mě povídej o přenášení.. 9, podle jiného termínu 11 dní.. 😝 zkusila jsem VŠECHNO několikrát a nepomohlo nic, panáček si vylezl, až se sám uráčil.. ale u tebe to je nadějné - pokud začalo samočištění, do tří dnů to musí být! 🙂

Katko - na popisu porodu pracuju.. 😀 bude asi stejně dlouhý, jako samotný porod, nějak se neumím vymáčknout stručně.. hodím pak odkaz.

bledulka
17. čer 2009

ahoj holky,přidávám se k vám...
epínem trénuji asi 14 dní (14 dní poctivě,předtím pár dní jen občas) ...neměřím to na průměr,ale změřím si vždy obvod a jsem cca na 29 cm...Ale vzhledem k tmou,že první prcek měl obvod hlavičky 36 cm,tak nevím nevím,zda to bude stačit... 😕 Navíc už jsme minule nastřižená byla,takže ta pružnost tkáně bude asi horší,ale uvidíme...třeba se nyní nástřihu vyhnu...mám ještě pár dní na trénování,tak snad to k něčemu bude 🙂 Škoda,že jsem si ho nekoupila už u prvního mimča....

jinak úplně napoprvé jsem měla asi průměr 7 cm (asi je znát,že jsem rodila) a používám lubrikant-bez něj jsem to ani nezkoušela,ale asi by to šlo...

kocicinka
17. čer 2009

Petjo: trápí mě snad všechno. Zánět dásní, bolest zubu, hrozná rýma(mám hlavu jak pod vodou), hnisavý kašel s bolestí v krku a na průduškách,afty na jazyku, zablokovaná krční páteř, včera jsem zjistila, že mi asi vylezl hemeroid- mám tam takovou bouličku o velikosti třešně 😠 . Tak jsem si koupila dubovou kůru a bojím se bojím, co s tím udělá porod. Na ty hemeroidy jsem měla homeopatickou mast Avenoc, mazala jsem se s ní celé těhu k tomu jsem brala detralex.Jinak nic neberu...
Prostě je mi HROZNĚ.
Dnes jsem se dozvěděla, že mi zkrátili termín vyvolání na pondělí. Na UTZ zjistili, že má 4 kila a placenta je prý zralá. Teď mě štve, že jsem ten UTZ chtěla(dělali ho na mé přání), měla jsem zůstat v nevědomosti. Ale ozvy, tlak i všechno ostatní je v pohodě. Prý jestli chci, tak můžu přijít na vyvolání už zítra, tak jsem panu pimáři poděkovala s tím, že nechci 😀 . Nejraděj bych šla až v úterý či ve středu, ale manžel je proti 😠 Takže do toho pondělka s tím musíme pohnout.Dneska mi taky dělal asi Hamiltonův hmat. Z průjmu zatím zůstalo jen nafouknutí, tak uvidím, co ještě dnešní večer přichystá. Primář se hlavně zhrozil velikostí mého břicha... prý něco takového dlouho neviděl...
Brisalek: návod Ti pošlu
Babalala: Kdy Tobě hrozili vyvoláváním? 11 dní je docela dlouho...

kocicinka
17. čer 2009

Petja: taky ten doktor říkal, že hlavička ještě není sestouplá v malá pánvi( nebo tak nějak to říkal) a je fakt, že mám to břicho hodně vysoko.Tohle asi nijak neovlivním že? To je prostě na chlapečkovi...

katka1981
17. čer 2009

kocicinka, ja som bola cele tehu zdrava, posledne 3 tyzdne horor, kasel, zapal hrtana,zapal priedusnice, zapal spojiviek. Vsetko sa na mna nakopilo, herpesy..., nemohla som uz ani cvicit z epinom, ale vsetko dobre dopadlo, krasny porod, bez zranenia, bez nastrihu. Drzim ti silno palce, aby si sa do porodu uzdravila, hlavne skus mysliet pozitivne, ajked to asi nejde. Ja som mala vysoko brucho a rodila som s oxytocinom a v pohode.

anicka164
17. čer 2009

Tak jsem to dneska změřila a jsem tak na 5,5 cm, no, uvidíme, kam až to půjde, doufám, že porod bude ok.
Kocicnko, drž se, však miminko pozná, kdy má vykouknout 😉 Držím palce!

veronika.h
18. čer 2009

Ahojte holky, já včera byla na KO, tak super, náš drobek váží 2870g a průměr hlavička 9cm🙂 Zatím - mám natrénováno 9,2cm 😀 Takže teď klidně můžu rodit🙂.

Anicko, ahoj, já napoprvé taky něco kolem 5cm, ale každý den jsem dala na obvodu o 1 cm navíc, takže poprvé 17cm, teď už 29cm, jde to fakt celkem rchle.
kocicinko, moc ti držím palce, aby na vyvolávačku nedošlo.
bledulko, já myslím, že trénování určitě pomůže, neumím si představit, že bych k porodu přišla s maximem roztažení na 5cm, když hlavička bude mít kolem 10. To bych asi vyskočila z kůže a ta paseka ....

brisalek
19. čer 2009

Ahoj, zacalajsem ve stredu s EPI-NEM na poprve jsem nafoukla asi na 17 cm obvod..dneska na po3 uz 23, ale mam pocit, ze asi davam balonek moc hluboko...protoze to nafouknuti vevnitr slo docela dobre, ale kdyz jsem ho vytahovalo bylo to docela tezke....a urcite bych asi sama nevytlacila a taky to dost zaboleleo...tak abych neroztahovala spatne misto🙂. Jak hluboko balonek davate? Kolik vam asi zustava venku...??? Diky za rady.

kocicinka
19. čer 2009

Ahojte holčiny, tak u mě opět stav nezměněn. Brisalku, ten balonek se má zavádět k tomu předělu, já jsem ho dřív dávala hloubš( teda sám mi tam zajížděl) a trošku jsem po tom krvácela, teď ho dávám jen do dvou třetin, tak, jak je to v návodu a na obrázku a již nekrvácím 🙂 . Takže asi není dobré, aby se dostal moc hluboko a dráždil třeba čípek...
Jinak já dám už těch 9 cm, hurá!.Jinak náš brouk má odhadní váhu 4 kila( ale my jsme s manželem oba dost velcí, tak se to asi dalo čekat), průměr hlavičky nevím, ale prý je normální. Tak jsem zvědavá 😀
Ještě jeden zajímavý poznatek. Docela jsem se bála, abych nebyla po balonku tam dole vytahaná, ale poslední dva dny jsme zkusili sex(jeden proběhl dokonce přímo po balonkování) a manžel řekl, že mu tam připadám dokonce užší! To je zajímavé, že?

veronika.h
19. čer 2009

🙂
To MM má ze sexu komplex, když vidí, co za objemy jsem schopná pojmout 😀 😀 . A mně teda po balonkování přijde vevnitř hodně prostorno, takže oproti dřívějšku se nemusíme milovat jako důchodci opatrně a mělce, ale zase úplně normálně 🙂 🙂
A doufám, že roubíček vydrží, protože se mi začíná trochu deformovat podle tvaru mých porodních cest, má tendeci se prodlužovat a zahýbat se, dacan 🙂 🙂
Brisalku, tak to je super pokrok, za chvíli nebudeš mít co cvičit🙂 🙂. Já ho tam mám asi ze 4/5, ale říkám, moje alternativní EPINO už má trošku divný patvar 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru