EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ivicek1
28. únor 2012

Holky prosím můžete mi někdo poradit jaké si mám koupit kondomy na té vodné bázi,četla jsme tu ,že nějaké z DM myslím,ale nemohu to zpětně dohledat 😒
Epino už mám doma,tak se brzy k vám připojím 🙂

katka_brno
28. únor 2012

@ivicek1 myslím že tu někdo psal rosman drogerie

katka_brno
28. únor 2012

@veronika.h jak sis ten kolík upravila prosm tě? budu si ho kupovat taky, na epino nemám a ten kolík stojí do 500,-. díky za radu..

veronika.h
28. únor 2012

@katka_brno Ahoj, podle toho, co koupíš, tak to vyzkoušej, kam se nafukuje. Ten můj se nafukoval po celé své délce a tudíž když jsem ho zavedladovnitř, nenafukoval se v pochvě, ale víc venku. Oblepila jsem ho ve spodní části izolační páskou, aby ten vzduch lezl jen do špičky, takže tam mám teď takovou rukojeť a nafukuje se jen špice. Trochu to působí problém při vyfukování, musím ho různě mačkat, aby se vyfoukl. Zkus to a přijdeš na to taky, jak ho upravit🙂

andelka
28. únor 2012

@veronika.h no jo, ono je to asi tak drahé, protože když se něco má používat při porodu tak to musí projít testy a tak, což obyč gely nemusí. A naše PA tvrdila, že prý tam je i něco co pomáhá při první době porodní s děložním hrdlem, ale kdoví. Spíš je to prý dobré pro prvorodičky, co blbě snášejí vyšetřování, že je to příjemnější než nasucho. Jenže já jak jím semínko a piju maliník, tak jsem kluzká až dost i tak 😅
Poprvé jsem kupovala Epino za necelé 2tis. a teď za 1400 a zas ho pošlu dál, jako minule.

ivicek1
28. únor 2012

@katka_brno Děkuji a nevíš přesně značku,pač minule jsem se tam právě ptala a prodav.na mě koukala ,že netuší o čem je řeč 😀 😕

veronika.h
28. únor 2012

@andelka Tak to jde, to už není taková hrůza s tou cenou. Mně ale nebyla příjemná ta představa, že si to kupoju použitý, i když používám kondomy, tak přeci jen..., šla bych di novýho. Já jsem tentokrát blbec zapomněla na semínko i maliník, koupím si to dneska a ještě začnu ve zvýšených dávkách. no a na porodní sál si vezmu nějaký spešl lubrikant a poprosím MM, aby mě tam pro jistotu před tlačením pořádně namazal 😀 😀 😀

veronika.h
28. únor 2012

@ivicek1 já jsem si sehnala nemocniční kondomy, co se používají při vyšetřeních na ten vnitřní ultrazvuk, ty nejsou lubrikovaný vůbec. třeba se taky dají koupit v nějaké nemocniční lékárně, mně je přinesla mamka.

ivicek1
28. únor 2012

@veronika.h Verun,děkuji za tip,no leda že bych se poptala mého Dr.,jestli by mi nějaké neprodal 😀 ,jinak nevím. Zkusím se zeptat na poliklinice v lékárně,uvidím 🙂

zdeniii
28. únor 2012

@veronika.h epino stojí stle stejně, vůbec jeho cena neklesá, takže za tu obyč verzi dáš 2500,-- 😉
Dianatal bych si nekoupila ani omylem, ale proč ho nevyzkoušet 😎

@petja nojo u tebe snad nemělo ani cenu cvičit hráz s epinem 😀 když máš šmudlíky tak brzy po sobě 😉

katka_brno
28. únor 2012

@ivicek1 ty jo nevím @petja určo ví přesně 😉 jen jsem to tu četla že jsou to obyč kondomy s rosmana pokud se nepletu

zdeniii
29. únor 2012

Ahojky, tak včera jsme trénovala po 3 a jsem na 26,5 🙂 paráda

pilgrim
29. únor 2012

@zdenii no super, jen tak dál, to jsi na 30 cm za týden 🙂
Já dneska vzala epi-no do poradny, tak šel z ruky do ruky. Dr. chtěla cvičmo vidět ten obvod 32 cm a kroutila hlavou, jakože jak tohle můžu vyprdnout....no comment...

andelka
29. únor 2012

@pilgrim to je dobrý, prej jak...copak neví kolik měřívá hlavička? 😀
Já jsem včera dala 26 🙂 tak věřím že to pomalinku půjde

nanyska
29. únor 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat na jednu věc, když mám ten balonek nafouknutý uvnitř, tak se píše, že uvolněním se dostane ven. Ale mě to nějako nejde..tak nevím..nemůže to být tím, že ho mám zastrčený moc hluboko? Začla jsem teprv předevčírem...

andelka
29. únor 2012

@nanyska no mně se začne dostávat ven, když uvolním svaly. Co ti na tom přesně nejde? A nakolik ho máš nafouklý? Je fakt, že když mi začne vykluzovat a je tam tak z půlky a ne ze 2/3, tak udržet ho rukou je makačka.

nanyska
29. únor 2012

@andelka No podle toho jejich obrázku 7cm, resp.22 cm...ale asi jsem ho zasunula moc dovnitř, on tam tak nějak sám..tak ho nechám víc venku a budu přidržovat 😅 .

andelka
29. únor 2012

@nanyska jj, nehecj kousek venku. No, jejich tabulka se skutečným obvodem nemá moc společného 😅

zdeniii
29. únor 2012

@pilgrim 😀 to nikdy nerodila?? 😀 to je paní dr dobrá s takovým překvapením 😎
DOufám, že to půjde rychle a že se někde nezaseknu, ale hráz měla ještě vůli, takže to půjde určitě ;o)
Úplně jsem zapomněla na ten tlak na konečník jaké to je 🙂

@nanyska mně vykluzuje a když ho dám hloub tak zase někdy tlačí na čípek a není to příjemné, chche to vychytat to správné co ti vyhovuje. Přidržovat ho je fakt makačka.

nanyska
29. únor 2012

@andelka Jj to jsem četla výše, žes to přeměřovala, ale i tak, kdyby sem se dostala na těch 10 cm, tak mi to přijde velmi dobré. Ale zatím mi to přijde neuskutečnitelné. Tak jsem to zkoušela nechat část venku a je to makačka to tam udržet aby nevyklouzl, si namůžu ruku 😀 . No a dala jsem 6,5 - beru to jako první pokus. Doufám, že každý den to bude lepší, jak píšou...
@zdeniii Jj hloub ho nafouknu klidně hodně, ale zase nevysunu. Ale přidržování je fakt masakr, snad se to zlepší...

andelka
29. únor 2012

@nanyska určitě, těch jejich 10cm je už taky dost. Půjde to, uvidíš, pěkně pomalu postupně.

nanyska
29. únor 2012

@andelka No když já mám problém vydržet to tam nechat těch 10 min. To fakt vydržíš tak dlouho? Mě bolí ruka pekelně 😅 . Jsem teda trochu pesimista, ale tak ještě mám trošku přes 3 týdny...

zdeniii
29. únor 2012

@nanyska já ho tam teda přes deset minut nemám ani náhodou, přijde mi efektivnější ho tam mít chvilku a zase to nafouknout a vyfouknout a tak to dělám dokola tředa 5x... než nafouknout a držet. Takhle se to hezky trénuje vvíc... teda jde o můj pocit a o to jak to dělám já.

andelka
29. únor 2012

@nanyska 10minut? co blbneš, já to tam držím tak minutu 😅 Většinou cvičím tak 15minut a nafouknu ho a vypustím většinou tak 4-5x a fertig. Začínám vždycky na nižším průměru než byl největší z minula. Ono se mi to tam za den zase nějak stáhne 😀
Kdy máš TP? Budem spolu se Zdeni tak nastejno, že?

nanyska
29. únor 2012

@zdeniii
@andelka Ahááá, oni tam píšou 10 minut 😅 . Tak fajn, zítra to dám raději vícekrát po kratší dobu. Dám na vaši zkušenost...jako větší obvod mě dost bolí, tak jsem musela pak ufouknout...mám TP 23.3.

andelka
29. únor 2012

@nanyska tak to bych už teď necítila ruce 😀 Já těch 26 už cítila taky dost, že to štíplo, ale prošlo to bez problémů, tak snad to půjde i dál.
No, tak to máme skoro stejně, já podle NT 19.3. a podle početí 25.3. 🙂 Neboj, to dáme 😵

zdeniii
29. únor 2012

@nanyska tak to máš termín stejne na den se mnou 🙂))
Jjo určitě to je lepší udělat to nekolikráz za sebou, 10 minut bych nedala 😀D

nanyska
29. únor 2012

@andelka No právě, já jsem si říkala, že budu mít ruce úplně namožený 😅 . ježiš 26 mi přijde úplně nemožný, budu muset zamakat..jste oproti mě hrozně napřed...to těch 30 nedám s takovou 😖 ... Jste fakt dobrý!

nanyska
29. únor 2012

@zdeniii No mě to nějak blbě napsali do průkazky, původně měl být 25.3. ale tak stejně to na den přesně s největší pravděpodobností nebude, takže to nehrotíme 😉

andelka
29. únor 2012

@nanyska no nemysli si, v prvním těhu jsem začínala tam kde ty, na průměru 7cm (podle měřítka) 😉 Dneska jsem se schválně dívala do těhotenského deníčku staršího syna. Za týden a kousek jsem tehdy postoupila o 1,5cm a v 39tt jsem byla kousek přes 9cm (opět podle měřítka, takže nic moc ve skutečnosti. Ale určitě to stálo za to)
A já z těch 30cm mám taky respekt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru