EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nevee
17. pro 2013

@cerimi77 Jj, chápu, mě jen zajímalo, proč je to tak levný. Asi to bude to samý, na tom jinak neni co vymyslet za vynález, je to jednoduchá věc s jednoduchym principem, a navíc na to můžeš použít kondom (kdyby ses bála škodlivin atd.), takže bych v tom problém taky vůbec neviděla.

cerimi77
17. pro 2013

@nevee presne môj názor, princíp prístroja je veľmi jednoduchý a je to to isté, len jedno je za 100 a druhé za polovicu 😉

antuanet
18. pro 2013

predám epino este v zaruke za 40eur aj s postou, kupene v nemecku, takze nema slovensky navod, je tam anglicky, nemecky, franc., tal, a spanielsky, viac info cez IP

paulinkaa
18. pro 2013

už som na 9 😀 aká som len šťastná 😵

egiginka
18. pro 2013

@kristy46@janista83,,,, No ako sa vam dari??? Ja zacinam mat z cvicenia dobry pocit, citim ze to ide zo dna na den, hlavne ked vypijem caj z malinovych listov.

egiginka
18. pro 2013

@paulinkaa AJ mne sa dnesa podarilo, som sa velmi tesila, sice uz sa smykal, ale bolo. Som si dala zavazok ze do Noveho roka bude nacvicene lavou zadnou , tak snad to 25 stiham nacvicit 🙂

pa_mi
18. pro 2013

ahojte epinacky! pomaly sa chystam kupovat epi-no 🙂 chcela som sa s vami poradit, ci mi staci to "obycajne" alebo si mam radsej kupit to "plus"? dakujem za kazdu radu 😅 🙂

janista83
18. pro 2013

mně se celkem daří..teda jedu opatrně, každý den jednou přifouknu,ale jde to,nyní jsem na 24.5cm..ale to vytlačování je teda někdy mazec...ale co...

figurka1985
18. pro 2013

@cerimi77 Ahoj. Aj ja som si objednala aniball balonik presne z takeho dovodu ako ty. zatial mi este nedosiel, mal by dorazit tesne pred Vianocami. Velmi sa tesim, urcite pomoze. Z porodu mam totiz ukrutny strach...
🙂
chcem sa spytat- odkedy planujes zacat s cvicenim?
Ja som z toho uplne mimo... malo by sa od cca 35. -36. tyzdna. Ale moj prvy TP podla ms je 6.2.
Druhy termin podla prveho sona je 31.1.
a Dalsi termin podla posledneho sona v 32.tyzdni je 23.1.
Takze podla toho som v rozmedzi od : 33. tyzdna do 35. tyzdna. Teraz neviem, podla ktoreho sa mam riadit....
Rozhodne nechcem nic presvihnut, a stihnut aspon nieco nacvicit...
Ako si na tom ty? Kedy planujes zacat cvicit? 🙂

evelynba
18. pro 2013

Predam Epi-no, pouzivane vyhradne s kondomom, najlepsie osobne prebratie vramci BA. Zvazovala som, ci si ho este nechat pred druhy porod, ale tak skoro to asi nebude, heh, tak posuniem dalej. Cena 50euro. ip. 😀

paulinkaa
19. pro 2013

@pa_mi Ahoj 🙂 ja si myslím, že to obyčajné uplne stačí 🙂tak isto nacvičíš s ním ako s hocakým iným. ale písali tu aj o nejakej lacnejšej verzii 🙂

pa_mi
19. pro 2013

@paulinkaa ano, akurat to pozeram na nete a vyzera to to iste. no o peniaze nejde len nech pomoze na to na co ma 🙂

mina0101
19. pro 2013

Ahojte babenky predavam Epi-no pouzivany len s kondomom a pravidelne sterilizovany..mne velmi pomohol aj ked to nebolo uplne bez nastrihnutia,ale to zranenie bolo ovela mensie,ale ja som zanedbavala cvicenie 🙂hlavne tam ide o psychiku mne to velmi pomohlo ked som vedela ze som nieco spravila pre mensie zranenie...a hlavne sa naucite spravne tlacit..u mna doktor neveril ze som prvorodicka tak super som tlacila vdaka epi-nu.. ak mate zaujem piste do spravy. Suma je 45eur.

janista83
19. pro 2013

@pa_mi tak tak, hlavně at to pomůže 🙂

cerimi77
19. pro 2013

@figurka1985 ja myslím, že TP by sa už nemal veľmi meniť podľa neskorších sono výsledkov, lebo každé dieťa môže rásť inak, moje je o týždeň popredu, ale TP sa mi nemení, tak isto mi to potvrdil aj pôrodník, u ktorého som bola pri prvom bábu, že on ako pôrodník berie vždy záväzne len TP podľa ms a podľa TP ktorý máš udaný na tehu knižke (ten ti asi neprepisujú, či?) ťa berie na vyšetrenia aj tvoj gyn, nie? a viem že sa potom robia nejaké testy či je tam dole všetko v poriadku, ohľadom nejakých infekcií a tie výsledky máš vlastne až v tom 36tt a ak je všetko v poriadku, môžeš začať cvičiť, ak by si mala nejakú infekciu či mykozu, tak by sa to malo najskôr preliečiť, aby si si infekciu ešte viac nezhoršila cvičením, tak počkaj na toto vyšetrenie a ak bude všetko ok, začni cvičiť 😉 ja to mám aspoň takto v pláne

siska2307
19. pro 2013

Ahojte zienky! Mam na predaj epi-no, je este v zaruke, pribalim aj impregnovane stvorceky na dezinfekciu. Piste do IP.

katkaromi
19. pro 2013

Ahojte maminky, kúpim EPI NO, najlepšie z okolia BB aby bolo možné osobné prevzatie, keďže pošta bude fungovať počas sviatkov ktovie ako 😖 . Prosím píšte IP. Ďakujem 🙂

kristy46
19. pro 2013

@egiginka dekuji za optani! Ale ani mi nemluv! Pred par dny jsem cvicila a 8,5 cca a v poho. Pak jsem druhy den zase dala 8,5, ale trosku se poranila ja blbka! Nevim ale jakto kdyz den predtim poprve 8,5 ok. Takze vcera jsem necvicila-aspon udelala masaz olejickem 2krat a dnes nevim popravde jestli dat mensi rozmer nebo jeste dnes vynechat... A co ty?

egiginka
20. pro 2013

@kristy46 Ja som vcera necvicila, lebo som prisla od rana vecer domov a som bola mrtva, ale den pred tym som nacvicila 9. Ja nikdy nejdem ked uz ma to moc boli , alebo to rychlo vytlacam. Snad sa ti to zahoji, ved skus ci ta to bude boliet. Ja dufam, ze to bude uz ok.,,, Aj sama som zvedava ako mne to pojde dalej🙂, ale celkom uz sa zacinam tesit, ze uz mam nieco nacivcene🙂

kristy46
20. pro 2013

@egiginka jsi sikovna, mas uz dost nacvicene. Ja si rikam, ze si to radsi neham zahojit, neco jsem nacvicila i tlaceni vim jak.. Nepredpokladam, ze budu ted hned rodit a kdyby, tak radsi at jsem zhojena. Ja to prave i jednou zkusila a zaclo mi to z tama krvacet...
Uvidim jak dnes.. Ja se prave nenatrhla dole, ale nahore... Vcera jsem byla na ko a vse ok, ale des se mi zda, ze mi nejak kleslo bricho!

kristy46
20. pro 2013

@egiginka kdy mas vlastne termin?

egiginka
20. pro 2013

@kristy46 Ja mam termin podla MS 8.1., , mne celkom pomohlo sa dostat na 9, ze som si pred cvicenim caj z malinovych listov, ,, inak necvicim vela, ani dlho a vobec si nenechavam balonik dlho, kratko a casto a tym sa mi to masiruje. Mi to takto vyhovuje tka uvidim kolko dam dneska.Ale nechcem to silit. A ty mas kedy termin::: mne doktor vcera povedal, ze tiez ebudem rodit tento tyzden ze nevyzeram na porodnu cinnost.

kristy46
20. pro 2013

@egiginka ja mam podle MS 10.1. A jak dlouho nechavas uvnitr? Ja podle toho co jsem tu cetla se snazim aspon tech 5 min... Kdyz jsem ale vice nafoukla, tak to bylo dost neprijemne na konecnik..
Ja malinik taky piju. Myslis, ze to ma takovy vliv kdyz si to das tesne pred cvicenim?

egiginka
20. pro 2013

No tak to spolu rodime🙂 no ja si to postupne nafukujem, v strede casu cvicenia si nafuknem dvanast, trinast krat a citim bolest tak cakam kym to prejde potom prifuknem 2x potom zase 2, alebo 1 krat a cakam, a tak ked uz citim fakt velku bolest tak nejdem viac krat fukat, ale hned vytlacim, alebo balonik uz sa tlaci sam . A zase vlozim a dokola, takze ked zacinam napr som dala len 16 nafuknuti, dalsi krat 18.... a tak proste sa s tym hram. No ja som to uplne nahodou si pred cvicenim spravila a mi to prislo, ze ta hradza sa lepsie roztahovala som proste ovela viac nafukla nez minule. A lahsie sa mi cvicilo. Mozno to je blbost, ale mne to tak predvcerom prislo. A hlavne som uvolnena pocas cvicenia a aj ked uz mam velku velkost nafuknutu, tka dam nohy, ako ked rodim na koze a to velmi uvolni panvu tak este si viem potom prifuknut.

lacamada
20. pro 2013

@kristy46 tak to máme podobné, ja som sa tiež poranila, trošku som si zvonku natrhla hrádzu... Keď sa mi to stalo prvýkrát, dala som si deň pohov, ale zistila som, že mám len dve možnosti: Buď to už nechám tak do pôrodu a snáď sa to zahojí, aby sa to potom mohlo následne zase pri pôrode roztrhnúť, alebo budem hrať drsnáčku a cvičiť ďalej... 😀 😀 Ja som si vybrala to druhé, teraz som na 30 cm a už ďalej nejdem. Zakaždým sa tá ranka natrhne, ja to riadne vysprchujem, a ďalej neriešim. Nebolí to, nepáli, nezväčšuje sa to..... Tak je dobre.

kristy46
20. pro 2013

@egiginka taky kdyz prestanu citit tlak, tak jeste prifouknu... A nestopujes teda jak dlouho mas balonek uvnitr?

@lacamada ono i zalezi, kdy se to natrzeni stane.. Ja kdyz sem se poranila, tak jsem druhy den zkusila cvicit, ale zacalo mi to krvacet, tak jsem si rekla, ze bud to budu porad natahovat mozna se to se zvetsovanim prumeru i zhorsi a pak pujdu k porodu uz natrhla, coz se mi nechce.. Anebo dam par dnu pauzu a snad se to zahoji a ted budu postupovat jeste opatrneji.. Nejhorsi, ze kdyz jsem zkusila cvicit ten druhy den po poraneni, tak jsem si rekla, ze zkusim pocitove tak, aby me to moc nebolelo.. To jsem netusila, ze to mam nafoukle tez a tech cca 8..

egiginka
20. pro 2013

@kristy46 mam ho vo vnutri tak dokopy, max7 ,, niekedy len 3,,, tak rozne.... , Nejde mi o to co najdlhsie, proste si nafukujem po minutke prifukujem potom po dvoch minutkach a ked somm napriklad teraz uz na 9, tak to nafuknem a balonik uz mi vyklzava,,, napriklad dneska som sa vobec neposunula, ale za to som si vsimla, ze ovela rychlejsie som nafukla po 16-18 nafuknuti nez predvcerom. Kristy urcite to nesil, lebo tak do terminu mame este fakt casu a aj keby sme rodili skor, v 38 tt, tak stale mame tyzden a to verim ze v pohode nacvicime. A za dalsie niektore zeny daju bez nastrihu aj bez epina, takze stale mame niaky nadskok, aj keby sme to nestihli uplne do konca. A este aj hormony pridu, tak sa hradza viac roztiahne plus doktor masiruje, alebo i mozes sama ... Takze to urcite nesil a pockaj kym sa budes citit dole ok, len si ju masiruj, popripade zacni jemne fukat,,,,

kristy46
20. pro 2013

@egiginka jasne! Ale jde ti to teda paradne! 16-18 nafouknuti je cca kolik obvod nebo prumer?
Dekuji ti moc za podporu! Mam na to stejny nazor jako ty!
😉 jsem na to zvedava, jak to zmaknem! Doufam, ze co nejlepe!

kristy46
20. pro 2013

@egiginka Tak mi to nedalo a dneska jsem cvičila jen tak hodně lehce, ať mě to vůbec nebolí, ale ať se mi to zhojí.. A pak jsem udělala masáž a naštěstí vše ok. co ty?

egiginka
20. pro 2013

@kristy46 .... 16-18nafuknuti mne vychadza 8priemer,,,,, 22-24....9priemer,,,...... 30-32- 10 priemer... ,,, ,,, no ja som dneska davala ten 9 preimer, som opakovala z minula🙂 vcera som necvicila, tak som dneska opakovala, som sa prestala sa ponahlat. A verim ze do 28.12, tu 10 dam🙂mozno aj 10,5🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru