EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olga777
26. led 2011

@jasekd ahoj ty dezinfekční polštářky a kondomy jde koupit i samostatně na web. str. epina: www.epino.cz ja je tam také kupovala.

olga777
26. led 2011

@luculele ahoj tak to ti moc gratuluju, snad budeme mít také takové štěstí jako ty. Přeju vám hodně zdraví a štěstí 😉

dannaniella
26. led 2011

@luculele yes! tak to gratulujem. Paráda! už ani deň bez cvičenia. Krásne ste to zvládli!

veverka_
26. led 2011

@luculele moc gratuluji, takových zpráv více!

holky, včera jsem dala 8,5 zevnitř, což mě velmi potěšilo!! protože vím, že jsem to prostě protlačila zevnitř, termín mám 6.2. takže snad to do 10 cm zvládnu!!!!

jinak dnes jsem byla na druhém monitoru, nic nového, kontrakce nejsou, na jeden prst a nic, ale doktor mi říkal, že je to ještě takto v pořádku, no tak já nevím, chci aby šel trošku dříve ven, protože se bojím aby nepřerostl!!!!

dannaniella
27. led 2011

@veverka_ :} ja vcera rovnako..ale blizim sa k tej 9, tak snad dnes. Mala ma hlavicku 9,5 tak aspon tam by som sa rada dostala. ale uz toto je uspech u mna.
Hm..u mna tiez nic nove..ziadne naznaky porodu. posledna info vraj si mam dat ananas..hehe..
Tento vikend to uz hadam pride!

sheherazada
27. led 2011

Holky, je tu někdo, kdo prodává, nebo bude prodávat epino? Mám termín v červnu, takže abych ho tak v dubnu měla doma. Díky moc, klidně piště do IP, jakej máte typ a za jakou cenu ho případně prodáte, nebo půjčíte. Díky moc🙂

veverka_
27. led 2011

@dannaniella tak držím pěsti, ať se ti to o víkendu spustí! To se musím zeptat, kolik má malej hlavičku - to oni zjistí?
Večer budu cvičit, tak pak dám vědět, držím pěsti ať poskočíš! Ale bolí to, než to přeleze hráz, že?
😨

sharlotta
27. led 2011

No, mne sa dnes podarilo 6cm 🙂 Pre mna to je obrovsky uspech, kedze som na 1x dala len 3,5 Tak sa tesim, svita mi nadej, ze mozno aj u mna to pojde bez nastrihu 😵

miri.b
27. led 2011

ahojte, tak ja som zatial cvicila len 2x a prvy raz to bolo 6cm a druhy krat 7 cm. Po prvom cviceni som bola spokojna, ze som dala tolko a bez nejakej bolesti, no druhy krat to uz nebola taka sranda. A hoci cakam uz druhe dieta som ako prvorodicka, maly isiel von akutnou sekciou, tak toto je pre mna nove a je pravda, ze to pomaha v psychickej priprave na porod, tak snad to teraz pojde prirodzene a bez nastrihu 😉

miri.b
27. led 2011

po dnesnom cviceni 6,5 cm, 7cm a 7,25 takze opat mierny pokrok 🙂

ked cvicite to roztahovanie svalstva a hradze mate balonik zasunuty uplne? ja ho mam uplne vzdy nafuknem kolko vydrzim a potom pred vytlacenim trochu vyfuknem a tlacit teda nejako velmi nemusim aspon zatial, staci na zaciatku a potom sa uvolnim a ide to same, pred koncom to praveze trosku pridrziavam, aby to nevyletelo rychlo a aby som sa neporanila a roztahovala aj hradzu, snad to robim dobre...

veverka_
27. led 2011

@sharlotta gratuluji!!! já dnes 8 a půl, no skoro devět ale bolelo jak čert přes tu hráz

veverka_
27. led 2011

@miri.b taky to mám úplně zasunuté - už konečně, dlouho mi to jaksi nešlo, ale už to opravdu mám celé vevnitř a přes hráz to bolí a pak to musím trochu zbrzdit, aby to nevylítlo a neporanilo, ale jinak nemusím taky moc tlačit, jde to ven v pohodě, možná pak těch 10 už budem muset hodně vytláčet 😉

dannaniella
28. led 2011

@veverka_ no mne to na sone teraz ku koncu stále meria priemer hlavičky..ja dúfam že to veľmi neposkočilo od poslednej kontroly. dnes tam idem..i ked radšej s kontrakciami 🙂
ja som včera dala 9 cm. Mna to na tej hrádzi bolí menej ako ked to mám vnútri..z toho mám des..z toho tlaku..a to tam je balonik len chvílu..
inak stále rozmýšlam nad tou epiduralkou..mám ju síce v zálohe..ale oficiálne sa jej chcem vyhnúť..niektoré "natural" ženské tu riešia, že z tej bolesti budeš ako pod epidural..tak si ani nemusím dať..hehe..no fakt neviem. ty si ako rozhodnutá?
tiež som zvedavá čo olga a ismi..tie už asi rodia..

veverka_
28. led 2011

@dannaniella ahojky, jo vevnitř je tlak jak blázen ( i na konečník a tak), ale já mám problém opravdu s tím průchodem přes hráz, asi jsi pěkně pružná! To máš štěstí!
Já jsem jedině PRO EPIDURAL, určitě si nechám hned po příchodu do porodnice vzít krev (to se musí, aby zjistili srážlivost).
No jsem zvědavá co Olga i Izmi!!
Já nechci přenášet!!!
Kolikátého jsi měla termín?

ivicek1
28. led 2011

@miri.b Ahojky holky,jen nakukuji,zatím nejsem těhu,mám 3letou holčičku,ale ráda bych druhé mimi a zaujalo mě vaše téma ,moc zajímavé a určo do toho také v budoucnu půjdu. Miri,Tvoje holčička se má narodit v den mých narozenin 😀
Zdravím Vás všechny a přeji pohodový porod 😉

olga777
28. led 2011

ahoj holky, pisu z porodniCe. po 12hod.snahy porodiT spontalne, jsen nakonec porodila cisaem krasneho a zdraveho chlapeCka. ma 4090g a 54Cm. jsem sTastna, ze uz to mame za sebou 😉 vsem vam preju zdarne porody a zdrava miminka p.S.epi-no budu prodavaT

kinsli
28. led 2011

@olga777 Gratulace k chlapečkovi, taky je ho pořádný kousek 😀

@veverka_
@dannaniella
Já bych do epiduralu asi nešla. Je fakt, že to máte bez bolesti, ale zase co jsem slyšela tak maminky vůbec nevěděly kdy mají tlačit, protože kontrakce necítily. Což pak musí být u porodu docela problém.

jerryjanka
28. led 2011

@olga777 tak to sme mali podobny pôrod. gratulujem k synčekovi. a prajem skoré uzdravenie

dannaniella
28. led 2011

@olga777
jééj ..no to gratulujem veľmi! krásna váha..malý musí byť parádny! super! ja ešte týžden do vyvolávačky..tak snád sa niečo udeje!
@veverka
ja som mala prvý termín 20. ale dnes som bola kontrole..všetko ok, malá sa má dobre..má dosť vody, hlavička stále na 9,5 čo ma teší..vraj do 4. stále všetko ok. no 2. tam idem znova a dajú mi natural vyvolávače..ten olej ricinový, nejaké homeopatiká a mám mať vraj veľa sexu a čokolády..heh. A ked nič..tak potom toho 4. už inekcia.
dnes inak necvičím, chlapík ma precvičil dosť..ale zaytra ..už jedu na tú 9,5 aby som mohla skončiť do 2.
@kinsli
presne ako píšeš..mám z toho skôr obavu z tej epidural. dajú mi ju proti bolesti a stlmia sa kontrakcie a zasa mi budú musieť dať ten oxi...na obnovenie..no proste napichaná, plus antibiotika proti streptokokovi. ja teda dúfam že to zvládnem bez epiduralu. tesim sa na ten pôrod, to prostredie a ti ludia sa mi tam fakt pacia. ty si ale mala ok pôrod všakže?

vesperr11
29. led 2011

Ahojte holky,tak jsem doma...konečně.Už by mě propustili ve středu,ale maličký dostal žloutenečku,tak jsem zůstala do pátku a nakonec se dohodla s lékaři,že at mám jistotu,tak jsem chtěla observaci malého po vyndání z fota minimálně den,takže jsem zůstala s malým do dneška.

vesperr11
29. led 2011

Holky ,epi no se vyplatilo,jsem bez jediného stehu,bez jediného škrábanečku.....hned jsem byla fit po porodu.Pravdou je,že kontrakce byly úděsné,ale nechala jsem si na závěr píchnout epidurální analgezii a potom paráda,bylo mi i do smíchu...
Užila jsem si pak i maličkého na porodním pokoji.Cvičte,vyplatí se to.Já zpočátku pochybovala,ale říkala jsem si,že když nic,tak nic nezkazím....a ono se vyplatilo úsilí....uvidíte.Já nacvičila max 31,5-31,8 cm a maličký měl obvod 35 cm a jsem bez jediného stehu 🙂

vesperr11
29. led 2011

Naše příprava na cestu domů z porodnice 🙂

nicky655
29. led 2011

@vesperr11
gratulujem k malemu.Aj k super porodu. 🙂 clvoeka to potesi, ze necvicil nadarmo 🙂

ak sa mozem opytata,co znamena ze nakoniec si si dala az pichnut epidural?kedy,v akom case?

@olga777
tak isto gratulujem 🙂
a ak sa smiem ajt eba spytat,ty si mala epiduralku? ze preco sa vlastne nakoniec rozhodli pre CR?

sharlotta
29. led 2011

@dannaniella epidural nestlmuje kontrakcie, len necitis az taku bolest. Okrem toho, si napojena na monitor (aspon u nas) a skusene porodne asistentky ti povedia, kedy tlacit,oni uvidia kontrakciu na monitore....Epiduralky sa nie je dovod bat. Ked ta boli hlava, vezmes si tabletku, tak preco prezivat taketo sialene bolesti naplno?

dannaniella
29. led 2011

@sharlotta ahoj, no to máš pravdu..ja mám urobené aj testy aj mám zapísané, že chcem epidural v prípade žiadosti. len som tak optimisticky naladená že to nebudú "šialené"bolesti..že to bude pohoda..ja viem je to asi naivné..ale chcem to aspon zažiť a potom si ju možno popýtam 🙂
@vesperr11 gratulujem ku krásnemu malému! a hlavne super s tým bez nástrihu..
no každopádne EPINU zdar!

vesperr11
29. led 2011

Dostala jsem kontrakce po 3-5 mjinutách přesně v termín porodu v 18.00,ve 20 už to bylo dost nesnesitelné,tak jsme jeli do porodky,od 21 na porodním sále,v 01,00 jsem bala otevřená asi na 7-8 a to jsem si nechala píchnout epidurál,bolesti byly fakt velké,tak proč si neulevit.Kontrakce jdou lehce cítit,takže od epidurálu to bylo v pohodě

kinsli
29. led 2011

@dannaniella Ano my jsme měli porod fakt super. A nakonec téměř přirozený. Voda mi praskla už doma, přijela jsem sepsali jsme papíry, šla jsem na přípravku ( 50 min. ) tam už ke konci jsem zvonila, už jsem měla kontra po 2,5 min. ale proti těm porodním to bylo jen takové lechtání 😀 Tak mě dali na sál na monitor, tam se to trošku pozastavilo, kontra po 4 min. tak mi chtěli dát oxitocin, napíchli mě proběhly 2 kontrakce a malý strašně spadnul ( ozvy ) vůbec se mu to nelíbilo. tak tam zašali lítat jak šílený a sundala mi sestra naušnice a připravovala na císař, ale jak mě odpojili z oxitocinu tak malý hned zase naskočil. Pak už se báli do toho jít znovu tak jen fakt na porod mi pustili pár kapek 😉 Když jsem šla na sál tak jsem byla na 4 cm a otevřela jsem se na 9 a kousek za cca 2,5 hodiny sama. Co hrozně pomohlo tak, že jsem si zašla po monitoru na záchod. Prý se nemá zadržovat moč, že to brzdí porod. No fakt potvrzuji, že je to pravda, po tom co jsem se vyčůrala byly ty kontrakce fakt brutální, ale zase o to dřív jsem se otevřela 😉

katulka3
29. led 2011

holky pomoc , mám pět dní do termínu a mám nacvičeno jen 25 cm ☹( snad to stihnu, ale jde to pomalu každý den jen 0,5 cm ☹

veverka_
29. led 2011

@katulka3 mám pár dní a nemůžu vylézt na 9!!! asi to nestihnu!!!

veverka_
29. led 2011

@veverka_ mám taky pár dní do termínu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru