EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
28. led 2012

@kakie Gratulace ke krásnému zážitku

aknedz
28. led 2012

@gabika84 ďakujem za popis, super si obišla 😉 ja mám teda ešte čas, dúfam, že všetko pôjde dobre a budem cvičiť aj ja, len sa potom budem rozhodovať medzi IL a TN pôrodnicou a ide mi hlavne o nástrih a okamžité priloženie dieťatka na bruško, pokiaľ bude všetko v poriadku 😉 a to tuším v IL nerobia 😠

ava
28. led 2012

@kakie to je skvělá zpráva! Blahopřeju! Nacvičila jsi tolik, co já a "následky" asi taky podobné. Ať se vám daří!

ladunka
29. led 2012

Ahoj, prodávám Epi-no, záruka uplyne 8.2. letošního roku. Tři uživatelky, za 550,- Kč.
https://www.modrykonik.cz/bazar/jine-pro-mamink...

Všem gratuluji k porodům a narozeným dětem. Taky jsem cvičila a před rokem porodila svého chlapečka bez jakéhokoli poranění.

petja
autor
29. led 2012

@ladunka pěkná cena 😉

ssusanne
29. led 2012

Ahojte, vdaka tomuto foru som sa dozvedela o Epine,tiez som si ho objednala,sice uz zacinam 38.tt, ale snad nieco stihnem nacvicit a trocha to pomoze. Len sa Vas chcem opytat,sprchujete sa pred aj po cviceni s balonikom?

petja
autor
29. led 2012

@ssusanne nesprchuji,proč?

ssusanne
29. led 2012

@petja aha, tak oki. Trochu sa obavam kvasinkovej infekcie, tak ma napadlo,ci nepraktizujete castejsie sprchovanie pri cviceniach, ale potom to asi ide aj bez toho 🙂

petja
autor
29. led 2012

@ssusanne někdo používá epino s kondomem,někdo teplá voda mýdlo,někdo dezinfikuje.Myslim že s tim kvasinky nesouvisí

vvrka
29. led 2012

Ach jo, som sklamana, uz niekolko dni stojim na 22 cm, co je nic. Viac proste nedam! 😒

lucalf
29. led 2012

@vvrka ... jsem na tom podobně... motám se mezi 20-24 cm, ale víc ani ťuk... má někdo nějakou radu? díky 😖

vvrka
29. led 2012

Prave som docvicila druhykrat za dnes a dala som este menej - iba 20 cm. Som hrozne demotivovana a stve ma, ze namiesto toho, aby som si verila, ze to zvladnem, lebo mam nacvicenych potrebnych 30 cm, mam nervy z toho, ze keby to uz prislo, viem, ze to nepojde tak lahko.
Od vcera mam pocit, ze mi to epino vylieza este viac nez predtym, ked si ho dam len koncekom, aby bola najvacsia cast na hradzi, neviem ho tam vobec udrzat, a aj ked si ho silno zatlacam spat, citim, ako mi po milimetroch vyklzava von. Som sa akurat dobre nastvala na noc. 🙂

beruskaev
30. led 2012

@vvrka nevěš hlavu, já jsem na tom podobně, včera jsem sice dala 24 (při 8 cvičení), ale jenom jednou, jinak jsem taky tak na těch 22. Porod se blíží, ale já si říkám, že každý cm je lepší než nic, takže cvič dál a ono se to pomaličku bude zlepšovat, já tomu věřím, akorát přemlouvám tu naši malou, ať ještě aspoň týden počká. Holky tady píšou, že porodily bez poranění i při nacvičených 27cm a to se nám třeba povede, hlavně se nestresuj před porodem, že to nedokážeš, dokážeš, určitě...

vvrka
30. led 2012

dakujem, @beruskaev, musim povedat, ze si ma povzbudila. Prave cakam u Dr, uvidime, ako to vyzera, kolko mame asi casu, a ked pridem domov, spravim si malinikovy caj a vyskusam znova epino. Mas pravdu, treba to brat pozitivne a nestresovat sa. Drzim palce aj tebe, nech sa nam teda dari! 🙂

marcella8181
30. led 2012

Ahoj holky, hlásím se po příchodu z porodnice. Porod dopadl skvěle, díky epinu jsem dopadla bez nástřihu, jen s 1 stehem na hrázi, ale ten jsem necítila už ani v den porodu... Chtěla bych cvičení všem vřele doporučit a povzbudit Vás které teď krátkodobě propadáte panice, protože za sebe můžu říct že díky epinu jsem byla dobře psychicky připravená že to zvládnu - a musim říct že pocit hlavičky na hrázi byl dost podobný tomu co jsem celý leden trénovala s epinem... Ještě na por.sále jsem doktorovi a porodní asistentce popisovala jak se s epinem cvičí, protože se taky divili jak jsem byla pěkně pružná🙂

beruskaev
30. led 2012

@marcella8181 gratuluju k skvělému porodu a moc děkuju za povzbudivá slova, je to moc fajn,jak se tady všichni podporují a hlavně, že si najdou čas i maminky, které už mají porod za sebou a dodají těm co je to teprve čeká novou energii.. Užívej si miminko a přeju Vám jenom to nej, nej 🙂

beruskaev
30. led 2012

@vvrka to jsem ráda 🙂 já jsem dneska nacvičila zase nejvíce těch 24 a to jenom jednou, ale jsem ráda, jde to pomalu, ale jde, takže zítra jdeme zase do toho 😀 teď si jdu udělat taky maliník 😀

lucalf
30. led 2012

@marcella8181 gratuluju k miminku a děkuju za povzbuzení 🙂

vvrka
31. led 2012

@marcella8181 aj ja velmi blahozelam, musi to byt super pocit, mat uz vsetko pekne za sebou, ked to islo tak bezproblemovo. nech sa dari celej rodinke. 🙂

hanuu
31. led 2012

Ahoj holky, už sm nějaký čas nakukuju a pozitivní ohlasy mě přesvědčily, že bych chtěla taky zkusit cvičit s epi-nem. Chci si koupit nové (a pak nechat případně na další těhotenství), tak se chci zeptat kde jste objednávaly, jestli přímo z těch jejich stránek a případně jak dlouho jim to trvá. Předem děkuju.

keira
31. led 2012

a ako dlho pred porodom sa to ma cvicit?

jancip
31. led 2012

Holky, brala jste si některá epino do porodnice a cvičila jste v první době porodní mezi kontrakcemi? Mně totiž vždycky chvíli trvá, než se rozvičím a mám tedy strach, že mi to bez toho postupného nacvičení bude k ničemu. I když možná je to jen subjektivní pocit.

petja
autor
31. led 2012

@jancip do porodnice by mě to nenapadlo a mezi kontrakcemi už vůbec ne,první doba porodní má dle mě jiný význam,má za cíl už se soustředit jen na porod a miminko,povzbuzovat ho. To že nacvičíš svoje max až na potřetí je úplně normální ,stejně tak že i mamča s nacvičenými 28 porodí hlavičku 35,to je prostě síla přírody ale hlavně maminky a miminka.Neboj se,u porodu svoje maximum najdeš o hodně dál 😉

jancip
31. led 2012

@petja No, člověk je doma, tak přemýšlí nad kravinama 🙂 Dík

mija_jami
31. led 2012

Ahojte kočky, ta už aj ja to mam za sebou, maly sa narodil 24.1. s vahou 3410g. Som rada že možem epino odporučať, mala som len nejaku malu trhlinku, doktorka to najprv ani nechcela šiť, ale potom že jeden steh dá.
Najprv sa tvarila nedôverčivo ked som jej o epine hovorila ale po porode povedala že na tom naozaj asi niečo bude :O) Takže kočky hura do toho, určite to za tie peniaze a snahu stojí :O) držte sa

vvrka
31. led 2012

@mija_jami blahozelaaam! Ja som vedela, ze uz asi riesis maminovske veci, ked si dlho nepisala. 🙂
Zelam vsetko dobre a som rada, ze mame dalsi dokaz, ze epino pomaha.

marcella8181
1. únor 2012

@mija_jami Moc gratuluju, tak koukám že jsem to 25.1. nad ránem měla podobné jako ty🙂 Malá měla 3350g, obvod hlavičky 34 cm a taky po porodu MUDr. epino ocenil🙂 Dopadla jsem s 1 stehem na hrázi, který ani necítím...

@hanuu Já jsem si epino nechala objednat z Německa - ale stránky nevim, hledali jsme to nějak přes google. Každopádně objednávaly jsme si to dvě a při rozdělení poštovného nás to vyšlo na něco málo přes 1800 Kč. Došlo cca do týdne.

pavlinaoo
4. únor 2012

Ahoj holky, tak vy, které to máte za pár, jak jste na tom?Já jsem teď dvakrát dala 29,5cm. Krev žádná, tak jsem šťastná....čas mám do uterý. V úterý se na mě vrhnou s vyvolávačkou ☹ pocity smíšené, spíš se bojím... 😢

petja
autor
4. únor 2012

@pavlinaoo ahojky,čekáš první mimi? To bude super zážitek,uvidiš! Já se na porod těším,epino mám zmáklý,ty taky. Vyvolávání proč,už budeš po termínu?

pavlinaoo
4. únor 2012

@petja no čekám první. Já se nebojím porodu samotného, přirozeného (samozřejmě smíšené pocity z neznáma a bolesti má asi každý)...ale bojím se toho vyvolávání. No mám dva odlišné termíny a doktoři se nejsou schopný dohodnout, který platí. Přiklánějí se k tomu prvnímu, i když podle mě by to měl být ten druhý. Ale v papírech to mám tak blbě napsaný, že to moc nelze vyčíst a jenom na má slova nikdo nedá...Jako ještě kdyby se porod vyvolal a postupoval...ale když pak čtu, jak holkám rvou čípky a infuze horem dolem a nakonec skončí císařem...to je můj aktuální strach 😕 Tak ještě zkouším nápoje a schody a uklízení🙂 U tebe se už něco chystá?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru