EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tanuki
8. pro 2009

crawler, já jsem ho pokaždé před a po umyla mýdlem a horkou vodou, pořádně opláchla a pohoda 😉

vevoncek
8. pro 2009

alika ahoj kedy začneš cvičiť? Ja som si už nachystala do pôrodnice skoro všetko oblečko síce nemám ešte popraté ale sa bojím že by to mohlo prísť skôr a tak som si už skoro všetko nachystala ale epino začnem používať od toho 35 tt

alikaa
8. pro 2009

Vevoncek, vidim, ze sa poctivo dopredu pripravujes. Ja som len tento tyzden zacala zhanat veci do porodnice. Oblecka nemam ziadne poprate, lebo vsetko je este u tety (vraj nam s dalsimi rodinnymi prislusnikmi kupili asi 3 vrecia detskeho oblecenia, takze kym si to neroztriedim, nechcem kupovat nieco dalsie), chce nam vecicky dat pod vianocny stromcek, takze prat, zehlit a pripravovat vecicky budem asi az po vianociach. Inak pokial viem, tak v porodnici ti oblecko pre dieta daju, treba doniest iba na cestu domov. Kamosky hovorili, ze obvykle ked si tam nieco donesies, tak sa to tam postraca medzi ostatnymi vecami a mozes sa s nimi rozlucit.

S balonikom planujem zacat cvicit v ten tyzden ako su vianoce, cize o 2 tyzdne. Takze vam sem potom mozem pisat moje skusenosti 😉 chcela by som ho pouzivat s kondomami, predsalen sa mi to zda hygienickejsie. Len fakt nikde v navode ani na nete nie je napisane, ci je to ok (teda tie lubriganty alebo co sa to pouziva na kondomy).

Okrem baloniku by som chcela pit aj ten malinikovy caj, resp. caj z ostruziny malinovej a lanove semeno. Viete niektore poradit ako to uzivat a pit?

delfi
8. pro 2009

alikaa: já bych ti radila to epino začít používat tak od 35tt, protože to jde fakt pomalu, já taky začala v 35tt a na těch 10cm jsem se dostala až těsně dva dny před porodem (přesně v termínu). jinak jsem používala jak maliníkovej čaj tak lněný semínko. čaj jsem si normálně vařila cca 2 denně a lněný semínko se má používat buď, že ho zaleješ vroucí vodou, ono nabobtná a udělá takovej sulc kterej vypiješ 😝, k tomu jsem se ani neodvažovala, nebo ho můžeš jíst normálně třeba nasypat do jogurtu, na salát apod. ale pokud to budeš do něčeho sypat, tak je důležitý, aby to drcený lněný semínko (když je to nedrcený tak jen projde tělem bez uvolnění těch látek). drcený lněný semínko mají v drogerii dm. 😉

alikaa
8. pro 2009

delfi dik za info. A aky si mala ty porod a pripadne nastrihavanie? Nechce sa mi hladat. Tak teda zacnem s epinovanim od buduceho tyzdna, pozvolna. Som zvedava ako mi to pojde. Uz som si kupila nedrcene lanove semeno v potravinach. Myslis, ze to staci nejako rozdrvit v niecom? Tiez si ho planujem davat do jogurtov alebo na chlieb. Ale neviem v akom mnozstve by sa to denne malo konzumovat.

delfi
8. pro 2009

alikaa: no já měla absolutně přirozenej porod bez urychlováků, epidurálu apod.-rodila jsem do vody a ve vrchlabí. no ale porod byl teda dost dlouhej (20 hodin) a upřímně jsem ho moc nezvládala. nicméně pak když došlo na tlačení tak už to šlo líp, i když malej měl velkou hlavu 35cm (s epino cvičíš na max 30cm). každopádně jsem ho vytlačila sama a bez nástřihu, jen s minimáním poraněním na 3 vnější stehy. sedět bez problémů jsem mohla tak 4 den po porodu (ono by to šlo i dřív ale já se spíš bála). myslím, že mi epino určo pomohlo bo tak velkou hlavu bych asi jinak bez nástřihu neporodila. popravdě to tlačení je opravdu při porodu úplně jiný, všechno tě bolí a pálí a je to neskutečnej tlak na zadek jako kdyby si měla vytlačit extrémě velký h.... 😅 ale na to roztažení hráze je epino super!
lněný semínko rozdrtit můžeš třeba ve hmoždíři a dává se tak 1 lžíce denně

innes
9. pro 2009

Ahoj, po přečtení diskuze jsem se taky rozhodla pořídit si časem Epi no. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás v úmylsu ho po Novém roce prodávat. Kdyžtak napište Ip. Díky 😉

aleela
10. pro 2009

Ahoj, s epinom som cvicila asi 3 tyzdne, posledny den pred porodom som sa dostala na takmer 10 podla tabulky, asi 28 cm obvod centimetrom. Babatko sa narodilo s pokrcenou ruckou v lakti, tak tym laktom trhalo vnutri co sa dalo, a vonku ma prave tiez tym laktom natrhlo od posvy az po mocovu trubicu. Dobra sprava je, ze hradza vydrzala 🙂 , pila som aj malinik aj jedla lanove semiacko, a epino odporucam kazdej. Ak by malo babatko rucku pri tele, tak som bez poraneni. Cviceniu zdar.

shaarka
10. pro 2009

ahojte kocky,
zaujimam sa o epino, asi sa na to dam. ale ved casu este dost.
len som sa chcela opytat inu vec - pobolievalo vas brusko? je to normalne?
poradnu mam az v januari a neviem, ci sa bat, alebo to nechat tak.
picha ma v podbrusku, kazdy den niekolkokrat, dokonca ako si to vsimam, tak castejsie. je to bud bodove pichnutie alebo pozdlzne od pupku dole. picha ma v kazdej polohe, aj v sede, v lahu ci stoji. pichne na sekundu a prestane.
mam to brat ako natahovanie maternice, alebo moze byt nieco v neporiadku?
dakujem za vase nazory.

naty
10. pro 2009

shaarka: mě píchalo celkem pravidelně - při chůzi, při kašli, v lehu, prostě kdykoliv, někdy i dost bolestivě, ale bylo mi řečeno, že to jsou vazy a natahujou se...neříkám, že to musí být to samý, ale je to v těhu celkem běžná věc...kdyby to bolelo moc, tak se prostě objednej na dřív, ať máš klid, ale jinak bych se toho nebála... 😉

shaarka
10. pro 2009

naty, toto som potrebovala pocut!
dakujem pekne... 😵 ja som strasna, predstavovala som si uz ako sa mi odlupuje placenta 😀 😀 🤐 😔
citala som o bolestiach ako pred MS, ale o pichani nic, tak ma to vystrasilo. ale je pravda, ze za posledne dni mam brusko nafuknute a zda sa mi ze kazdym dnom aj vacsie a vacsie 🙂 tak nech to je to natahovanie vaziva ci tkaniva, ci coho 😵

naty
10. pro 2009

já sem v těhu snad bolesti jako při ms neměla, spíš dost ostrý píchání...a je pravda, že pak mi další dny bříško připadalo větší....no, bylo to někdy v tom období, co si ty teďka...ale taky sem měla různý černý myšlenky, naštěstí z toho nikdy nic nebylo...pokud nekrvácíš a není to nepřetržitá bolest, tak bych byla v klidu...já vím, mě se to řekne...ale já mám teď zas jiný bolesti... 😀

shaarka
10. pro 2009

naty, pisnem ti IP, nech tu nezahlcujem forum Epino 😉

konsa
11. pro 2009

naty: jak jde trénování? Na kolika jsi a jak často cvičíš? Je tu vůbec ještě někdo, kdo ted cvičí?
Jak se mi to blíží, že mám začít, tak chci ještě nasbírat nějaký zkušenosti od vás 😉

naty
11. pro 2009

jde to celkem pomalu... 😒 ...včera sem byla na 7 s rezervičkou, ale za boha to ne a ne vytlačit... 😀 ...to tak pálí, to je něco...no, chce to trpělivost...cvičím každej den večer, snažím se to těch 10 minut držet a před tím ještě cvičím na posílení svalů, ale to jen tak 5 minut...

osteta
14. pro 2009

ahoj holky, dneska jsem si objednala epino a doufám, že už budu moci začít brzy trénovat. Jsem zvědavá, kolik dám napoprvé. Nečekám zázraky, ale ono to půjde. Hlavně vydržet!

konsa
14. pro 2009

naty, to není tak špatný. Pokrok tam určitě je. Co jsem vyčetla tady na MK tak ze začátku to jde pomaličku a pak najednou se to rozjede 😉
ahoj osteto,máme termín skoro u sebe, taky začnu za chvíli trénovat. Kdy to plánuješ ty? Já asi po novým roce (na začátku 36tt)....

petapi
14. pro 2009

já se přidávám, aspoň nás tady bude zase víc k podpoře 🙂

osteta
15. pro 2009

konsa, taky jsem myslela v novém roce, ale jak se znám, budu to chtít aspoň jednou zkusit dřív 😀
petapi, to je fajn, že nás tu bude víc.

naty
16. pro 2009

Ahoj holky, tak se zase hlásím s "pokrokama"...no, nafouknu na 8 a ještě kousek, ale vytlačím vždycky maximálně 6, což mě přivádí už trošku do stresu 😀 ...mám pocit, že mi ta hráz just nechce povolit, mrška...takže začnu asi 2x denně, třeba to bude mít větší efekt.. 🙂

crawler
16. pro 2009

neboj naty, určo mrška povolí a zkoušíš masírovat hráz? a všechno lepší než jít k porodu jako většina žen -čili s nějakou 3 😉

davlu
16. pro 2009

žádnej stres. Hráz se hormonama hodně rozvolní a otevře se východ....už se vám to taky blíží, co? držim palce ať to jde...

konsa
18. pro 2009

naty, tyjo dobrý! 8 je super 🙂 jak píše davlu, tak hormony pak ještě pomůžou, takže vytlačíš víc než při trénování.

osteto, já taky uvidim, jak to vydržim... Možná mezi svátky když budu mít náladu, tak už epino vyzkouším 😉

petapi
18. pro 2009

já to určo vydržím až po novým roce i s jedním vyzkoušením, protože, ač mi nebude vadit dělat to potom před manželem, tak napoprvé bych to chtěla zkusit sama, abych už pak věděla, co a jak 😅

janea
19. pro 2009

ahojte, pridavam sa s chvalou na epi-no, som velmi rada, ze toto forum existuje, inak by som sa o nom ani nedozvedela, a tak velmi mi pomohlo. Maly sa narodil s vahou 3,5 kila, vdaka nacviku to bolo ovela znesitelnejsie, aj lekar bol prekvapeny ze na prvorodicku to ide velmi dobre. Takze hura, ziaden nastrih, ziadne natrhnutie, a zo siedmych zien na izbe som bola jedina, co som nepytala tbl proti bolesti. Tymto zaroven ponukam stastne epi-no na predaj po 26.12, ak niekto ma zaujem, prosim IP.

meix
19. pro 2009

ahojte, ja se brzo k vam taky pripojim, nepodarilo se mi sehnat pouzite epi-no a tak nakonec v pondeli vyrazim do brnenske Brany k detem pro novou nebo uz mi nezbyva moc casu. Nevite, proc se epi neprodava na vice eshopech nebo neni vic rozsirene, krome diskuzi se o nem clovek opravdu temer ani nedozvi, napr od gynekologa nebo na kurzech predporodni pripravy...

kualalik
20. pro 2009

Ahoj, tak jsem na ten zázrak vědy slyšela samou chválu od kamarádek zde i v rámci bydliště a uvažuju o jeho koupi. Bude to sice drahý vánoční dárek, ale pokud by to mělo pomoci, tak peníze nehrají roli 😉
Jen doufám, že to s tím budu umět 😀

kerstyn
20. pro 2009

Ahoj holky, kde se prosím dá epi no koupit?

alikaa
20. pro 2009

Ahojte, tak ja som dnes epino skusala prvy krat. Neviem ci som to pouzila spravne. V navode pisu, ze sa to ma zaviest do 2/3, ale potom ten balonik vylieza... tie co ste cvicili, alebo cvicite, zavediete si ho donutra cely? A nafukujete pomalicky postupne, nech si svaly zvykaju, alebo nafukate hned najviac ako sa da?

delfi
20. pro 2009

alikaa: jojo strká se tam ze 2/3 (ale kdo si tam má vidět že? 😅 ) a pak má opravdu tendenci vyklouzávat, dokonce jsem ho musela z počátku hoooodně držet. a nafukovala jsem ho postupně a prodýchávala, pak mě to vždy pustilo o kousek dál,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru