EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kessinka
16. kvě 2014

@gellerka @kathrin17 @denisava
ďakujem, tak som s tým ešte pobojovala a nakoniec som to dala, už úspešne cvičím, včera som dala 21-22 cm, ak teda dobre meriam 🙂 Teraz ešte prekonať strach pokračovať na väčšie čísla, včera som ho tiež musela premáhať a chcela som skončiť tak na 20 cm... manžel ma tiež trochu zneisťuje lebo po každom cvičení sa pýta či som ok a či si tým naozaj nemôžem ublížiť 😅

kvietorka
16. kvě 2014

@kessinka mna sa tiez manzel po kazdom cviceni pyta, ci som ok, ci som si neublizila 🙂

Inak posledne dni som mala vzdy na baloniku trosku krv. Hlavne ked sa mi nechcelo cvicit a snazila som sa balonik nafuknut co najrychlejsie, aby som to cvicenie mala rychlo za sebou a nie postupne pomalicky na viac krat. Asi mi praskla vo vnutni nejaka zilka (hraz som kontrolovala zrcatkem a je v poradku). V lekarni mi poradili vaginalne cipky Cicatridina, pouzivaju sa aj na regeneraciu po porode atd. Su sice trosku drahsie 10ks stoji cca CZK 350 ale dnes som nacvicila 30cm bez nejakej prasknutej zilky.

ba1la
16. kvě 2014

@kvietorka wow ze 30cm.. Ja som teraz na 25cm, ale citim, ze to stipe. Zajtra si musim dat oddych. Ale vzdy musim ist od 18 a postupne na 25 aby to nebolelo. Aj ty to tak mas? No a ked uz dam 25, potom si este cvicim mensie, tie uz ani necitim potom. Toho sa bojim, ze pri porode, to bude hned velke cislo, nebudem mat cas si tam nieco nacvicovat, ale spolieham sa na rozsirene porodne cesty, ze to pojde...

kvietorka
16. kvě 2014

@ba1la ja som zacinala pred 3 tyzdnami na 16cm, ked som si pokusne nafukla balonik na 30cm tak som skoro odpadla, ze to nemozem nikdy dat ale fakt to ide, len treba poctivo pravidelne a postupne cvicit.

kvietorka
16. kvě 2014

inak je mozne, ze si sa zasekla, mne sa to stalo tiez ked som mala nacvicenych cca 27cm, tak asi 5 dni som sa nevedela cez to posunut dalej a potom z nicoho nic to zrazu slo...tak len vytrvaj, nechod cez bolest, kludne cvic stale tych 25cm a uvidis, ono sa to jeden den posunie...

daniela1983
16. kvě 2014

@ba1la ja som sa zasekla na 25-26 presne ako ty, stipalo to aj som krvacala, ale potom to islo dalej a nakoniec som nacvicila 33cm a neboj pri porode to pojde ako po masle.

zuzanka2221
16. kvě 2014

baby a vzdy ho vytlacate von?lebo mna strasne stipe uz pri 5stich nafuknutiach nejaka ta stara jazvicka a vzdy mam trochu krvy.zacinam pochybovat ze to vobec pretlacim

originaltea
17. kvě 2014

@e_e_e ako nakoniec dopadol pôrod? som straaašne zvedavá!! 😉

cnidium
17. kvě 2014

@petja
@petja Ahoj, ten napoj by me zajimal. Me hrozi zas vyvolavanim kvuli tehotenske cukrovce. To pry nenechavaj prenaset vubec. Tak kdyby nahodou mimino do terminu nelezlo, tak abych stihla radsi napoj nez to vyvolavani.

Dik

hanickaa.d
17. kvě 2014

holky našla jsem na netu tohle, pro někoho možná finančně příznivější varianta 🙂
http://www.promami.cz/promami/eshop/0/0/5/313-A...

ba1la
19. kvě 2014

@daniela1983 no dnes som dala 27 ale zas citim, ze potrebujem oddych. A ty si uz rodila? Islo to dobre? Myslis,ze keby som mala len 27 nacvicenych, pretlacila by som povedzme 30cm? Zabudla som sa na uzv opytat aky mame obvod hlavicky. Do kelu, bude prekvapko pri porode 🙂

originaltea
19. kvě 2014

@ba1la myslím že 3cm dáš úplne s prehľadom 😉 ale veď ešte máš dosť času na cvičenie... ja to mám už len za pár, nacvičených 28cm a malinká ma obvod hlavičky 34cm...a mám pocit že viac už nenacvičím :-/

ba1la
19. kvě 2014

@originaltea tak mam este 2 tt, ale podla uzv mam termin 1.6 cize podobne ako ty. No a pevne dufam, ze najneskor 28.5 by som uz mohla ist, aj prvu som porodila o 10 dni skor. Do kelu, ze som sa neopytala, aku ma velku hlavicku, ale mne sa zda ze starsia mala 30 pri porode...no nikde to neviem najst. Neboj, este 2-3cm das, podla mna viac ako 31 sa ani nema cvicit, som kdesi citala..

petolub
19. kvě 2014

ahojte baby tak ja mam na predaj EPINO, to klasicke, pouzivane 3 tyzdne, po kazdom pouziti umyte, vydezinfikovane, v baleni su este tie original dezinfekcne vlhcene utierky.. Ak by ste mali niekto zaujem, napiste. Pouzivala som to v july 2013..

e_e_e
20. kvě 2014

@originaltea ahoj, ked si odmyslim ake sim mala tazkosti pocas porodu tak bol super... v zmysle epina, nedam naneho dopustit !!! som mala iba 1 tzv. Kozmeticky steh, ktiry mi po 3 dnoch odpadol a ja ani nemam pocit tam dole zeby som bola po porode, sama dr mi povedala ze kebyze necvicim s epi tak ma riadne nastrihavaju, lebo ako sportovec som tam sama svalovina, co som bola ajvo vnutri, svaly nechceli povolit a dovolit sa otvarat, preto to museli robit mechanicky pocas kontrakcii... samozrejme bola som nacvicena na 31cm, co je max a maly mal hlavicku 34com....cize uplne spoko... 🙂

tera252
21. kvě 2014

Zdravím, prodávám epino, kdyby měl někdo zájem, písněte do IP. Jen k tomu dodám, že mi neskutečně pomohlo. Jako prvorodička jsem byla bez jediného stehu a poranění 🙂

stefanny
21. kvě 2014

holky pre info, na CR trhu je obdobny vyrobok EPINA, vola sa ANIBALL a je to o dost lacnejsie, kvalita rovnaka 😉 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
najdete, maju aj webovku rovnakeho nazvu,ja som sa o nom dozvedela z tehu-centra kde cvicim. S epinom mam pri prvom porode uzasne skusenosti,skoda ze vtedy nebola tato cenovo dostupnejsia verzia.

teri24
21. kvě 2014

Ahojte, kúpila som si aniball, dnes som cvičila 3.-krát. Začala som na 21cm dva dni za sebou a dnes som skúsila 23cm ale už som krvácala. Mám obavy, nechcem si ublížiť a bojím sa v cvičení pokračovať. Neviem, či nebude lepší nástrih ako keby som sa mala sama natrhnúť ešte pred pôrodom. ☹

whitelilith
21. kvě 2014

Včera jsem byla na kontrole v poronici v Hořovicích. Doktorka se lekla velikosti břicha-s tím, že bude asi dítě veliké... tak jsem se zmínila o Anibalu-koukla se na mě, jestli jsem normální. Věděla o co se jedná a z jejího výrazu jsem pochopila, že si myslí, že se jedná o modní záležitost, která spíš uškodí, než pomůže. Jako nezakázala mi to, ale z její reakce jsem nadšená nebyla... nehledě na to, že mi začal díky velikosti hrozit i císař. Tak jsem trochu zklamaná. Přitom jinak velmi milá doktorka-mladá-podobně jako já. Kdyby jí bylo 50, tak to tolik neřeším.

beruska141
21. kvě 2014

@teri24 nastrih urcite nebude lepsi, tomu ver. daj si dnes pauzu a zajtra cvic znovu. pomaly, nenahli sa, nemoze byt cely vnutri, musi byt tak do dvoch tretin vnutri. pomalinky, ja nafuknem, minutu pockam, zas nafuknem, zas pockam. niekedy aj tri dni som na jednom rozmere, ale dalsi den sa posuniem. dolezite je totalna uvolnenost. niektorym babam pomaha osprchovat si teplou vodou hradzu pred cvicenim. daj si vela vela gelu a vytlacenie uplne uplne pomalinky, lebo ked to je rychlo, vtedy sa mozes poranit. a lepsie je natrenovat hradzu aj na nejakych 25cm ako vobec. ked to nebudes silit, uvidis, ze to pojde. aj ja som sklamana z cvicenia, mam epino, predstavovala som si to jednoduchsie a menej neprijemne, ale tak co narobime 🙂 ja ked docvicim, chodim jak kacka, mam pocit vytahanej pipiny, ale do rana sa to vzdy strati. drzim palce! len to nevzdavaj! 😉

mylittle
21. kvě 2014

Já teda nevím, jaký je mezi Aniballem a Epinem rozdíl, ale u hodně holek jsem slyšela, že s Aniballem krvácely, no mne to přijde trochu hloupost, ale třeba na tom opravdu něco je. Já s Epinem na poprvé dala 23.5cm... ale když prostě cítím, že to nejde, tak to nepokouším, tak zase neblbněte 😉))

mylittle
21. kvě 2014

a na kolik jsi to "dotáhla" 🙂
@tera252

tera252
21. kvě 2014

@mylittle myslim, že na 28, ale malinká měla 53cm a 3880 g 🙂

kathrin17
21. kvě 2014

@teri24 ja som sa pri tretom cviceni natrhla pri 19cm, ale som zistila, ze ked si pomasirujem predtym hradzu a ked ide balonik von a riadne ho pridrziavam, tak som dnes dala 22cm bez akehokolvek potrhania....tak treba velmi opatrne....kamaratka dnes rano rodila a ma roztrhnuty az konecnik....vraj bolest neskutocna, tak neviem co je lepsie....radsej trenovat predtym aspon kolko to pojde.....zajtra pokracujem v cviceni....dnes som cvicila dva krat.....vo vnutri som v pohode nafukla na 29 cm....len na hradzi to boli

kathrin17
21. kvě 2014

@kessinka moja ako si pokrocila s cvicenim? Ja som vo vnutri nafukla na 29cm....ale na hradzi s opatrnostou len 22 cm ☹

kessinka
21. kvě 2014

@kathrin17 Ako vieš koľko nafúkneš vo vnútri? Podľa počtu stlačení? Mne to inak pomaly vždy vychádza inak, čo raz stačí na 23 cm, ďalší krát je už len 21....Ja inak nafukujem len toľko koľko sa snažím vytlačiť, vždy začínam na menej a cca ten 3-4x sa snažím dať čo najviac, zatiaľ sa mi podarilo cca 24 cm, čo teda považujem za veľký úspech...a som zvedavá ako to pôjde ďalej, obávam sa že čím ďalej tým horšie...

teri24
21. kvě 2014

@beruska141 Ďakujem, budem pokračovať presne ako hovoríš. Pomaličky a trpezlivo.

dadach84
21. kvě 2014

inak kolko krat po sebe cvicite?teda ja dam dnu nafukam, vytlacim a este raz to iste...asi by som mala zvysit pocet...lebo momentalne som na 20cm, ale zajtra zacinam 36tyzden tak snad este aspon 27 stiham

beruska141
21. kvě 2014

@dadach84 aj ja tak robim, nafukam, necham par minut, vytlacim velmi pomalinky, a potom este raz to iste. dnes som cvicila siesty den a dala som pre mna neuveritelnych 27 centi. ale pred cvicenim som sa sprchovala zospodu teplou vodou a vela vela lubrikantu som dnes dala a oplatilo sa 😀

veru11
22. kvě 2014

Ahoj holky, potřebuji radu od zkušených uživatelek Epi-no 🙂.
Dneska jsem prvně cvičila, ale z návodu v cizím jazyce nejsem moc moudrá 🙂. Můžete mi poradit? Balonek zavádíte vyfouknutý a poté přifoukáváte? Jak daleko balonek zavedete? Celý anebo jen tu první nafukovací část? Měla jsem problém, že mi hned chtěl vyklouznout, přidržujete si ho v pochvě rukou?
Omlouvám se za možné hloupé otázky, ale nerada bych něco dělala špatně 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru