EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katy.v
8. lis 2009

Ahojky, prodám EPI-NO. Kdo má zájem, ať napíše do IP.

angel99
8. lis 2009

Muzete mi napsat jak se to spravne meri?Ja jsem dnes cvicila podruhe, a namerila jsem kolem balonku krejcovskym metrem 18 cm.Nemam k tomu zadne tabulky, tak nevim jak jsem na tom,ale zda se mi to napodruhe nejak moc,

davlu
9. lis 2009

Angel, jestli nemáš takovou tu kartičku, co se k tomu přikládá, tak měř dál tím metrem. Ono je to i nejpřesnější. Na podruhé je to príma. Dostat by jsi se měla na obvod tak těch 31 cm. Tak epinu zdar a piš pokroky, holky se přidají 🙂

angel99
9. lis 2009

davlu: ja bych to asi nafoukla i vic ale mam jeste takovej divnej pocit, nejsem si tak jista. Asi si na to musim trochu zvyknout.Ale myslim ze to pujde 🙂

konsa
9. lis 2009

ahoj holky, teprve dneska jsem se o Epinu dověděla a jsem nadšená! to co tu píšete ( a to jsem zdaleka nepřečetla všechno) zní to fakt nadějně 😉
Chci se zeptat, kde se dá epino půjčit v Praze? Případně objednat za nějakou přijatelnou cenu?

Mám ještě dotaz k masáži hráze. Úplně to sem do tématu asi nepatří, ale taky jste se tu o tom baviliy. četla jsem na netu několik "návodů" jak jí provádět, ale stále z toho nejsem moudrá ☹ nemáte tip, kde se to nejlíp dozvědět (možná spíš než popis, tak nějaké instruktážní video....). Bojím se, abych si neublížila....

crawler
9. lis 2009

konsa: pár příspěvků nad tebou epino prodávají asi 2 maminky 🙂

k masáži - já mám obrázek, který je webu mé porodnice: odkaz za chvíli🙂

crawler
9. lis 2009

zde: http://www.litnem.cz/gpr/uvodni2.html

tak jesli to pomůže? 😉

davlu
9. lis 2009

Konsa, jak píše Craw, epi nejlevněji pořídíš od někoho. Nemusíš se bát. Balonek se dá vydesinfikovat a nic mu není. Taky ho mám po jedné epiňačce a v poho.
Pokud dudeš epi používat, masáž hráze není ani nutná, protože hráz se ti při tlačení o balonek napíná, ale pokud bys i tak chtěla, tak nejpohodlnější je zaúkolovat manžela nebo přítele. Mě ukazoval masáž přímo na mě Dr. a vůbec se s tím teda nemazlil. Šoupl mi tam dva prsky tak do poloviny a jezdil s nima jako na houpačce-zleva, dolů a do prava a zase zpět, s tím, že dole tlačíš směrem ke konečníku, ale silně. Neboj, nic se tii stát tlakem nemůže....tak ,,sportu,, zdar... 😉

zahara
10. lis 2009

ahojte, aj ja predam epino, najlepsie zaujemkyni zo svk, ak taka bude, prosim IP

korina
10. lis 2009

Davlu: Tak jak kontrola?

davlu
10. lis 2009

kori, teda ty jsi dobrá. Tisíc vlastních starostí a vzpomeneš si, že jsem měla kontrolu... 😀

No...žádná sláva povím ti. Vody hodně, Táďa vysoko, břicho neklesá, k porodu to není, takže v pondělí ráno crrr crrrr crrr na tlačítko porodnice... ☹

korina
10. lis 2009

Davlu: Týden je dlouhá doba. Já myslím, že si to malé davlátko rozmyslí! 🙂 Takhle jsem to měla v úterý a ve čtvrtek v noci se dítě vydalo na cestu🙂

Využij týden, dokup co nemáš. Já musela hned po porodu manžela úkolovat nákupy🙂

davlu
10. lis 2009

Kori, já vím, pořád doufám, že se to hne samo, ale když mě Dr. dnes vyšetřila, tak řekla, že jsem jen na jeden prst a na hlavičku teda vůůůbec nedosáhne. Já se ani nebojím toho vyvolávání, ale v duchu jsem si malovala, jak mě to chytne samo, nikomu nic volat nebudeme apojedeme si rodit, aby nás každý nebombardovat sms a voláním a chtěla jsem si část porodu v kontr odbýt doma. Takhle se přijde v neděli rozloučit celá rodina, budou nám psát, na zazvonění můžu říct rovnou ,,brý den, my si jedem pro jedno dítě, nakrájet a zabalit, děkujeme,, Říkám si nerouhej se, čekáš zdravé mimino, tak taky něco překousneš, ale...sama víš...

klarka2412
10. lis 2009

Ahoj holky,

kdyby měla některá zájem, ráda bych EPI-NO prodala, mezitím než mi dorazil domů, tak mi gynekolog naplánoval císaře, takže je nepoužitý. Nový stál 1 990,-, nyní bych ho prodala za 1 500,- i s poštovným. Kamarádka ho má a moc si ho chválili, na její doporučení jsem si ho také koupila, bohužel už nepoužila. Kdo má zájem ať mi napíše na maila: klara2412@seznam.cz. Díky

jenny007
10. lis 2009

Ahoj holky, před rokem se mi narodila krásná holčička, a ačkoli byl porod provedený císařským řezem (to bylo fakt utrpení), nedám dopustit na cvičení s Epi-nem. Byla jsem úplně v pohodě a na konečnou fázi porodu jsem se doslova těšila, protože jsem si byla jistá, že "mám natrénováno". Škoda, že to nevyšlo. ☹
Bohužet asi tím, že jsem balonek mazala olejem (jinak mi to prostě bylo hrozně nepříjemné), tak se materiál poškodil. Ale výrobce se zachoval velmi hezky a když jsem chtěla koupit nový balonek, poslal mi celý přístroj. Ten mi teď leží ve skříní, ale neprodám ho ani za nic. Plánujeme další mimčo a určitě budu zase cvičit, protože vím, že se to vyplatí. Přeju vám hodně úspěchů, netlačte na pilu, protože i když to jde pomalu, tak to nakonec dotáhnete (já jsem dala napoprvé jen 6 cm a nakonec jsem nafoukla klidně 12). 🙂

angel99
10. lis 2009

Ahoj, tak hlasim ze jsem se na treti cviceni dostala na obvod 22 cm, to je v tech tabulkach 7. Tak jestli mi to pujde takhle tak to mam za chvili.Asi mam tu hraz nejak moc pruznou.No uvidime jak to pujde dal 🙂
Jinak koukam ze tu neni zadna nova epinacka, a nemam se s kym podelit o uspechy. ☹

crawler
10. lis 2009

já ti gratuluju - já tu chodím jen na čumendu a pozoruju, jak to komu jde ;-D epino mám sice už doma, ale než ho začnu používat, tak ty už budeš dávno přebalovat ;-D

angel99
10. lis 2009

crawler: diky 🙂 ja jsem taky asi dva mesice jen cetla o cem si tu holky pisou, ted uz jsem zacala cvicit tak pridavam taky prispevky. No ale je skoda ze tu neni nikdo kdo taky ted zacina jako ja.

crawler
10. lis 2009

ale jo...ještě je tu tuším verled a ještě někdo, ale holky moc často nechodí - ale jsi na začátku cvičení, tak snad se nějaký těhule-epiňačky ještě objeví 😉

jarabica
11. lis 2009

ahojte epinovatelky 🙂 tak uz sme doma z porodnice, malemu sa velmi na svet nechcelo, ale v 42tt si povedal, ze konecne vykukne... narodil sa s vahou 3700g, spontanne, bez nastrihu a bez potrhania 🙂 takze epino jednoznacne odporucam 😉
este by som doporucovala vymysliet nieco na zabranenie vytvorenia hemoroidom 😀 maleho som relativne dlho tlacila a toto je nasledok, je to velmi bolestive... auuu

davlu
11. lis 2009

Jarab, veliká gratulace k malému... 🙂 🙂 🙂 ...je prima, že bez nástřihu, i když s jinými následky. Také s nima počítám, protože už teď tam mám takovou malinkatou bouličku a lehce pálí...Ale máte to oba za sebou a to je hlavní. Tak ať se malému na světě líbí a má se čile k světu 🙂

crawler
11. lis 2009

jarab: přidávám se ke gratulaci! perfektní! lavně ať jste zdraví😀

davlu: myslím na tebe - už to určo brzo bude ;-D

davlu
11. lis 2009

Craw, myslíš, že bude??? Já to vidím v to pondělí indukcí.... ☹ ...Ale díky... 🙂

crawler
11. lis 2009

Nee...😉 on se prcek umoudří neboj - do pondělka daleko! však tě to s klidem může chytnou ještě dneska...Jestli můžu poradit, tak jestli máš náladu a čas, tak si zajdi na svižnou procházku - čerstvý vzduch někdy umí dělat divy!😀 a moc na to nemysli a uvolni se!😀 Přeju hodně štěstí!.-)

cervena_vila
11. lis 2009

Ahojky, kdybyste některá po porodu prodávala, myslete na mě, mám sice ještě čas, ale tuhle stránku sleduju už dlouho.

davlu
11. lis 2009

Díky Craw... 😉

verled
11. lis 2009

ahojky Epiňačky🙂
Davlu:no prosimtě ty snad fakticky chceš čekat na mě??.-))))chudinkooo, ale fakt do pondělka daleko, to od nás z diskuze jsem jedný řekla že to bude 11.11. a dneska ráno mi psala, že jí v pět ráno praskla voda a v 10 šla na císaře......

davlu
11. lis 2009

Verled, tak to naplánuj i mě... 😉

verled
11. lis 2009

davlu:hmmm ok🙂...mě se líbí pátek 13..-)

davlu
11. lis 2009

Mě taky...BERU...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru