EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

isabella_fly
28. led 2013

@iva87 uzasne info, som rada, ze ti to pomohlo, kedy si zacala cvicit? a v ktorom tt si porodila? aj ti nastrih robili, ci nie? a vravela si porodnikovi, ze si pouzivala epino? 😵

nikky222
28. led 2013

@vysocanka ja som posledne cvicenia bola na 6,5 a som bez nastrihu s par stehmi o ktorych neviem 😉

nikky222
28. led 2013

@isabella_fly ja som zacala v 34., lebo dr. mi povedal, ze to bude urcite skor a bolo to v 37., takze to by som nestihla nic nacvicit 😉

isabella_fly
28. led 2013

@nikky222 ja som mala prvy porod par dni po ukoncenom 38tt a ratam, ze aj toto by mohlo tak byt, len teda nevies mi povedat, ci to nemoze spustit aj porod? ci toho sa nemusim bat, ked nemam ziadne problemy?

martini
28. led 2013

@verondza toto som hľadala 🙂 akurat ma napadlo, že ked ma nastrihli pri prvom porode, že či ma zmysel riešiť pri druhom epino. a dík za odpoved. a povzbudivé slova, lebo ja ešte ani druhýkrát tehu nie som, ale už sa desím porodu a verím, že bude podstatne lepší ako ten prvý 🙂

iva87
29. led 2013

@isabella_fly ja osm zacala cvicit presne 36+0 a rodila som 37+2 takze som tomu cviceniu moc nedala, dosla som na 24 cm, maly mal hlavicku 30cm, nevravela som, ze som cvicila kedze som to nedotiahla do konca, mne sa tych 24 zdalo strasne malo, ale urcite pomohlo, maly mal 2600 a mala som len 3 stehy, pri prvom ten mal ked sa narodil 2700 som bola dosita krizom-krazom, takze urcite pomohlo epi-no 🙂

vdovec
29. led 2013

Prodává tu někdo z CR epino? Nebo se chystá prodávat do 2-3 týdnů? S prvním jsem mela úspěch, tak bych ho rada použila i v druhém těhotenství. A nechce se mi kupovat nové.

jika10
29. led 2013

@vdovec Ahoj, epino muzu prodat obratem, rodila jsem 3 tydny pred terminem. Pouzivane bylo vzdy s kondomem a po pouziti vzdy umyte a desinfikovane. Pridala bych k tomu kondomy co mi zbyly, par desinfekcnich ctverecku a lubrikacni gel. Cele jsem to poridila za 2700,- Kc a prodala bych to za 1500,- Kc. Tak pokud mas zajem, napis mi do IP

nikky222
29. led 2013

@isabella_fly ked si precitas par stranok dozadu, tak tu kopa zien prenasala, takze porod to asi skor nespusti, mozno pri nejakych komplikaciach.

ada_april
29. led 2013

martini, mna tiez prvy krat nastrihli aj vela sitia bolo, vtedy som epino nepouzivala.. ale druhy krat ano, dostala som sa cvicenim asi po 8 - 8,5 a porod bol uplne super, bez nastrihu a neda sa to s prvym ani len trosku porovnat!

ada_april
29. led 2013

Rada by som predala epino po krasnom porode.. Ak mate zaujem, ozvite sa..

crawler
30. led 2013

@vdovec jé koukám, že táky finišuješ-)

já jsem po 2cvičení ná 6,5---uvidím, co dnes---?😉

vdovec
30. led 2013

@crawler no to já proti tobě ještě daleko 🙂 🙂 . dnes jsem mela poradnu a jdu zas az za 3 týdny 🙂 . tak mi to připadá až za dlouho.

svetlana77
30. led 2013

ahojte, pridávam svoju pozitívnu skúsenosť: s cvičením som to veľmi nepreháňala, dostala som sa na obvod 25, no pôrod super, obvod hlavičky 35cm - 1 povrchový štich - aj to kvôli rýchlemu postupu...
takže balónik odporúčam 😉

isabella_fly
30. led 2013

tak ahojte kocky, kedze dnesne sono odhalilo 2350g dieta a krcok dokonca dlhsi ako je norma, tak cvicenie budem veru praktizovat, uz dvakrat som skusala a prvy den som dala priemer 6 a druhy 7, ale to uz bolo az az a musim asi nejaku dobu pri tom 7 zostat, sice mi to na zaciatok pride, ze super, ale je mi jasne, ze vyssie to pojde tazsie a tazsie 🙂

kleik
30. led 2013

@isabella_fly ahoj, máš termín 18.3. a už cvičíš? Taky jsem dnes poprvý epinovala, snad to ničemu nevadí, že tak brzo.

isabella_fly
30. led 2013

@kleik noo, najprv som to chcela skusit a zistila som, ze ten mechanizmus prakticky nikde netlaci a nevadi a keby mam obdarenejsieho mm, co by so mnou aj nieco mal, tak to ma plus minus rovnaky efekt, iba by sa svaly neroztahovali, ale "zasah" by bol priblizne rovnaky... no a kedze dnesne sono dopadlo tak ako dopadlo, tak by som ani velmi neriesila keby porodim okolo ukonceneho 38tt, vlastne v to dufam a chcem to nacvicit, lebo pri dcerke som sa brutal potrhala a nechcem to riskovat... ale zasa chcem ist na to pozvolne 🙂

kleik
30. led 2013

@isabella_fly jojo, to jsem si taky říkala, že radši pozvolně a pomalu než začít pozdě a nestíhat.

isabella_fly
30. led 2013

@kleik kedy mas termin? 🙂

kleik
30. led 2013

tak jak ty 🙂

kali.kal
30. led 2013

Ahojte holky,
už mám EpiNo doma. Tak si čtu návod a zatím z toho moc moudrá nejsem. Píšou tam, že balónek nemá přijít do styku s olejem nebo krémem. Chtěla bych ho používat s nějakým kondomem nebo s tak něčím, ale bývají lubrikované, ne? Nebo se dají sehnat nějaké speciální kondomy? Nebo ta lubrikace nevadí? A na desinfekci používáte takové ty čtverečky co se používají i na desinfekci před vpichem injekce?
A když chci zároveň i provádět masáž hráze, tak to bych měla dělat až potom? Aby olej nezničil ten balónek?

arinikac
30. led 2013

@kali.kal Dají se sehnat nelubrikované kondomy, já jsem objednávala přímo z epino.cz. Ty dezinfekční čtverečky jsem objednala tamtéž a byly to takový jednotlivě balený kousky látky, nebo čeho a silně napuštěné dezinfekcí. Když budeš epi používat s kondomem, tak je asi jedno, kdy provádíš masáž hráze.. Taky jsem chtěla, ale to mi nešlo a nebavilo. Podle mě balonek stačí. Ten olej na masáž hráze jsem si pak dávala na kondom na balonku, aby to šlo lépe 🙂 Hodně zdaru a ať Ti cvičení pomůže od nástřihu!!

arinikac
30. led 2013

@kleik @isabella_fly Taky jsem začínala cvičit brzo a měla jsem pak docela depku, nemohla jsem se hnout z 19 cm. Někdo tady říkal, že čím blíž k termínu, tím to jde snáz a to je fakt pravda. Takže jestli se někde seknete, tak si z toho nic nedělejte a pomalu trénujte dál 🙂 Docela jsem to flákala a stejně jsem najednou byla na 31 cm.

mjmjmj
31. led 2013

Taky přidám jednu zkušenost, naopak povzbuzení pro ty, kdo začínají cvičit pozdě. Začínala jsem necelé 2 týdny před termínem. Nakonec jsem tedy rodila 41+0, takže cvičení necelé 3 týdny, ale s různými vynechávkami (po Hamiltonovi apod.). Dostala jsem se nakonec jen na 26 cm (z 25 cm jsem se nemohla hnout asi 5 dní), sice mě doktorka nastřihla, ale minimálně a pak sama uznala, že by to bývalo šlo asi i bez nástřihu, ale že po minulém šití a natržení si to nechtěla lajznout... (posledně jsem byla šitá snad všude, kde to šlo). Tentokrát měla hlavička 36 cm, mám jen pár stehů a po 5 dnech v pohodě sedím. Jestli ještě bude nějaké příště, tak do epina rozhodně jdu!

molka
31. led 2013

@arinikac ja som ten prípad, začala som skôr a neviem sa pohnúť z 19-20cm. Dúfam, že dnes už dám viac.

gooobi
31. led 2013

Baby skusali ste niekto aj viac ako 30cm?

crawler
31. led 2013

@gooobi já u prvního ttěhu náfukoválá á náfukoválá á když jsem bálonek poměřilá, ták to bylo 32 nebo 33 - ted nevím---

arinikac
31. led 2013

@molka určitě, neboj se!

marcelka123
31. led 2013

Ahoj baby. Tak ja sa pomaly posúvam.. Včera som dala 8,5. Je to moje maximum, odvážila som sa tento priemer 3x.. Na začiatku, keď som dala nejakých 4-5,5 som si nevedela predstaviť 8ku ale teraz si viem predstaviť aj 10ku 🙂

Ale idem na to pomaly pre istotu, bojím sa natrhnutia.. Tie tlaky vedia byť nepríjemné a aspoň sa dá precvičiť tlačenie. pri prvom som tlačila inak, ako mi vraveli a prd to pomohlo a strihali ma a dlho šili a boli to muky potom... Len neviem či také tlačenie ako balónika stačí na tlačenie dieťatka..

Nemáte skúsenosť?

isabella_fly
1. únor 2013

@arinikac ja to beriem v pohodicke, pri prvom porode som bola velmi stiahnuta a aj dr mi to pri vysetreniach hovorila, ze ked sa to nezlepsi tak sa hrozne potrham a tak aj bolo, cize ja som mozno este horsi pripad ako vacsina bab a velmi snivam o tom, ze by som porodila a nemala nic site 😀
inak kocky, zacinam citit po 4 cviceniach, ze to zacina pomahat, prvykrat som dala 6, na druhy den 7, ale to ma uz zabolelo, no a vcera a predvcerom 6,5 ale uz vcera som citila, ze sa to uvolnuje a iáde to von lahsie, juchuuu 😵 zacinam verit, ze mi to skutocne urcite pomoze 😵 sice v ramci porodu sa to svalstvo urcite trocha uvolni, ale vzhladom na to ako som dopadla pri prvej, tak je dost mozne, ze mne sa to ani neuvolnilo...
inak akoze podla mna dost musi mnohym zenam pomahat aj to ked pred porodom sexuju, lebo ved to sa tiez roztahuje a ja som zrovna z tych stastnych, co sa ma mm nechce ani dotknut ked som tehu, takze som musela najst sposob ako si pomoct inak 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru