EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

babalala
19. čer 2009

Koci - já mám velice respektující lékařku, takže žádný nátlak neproběhl, ale v pátek jsem měla jít na monitor do porodnice a to už jsem nátlak očekávala.. nicméně k němu nedošlo, panáček vykoukl ve čt v noci.

veronika.h
19. čer 2009

Tak holky je to v kelu, roubík mi právě praskl ☹. Byl trochu poškrábanej, jak jsem z něj rvala ty kondomy a nevydržel. Ale nepraskl při max. nafouknutí.
Jsem zničená, protože cvičit rozhodně nepřestanu a nevím, kde si narychlo co obstarám. Musím vyrazit s MM do sexshopu v Brně a zkusit anální kolík, koukala jsem, že tady v brně jsou v akci. Psala jsem Motuem do IP, co si pořídila ona, ale už se tady asi neobjevuje ☹.☹.

petja
autor
19. čer 2009

Koci,na posledním utz jsem slyšela to samé co ty tu popisuješ.Poslední utz byl den před vyvolávačkou a mudra říkala že malý už musí ven,páč tam není žádná voda.Opak byl pravdou.Tímto se nestresuj a zkus ten nápoj,pokud souhlasíš.Ty masáže bradavek jsem dělalal tak 2-3x denně,vždy minutu,pak pauza minutu a zase masírovat asi 2 minuty.To se opakuje asi 3-4x.Je to přirozená stimulace,jako když mimčo saje,spustí se oxytocin. Mě se ukázaly hemeroidy po porodu,ale v lékarně mi dubovou kůru nedoporučovala,ale v těhu to asi nevadí.Homeopatika by určitě na tvé problémy najít šly,ale ty zuby,dásně,afty,vše může nasvědčovat,že porod se už blíží.Já jsem byla před porodem taky úplně out,na to si velice pamatuju,že jsem říkala,že nevím,jak to s šílenou rýmou udýchám!
V Přerově,kde jsem rodila nechávají 14 dní přenášet.

Veru,ty máš malé miminko,to půjde jako po másle 😉
Bledulko,nástřih při prvním porodu nemá za následek i druhý nástřih,věřím,že i tobě epino poslouží!

Brisalek,epino se má zavádět ze 2/3,mělo by potrénovat hráz,ale pokud necítíš nic nepříjemného,můžeš asi i hlouběji,já jsem se kolikrát taky přistihla,že je tam skoro celé,to hlavně proto,že jinak má fakt tendenci vyjíždět ven.Je to hodně o pocitu,ale spíše více ven a přidržovat rukou.Časem sama přijdeš na to,jak se to má dělat

brisalek
19. čer 2009

Tak holky asi cviceni nebudu potrebovat...po dnesnim ultrazvuku to vypada na cisare uz najisto...no na 100% se rozhodne az 29, ale jsme porad KP a mame uz pres 3000g, tak asi EPINO budu prodavat☹.

veronika.h
20. čer 2009

Brisalku, to me mrzi ☹. Porodit spontanne te asi nenechaji, co? Budu ti moc drzet palce, at to probehne v poradku!
Ja jsem vcera v naproste hysterii vletela do sex shopu a koupila kolik, je silenej, meli jen s vibraci, tak jsem ty dratky hned odtrhala, baba na me cumela jak na tele, tak jsem ji vysvetlila, na co to mam, no divala s dost neduverive.Je pěkne obrovskej a doma jsme zjistili, ze ma tendenci se nafukovat dole místo vevnitř. Tak mi ho MM omotal izolacni paskou, ja si na to navlikla 3 kondomy (ale medicinske - nelubrikovane, roubik mohl poskodit i olej z kondomů) a funguje to. Vypadá to nafouknutý jako lampička 🙂 Doufám, ze mi to tech 14 dni vydrzi nebo me hrabne, sice jsem porad na polovine ceny EPINA, ale ty nervy!

nelinkav
20. čer 2009

Brisalku, nevzdávej to, prcek má ještě měsíc čas na otočení 😉 Mnoha maminkám se dítko správně otočilo třeba pár dnů před termínem (např. té mojí 🙂 a to nebyl brácha žádnej drobek ).

veronika.h
22. čer 2009

Teda holky, EPINacky, to už jste všechny porodily??? 🙂

kocicinka
23. čer 2009

ahoj,v nedeli vecer jsem porodila syna Jonase,4,5 kg a 52 cm.je nadherny,ale ted mu davaji atb kvuli infekci,mel zelenou pl.vodu,ale apar 10 10 10,dnes rano si muz vsiml,ze hur dycha,tak si ho odnesli na vysetreni.jo a bez nastrihu,jen 5 vnitrnich stehu.drzte nam palce.

petja
autor
23. čer 2009

Koci,určitě nejen já na tebe moc myslim.Určitě to bude v pohodě?Jak došlo ke zkalení té plodovky?!

kobolova
23. čer 2009

kocicinka - gratulujem! 😀 a neboj, maly bude v poriadku...

kocicinka
23. čer 2009

petjo,dr rikal,ze se na tom podilelo vice faktoru.prenaseni,ja nemocna..snad to bude v pohode.ale brecim a jsem na dne.nemohu ho mit u sebe,tolik mi chybi.jesteze jsme jeli do horovic,majtu intermedialni jednotku.jinakvubec mi nesel vytlacit,tacila jsem ho hodinu a ppul.taky muz hodne kasle,mohl ho nakazit i on,byli jsme tu spolu,ale uz jede dom.

veronika.h
23. čer 2009

kocicinko - gratuluju k synkovi, jsi moc šikovná porodit bez nástřihu takovýho macíčka !
Musí to být strašný pocit nemít miminko u sebe, vydrž, brzo budete spolu!!!! Moc držím palce, aby se infekce brzo vyléčila, hodně síly!!!!!

Holky, já včera po cvičení začala krvácet, sakra☹. Celkem hodně, no dneska večer to zase zkusím, ale budu opratrná a balónek budu nafukovat jen na hrázi. Vevnitř už se asi něco začíná dít, tak abych si ještě neublížila ☹ 😕

babalala
23. čer 2009

Kocicince a synkovi vše nej a Veronice hodně síly - vypadá to na brzkou akci! 😵

natashkaa
24. čer 2009

Ahojte baby ja chcem predat Epino ak by mala niektora zaujem ozvyte sa mi do IP

dacey
24. čer 2009

suki, ja som rodila 35 hodín, z toho 33 hodín v nemocnici, kontrakcie od začiatku 2 - 3 minúty, krčok ako skala a ešte k tomu som rodila v takú "nešťastnú" hodinu, počas ktorej sa menili služby lekárov a s tlakmi som čakala 32 minút na lekára, ktorý sa aspoň uráči dojisť mi prepichnúť vodu 😠 😠 😠 a ešte sa potom doky, ktorý nakoniec došiel a prepichol mi vodu /mimochodom, potom na 10 minút zdrhol znova/ rozčuloval, že som naňho vytlačila zvyšok plodovej vody a ošpliechala som ho. v podstate som mala hrozný pôrod. vyše 35 hodín som nejedla, pila len vodu, nikto ma nesmel prísť pozrieť, pri šití mi nechcel dať ukludňovačku, kým som na dokyho nenavrieskala, malého mi pri pôrode nemal hodinu kto malého doniesť... a kým ja som trápila, odrodili sa 4 detičky.. no psychicky na dne. tak mi prosím napíšte z vlastnej skúsenosti viac o tejto metóde balónikovej... ☹ pre prípadné druhé tehu. ďakujem

sacvi
24. čer 2009

Ahoj holky, zdravím všechny věrné uživatelky EPI-NO 😀
Holky jdu k Vám pro radu..jsem 35tt a v poradně mi včera mudr řekl že čípek skoro není a že do měsíce budu rodit..dýl že to nevydržíme 😅 No a já mám doma nachystanej míček..myslíte že už teda mám začít používat? Já bych to jako ráda stihla nacvičit 😅

katwind
24. čer 2009

holky, od kterého tt se má normálně začít, když je vše v pohodě? 35tt?

sacvi
24. čer 2009

3týdny před termínem.. 😉

veronika.h
25. čer 2009

Ahoj Sacvi, já teda nevím, ale asi bych počkala, protože, jestli se ti zkracuje čípek, mohla bys krvácet. Mně včera na KO Dr. řekla, že se mi výrazně zkracuje a měkne a před 2 dnama jsem při cvičení dost krvácela a do té doby úplně v pohodě. Dneska to zkusím znovu, ale určitě balónek nebudu zavádět hluboko, jen ke vchodu.

sacvi
25. čer 2009

Ahojík, no právě že čípek skoro není..no ale až nebude vůbec tak budu rodit a jak to teda mám udělat? 😅

petja
autor
25. čer 2009

taky nevim,jak na to Sacvi ☹

veronika.h
25. čer 2009

Sacvi,já nevím, co poradit, ale osobně bych počkala se začátkem cvičení, jsi teprve 35tt, asi bych neriskovala, že porodím předčasně☹.
Ach jo, tak já zase krvácela☹. Ale přijde mi to tam dole nějaký uvolněný, protože to šlo bezbolestně na 30cm, víc jsem si netroufla....

sacvi
25. čer 2009

No jo jenže mudr říkal že do 3týdnů budu určo rodit..tak já teda nevím.. 😒

konecna
25. čer 2009

Holky, chtěla bych vas povzbudit. Používala jsem EPI poctivě 2x denně - za 4 týdny jsem byla na 10 cm a vyhla jsem se nástřihu. Barunka měla 3,6 kg. Po prvním vyzkoušení mi těch 10 cm přišlo naprosto nepředstavitelných, ale šlo to. Myslím,že mi to hodně pomohlo i psychicky, když jsem na vlastní oči viděla, co jsem schopna ze sebe vysoukat. 🙂 Takže vydržet a držím palečky. 😉

konecna
25. čer 2009

Kdyby měl někdo o EPI zájem, ať mi písne do schránky. Určitě se nějak domluvíme. 😉

sacvi
25. čer 2009

Holky a eště mám dotaz..jak poznáte na kolik jste cm? Já totiž EPI koupila od jedné holčiny a nemám u toho žádnou tabulku nebo já nevím co podle čeho bych potom poznala jak na tom jsem..Jak to měříte vy?

veronika.h
25. čer 2009

Sacvi, obvod krejčovským metrem, /3,14 je průměr. 😉

sacvi
25. čer 2009

a v kterým místě toho míčku to mám měřit 😅 Se ptám asi jak trubka ale vážně nevím 😔

veronika.h
25. čer 2009

No, v tom největším - to co projde přes hráz🙂

sacvi
25. čer 2009

Děkuju moc..to bude zajimavé teda 😀
Teď eště abych věděla kdy začít a je to 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru