EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

veronika.h
8. čer 2009

Ahojte,
Babalala - gratuluju moc, doufám, že nám napíšeš své zážitky🙂
Já jsem včera necvičila, tak jsem měla špatné svědomí, ale dneska jsem dala zase o něco víc a za chvilinku budu na těch 8cm jako vy .-) (obvod 24,5cm)
Ale já teda necvičím půl hodiny ani náhodou a dneska jsem zkoušela polohu jako Delfi vsedě a to mně zase vůbec nevyhovovalo, nemohla jsem balónek vůbec nafokout a dokonce mimís řádil, jako bych ho tlačila do hlavičky, je fakt, že ho cítím docela nízko 😕 😕 .
Předtím jsem cvičila v polosedě nebo dřepu, ale dneska jsem to zkusila vleže na zádech a šlo to nejlíp, cíleně jsem uvolńovala svaly vevnitř a oni vzorně povolovaly 🙂
Já jsem si byla jistá, že nikdy nebudu rodit vleže, že určo v dřepu nebo vsedě, tak uvidíme, třeba to bude všechno jinak 🙂

kocicinka
8. čer 2009

Tak mě to ve dřepu vůbec nejde, balonek má takovou tendenci vykluzovat, že ho tam nemůžu vůbec udržet. Jakmile trochu přifouknu, vyletí ven, i když ho tam pevně držím. Kéž by takhle vyletělo mimino 🙂 Podobné to bylo, když jsem to zkoušela v sedě na kraji postele. Takže jedině v sedě na posteli, s opřenýma zádama a když dám nohy k sobě. To je jediná poloha, kdy jsem schopná ho tam udržet a tedy cvičit. Včera jsem dala horkotěžko 8 cm, ale jako při tom vytlačování to docela bolelo( štíplo), když se balonek dostal na krajíček hráze. Jinak čím víc hloub je, tím to méně bolí a nevykluzuje.

delfi
8. čer 2009

tak dík holky za tipy, ten dřep s loktama o posteli určo zkusím 😉

orisek1
8. čer 2009

ahoj holky,
tak uz nejaky ten tyden epinuju a tech 8cm musi byt nejaka magicka hranice.jsem na ni uz asi pet dni a kurna nemuzu se dostat dal.
Je to OK, kdyz pokazde trochu krvacim?

petja
autor
9. čer 2009

Ahojky orisek, s krvácením bych se obrátila na gynekologa,ať se podívá,zda je vše o.k.Pokud jo,cvičila bych dál.Krvácíš až od určité velikosti balonku?

Jejda,no Babala,tichá voda břehy mele? 😀 Chvilku se neukážu a mimi už vrní v náručí? 😅 Moc blahopřeju!!!!!!!!!!!!!

jankak79
9. čer 2009

Dievcata - Slovenky, mozete mi poradit ako si objednat epi-no z coord-medu? Je vyhodnejsie dat si poslat fakturu kt. zaplatim v banke alebo na dobierku? Momentalna cena epi-na + postovne a balne je 93 Eur, co sa mi zda dost a nechce sa mi zbytocne platit poplatky banke za prevod penazi do CR.

Dakujem..

veronika.h
9. čer 2009

Orisek, no ja nevim, s tim krvacenim - radeji se opravdu nech vysetrit....

kocicinka
9. čer 2009

Tak jsem včera taky krvácela ☹ Nafoukla jsem na 8 cm a při vytlačování mě teda pěkně štíplo, tak jsem se bála, jestli jsem se nenatrhla a když balonek vytáhnu tak na vrchu byla krůpěj krve ☹ Asi byl moc hluboko zasunutej, nevím. Každopádně z povrchu ta krev nebyla. Tak jsem toho nechala, dneska to zkusím opartně zas a uvidím. Já se přes těch 8 cm taky nemůžu dostat, ale asi to nebudu už dál hrotit a nechám to tak. Však holky psaly, že by to mělo stačit.

veronika.h
9. čer 2009

kocicinka - to mě merzí, tak sis třeba podráždila čípek??? Určitě, těch 8 cm je super!!

kobolova
9. čer 2009

jankak79 - my sme tiez uvazovali, ako to vyplatit, nakoniec sme si v banke (TB) zistili, ze prevod na ucet do CR stoji len okolo 1-2 eur, takze sme to urobili tak. Previedli sme peniazky a napisali do cord medu, ze uz je to na ceste a epi-no prislo tak o 4 dni...

petja
autor
9. čer 2009

Kobolova,moc ti těhotenství sluší! A to triko baby inside je úžasnej nápad!!! 😉

kocicinka
9. čer 2009

Veroniko, to je možné. Dnes jsem byla v poradně, dr. mě vyšetřil zevnitř a nic neříkal, jen to, že mám čípek vzadu a na porod se to tam zatím nechystá. Tak snad už to bude zahojené, dnes budu opatrnější a už to asi jen budu udržovat na těch 8 cm.

veronika.h
9. čer 2009

tak opatrně🙂)
Já teda nevím, ale mně furt balónek vykluzuje ven, musím ho držet celkem násilím, mám strach ho strkat hluboko - abych právě nedráždila čípek. Ale dneska jsem se teda hecla a taky jsem se dostala na 8 cm🙂 🙂. chudák MM má z toho komplexy, ale aspoń to pro něj nebude takovej šok, až mi mezi nohama poleze obří hlavička🙂

orisek1
9. čer 2009

ahojky,
s tim krvacenim to mam tak, ze je to teda jen kapka a zacne to prave kolem tech 8cm. Kdyz nafukuju min, tak ne. Takze si myslim, ze to jsou asi nejake trhlinky. S gyndarem se mi epi-no moc resit nechce a stejne chodim na kontrolu kazdy tyden, takze kdyby se neco delo, snad by to poznali.
Jinak dnes mam z tech neprekrocitelnych 8cm docela depku. Prvni miminko melo obvod hlavicky 36 cm, takze si rikam, jestli mi tech nacvicenejch 24cm neni vlastne na prd. ☹

kocicinka
9. čer 2009

Orisku myslím, ze není, každý cm má podle mě smysl. Ona se ta hráz roztahuje ještě v průběhu porodu(pokud není překotný), a ty jsi druhorodička, to bude OK. takže neměj depku!

klbikova
10. čer 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat. Již 3 týdny epinuji tak cca 3-4x týdně a nyní jsem na 10 cm. Ale je to vždy až po chvilce cvičení, tzn. že začnu třeba na 8cm a přidávám a přidávám a jak si svaly zvyknou tak se na těch 10 cm dostanu. Mám ale strach že při porodu žádné nacvičování a zvykání není tam to musí hlavička projet na poprvé. Taky Vám chvilku trvá než se dostanete na maximum nebo to dáte vždy druhý den napoprvé? díky za názory

anicka164
10. čer 2009

Ahoj,
můžu se přidat?
Chtěla jsem si dneska koupit epi-no s tím, že si pro něj zajedu osobně, ale došly jim zásoby a nové přijdou až příští týden v pondělí nebo v úterý. Myslíte, že má cenu si ho ještě kupovat, když mám termín porodu na přelomu června a července, to znamená tak za 3-4 týdny?

krijin
10. čer 2009

klbikova
nebuj, teď cvičíš tak, aby to "nebolelo", ale ještě jsou tam skrytý rezervy. Důležitý je, že se na těch 10 cm dostaneš a navíc při porodu ty svaly ještě vlivem hormonů trochu poleví, tak bych se nebála
anicka, v návodu na epi-no je napsáno, že se má začít od 37. týdne a nacvičit se to dá za 14 dní bez problémů, takže bych do toho určitě šla. I kdybys to nedotáhla až na 10 cm, tak každej cenťák dobrej....

petja
autor
10. čer 2009

Souhlas s Krijin 😉 ,díky

kocicinka
10. čer 2009

klbikova... Já být na 10. tak jsem šťastná, obávám se, že já tolik nedám. Moje maximum je 8 a to se k nim dopracuji až po 15 minutách cvičení...
Jinak hráz se postupně roztahuje v průběhu porodu, hlavička se taky rodí nějakou dobu, minimálně 10 minut určitě, takže hráz má čas na to, aby se rozepnula a přizpůsobila.

klbikova
10. čer 2009

děkuji za povzbuzení, sice že se hlavička rodí 10 minut mě moc nepotěšilo, vždycky chce mít balonek co nejdříve venku 😀 ale jsem klidnější

kobolova
10. čer 2009

petja - dakujem za kompliment, to tricko bol napad znamych k mojim narodkam, manzel je pocitacovy "expert", takze to ponali tak tematicky... 😀

Vcera sa mi podarilo nafuknut z 8 rovno na 9, zvnutra v pohode, ale ked som to tlacila von, zistila som, ze som to trosku "prefukla" 😀 - uz to bolo na mna nejak moc... 😝 .
Takze dnes som to postupne dala na 8,5 a celkom sa dalo...pomaly sa k tej 10 blizim... 🙂

babalala
10. čer 2009

Ahojte, zdravím všecky fukařky!

Klbikova - to že, se hlavička rodí deset minut, není dogma - u každého to je jiné, takže žádné předčasné obavy!

Jinak melduju, že existují i porody, které trvají sákumprásk celé třičtvrtě hodiny, a u kterých stačí i na dítě vážící čtyři a čtvrt kila nástřih na jediný steh.. 😉 Ať už díky epínu, maliníku, lněnému semenu, nebo vůli boží! 😵

kocicinka
10. čer 2009

Babalala- vítej po porodu 🙂 Jak se cítíš? To jsi psala o sobě? Porod třičtvrtě hodiny? Jak to nakonec dopadlo, rozrodila jsi se sama, nebo po vyvolání?

orisek1
10. čer 2009

zdarec:
tak dnes hlasim konecne pokrok, dostala jsem se na 27,5cm! Nejvetsi drsarna mi to pri postupnem prifukovani prijde mezi 20 az 25 fouknutimi. Jak jsem to dnes prekrocila, tak uz mi to prislo mnohem lehci. Tak doufam, ze to bude zdarne pokracovat, jen abych to nezakrikla.
Jinak nemate pocit, ze po tom ne zrovna prijemnym cviceni mate ten spodek takovej jako by zrelaxovanej 😀
Babalala-diky za nadeji 🙂

veronika.h
11. čer 2009

Ahoj holky, to já zase včera večer jsem byla nějaká stažená či co, vůbec mi to nešlo a bolelo to☹. Tak doufám, že to dnes půjde líp, neví proč, ale večer mi to prostě nejde, nejlíp kolem poledne.

Aničko, určitě bych do toho šla, už pro ten pocit zvyknou si, že tě ¨něco tlačí na hrázi, protože tohle je podle mě přesně to, co se cítí při průchodu hlavičky a mně dává nejvíc práce se naučit uvolnit a dovolit svalům, aby povolily.
Masáž hráze se s tím nedá srovnat, je to hnus 😝

Oříšek - tak to moc gratuluju 🙂

kobolova
11. čer 2009

Baby, len tak dalej! 😀

petja
autor
11. čer 2009

Verco A co je hnus?Masaz hraze nebo cvico s Epinem?

kocicinka
11. čer 2009

Pro mě byla mnohem horší masáž hráze, to opravdu bolelo hodně 😒

katka1981
11. čer 2009

Ahojte, velmi strucne info, lebo nestiham. 4.6. sa mi narodilo krasne zdrave dievcatko, 3460 gramov, 52 cm, hlavicka 34 cm, ziadny drobcek, sekla sa v ramienkach. Ziadny nastrih, ziadne sitie, sedela som v tureckom sede na porodnom stole a jedla veceru. S epinom som sa dostala na 8 cm, asi pomohlo. Cely porod som bola na oxytocine, lebo by som nemala ziadne kontrakcie, trval 4 hodiny, epiduralka nadherne zabrala. Porod urcite nebol u mna z daleka najvacsia bolest aku som zazila. Dakujem aj epinu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru