EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

pifina
9. kvě 2012

@romca13 ja som nasla tieto info v jednom internetovom shope ... tieto druhy by mali byt lubrikovane na vodnej baze podla tej stranky: http://www.e-kondomy.sk/produkt/120/kondom-dure...
http://www.kondomshop.sk/pasante-regular-kondom...
http://www.e-kondomy.sk/produkt/114/kondomy-dur...
v cechach je este nejaka dalsia znacka a daju sa kupit aj na originalnej stranke vyrobcu ...

romca13
9. kvě 2012

@pifina právě to moc nechci kupovat přes net, kvůli poštovnýmu,,, no uvidíme🙂 třeba se někdo ozve, a bude vědět, kde to koupit normál v obchodě,,,, ale moc děkuji 🙂

pifina
9. kvě 2012

@romca13 ja som kupovala v drogerii, na nete som si nasla len znacku 🙂 aj ked cenovo sa mi to zda z netu podstatne lacnejsie (este aj s postovnym), ale to zalezi od obchodu, len ja som sa spamatala neskoro a uz som nechcela cakat na zasielku 😅

romca13
9. kvě 2012

@pifina nebo jak mám poznat, že je ten kondom, lubrikovaný gelem na vodní bázi,, skoro na všech je uvedeno že je to gel ze silikonového oleje, či tak nějak,, ale třeba tenhle?? http://www.smrtihlav.cz/kondom-primeros-tea-tre... někde jsem našla, že je ten gel na vodní bázi, tak nevím

pifina
9. kvě 2012

@romca13 no to neviem, tie znacky, co som ti vyssie napisala, maju v popise, ze "lubrikant založený na vodnej báze" ... na krabicke som tuto informaciu nenasla 😝

verca007
9. kvě 2012

@svanhild tretie cvicenie a 26? to ja mam po mesiaci .. a ako cvicis? cele vo vnutri? alebo dve tretiny

svanhild
9. kvě 2012

@verca007 Nejdřív nafouknu celý vevnitř a pak vytáhnu 🙂 dneska jsem měla při čtvrtém cvičení 27,5. Jde o to najít si i dobrou polohu, můžu říct že v leže s nohama nahoře bych asi dala o dost míň, chce to zkusit si víc možností...cvičím vždy tak 20-25 minut 🙂

verca007
9. kvě 2012

@svanhild tak to mas super 🙂 drzim palce aby bol aj dobry porod

wwcko
9. kvě 2012

Baby nemate niektora na predaj Epi-no? Ak ano, napiste mi IP. Dik

svanhild
9. kvě 2012

@verca007 děkuju🙂

lajcikova
10. kvě 2012

holky dotaz.,včera sem byla na kontrole a sem otevřena na jeden prst říka že do pondělí už asi porodím,a prej už radši nemam cvičit s epi-nem...co vy na to?

pifina
10. kvě 2012

@lajcikova ja som otvorena na prst uz vyse tyzdna, od soboty na dva, este vcera som cvicila 😅 pokial nemas krcok celkom dole, ze by ti ho balonik drazdil, tak si myslim, ze cvicenie nevadi ... ale samozrejme riad sa vlastnymi pocitmi, ja mam nacvicene malo, tak sa snazim to dohnat 😝

andelka
10. kvě 2012

@lajcikova máš nacvičeno myslím dost, ne? Klidně si dej pauzu. Jinak myslím že by to vadit nemělo, stejně máš za chvíli TP. 🙂

lajcikova
10. kvě 2012

@andelka no v pátek sem měla 30,5cm od te doby sem necvičila,měla sem střevní potíže,takže sem dva dny jen ležela,a včera mi řekl v porodnici tohle,ale zítra ještě aspon jednou zkusím.....snad to k něčemu bylo to moje cvičeni necvičení,fakt sem necvičila každej den ☹

andelka
10. kvě 2012

@lajcikova 30,5 je super 😵 zkus zítra cvičně, jestli se ti bude chtít, jen takovou udržovačku. Vždyť to neva že jsi necvičila každý den, výsledek je supr i tak 🙂

beta.m
10. kvě 2012

@svanhild to si děláš srandu 😕 ? Já jsem na úplném začátku, nejdřív jsem měla 19 cm ale při druhém cvičení sem si asi natrhla nějakou cévku takže jsem si dala 2 dny pauzu a v pondělí jsem začla znova cvičit, dala jsem 16 cm ale tak že sem vždycky foukla jen jednou a dokud si hráz zvenku nezvykla tak jsem nepřifukovala. Druhý den jsem takhle dala 18 cm. Včera jsem měla strašnou potřebu na malou takže ze cvičení moc nebylo, uvidím jak to půjde dneska. Ty to teda nafoukneš celý uvnitř a pak vytáhneš ven? To musí dost bolet, mě takhle bolelo poprvé těch 19 cm, proto teď cvičím jinak a myslím že je to efektivnější

svanhild
10. kvě 2012

@beta.m nene, nebolí mi to 😉

lucikf
10. kvě 2012

Holky, chtěla bych se zeptat. Je mi jasné, že při každém cvičení nasadíte nový kondom, ale jak je to s tou dezinfekcí? To také po každém cvičení dezinfikujete? Abych věděla, kolik si koupit těch dezinfekčních čtverečků. Mám ještě na cvičení čas, ale zrovna jdu v pondělí na nákup, tak bych se po těch věcech podívala.

beta.m
10. kvě 2012

Tak dneska třetí den 20,5 cm 😵 zatím to jde každý den o 2 cm víc, doufám že to vydří 🙂

misula.g
11. kvě 2012

@beta.m Já byla na 19 cm první tři dny po sobě. Dál se to ani nehnulo, nechtěla jsem se poranit ☹ Potom jsem vynechala 4 dny a dnes jsem dala 22 cm... Tak snad to půjde 🙂

beta.m
11. kvě 2012

@misula.g já doufám že dneska těch 22 cm taky dám 🙂 musíme pomalu 😉

misula.g
11. kvě 2012

@beta.m Jojo, to se poddá 🙂 Lepší než nic 🙂

beta.m
11. kvě 2012

Mám dotaz, včera jsem se dozvěděla že mám pozitivního streptokoka, nevíte jestli to nemůže nadělat neplechu kdybych se náhodou poranila a dostalo se mi to do krve? Sem se na to zapoměla doktora zeptat 😖

jannyska
11. kvě 2012

Zdravím všechny uživatelky a budoucí cvičitelky, sice jsem do této diskuze nepřispívala ale občas jsem sem mrkla, chtěla jsem počkat jak dopadnu a pak se třeba ozvat takže:

s balonkem jsem začala cvičit v 37tt, při prvním pokusu 5,5cm, nevěřila jsem tomu že to někdy dám, po čtvrtém cvičení jsem se zasekla na 22cm a tři další dny to nešlo dál. Pak jsem zkusila před cvičením pít maliníkový čaj a rozjelo se to, že jsem 12 den cvičení dala 30cm. Pak už přišlo 31 které jsem trénovala až do dne před porodem.
A výsledek?
Porodila jsem bez nástřihu holčičku 3720g, hlava v den odchodu 35cm, byla jsem jediná v porodnici která neměla nástřih a hned seděla. Porod by se dal přirovnat ke tlačení balonku ven, použili se stejné svaly akorát ten tlak byl mnohem větší.

Takže určitě epi-no doporučuji, cvičení sice není ze začátku příjemný ale časem se to podá a výsledek je supr!
Svoje epi-no právě prodávám, používán pouze přes kondom, tak kdyby měl někdo zájem IP 😉

vendy26
11. kvě 2012

@beta.m Ahoj, já měla taky pozitivního streptokoka, při cvičení jsem se párkrát lehce poranila a v pohodě... Žádné následky nemám, takže určitě není důvod k obavám🙂

beta.m
11. kvě 2012

@vendy26 díky za odpověď 🙂 Mě právě jenom napadlo že kdyby se mi to dostalo do krve tak aby se to nedostalo k miminku, ale ono kdyby se to k němu mělo dostat tak se to dostane i tak poševním sekretem, zřejmě.

zz134
12. kvě 2012

Ahojte kocky, vcera som si kupila EPI-NO a uz ma za sebou dve svicenia. Ale stale som na 5,5cm :( po kolkych cviceniach ste sa pohli dalej? A tlacili ste balonik von aj cez bolest.? lebo mna ked to zacalo stipat, tak som z neho odpustila..a teda na 5,5cm iba som dokazala vytlacit. Poradte..
Asi som zacala cvicit dost neskoro :(

kokoska1408
12. kvě 2012

Ahoj holky, kdy zacit cvicit s Epinem? Ted jsem v 31tt, jake kondomy a gel pouzivat? Dekuji za rady

tyrisa
12. kvě 2012

@kokoska1408 ještě máš čas,začíná se 3 týdny před porodem 🙂

kokoska1408
12. kvě 2012

@tyrisa nekde jsem cetla, ze je nejlepsi zacat ve 34tt? Myslis, ze je to brzo? Jake kondomy a gel pouzivas?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru