EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

innes
11. únor 2010

konsa, díky za názor 😉
zoozkha, gratuluju k chlapečkovi a porodu v pohodě bez nástřihu 🙂 Taky bych brala, můžem jen závidět - samozřejmě v dobrém 😵

zoozkha
11. únor 2010

osteta, na Bulovce sa snažia o čo najprirodzenejšie pôrody, čo som najprv vítala a s odstupom času som šťastná, že to tak bolo. ale popravde, keď som prosíkala o epidurál a aj tak som ho nedostala, mala som prirodzeného pôrodu plné zuby.. 😝 rodila som strašne dlho a už dve noci som bola na hekárni, keďže plodovku som mala odtečenú. vôbec som sa nevyspala a bola som hrozne vyčerpaná (malý sa narodil v noci), mala som hrozné bolesti, ale nikto sa neráčil uľaviť mi.. 😀
určite som mala šťastie na PA, ktorá rešpektovala to, že nechcem preventívny nástrih.. dúfam, že všetky tam majú podobný prístup.. držím palce!! 😉

zoozkha
11. únor 2010

innes, no úplne v pohode to nebolo, ale ďakujem.. 😉 😀

konsa
11. únor 2010

holky: určitě to je o lidech. Myslím, že se pořád najdou tací, co stříhaj jen preventivně, ze své pohodlnosti, nebo protože mají pocit, že prvorodička by to prostě nezvládla. Je to o štěstí, na koho člověk narazí. Tak doufám, že ho všechny budeme mít 🙂
Já budu odit v Neratovicích a tam prý hodně respektují přání rodiček, tak snad....

zuzule
11. únor 2010

Tak já budu rodit v Motole jako prvně s Kubíkem, tak jsem ráda, protože už vím jak to tam vypadá a tak..a plán si taky určitě napíšu..nemáte někdo tip na dobrý porodní plán..nemyslím úplně ten váš,ale třeba, kde najít odkaz..díky 😉 Už bych se do toho pustila..včera jsem zjistila, že nemám rodný list, tak jsem začla stresovat a má ho moje máti 😒 Potřebovala ho kvůli vyřizování důchodu...takže ho bude posílat poštou, snad se neztratí.

Začínám mít nervy..my se totiž budem stěhovat za dva týdny ke tchýni (jen na přechodnou dobu než postavíme domeček, naštěstí je za 4 měsíce hotový) a nemám vyprané ani vyžehlené věci pro malinkého (jen pár věcí co jsem dokoupila), ale ty ostatní jsou právě u ní a chci si to vyprat a vyžehlit sama..tak se modlím, at nerodím dřív než se přestěhujem, to by mě trefilo 😅

zoozkha
11. únor 2010

zuzule, ak mi pošleš mail do IP, môžem Ti poslať môj pôrodný plán.. je to taký "výcuc" z tých, čo som našla na nete.. 😉

zuzule
11. únor 2010

Zoozkhla - skvělé, díky, za chvíli máš mail v IP, jsi zlato 😉

jakelina
11. únor 2010

Holky k tomu nástřihu v různých porodnicích. Já mám známou doktorku, ne sice v porodnice, ale rodila taky dvě děti a říkala, že některé nemocnice to dělaly rutinně skoro u každé maminy kvůli bodům. Porod bez šití je míň lukrativní, za šití jsou body navíc. Já doufám, že je to už jenom hudby minulosti. ☹

konsa
11. únor 2010

zuzi: tady na MK je diskuze, kde jsem čerpala já. Vše hlavní najdeš na první straně (včetně pár předloh a odkazů).
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zuzule
11. únor 2010

KOnsa - díky 🙂

Tak dnes jsem dala zas o 1 cm víc než včera, takže po týdnu o 4 cm víc, hurá! Jestli to takhle dobře půjde i nadále, tak za dva týdny nemám co dělat 😀

majatob
11. únor 2010

zuzi, ty jo tobe to jde jak po masle 🙂 taky jsem dnes dala zase o centimetr vic, takze su na 28, ale ted mi prijde strasnej rozdil mezi tim a 29, tak su zvedava za jak dlouho to povoli 😅 😕

zuzule
11. únor 2010

Maji - jo, taky se divím..ale byla to teda síla...a to jsem musela dvakrát malilinko ufouknout, protože to nešlo..takže jinak by to bylo ještě víc..

kerstyn
12. únor 2010

prodám epino, cena 1900 Kč, pův. cena 2600 Kč. používáno cca 3 týdny, porod bez nástřihu, bez poranění, bez šití. Narodila se nám Ema 3,2 kg, obvod hlavičky 34,5 a je to zlato 🙂
všem doporučuju, vytrvejte a cvičte!
v případě zájmu pište na kdenesova@gmail.com

zuzanka1989
12. únor 2010

čusík holky, tak jsem dneska zas po delší době zkusila a už jsem na 26 🙂 , mi to jde nějak snadno až je to divný

majatob
12. únor 2010

zuzanka, ty ses dite stesteny asi 😀 😀 😀

jakelina
12. únor 2010

Zuzanko, třeba je to tím, že jsi teprve 28 týden a nám po 35 týdnu to už všechno víc tlačí dolů.

zuzanka1989
12. únor 2010

jakelina: to mě nenapadlo. myslis ze je to tim?

jakelina
12. únor 2010

Já nevím, jenom mě to tak napadlo. Určitě to uvnitř vypadá trochu jinak s postupujícím těhotenstvím. A nebo máš fakt štěstí a budeš mít potom nacvičeno za tři dny. Já teď s bříškem tam skoro ani nedosáhnu a ty jsi určitě pohyblivější. 🙂

zuzule
12. únor 2010

Jakel - tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo tam skoro nedosáhne 😅. Dnes necvičím, přijde návštěva na oslavu, takže nebude čas, tak jsem zvědavá co zítra 😉

jakelina
12. únor 2010

Zuzko, já jsem dnes u toho ležela na boku u televize a naposledy jak jsem vytlačila tak měl balonek 25 cm. Trochu to zabolelo, ale ten rozměr mě dostal. Včera jsem měla 22. Nějak jsem se víc soustředila na Sama doma a zapomněla ufouknout před vytlačením. Zítra musím být opatrnější, abych se neporanila.

zuzanka1989
12. únor 2010

jakelina - pohyblivější, no nevim nevim. mi to bříško vyrostlo nějak moc. Taky to neni nijak jednoduchý. Včera jsem se holila, a teda byla to fuška 😉

innes
12. únor 2010

ty jo zuzanko, to jsi začala teda brzo 😕
Já jsem se třetí den dostala na 21cm a jsem ráda 😵 Času dost, tak to snad na těch 31cm dotáhnu 🙂

zuzanka1989
12. únor 2010

ja vim, ale doktor mi to schvalil ze mi to nemuze ublizit, a taky necvičim kazdej den, nepřehanim to. proste kdyz mam chut tak to zkusim.

innes
12. únor 2010

zuzanko, však jo, já jsem si i u sebe říkala, jestli to není brzo, když stačí 2-3týdny před. Ale zas kdyby se prckovi chtělo na svět dřív, tak já budu připravená 😀

zuzule
12. únor 2010

Jakel - dobrý 😉 Já to dnes balím, za chvíli přijdou gratulanti, tak není čas...a včera to bylo taky "maso", hrozně jsem se bála, abych se nezranila..nebudu to radši přehánět 😅 tak zas zítra a uvidíme...

majatob
12. únor 2010

zuzu, taky jsem si dnes chtela dat pauzu a nakonec mi to nedalo a stejne jsem cvicila 😀

jakelina
12. únor 2010

Zuzanko, holení už řeším s obtížemi dva - tři měsíce. ☹ Já to beru skoro všechno a jestli mi tam zůstávají nějaké zapomenuté chloupky, tak to si na to snad gynekolog zvykl. Když mu tam přijde nějaká důchodkyně a v životě se neholila, tak to jsou jiné drny 🙂 🙂

Zuzul, já nevím jak to bude o víkendu. Tady pořád někdo chodí, jedině se budu muset zamknout a to zas bude. Proč je mamka zamčená, co se stalo????Asi to nechám taky přes víkend odpočinout. Příští týden jsou prázdniny, tak to si jedině přivstanu, než se vykulí všichni z postelí.

zuzule
12. únor 2010

Maji - ty jsi nezmar 🙂 na kolika cm už jsi? Máš strach, že to nestihneš? Ve kterém týdnu se narodil Tobík? Mě se Kubík narodil 38 plus 5, takže si říkám, času dost...natrénuju 31 cm a pak zkusím malinkého přemlouvat.. 😉

majatob
13. únor 2010

zuzu, byla jsem na sebe hodna a nesnazila se jit pres tech 28cm co jsem dala naposledy 😉 dneska cvicit vazne nebudu, mam zkousku, takze ani nebude kdy, ted jsem vstavala abych se ucila a musim na otocku do Olomouce 😅 ach jo...
Tobik se narodil presne na termin, takze 40+0tt, ale tentokrat se budu snazit aby to bylo trochu driv 😉

petapi
13. únor 2010

ahoj holky, tak se hlásíme zpátky z porodnice, máme holčičku Terezku a musím opět provolat slávu epinu, terinka měla 3650g, 50cm a hlavičku 34,5, sice jsem se natrhla a šitá trochu jsem, ale od začátku o tom vůbec nevím a hlavně, miminko šlo ručičkou napřed, což vždycky udělá paseku a já vevnitř poraněná nejsem vůbec a jenom ta vnější malá trhlinka, tak holky trénujte, vyplatí se 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru