EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

maryol
1. říj 2009

Ahojte, momentálne som v 32.tt a tiež uvažujem zaobstarať si EPI-NO. Chcela by som sa spýtať dievčat na Slovensku, kde sa to dá zohnať - viem akurát o českej stránke, no to sa mi zdá dosť komplikované...

davlu
1. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Jarab, vítáme tě u nás. Doufám, že se připojíš s pravidelným info o pokrocích. Tak ať to jde 😀

Kvakul, tak nožičky táhnou do délky...vidíš, jsem ani nevěděla 😉 že nabírá tuk to jo 😲 A je to fakt 200-230 gr za týden 😲 😲 😲 Tak to když připočítám k odhadu v 30.tt, tak ve 40.tt máme přes 4 kila a připřenášení až 4,5 kg. To nedám 😅 ani kdyby bylo epino zlaté a stáli při mě všichni svatý 😖

Johzuz, ZÁVIDÍM.... 🙂 🙂 🙂 To se asi moc holkám nepoštěstí, že je to tak rychlý a navíc bez stříhání.... ☹ Jinak gratuluju k malému svišťovi, ať je zdravej a dělá vám radost... 🙂

mondulinka
1. říj 2009

Ahoj holky, tak ja dneska dala skoro 30 cm... tak jsem rada... jde to krasne uz...

jinak ja byla ve stredu na ultrazvuku a malej ma odhadem 3000g... takze snad to takovej obrik nebude... a hlavicka ma prumer 9 cm 😵 prej uz muzeme rodit, takze uz doufam, ze to prijde kazdym dnem 🙂

jarabica
1. říj 2009

davlu, dakujem za privitanie a povzbudenie... uvidime ako to pojde 😉 som zvedava, kedy sa dopracujem k podobnym cislam ako vy 😎

johzuz - tak ty si uplne ukazkovy pripad... blahozelam k miminku a bezproblemovemu porodu 🙂

davlu
1. říj 2009

Mondul, tak jestli bude mít mrňous kolem 3 kil a malou hlavičku, tak to máš dotrénováno 😀 😀 😀 Tobě se to už blíží...no radši jdu taky potrénovat, i když jsem nějaká líná, když vím, že dám těch 10 (ještě, že tak) 🙂

Jarab, neboj se nic, zatím to tady zvládla každá alespoň na 8,5 cm a zvládneš to i ty. Vždyť už čekáš druhé mimi, tak víš do čeho jdeš...A jak probíhal první porod? Asi se stříhalo, ☹ když jsi začala epinovat 🙂

petja
autor
1. říj 2009

No mám z vás radost holky 😵

korina
1. říj 2009

Tak já jsem dneska na 26,5 a byla to docela síla to vytlačit. Už mám nějakou techniku, tak doufám, že za pár dní bych mohla být o kus dál🙂

petja
autor
1. říj 2009

Korina,na malé fotce je tvoje bříško?

davlu
1. říj 2009

Ahoj Petja. Královna epiňačka nás přišla podpořit 😀 😀 😀

Taj já dnes dala 3x po sobě 10,3cm. Taky už mám nějakou techniku. Snažim se s takto nafouknutým balonkem trochu měnit polohu abych si zvykala na realitu a když balonek vytlačuju, tak si ho držím oběma rukama a v tom nejširším místě držím chvilku a co nejpomaleji ho popouštím ven 🙂 Jinak jestli tady někomu ten balonek při vyšších číslech sám vyjíždí, tak to má u mě obdiv. Mě tam naopak zajede, že není vydět ani ten spoj hadička s balonkem. Pak tak na dvě silné zatlačení o kousek vyjede a pak teprve chce sám ven.

Mondul, už možná vím čím to krvácení. Jak píšu, že mi balonek zajíždí až po ten spoj, tak mě asi podrápe ta ostrá hrana spoje, ☹ páč tu mám tak 3 cm kdesi uvnitř. 😅 Jinak krve už mám jen tak, že to ani nestojí za řeč, tak doufám, že tobě už se to taky zlepšilo? 🙂

petja
autor
1. říj 2009

Davlu,to víš,že diskuzi pravidelně a ráda navštěvuju,kdyby některá mamina potřebovala radu.Vy jste ale tak šikovné,že si vypomůžete mezi sebou,ta přidá tu radu,ta ten fígl a je to zn.Ideál 😉

No a Johzuz je zase jasný případ spokojené maminky,která si dala záležet na přípravě a zase víc poznala své tělo 😉

zuzu1980
1. říj 2009

davlu, teda ty uz si nad 10 ! Ja sa uz niekolko dni drzim na 9cm a nie a nie to prekonat. Ja viem ze 9 je uz dost ale predsa, hadam este 1 cm pridam.

jarabica
2. říj 2009

ahojte kocky, takze vcera po tretom dni cvicenia som vytlacila 7cm... vnutri to nafuknem aj trosku viac, ale pri vytlacovani to velmi paaaali a boliiii, tak to musim jemne sfuknut... vzdy pred epinovanim si hradzu aj pomasirujem, potom to ide lahsie... ale teda stale zasnem tak tymi obvodmi co tu pisete 🙂 😉 🙂

vy to tiez tak bolestivo pocitujete? dokonca pisete o krvacani, ved to musi byt neznesitelne....

davlu, ved prave, ze uz viem do coho idem 😉 tak ako som pisala, pri prvom som masirovala asi od polky tehotenstva, hradza sa zdala byt pripravena, co zhodnotil aj lekar, ale mala vyrazila ako jasny sip a predsa len ta elasticita hradze to nezvladla, potrhala som sa 😠 preto som sa teraz rozhodla aj epinovat, sice neskor, ale predsa... 😝

mondulinka
2. říj 2009

davlu, ja to delam presne jako ty... zavedu, nafouknu(pocitam nafouknuti a podle toho zhruba vic cm) a chvili si dycham a pak to s pridrzovanim vytlacim... radsi to sleduju jeste v zrcadle, abych to kdyztak stopla... ja teda nikdy nekrvacela, nastesti! jsem rada, ze uz mam docela natrenovano, ale zbytecne se mi nechce k tomu upinat 😅 a navic bych chtela jeste dat vic... taky me stve, ze podle sablony to vypada jako 10 cm skoro a pak po premereni to je jen 9 🙄 ale ja se na tech 10 proste dostanu i tak 😠 😀

holky, co zacinate, taky jsem byla bezradna a taky jsem byla na 7, ale ono to fakt jde 😀 takze trpelivost!!!! ja si ted pripadam zasekla na tech 9, i kdyz podle poctu prifouknuti se zlepsuju, ale ten metr asi blbe meri 😅 😀

korina
2. říj 2009

Davlu: Ty sem ty tvoje čísla snad ani nepiš🙂🙂🙂
Já nafouknu (teď už je to tak přes 40 zmáčknutí), taky mi to tam ještě víc zajede. Pak zatlačím a když to dostanu na hranu, tak ještě přifukuju a pak dovytlačím.

Petja: No jo to je moje břichule🙂 z minulého víkendu. Manžel měl tvůrčí (jestli se můžu pochlubit :oops: tak tady je zbytek: http://www.cestovatelka.estranky.cz/fotoalbum/r... 😵 )

mondulinka
2. říj 2009

korina: 40 nafouknuti? tak to ja nafukuju teda asi jinak... ja na tech 9,5 cm dam tak 22 nafouknuti... ale zalezi jak to clovek taky macka...a podle tlaku, co citi uvnitr! 🙂
jinak manzel je asi profik fotograf ne? fotky mas krasny! ja teda toho myho nedonutila me vyfotit, nejak ho to nebere... takze jsem si nafotila par fotek samospousti a nevypada to tak zle 😀 pak chceme jit s malym k fotakovi a udelat si poradny fotky...

korina
2. říj 2009

Mondulinka: No já nejsem moc schopná to zmáčknout, takže to jsou takový přífuky 😀
Manžel není profi fotograf (i když si samozřejmě myslí, že dělá úžasný fotky - klasicky namyšlený chlap) 😀 😀 😀
Ale tyhle se povedly. O víkendu ještě chceme udělat nějaké společné.
Já jsem koupila nějaká pozadí a tak, že mímo budu fotit "umělecky" já. No tak jsem na to mooooc zvědavá 😅

petja
autor
2. říj 2009

tak to je kori fakt úžasný bříško,to se musí nosit! 😵

davlu
2. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Jarab, vždyť už je dobrý základ dopracovat to až k těm 10 cm 🙂 Tak u mě když tlačím těch 10-nejvíc mi je nepříjemný ten tlak n akonečník, ale po 10-20 vteřinách už mi to takové nepřijde, tlačení dobré, nebolí, nepálí, balonek zastavím v nejširším místě když je hráz hodně napnutá (tak je mi to dokonce nejpříjemnější, dokážu ho tam tak držet pár vteřin 😝 ) nebolí nepálí...ale to je tim, že už jsme tam dole pěkně rozvolněné, taky ti to povolí... 🙂

Monduli, já to radši v zrcátku vidět nechci. 😝 Stačí mi to ohmatat 😝 Hráz mám sice u tlačení tenkou jak papírek, ale říkám si, že prasknout by snad neměla, to bych asi cítila, že je to hodně nesnesitelný, ale to zase teda není. Ne, že by to bylo teda příjemný 😀 Jinak teda je fakt, že podle šablony je to ve skutečnosti trochu míň, takže nakonec to radši změřím nití a přiložím k metru 😉

Kori+Mondul, tak 40 přífuků bych si sice přála, ale bylo by to v průměru balonku tak jak větší meloun. Já dám 28 zmáčknutí nadoraz a pokaždé balonek vyndám, nafouknu tak aby byl jen kulatý a ne sploštělý, zavedu a pak 28 zmáčknutí. Tak jako ty Monduli. Kori, tím ti nechci křivdit, že z nás děláš blázny, jen máš svoji techniku menších foukanců 😀 A fotky jsou úžasný...fakt. Alespoň máš památku. Já jsem na tom jako Monduli ☹ Manžel mě vyfotit moc nechtěl, lenivec línej. Tak nemám ani z čeho založit si album sem na MK ☹ No stejně není o co stát 😉

kvakulka
2. říj 2009

Davlu- myslím, že budeš před porodem tak nacvičená, že bys porodila i pětiletý dítě 😀 😀 😀 .

davlu
2. říj 2009

Kvakul, tys mě pobavila 😀 😀 😀

zuzu1980
2. říj 2009

kocky,mna z toho nafukovania boli ruka, vsetky klby na prstoch, no strasne cosi. je to neprijemnejsie ako ten samotny balon. este ze pri porode nebudem musiet nic nafukovat 😀

aj ja som zaseknuta na 9cm, ale dnes skusim dat viac.

jarabica, neboj, to sa pohne. kedysi mi tych 7 prislo ako nadludsky vykon, teraz na prvy sup nafuknem 8 a ani to necitim. ale pri vytlacani to vzdy pali, no, co uz...

korina
2. říj 2009

Davlu a Petja: Díky🙂 Manželovi řeknu o pochvale, ten se nafoukne ještě víc 😀 než už je 😀

Davlu: No já to právě nezmáčknu na doraz, takže pak jich můžu dát třeba 60, ale jsem pořád někde mezi citronem a pomerančem 😠 meloun ani galia 😀 nebo jak se jmenuje takový ten menší 😀

korina
2. říj 2009

Davlu: Ty jsi přímo z Berouna? To je strašně hezký město a jak to tam žije. Ne jako tady v Kladně 😝 Tady o víkendu na náměstí ani pěší zóně nikdo není a u vás pořád.
Taky jsem byla v Berouně u www.levandulka.cz , strašně fajn ženská🙂

Beroun je prostě dobrej!

davlu
2. říj 2009

Kori, přímo z Berouna ne, ale jsem tam téměř každý den, protože tam pracuju. Já jsem z vesnice-žádné velkoměsto. Ale Beroun je hezkej to jo 🙂

Kolik máte obvod bříška? čistě ze zvědavosti 😉

zuzu1980
2. říj 2009

davlu, obvod brucha mam 105 cm, to je vela alebo malo? a ty?

davlu
2. říj 2009

Zuzu, jaký je obvod bříška je jedno. Nemá to absolutně na nic vliv a nic to neznačí. Já mám 102, ale ty jsi o 37.tt takže jsme tak nastejno 🙂 Ale mám 162 cmna výšku, tak vyadám jak když už 2 měsíce přenáším 😀 😀 😀

zuzu1980
2. říj 2009

ved jasne ze na tom nezalezi 😀
ja som mala pred 3 mesiacmi rovnych 100 a teraz som namerala o 5cm viac, pritom brucho narastlo paradne, tak nechapem ze len +5 cm. Ale uz som pribrala 15 kg, (a za prve 4 mesiace nic, ani 1kg...) ale to je tiez asi jedno 😀

davlu
2. říj 2009

Zuzu, tak to jsme na tom podobně. Já taky do 4. měsíce téměř nic. Jen asi půl kila. Potom to tak lehce narůstalo. V 7. měsíci jsem ale už přibrala 4kg za ten měsíc 😲 a potom už to šlo rychle nahoru. Teď mám 11 kg nahoře.A na těch 102 cm už jsem taky hoooodně dlouho, přitom mi břicho o dost vyrostlo 😒

korina
2. říj 2009

Já mám 103, ale jak kdy teda. Dopoledne, když jsem v klidu, tak mám břicho výrazně menší než po jídle, po námaze a nebo večer.
Přibrala jsem 9 kg, doufám, že víc už nestihnu, protože stejně vážím hodně, páč jsem začínala vysoko 😢

kvakulka
2. říj 2009

Ohoho- já hlásím taky 15 kg nahoře!!!
Jinak holky- poradte- nevíte, čím si mám mazat poševní vchod, když je takovej pořád rozdrážděnej, hrozně snadno krvácí, velmi mi to znesnadňuje epinování- zvládla bych větší obvody, ale už tak od 7 cm výš krvácím a natrhávám se- čím dál je to horší. Nechci se každý den úplně dorasit, protože následný den bych pak nedala ani těch 7 cm. Netušíte, čím by se dala pochva takhle hned u vchodu "ozdravit"? Přece kvůli pitomýmu zanícení nepřestanu epinovat, chjo....(Bepanthen tam asi máznout nejde, co?)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru