EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

luscinnia
10. dub 2015

Mám dotaz. Jsem na začátku 37 tt, ráda bych začaa cvičit, mám epino, lubrikant na vodní bázi, dnes si jdu vyzvednout dezinfekci, ale chybí mi kondomy. Respektive mám tři. kupovala jsem epino z druhé ruky a tyhle tři tam zbyly. A na netu zaboha nemůžu sehnat nelubrikované. Ani v lékárně. Ani v drogérii.

Porádí někdo?

guinea
10. dub 2015

@luscinnia Tak si kup ten náhradní zaváděcí balonek nový, a nemusíš řešit kondomy 🙂 Jde koupit samostatně.

sasi2222
10. dub 2015

@luscinnia popros svoji dr 🙂 nebo kukni na skupinu epino aniball - jedna paní je tam prodává ... 🙂 nový balonek je zbytečný ... stejně je to pohodlnější s kondomem

alicicicka
24. dub 2015

@lilien2 to teda ano. NEBOJ, BRZY TO BUDE ZA TEBOU. MAS SE NA CO TESIT😉

lilien2
27. dub 2015

@alicicicka tak už to mám za sebou, s epinem jsem stihla cvičit 14 dní...porod krásný 🙂

alicicicka
27. dub 2015

@lilien2 a co nastrih ci poraneni?

alicicicka
27. dub 2015

@lilien2 moc gratuluji mamince 🙂

desa88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hany1979
21. kvě 2015

Holky prosim,nechystate se nektera prodavat epino?

lilien2
22. kvě 2015

@alicicicka děkuji 😉 nástřih nebyl 🙂 drobné poranění uvnitř ano, malý vyletěl ven moc rychle...na jednu kontrakci, první zatlačení hlavička a druhé už byl celý venku...Ale ani jsem o tom nevěděla...po porodu jsem byla jak kdybych nerodila a chodila po svých.

alicicicka
22. kvě 2015

zatím neee, chci s ním začít cvičit na zpevnění pánevního dna, už jsem měla, ale ještě jsem se k tomu nedostala 🙂

meix
29. čer 2015

Kde se dá prosím sehnat náhradní balónek na epi-no?

shynne
15. srp 2015

Prodávám epino - minimálně používané v super stavu (císař) 😵 😵 více info prosím do zpráv 🙂

matulinek01
27. srp 2015

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda by mi někdo neprodal cca 40 ks nelubrikovaných kondomů (tzv. návleky na vaginální sondu)? Děkuji za případné nabídky.

kristinasaxi
3. lis 2015

Ahoj holky, prodávám Epi-no, tak klidně pište 🙂

verusky
20. lis 2015

devcata, proc musi byt nelubrikovane kondomy? prosim, odpovezte mi nekdo...
@matulinek01
@meix
@sasi2222
@luscinnia

meix
20. lis 2015

@verusky myslim, ze je to z duvodu silikonum ktery by mohl poskodit povrch balonku... proto i lubrikanty, ktere bys pouzivala museji byt na bazi vody. No a kondomy jsou lubrikovane jen na bazi silikonu myslim.

luscinnia
21. lis 2015

Přesně tak. Mám jich doma asi tunu. Objednala jsem jich velký balík a nakonec trénovala jen chabé dva týdny, protože mi akutně porod ze dne na den vyvolali. A bohužel jsem moc dobře nedopadla, ale fakt jsem měla natrénováno málo a porodila jsem za 3 hodiny od vložení tablety, takže to byl takový hukot, že se tělo vůbec nestihlo připravit, takže epi-no určitě nezavrhuju, je to dobrá věc. Mám doma i to epi-no, kdyby ho někdo chtěl. A i ten vodní lubrikant. Vše minimálně použité.

andrevo
8. pro 2015

@petja ahoj, teď si čtu o nějakém nápoji. Sice jsem v začátcích, ale mohla by jsi mi do sz poslat návod jak ho udělat? Moc děkuji Andrea

smartbear13
13. led 2016

Ahoj,prodám Epino, super stav, dopadla jsem císařem, pište do zpráv🙂

ajja85
30. led 2016

ahoj, prodám epino delphine plus, koupila jsem v roce 2013, použila jsem u dvou těhot a neměla jsem poranění, cena 1200kč plus pošta, máte někdo zájem?

culianka
8. únor 2016

Ahoj holky, přidávám se ke spokojeným uživatelkám Epina... Sice už mám po porodu něco přes dva roky, ale za pár měsíců mě čeká repete, takže určitě si ho koupím zas... Cvičila jsem pravidelně od 35.tt, zpočátku jsem ani nevěřila, že se dostanu tam, kam bych měla, začínala jsem na obvodu cca 14cm a to už jsem kulila oči☺Ale nevzdala jsem to a pokračovala, až jsem už někdy v 38.tt měla opakovaně kolem 31-33cm... Porod mi vyvolali v 39.tt pro váhový odhad přes 4kg, což je po císaři už dost. Malá měla 4180g a já byla bez nástřihu a sebemenšího poranění! Fakt super, dvě hodiny po porodu mi bylo, jak kdybych ani nerodila☺ Ostatní mamči se po chodbě šouraly se sevřenými rty a z očí se ta bolest dala lehce vyčíst a já prostě nic... Epi-no by mělo být povinné a bezplatné!

verusky
9. únor 2016

take prodam epino 🙂 pouzite ve dvou tehotenstvich, jen s kondomem a jeste je v zarucni dobe 🙂

iva_138
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verusky
18. únor 2016

@iva_138 to jsi dobra! ja vubec nedosla do techto rozmeru... porod bude pak v pohode, tak ho pekne zvladni a zdrave miminko 🙂

iva_138
18. únor 2016

@verusky moc dekuji 🙂 a na kolik ses dostala a jak si to pak zvladla? ja tedy cvicim jednou denne 25-30 minut s tim, ze nejdrive se tak 20 minut dostavam na rozmer, ktery predchozi den (cca 3 vytlaceni) a na konci cviceni se mi jednou povede obvod zvetsit a tim vzdy skoncim.

verusky
19. únor 2016

jsi dobra!! ja se dostala na sedm cm prumer, dvakrat na 7,5cm, ale bolelo... ja jsem takova ztazena a druhy porod jsem mela takovy traumaticky, takze pred tretim jsem koupila epino a kvuli bolesti to vzdala uplne a ted pred ctvrtym jsem si rekla- aspon malo a pravidelne. tak mi to nedalo a sla se podivat do epina krabicky a tech 7.5 je 24cm a Ty mas 30cm 9,5prumer.
ja mela prvni dva porody s nastrihem a dalsi dva jsem se natrhla (coz mi prijde mnohem lepsi, i siti, i hojeni).
tak to Te neceka! budes hned fit! tes se na miminko a ono pak bude k Tobe pekne spechat a vse bude v poradku, drzim palce 🙂

iva_138
19. únor 2016

já jsem to vážně vůbec nečekala, že to půjde takhle dobře. tak snad nenastanou komplikace a vše půjde přirozenou cestou. taky si myslím, že je lepší se trochu natrhnout přirozeně. než uměle střihnout. Mě čeká první porod a jsem mor ráda, že jsem se tak bála nástřihu, že jsem se dostala až k epi-nu a můžu se min. psychicky připravit. To me mrzi, ze jsi mela traumaticky porod, to cloveku muze pekne zavarit na ty dalsi, vid. :( ja tam budu mit krom manzela jeste dulu a svoji osetrujici lekarku, tak snad jsem pripravena az az. 🙂 Dekuji Ti za podporu! 🙂

kkalisek
25. únor 2016

Ahoj holky, ja pridavam dalsi pozitivni zkusenost s Epinem. Prvni dite, 3300 g, hlavicka 34 cm a vse bez problemu, zadny nastrih ani natrzeni, slo to hladce 🙂 Kdo by mel zajem, Epino prodam (dalsi dite zatim neplanujeme), je ve skvelem stavu, kupovane na konci prosince 2015. Prodam za 1500 Kc plus posta. Vice info do zprav. Cviceni s balonkem zdar! 😉

andyinka
25. únor 2016

Ahoj holky, mám za sebou dva porody, k oběma jsem cvičila s epinem. Poprvé jsem se dostala na 24 cm a skončila jsem s nástřihem. Nicméně hojení probíhalo výborně, nic mě nebolelo. Nevím, jestli doktor tak šikovně střihl, nebo tak šikovně šil, nebo i to cvičení mělo vliv. Podruhé jsem se dostala na 28 cm a porod bez nástřihu a jakékoli oděrky 🙂
Epino si ještě nechávám 😉, ale prodávám nelubrikované "kondomy" - oficiálně ochrana na sondu, vypadá to stejně jako originální ochrana prodávaná s epinem, a desinfekční čtverečky. Prodává se to ve velkých baleních, hodně mi toho zbylo, ale hygienicky vám odpočítám, kolik budete chtít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru