EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janista83
20. pro 2013

Jsem dneska na 25 cm...takže jedu jedno přifouknutí za den, což je 0.5cm

kristy46
21. pro 2013

@egiginka myslim, ze to v pohodce nacvicis do 28.12.! Jen tak dal!

@janista83 taky ti to jde dobre!
Ja doufam, ze vas dozenu...

janista83
21. pro 2013

@kristy46 kolik máš nacvičeno...???

aladarka
21. pro 2013

ahojte baby, asi som blba, ale nie som si ista, ako sa pocita ten obvod, resp. priemer. Cvicim 3.den a neviem, na com presne som. Nafuknem balonik, nakolko znesiem - a ako viem, kolko je to cm ? Balonik totiz sam nevyjde von a vytlacit ho nemozem, musim (dost) ufuknut - merat potom asi nema zmysel, ci hej ? ( myslim tym, ze bvo vnutri je vacsi, ale po ufuknuti, ked vyjde von je mensi - a nemam tuch o kolko ) Viete niektora poradit ? Voprde veeeeeeeelmi penke dakuejm za odpoved.

egiginka
21. pro 2013

@aladarka , na meranie by si mala mat v krabicke sablonu, popripade krajcirskym metrom . NO snaz sa vytlacit, tak skusaj mensie velkosti co vytlacis. Davas si ho uplne cely dnu???( mozno pre to ti nejde) tak skus len 2/3 si dat a ked vytlacas tak sa poriadne nadychnut , zavriet oci a zadrzat dych a zatlacit. Balonik musi vyjst.

aladarka
21. pro 2013

@egiginka diky za odpoved, asi bude problem v tom, ze ho davam dnu cely ( takmer ) a potom ho neviem vytlacit. Sablonu mam, aj meter pripraveny, len zbytocne mi je merat, ked ho vytlacim poriadne ufuknuty 😉 Ok, skusim dat len 2/3, snad to pojde.

kristy46
21. pro 2013

@aladarka na mereni ti odpovedela
@egiginka a k tomu vytlacovani-zmeris to, co jsi vytlacila. Za me doporucuju klide ufouknout. Ja se nechala hecnout a tlacila bez ufouknuti a poranila se :(( takze tak, aby to to tahlo, ale ne aby te to natrhlo ;) cviceni zdar !

@janista83 dala jsem nejvic 8,5, pak 2 dny pauza kvuli poraneni a vcera jsem lehounce zkusila 6,5.

aladarka
21. pro 2013

@kristy46 prave tomu poranenie by som sa chcela vyhnut.....ok tak musis na to ist pomalsie a nesilit to 😉
Drzim prsty aj tebe, nech to prinesie zelany efekt 🙂

janista83
21. pro 2013

@aladarka nafoukni tolik kolik vytlačíš..já jsem poprvé nemohla ho skoro zavést ani vyfouknutý..pomaličku,polehoučku...máš čas!!

janista83
21. pro 2013

@kristy46 to už je pěkné..tak já ještě nejsem, dneska zkusím..už to vytlačování není taková sranda jako na začátku,ale o tom to je..

aladarka
21. pro 2013

baby, tak diky za radu, skusila som to tak, ako radila egiginka, dostala som sana 24 cm, co je asi slusne na 4x - ale je pravda, ze teraz som skor balonik musela pridrziavat, aby mi nevyklzol von, tlacenie len na uplny zver. Je to tak ok ?

kristy46
21. pro 2013

@janista83 jak rikas.. O tom to je.. Jenze vevnitr nepoznas, jestli to vytlacis nebo ne,ze. I kdyz jsem ze zacatku pri vytlacovani vyfukovala, tak jsem postupovala...
Ja teda musim rict, ze jak balonek nafukuju vic a vic, tak mi spis zaleza dovnitr nez vyleza ven. Nekolikrat mi zaleze iplne, tak ho vzdycky vytlacim o tech 2/3, aby se mi trenovala hraz.

mirka1985
21. pro 2013

tak baby pridavam sa aj ja k vam s cvicenim, dnes mi zacina 36.tyzden a konecne som sa prinutila cvicit, fakt sa mi do toho nejako nechcelo ist, aj toto prve cvicenie som brala uplne zlahka, meriam si to krajcirskym metrom, tak dnes som dala 20 cm a kludne by som asi dala aj viac, necitila som nejake tlaky, nic, dokonca mi sam balonik vychadzal, nebolo ho treba vytlacat, takze uplne pohodicka, potom som si dala masaz hradze a na dnes finito 🙂

jajka99
21. pro 2013

Ahojte zienky. Mam na predaj epino ak by mal niekto zaujem. Pouzivala som ho dva tyzdne a tento vynalez mozem len odporucit 🙂. Po porode som ostala bez jedinej trhlinky, a to som sa nedostala ani na tych 30...nejaky ten centimetrik mi chybal. Ak by mal niekto zaujem prosim do spravy. A buducim maminam, ktore cvicia odkazujem len pekne vydrzte a cvicte ten vysledok urcite stoji za to 🙂)

janista83
22. pro 2013

@kristy46 i mně to zalezá dovnitř...tak to trochu vytlačím ven a raději podržím rukou,někdy mně to totiž drží samo a někdy to má tendenci vylézat samo..počkám zhruba 5 minut a vytlačím...ten tlak na tu hráz cítím ted mnohem intenzivněji při zásunu jen do 2/3 ale i tak se mi stáva, že to mám celé uvnitř a pak to vytlačování je mnohem náročnější..ale musím zaklepat zatím dobrý...již mám nacvičeno 26 cm a to jsem včera necvičila, nebyl čas 😅

kfckuratko
22. pro 2013

ahoj🙂 tak se mi dneska podařilo dostat na 8 (obvod 25). Ale pořád nemusím tlačit, jak píše kristy46 a janista83..když si balonék nepřidržuju rukou, tak mi prostě vyjede....Co s tím? zastrčit ho úplně celej?

janista83
22. pro 2013

@kfckuratko no to můžeš zkusit, ale ještě předtím ho zkus tak poštelovat,aby ti nevyklouzával..zkus ho zastrčit celý a malinko vytlačit, tak aby ti držel sám...třeba to půjde a pak si rukou zkontroluj jestli alespon trochu balonku čouhá..jako ruku na srdce, kdo pozná zda-li je balonek ze 1/3 venku,když si tam nevidí..

mirka1985
22. pro 2013

@janista83 ja pritom pouzivam aj zrkadlo, mam ho oproti, cize vidim uplne vsetko 🙂

janista83
22. pro 2013

@mirka1985 taky mně to dnes napadlo, že si takhle pomůžu 🙂

kfckuratko
22. pro 2013

@janista83 díky za radu🙂
@mirka1985 taky zrcadlo zkusim....ten pohled asi bude stát za to🙂

egiginka
22. pro 2013

@kfckuratko , aj mne to casto samo vyleze, ze som na niakom uz vacsom cisle tak samo sa mi to postupne zacne smykat az vyjde von. A nepouzivas kondom??? Mne sa v tedy strasne smykal.

kfckuratko
22. pro 2013

@egiginka používám....myslíš, že bez kondomu by tolik nevyjížděl?

mirka1985
22. pro 2013

@kfckuratko zalezi od toho, aky kondom pouzivas, ak nelubrikovany, tak ti nevyjde, ale ak je lubrikovany, tak on je na pricine toho, ze ti balonik vychadza. Ja pouzivam nelubrikovane kondomy, ale aj tak si davam lubrikant, lebo tak na sucho, to sa bojim, ze sa natrhnem a tiez musim balonik drzat, aby mi nevysiel cely 🙂 Dnes som inac cvicila druhy krat a dala som 22 cm.

kristy46
22. pro 2013

Tak ja si dala 2 dny pauzu, pak zkusila lehce, abych se zase nenatrhla -6,5. Vcera jsem nestihla cvicit a dnes jsem pomalicku... No citila jsem lehke stipnuti a ten natrh mam porad. Trosinku se mi tam objevila krev, ale fakt jen objevila, netekla... A to jsem dala cca 7. No jsem z toho spatna.. Myslela jsem, ze kdyz to nebudu nejak extr napinat -v podstate 4 dny, tak se to zahoji.. Ale bohuzel nezahojilo a bohuzel uz neni cas treba tyden necvicit :((

egiginka
23. pro 2013

@kfckuratko , presen jak ti mirka odpovedala. Ja som zacinala normlane z pepinom a to bolo hrozne sa smykalo. Tak teraz len dezinfikujem a chvalim si to, alebo potom tie nelubrikovane konodmy, ale z nich nemam skusenost, ale urcite sa nesmykaju. uz som to tu pisla tie sterilizacno.dezinfekcne stvroce stoji 100ks -3 eura a maju to v lekarni.

egiginka
23. pro 2013

@kristy46 Fuuu to ma mrzi, a prave neskusis to s kondom lubrikovanym, ze to mozno trosku to sliznicu lubrikuje ???a nedas to na vytlacanie, ale len roztahovanie , popripade len masirovanie, ak bude velmi krvacat a boliet. a inak skus to tam mat kratsie, kym si nafuknes , kde si skoncila, ze len dokopyv 2-5 minut, proste , len aby sa ta hrazda civila sa napnut ....Ja to podstate takto cvicim, ze na tom maximalnom co nafuknem som 10 sekund. a vcera som davala uz 9,5,,,,

aladarka
23. pro 2013

@mirka1985 ahoj mirka, tak co, ako ide cvicenie ? Ja som po vcerajsej pauze dnes dala 25 cm, tak sa vytesujem, konecne som prisla na to, ako cvicit ( zasunut len 2/3 ), je to zaberak pri vytlacani, ale tak prezijeme, nie 😎 ?
@egiginka parada, tak uz si pomaly vo finále.

kristy46
23. pro 2013

@egiginka děkuji za rady! Jé, včera jsem si říkala, že si koupím gel, abych to měla vlhčí při cvičení a zapomněla =(
Já právě včera změnila cvičení.. Jak říkáš-uvnitř jsem nafukovala víc a nenechávala ani moc dlouho a pomalu vytlačovala nebo přidržovala jak šel ven a když to štíplo, tak jsem ufoukla. No a bylo to pořád mezi 6-7. Max bylo cca 7, tak jsem říkala, že končím pro včerejšek.
Ono to moc nebolí ani nekrvácí, ale trochu jo... Jsem na sebe naštvaná! Tolikrát to bylo v poho a pak jsem to přehnala! Teda ty jsi dobrá! Jde ti to moc dobře!! Jen tak dál.

janista83
23. pro 2013

@kristy46 nevěš hlavu, jelikož já mám stejný problém, včera při cvičení, když jsem byla zhruba na 8....26 cm, jsem pocítila velký tlak na hráz...tak jsem to vytlačila a pak na záchodě při utírání jsem měla trochu krve...dnes jsem byla na gyndě a ko mně nebolela a ani ted to nebolí..nicméně dnes si dám pauzu a zkusím zítra a uvidím jak to půjde, snad to nebude vážné...

mirka1985
23. pro 2013

@aladarka no ako som pisala vyssie, cvicila som zatial 2 krat a dala som 22 cm, davam ho tak na 2/3 aby mi natahovalo hradzu, ale musim ho poriadne pridrziavat lebo kazdym prifuknutim sa mi tlaci von.Takze nejake vytlacanie u mna zatial nehrozi, samo vyjde von. Pijem aj ten malinik a dnes som zacala pit aj sliz z lanovych semien, no mala som co robit aby som ho vypila, ale nejako to prezijjem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru