EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sussanah
5. zář 2011

@michaela2310 cvici se na hrazi a pokud se dodrzuje zpusob cviceni, jak je v navodu, tak s cipkem to nema co delat. Taky se hlavne v navodu pise cvicit az po ukoncenem 37tt (kdy je mimco uz donosene), ja teda zacala cca 4tydny prede tp. Co se tyce noveho/pouziteho, ja mam pouzivany, jsem 3. uzivatelka a osobne v tom nevidim problem. obe prede mnou pouzivaly s epinem kondomy a myly antibakterialnim mydlem, stejne tak i ja. Kdyz pouzvas s epinem kondom, tak opravdu nevidim problem v hygiene.

ladie
5. zář 2011

@kutcher zkušenost nemám. Ale přiznám se, že před zakoupením epina jsem na nafukovací anální kolíky koukala. Prošla jsem obrovské spousty stránek s erotickým zbožím a dočetla se, že většina těchto kolíků je dělaná na nafouknutí 5-6 cm v průměru. Nějaké byly i na 7-8 cm, ale těch nebylo tolik.

Ale to je málo. Epino zvládá mnohem víc. Taky se před porodem doporučuje nacvičit 10 cm.

A taky - nedovedu si představit, že by ve mě ten kolík při přefouknutí prasknul 😖

petja
autor
5. zář 2011

@kutcher ty jsi samoživitelka,podle toho že uvádíš asi výši RD?.Jinak já osobně jsem nové epino neměla nikdy

petja
autor
5. zář 2011

No vidiš @kutcher,od @ladie první recenze 😉
To prasknutí je o leknutí ne o bolesti bych řekla

ladie
5. zář 2011

@petja to asi jo, ale zažít bych to nechtěla 😀
U mě byla jasná volba nové epino, protože ho plánuju používat i při druhém těhotenství (no, uvidíme, co budu říkat po porodu 😀 ), ale jsem ženská zvědavá, tak jsem prozkoumala všechny alternativy.

indriela
5. zář 2011

@ladie A vovovovovotomtoje 😀

zdeniii
5. zář 2011

@miparak Hlavně bud v klidu, začala jsi cvičit opravdu brzy, já začala až ve 38tt 🙂)

kutcher
5. zář 2011

@petja ne to sice nejsem, ale teď to s prací na manžově straně je zlý a po zaplacení hypošky a všeho ostatního mu taky zbyde sotva čtyřka, no brzo by se to mělo zlepšit, ale dokud to neucítím na vlastní peněžence, tak se do nákupů pouštět radši nebudu.

petja
autor
5. zář 2011

@kutcher tak jestli ti to není proti srsti jdi do použitýho...

miparak
5. zář 2011

Mám epino nové, ale používám ho s kondomem, protože nevím, co bude, ale asi pokud bude zájem, tak ho pak prodám...čili, aby byl co nejzachovalejší. Nebo si ho nechám pro druhé těhotenství - ještě se rozhodnu. Takže pro mě použitý klidně.....já asi nebyla tak vytrvalá, použité jsem nenašla. Jen v mimibazaru, ale tam byl nový a dražší než přímo od epino.cz

tehuli
6. zář 2011

@aemmi DĚKUJI MOC🙂 FAKT DOPORUČUJU🙂 DOSTALA JSEM SE NA TĚCH 30 AŽ 31 A FAKT PARÁDA🙂 SKORO JSEM O TÉ HLAVINCE NEVĚDĚLA..BYLO TO STEJNÉ JAKO S EPINEM TO TLAČENÍ🙂AKORAT U TOHO NECÍTÍŠ BOLEST PŘI KONTRA...🙂 ALE TA TĚ ZAS NUTÍ TLAČIT TAKŽE JE TO POHO🙂 HORŠÍ BYLO TĚCH DESET HODIN PŘED🙂 ALE DALO SE🙂

aemmi
6. zář 2011

@tehuli Tak to vypadá, že máš z porodu pěkný zážitek 🙂 to je fajn. 🙂 já jsem včera poprvé dala 30 a až mě zaráží, jak to jde zlehka, přes hráz úplně v pohodě, ani to nebolí, tak se trochu děsím, jestli to cvičení je vůbec efektivní 😕 nebo jestli nedělám něco blbě...ale aspon už mě neděsí velikost dětský čepičky 😀

petja
autor
6. zář 2011

@aemmi no máš stěstí na pružnou hráz,rodit budeš jedna bádeň

petja
autor
6. zář 2011

báseň 😉

aemmi
6. zář 2011

@petja no já nevím, zatím mám před očima spíš ty černý scénáře 😅 😒

petja
autor
6. zář 2011

@aemmi neměj,není důvod

sussanah
6. zář 2011

@aemmi k dobremu porodu hoooodne prispiva i pozitivni mysleni, takze porod bude pohodovy, vsechno zvladnes, mimco se narodi svizne a naprosto v poradku a ty budes bez jedineho poraneni behem hodinky v klidu sedet s miminkem v naruci 🙂

pitruskaskarolinkou
6. zář 2011

@petja Ahoj Petjo, můžeš mi osvětlit rozdíl mezi EPI-NEM bez tlakoměru - se zrcátkem a tím druhým - s tlakoměrem ? Narazila jsem v inzerátech na tento rozdíl, kde to jedna mamka uváděla, tak chci koupit ten správný a lepší na funkci, díky 🙂

aemmi
6. zář 2011

@petja
@sussanah Holky, děkuju za povzbuzení, snad máte pravdu 😉

miparak
6. zář 2011

@pitruskaskarolinkou no rozdíl, na trénink před porodem stačí Epi - no bez tlakoměru....ten tlakoměr je spíš až na trénink po porodu jako prevence pred inkontinencí a ukazuje ti, jak moc jsi stáhla svaly pánevního dna....nebo takhle si to aspon myslím. Já šla do té verze bez tlakoměru.

jana0706
6. zář 2011

@miparak @pitruskaskarolinkou ja som to pochopila presne tak isto, pomocou toho tlakomeru mozes po porode merat ako stiahnes tie svaly panvoveho dna, neukazuje velkost nafuknuteho balonika ani nic podobne...tiez som si kupila tu obycajnu verziu bez tlakomeru
inak ja som dnes tak zlahka zacala s cvicenim, tak "naozaj" chcem zacat vo stvrtok to budem akurat zacinat 36 tt... ale bola som spokojna, v pololahu som vytlacila 21,5 cm a v klaku 22,5 cm, tak dufam ze ked zacnem cvicit tak sa to bude pomalicky posuvat...a ak mi to bude prijemne tak by som chcela rodit na tej porodnej stolicke pripadne v nejakej podobnej gravitacnej polohe takze budem trenovat hlavne ten klak...

petja
autor
6. zář 2011

@pitruskaskarolinkou Miparak vyčerpávající odpověď 😉

tehuli
6. zář 2011

@aemmi VIDÍŠ TO JA SI BYLA TAKY JISTÁ🙂 A FAKT SE NEBOJ JE TO BEZ PROBLÉMU...🙂 O NIC VĚTŠÍ HRUZA KDYŽ TLAČÍŠ JAK S EPINEM TO FAKT NENÍ MĚ TO PŘIŠLO STEJNÝ A DO TOHO KONTRA ALE TO TLAČENÍ TI ULEVUJE..NEJHORŠÍ JE POSLEDNÍ STADIUM KDY TI VALÍ DO HLAVY JEŠTĚ DVĚ KONTRAKCE NETLAČTE ALE TEN TLAK NA KONEČNÍK JE BRUTÁLNÍ JA SVÍRALA MÉHO DRAHÉHO A ŘVALA U TOHO JINAK BYCH TO NEUDÝCHALA🙂 ALE ZMÁKLI JSME TO , TO DÁŠ...FAKT PRO MĚ BYLO HORŠÍ TĚCH 10 HODIN ČISTĚ KONTRA PO 5 A PAK PO 3 MINUTÁCH..JE TO VYČERPÁVAJÍCÍ MEZI KONTRA JSEM VALILA COLU A ČOKOLÁDU🙂 CO JSME CESTOU VZALI NA BENZINE TO MI TAKY POMOHLO🙂

hlasil
6. zář 2011

Ahoj holky, tak se tu po delší době hlásím, už jsem po porodu a já teda skončila s nástřihem. Cvičila jsem asi 3 týdny myslím, jenže pak už dost nepravidelně. Naposledy v pátek před porodem jsem dala na poslední cvičení 30 (měřeno metrem), jenže v sobotu jsem pak vynechala a v neděli večer, když jsem zkusila cvičit, se mi hned při prvním pokusu (a to bylo jen 27 cm asi) na balonku objevila krev, tak jsem se lekla a dál necvičila. V pondělí (na TP) jsem necvičila, že dám ještě pauzu a zkusím to v úterý. Čekala jsem, že budu pár dní přenášet. No jenže v úterý už jsem tlačila naživo a ve 12:59 byl Domča na světě. 😎
Porod probíhal úplně jinak, než jsem čekala, já měla křížové kontrakce, v břiše jsem nic necítila, tlak na konečník jsem měla, ale to jsem ještě ani nebyla pořádně otevřená a byl jinej, než ze cvičení. PA pak říkala, že jsem to cítila brzo, protože malej byl špatně natočenej k brance, takže jsme museli ještě podpořit polohama, aby se maličko pootočil Je docela možné, že bychom to zvládli i bez nástřihu, dr. i PA se na to tvářily, jenže mně se ta druhá doba porodní strašně protáhla a kontrakce mi kvůli špatnému natočení dost povolily, zeslábly a byly řidší, takže to bylo nekonečné a nakonec jsme daly oxtocin a střihly kvůli urychlení. Ještěže tak, malej byl fialovej, museli ho trochu resuscitovat, ale zvládli jsme to. Takže těžko říct, jestli mi epino pomohlo nebo ne, nástřihu mne neuchránilo, ale okolnosti byly nestandardní, možná že bez něj bychom stříhaly už dřív, ale to už se nikdy nezjistí. Držím všem palce, ať u vás epino stoprocentně zabere a máte pohodový porod.

terioza1
6. zář 2011

@hlasil moc gratuluju k miminku.... ja panikarim z porodu uz ted... tyhle radky me dodelavaj 😀 ale hlavne, ze jste to ve zdravi prezili...

hlasil
6. zář 2011

@terioza1 Děkuji. Hele, ono to tak možná nevyznělo, ale byl to dost pohodovej porod. Některé detaily nebyly podle mých představ, ale jinak to bylo rychlé a celkem snesitelné, zvládla jsem to i bez epidurálu. Kontrakce začaly do těch zad o půlnoci asi po 12 minutách, v 8 jsme jeli do porodnice "do poradny" 😎 a už jsme byli otevření asi na 7, tak už jsme tam zůstali. Celkem 13 hodin se vším všudy, z toho 8 hodin doma a ještě i nějakou dobu v porodnici to byly naprosto snesitelné bolesti. O co se mi protáhla ta druhá doba, o to rychlejší byla ta první. Celkem ten porod hodnotím pozitivně, měla jsem tam svoji dohodnutou PA, té jsem věřila, víc jsem neřešila a myslím, že ten pozitivní přístup měl na rychlém průběhu svoji zásluhu. Opravdu není čeho se bát 😉

terioza1
6. zář 2011

@hlasil no dobra teda... .-) I kdyz ne uplne, ale trosku jsi me uklidnila 😀 Takze jdes do dalsiho porodu jo.. ?

hlasil
6. zář 2011

@terioza1 No jasně, chci dvě děti, tak to jinak asi nepůjde 😉 Pokud budu u mne platit, že druhej porod je rychlejší než první, tak se už vůbec nemám čeho bát. 😀

aemmi
6. zář 2011

@tehuli já se právě bojím, že ta první doba porodní bude dlouhá a já pak nebudu mít sílu tlačit...ale tak už jsme zase klidnější 😎

@hlasil gratuluju k chlapečkovi, moc hezké jméno jste vybrali 🙂

terioza1
6. zář 2011

@hlasil to jsi dobra teda... ja jeste nemam ani po porodu, ale ja snad chci jen jedno decko... a to jsem jich chtela mit 6.... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru