EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzu1980
13. říj 2009

verled, ved to epino mozes neskor aj predat, takze sa ti nejake peniazky vratia, ale je to drahe, to je fakt...

davlu
13. říj 2009

Zuzu, tak ty už budeš mamina 😀 😀 😀 Budu na tebe myslet. A doufám, že nám tady napíšeš alespoň první dojmy z porodu, mě váhu a délku, jak pomohlo epino atd.? Jinak jestli už jsi dala nad 9,5 cm, tak to nemá cenu to dráždit, protože to se rozpružní a ještě víc než s epi. 🙂 Prostě víš, že tvoje hráz unese 10 cm bez natržení. pokud budeš mít partnera u porodu, tak ti může třeba po sprše trochu promasírovat hráz ručně, ať to povolí. Mě Dr. říkal, že než začnu tlačit, tak mě trošku promasíruje, tak se neboj. Držim palce už teď... 😵

kori, tak řekni manželovi. Jestli mu to půjde jako to focení, tak jste boháči 😀 😀 😀

zuzu1980
13. říj 2009

davlu, dik. Aj Dr vravel ze este na sale robia masaz, ale vzdy zalezi na okolnostiach, samozrejme. Dufam ze este par krat natrenujem s epinom, aspon tych 9, uz to nechcem silit...ale dnes nie, dnes zo mna leje krv, tak musim lezat.

aha, a odporucil mi epiduralku, ze to este zjemni svalstvo, a ze to pomaha proti nastrihu. No to prvy krat pocujem, ale urcite si epiduralku dam, to uz som rozhodnuta 10 rokov ze rodim len s epi !

crawler
13. říj 2009

ahoj epiňačky😀

davlu - opravdu se na nějakou váhu mimča vyprdni - větší váha neznamená velkou hlavičku a hodně záleží na tvaru hlavičky. Můj manža totálně rozerval tchýni a to měl 3kg, ale hlavičku kulatou jako balonek - mimi mívají většinou takovou trochu do špičky...ale on ne ;) Děsím se, že tomu mémo drobkovi naroste něco podobného - no ale co naděláme, že? Takže žádné stresy - tvůj Tadeášek bude mít váhu třeba krásně rovnoměrně rozloženou a ani nepoznáš, že by to byl kolos ;) Tady Ti budou všichni držet pěsti🙂

zuzu: Téda, to už máš za pár - jaký je to pocit, když víš, kdy budeš rodit? To většina maminek říct nemůže ;)Jsem strašně zvědavá, jaké napíšeš dojmy z porodu a jaký je nový život s miminkem😀 Budu Ti držet palce ať to zvládneš levou zadní!🙂

verled: já su chudý študent, ale myslím, že tahle investice se vyplatí - sehnala jsem epino za 1600kč...mám ještě dost času, ale chtěla jsem mít jistotu a tak mi bude chvíli sedět ve skříni...Je jasné, že výrobní cena je pár korun, ale takhle to prostě chodí a myslím, že si můžeš dopřát něco navíc, když už to existuje a jak tady padlo - dostaneš potom porodné, tak si řekni, že to je jakoby z toho, ne?

Jo holky, myslíte, že můžu zkusit epinovat už třeba v tom 14tt? Čistě ze zvědavosti - už ho budu mít doma, tak chci vědět, jaký je to pocit, ale nevím, jak je na tom tělo a zda se to může takhle na začátku 2.trimestru...co myslíte?

zuzu1980
13. říj 2009

crawler, este mas cas... no vsak ked to ches vyskusat tak vyskusaj, ale aby si sa nevystrasila ked zacnes napriklad krvacat, lebo aj to sa stava, a ten stres zaciatkon 2 trimestra moze este uskodit... neboj, epino ti neutecie 😀
ja som ho kupila okolo 32 tt, hned som ho aj vyskusala a potom este 3 tyzdne zapadalo prachom.

joj, je to zvlastny pocit ked viem ze rodim tento vikend. momentalne mam paniku skor z toho ze porodim este skor, lebo dnes mi veru nie je najlepsie a este potrebujem aspon 1 den aby som dala byt trosku do poriadku. aj epinovat by som chcela, a stale rozmyslam co este treba, na co som este zabudla... urcite kazdy den aspon 3x skontrolujem tasku do porodnice ci mam vsetko... 😀 😀 😀

crawler
13. říj 2009

zuzu: vím, že mám hafo času ale jsem děsně zvědavá...no uvidíme🙂

já dostala seznam co do porodnice od gyndařky: taky tam máte Yal a síťované kalhotky? 😀

zuzu1980
13. říj 2009

tu v zahranici nikto netusi co je Yal a sietovane kalhotky 😀 😀 😀 😀 😀

davlu
13. říj 2009

Na mém seznamu od Dr. je napsáno pouze věci osobní potřeby, takže ven si co potřebuješ. Dnes jsem zbalila tašku...a nějaké ty síťovky jsem tam hodila 😉 Yal nemáma nebudu mít. Chci klystýr. I kvůli prohřátí bříška uvnitř a důkladnějšímu vyprázdnění. Každý kousek, každé pidi místečku pro malého macíka dobré 😀 😀 😀

korina
13. říj 2009

Davlu: Jenže manžel je krom toho focení na obě ruce poněkud levej 🙂 , to bychom moc nevidělali 😀

mondulinka
13. říj 2009

crawler: ja bych to teda neriskovala... stejne to na tolik nedas a zbytecne by jsi se dole mohla podrazdit... nerikam, ze si nutne musis vyvolat nejaky potize, ale stat se to muze a urcite to za to nestoji... vsak ti ze skrine neutece...

zuzu: jee, tak tebe uz to zanedlouho ceka... jsem zvedava na dojmy z porodu, snad to klapne!!! 🙂

davlu: ja bych na ty odhady moc nedavala... tech rozmeru je nekolik a podle toho to pak urci velikost miminka... si vem, ze bude mit delsi nozku a tim stehenni kosticku a uz vyjde jako vetsi... to samy s briskem... proste se uvidi a myslim, ze kdyz si na porodnici nebudou jisti, tak si ho tam treba pro kontrolu jeste premerej 🙂

korina: no nevim, jestli bych si do sebe strcila neco od domaciho kutila 😀 😀 😀 prece jen tohle uz je provereny... ono je to asi jeste pomerne novy, ani rada doktoru a PA to nezna, takze si myslim, ze to dela i tu cenu... jinak vyrobni cena musi byt teda velice nizka 😖 🙄

zuzu1980
13. říj 2009

mondulinka, ved ty ma mozno este predbehnes, uz sa ti to blizi

ta cena je asi urcena tym, ze to vyraba len 1 vyrobca, takze cisty monopol. keby tak zacal este niekto a dal polovicnu cenu, hned by to inac vyzeralo. mne to pride ako odsavacka mlieka, niekto s tym zacat musel, a teraz to pouzivaju takmer vsetci 😉

korina
14. říj 2009

Opravuji svoji hnusnou hrubku 😠 : nevydělali 😨

minonka24
14. říj 2009

Zdravím všechny Epiňačky,
tak se jdu pochlubit, dneska jsem doběhla do finále - 10 cm 🙂 . Ještě mám nějakej čas a zatím se nic nechystá, pže včera na monitoru byla čára děložní činnosti rovná, takže doufám, že teď budu jenom udržovat.
Musím říct, že to opravdu funguje tak, jak tady psalo spousta mamin, protože jsem začínala na nějakých 5 cm a bylo to nepříjemné. Neříkám že dnešních 10 cm byla procházka růžovým sadem, ale dalo se to... 🙂
Jinak co se týče ceny Epina, taky mi to kroutilo palce u nohou když jsem si to pořizovala (nové), ale myslím, že tam se platí především know-how. Prostě nápad. Ale třeba se na trhu objeví nějaký další výrobce a cenu trochu stlačí, pže je fakt, že výrobní cena může jít max. do stokoruny. Ale pořád věřím tomu, že tohle je nejlepší investice v těhotenství 😉
Jinak jsem zvědavá, kdy a kdo to tady rozrodí, už je to na spadnutí 🙂

korina
14. říj 2009

Já to chci rozrodit! Dítě plň termíny! Dneska! Navíc si tatínek možná bude lépe pamatovat tvoje narozeniny a výročí svatby, když to bude v jeden den...

zuzu1980
14. říj 2009

korina, tak "oslavujte" s tatinkom, mozno sa to pohne 😉 😀

verled
14. říj 2009

tak holky:epi-no budem mít, takžýe pak se i já přijdu pochlubit jak mi tréning jde😀DDa jinak Vás budu bedlivě sledovat........jestli Vám a mě to k něčemu bylo🙂snad jo.-)

minonka24
14. říj 2009

Korina:a vypadá to, že bes to ještě dneska mohla stihnout??? 🙂 Aby Tě někdo nepředběhl 😉
Jinak jsem koukala, že se mnou stejný den má termín Kvakulka, tak jsem zvědavá, kdo bude ve finiši dřív 😀

zuzu1980
14. říj 2009

verled, neboj, urcite sa ti investicia vrati, a epino mozes neskor predat.
korina, drzim palce nech to vyjde este dnes, ved uz zajtra mas termin !!!
minonka, tak uz si v cieli, supeeer

ja este krvacam od poradne vcera, ale idem epinovat lebo vsak do porodu uz len 2-3 dni, tak co ine mi ostava?

korina
14. říj 2009

Zuzu: S tatínkem jsme oslavovali v sobotu dvakrát, v neděli jednou, v pondělí a úterý taky jednou a prd. Dneska to taky oslavíme...no uviídme...pozitivní myšlení. Jo a termín mám dneska, asi jsem tam zadala o den pozdější menstruaci....

Minonka: Zatím to nevypadá nijak...

davlu
14. říj 2009

A já budu poslední 😢 😢 😢 Ale, říká se ,,to nejlepší nakonec,, 😉 😉 😉
Držim palce všem, co je to už chytne a nepustí. Kori, holčičky prý ale na svět nepospíchají...parádí se pro maminku a tatínka, tak třeba tě nějaká chlapečkočekatelka předběhne 😉 Je to jedno kdo dřív, hlavně se doplazit do cíle.. 🙂

zuzu1980
14. říj 2009

davlu, hadam sa pridaju nove epinacky, tak zase budes prva, nie posledna 😀 😀 😀
ja som dnes aj napriek paleniu a krvacaniu dala 9,8, vytlacit to islo lahko, ale vo vnutri to pali, neviem ci som porezana alebo co... no to bude radost pri porode !

kvakulka
14. říj 2009

Hola matky- tak jsem dneska dala úplně bezbolestně 31 cm obvod- byla jsem na poradně v porodnici- nemám streptokoka, což mě potěšilo, ale zato mám prý pěkně pomnožený kvasinky- no to pak není divu, že mám vevnitř všechno tak křehký... Nicméně už vůbec nic nekrvácí, nic nepálí.
Zuzu- nemůžeš mít taky nějaký kvasinky?
Jinak nález na čípku pořád nějak stejný- zatím se vůbec neotevírám- jen čípek měkne a posouvá se do středu....

zuzu1980
14. říj 2009

kvakul, mozne to je, ale ked som sa pytala Dr, tak vravel ze pri porode to nevadi, jedine co vadi je streptokok a toho nastastie nemam.

petja
autor
14. říj 2009

Ježiš Crawler.co blbneš? To je předporodní příprava!!!!!!!!! Proč chceš riskovat?

kvakulka
14. říj 2009

Crawler- fakt neblbni! Já jsem sice taky kaskadér, ale tohle bych nedělala...

zuzu1980
14. říj 2009

no zvedava je, kocka 😀

alikaa
15. říj 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat sloveniek, ze odkial ste si EPI-NO kupovali. Pisala som firme Coord priamo do ciech ohladne EPI-NO Delphine plus, lebo mali ceny len bez DPH a zaujimala ma aj cena postovneho. Postovne na SR je vraj 250,- Kc, cize celkova cena s DPH aj postovnym po prepocte kurzom mi vychadza 123 EUR (3 182,- Kc), oni mi vsak v maily vypocitali, ze ma to vyjde celkovo 114,50 EUR. Tak by ma zaujimalo, ktore ste to cez cechy kupovali, kolko vas to vlastne vyslo?
Este na www.perinbaba.sk maju tento balonik za 120,- EUR. To by som si mohla priamo v BA vyzdvihnut osobne. Tak taraz rozmyslam, skade kupit.

zuzu1980
15. říj 2009

alikaa, kedze nezijem na svk, tak ti velmi nepomozem, ale tuto 2-3 stranky dozadu sa ktosi pytal na to iste a hodili sem slovenky link kde sa to da objednat... tak kukni

zuzu1980
15. říj 2009

aha, prepac, to bola ta perinbaba...
http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/starost...

zuzu1980
15. říj 2009

inac, je nejaky rozdiel medzi Delphine a Delphine plus? Lebo ja mam Delphine Plus, s tym displejom, ale to je na nic, neukazuje to ani priemer, ani pocet nafuknuti, ta rucicka skace uplne odveci. Stale sa drzi medzi 18 a 20 (neviemcoho) a aj ked 3x dofuknem, tak to ostane kmitat medzi tymi istymi cislami. Takze ak to je jediny rozdiel, tak kup radsej ten lacnejsi za 95 Eur bez tej srandy co ukazuje ciselka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru