EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

karrrla
20. kvě 2013

zdravim vas vsechny, paralelne s touhle diskuzi bezi v kolonce Po porodu diskuze na tema "Epi-no - nezůstaly po porodu svaly a pochva povolené", kde se vesmes vsichni kriticky vyjadruji k nasledkum, ktere epino ma. Mate, vy maminky, co jste ho pouzivaly a uz jste porodily, tenhle problem? Sama uz se na cviceni s nim chystam, ta kritika me zarazila...

lubilienka
20. kvě 2013

Ahojte, aky konkretny lubrikant si mam kupit, maju ho bezne v lekarni? Dakujem

gaka
20. kvě 2013

@lubilienka Pořiď si lubrikant na vodní bázi (olejový by mohl narušit povrch epi-na). Je měla z drogerie Rossman, ale určitě i v lékárně seženeš 🙂
@karrrla Nemám špatnou zkušenost, epi-no jedině chválím, moc mi pomohlo. Svaly určitě povolené nemám, po porodu jsem ještě cvičila cviky na pánevní dno - ale to jen hooodně mírně, jsem na cvičení všeobecně lenoch 😵

susannah
21. kvě 2013

@endorfinka jasne, ked zacnem v piatok cvicit, tak budem podavat hlasenia, ako mi to ide 😉 a chcela sm sa este opytat, ci budes popri tom praktizovat aj masaz hradze. Ja som najprv nechcela, ze to asi bude zbytocne, ked budem poctivo cvicit, ale teraz neviem. Kupila som si na to aj olej, ze zacnem, len som este nestudovala, ako sa to robi 🙂

sarkar
21. kvě 2013

@karrrla používala jsem a nezaznamenala jsem žádný problém po porodu....

aemmi
21. kvě 2013

@karrrla našla jsem u diskuzi, je tam párpříspěvků, asi 6 nebo kolik, zamítavě se k epinu staví dvě ženy, kter ho nezkusily, takže ta diskuze nebude nic moc vypovídající 😝 osobně následky nemám 😉

aemmi
21. kvě 2013

@karrrla kdyby tě zajímalo, tak koukni, odtud se toho dovíš víc
https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/epi-no-...

karrrla
21. kvě 2013

diky vsem 🙂 ...clovek se hned citi lip!

robinoo
21. kvě 2013

Baby prosím poradite ktoré kondomy sa mozu používať? Neviem na žiadnom zistiť či neobsahujú olejový lubrikant. Ďakujem veľmi pekne.

vewa59
22. kvě 2013

@robinoo Ahoj, tenhle problém jsem také řešila. Nejlepší jsou prý suché "nelubrikované" kondomy a já je budu objednávat z http://www.epino.cz/objednavka.htm?type=access. Nejlepší by bylo, kdyby se ti podařilo jich pár sehnat z gynekologie od nějaké známé 🙂

susannah
22. kvě 2013

velmi sa tesim, dnes zacinam cvicit, som zvedava, ako nam to pojde. Dufam, ze co najlepsie, lebo prave som sa vratila od lekara a nasa mala bambulka je podla PM 35+5 ale podla usg 37+5 - od zaciatku bola o viac nez tyzden vacsia a aj ked zmeny na krcku este nie su ziadne, asi nevydrzi este 4 tyzdne. Takze verim, ze nam to pojde co najlepsie ;)

evina_plus_jedna
22. kvě 2013

Ahoj holky, prodám Epino Delphine, mám jej od kamarádky, tzn. používaly jsme jej dvě. Použito vždy s kondomem. Obě jsme díky němu rodily hladce, bez jakýchkoli poranění. Která byste měla zájem, písněte do IP 😉

susannah
22. kvě 2013

@endorfinka no, musim povedat, ze na prvykrat som bola zo seba sklamana. Je pravda, ze som to vzala tak zlahka, zostra pojdem zajtra, ale dnes som sa na prvykrat dostala len na priemer 5,5. Takze som sa tak trosku otukala, dufam, ze zajtra mi to pojde ovela lepsie 😉

endorfinka
23. kvě 2013

@susannah na masáž hráze jsem dostala olejíček od kamarádky, že jí zbyl. Ale zatím taky nevím, jak se to praktikuje a jestli to budu dělat. 🙂
Naše malá je taky větší, ale tím, že se nic nechystá, už radši nepočítám s tím, že by mohla přijít třeba o těch 14 dní dřív. 🙂
A dneska to půjde určitě líp. Asi potřebujeme nejdřív nějak vychytat tu hranici, kdy ještě přifukovat a kdy už to nepůjde. Za chvilku jdu taky trénovat. 🙂

kopice
23. kvě 2013

Prodám epino, kdyžtak pište na IP

susannah
23. kvě 2013

Mam otazku - predpokladam, ze nieco robim zle, lebo ked si zavediem balonik,musim si ho stale oridrziavat rukou, inak by mi vyklzol von. Je to normalne? Balonik mam zavedeny tak do dvoch tretin, ako pisev navode, nie cely.

domeli
24. kvě 2013

@robinoo napr. nelubrikované návleky na vaginálnu sondu, dostať ich v BA, na Teslovej ulici č. 33 - lekáreň Medpharmacentrum, 22 centov/ks (to bolo v 12/2012, cena vraj šla dole). Ale aj akékoľvek, ktoré nie sú na olejovej báze, ale na vodnej, nakoľko olej by mohol poškodiť balónik.
Držím palce na bezproblémový pôrod a zdravé bábo 🙂

domeli
24. kvě 2013

@susannah nerobíš nič zle - pri nižších číslach je to ako pretláčanie miestami, lebo fakt sa tlačí vonku, ale pri vyšších už to u niekoho tak nemusí byť 🙂

domeli
24. kvě 2013

@karrrla s ničím negatívnym po používaní epina po pôrode som sa nestretla. Rodila som v 12/2012, cvičím miestami cviky na posilňovanie panvového dna, ale fakt iba občas, keď si na to spomeniem, ale inak nič nerobím a teda žiadnu kritiku nemôžem podať na epino. Naopak, mám nádherný zážitok z pôrodu vďaka nemu 🙂

robinoo
24. kvě 2013

@domeli ďakujem, už som tam bola a mali tak sa veľmi teším!

endorfinka
24. kvě 2013

@susannah taky mi to tak dělá. A co jsem pročítala diskuze, tak to tak dělá snad všem. Mám u toho celkem obavy, abych nepřefoukla a ono to pak nevyjelo i přes odpor a abych si neublížila sama ještě před porodem. 🙂 Včera jsem zkoušela a povedlo se 20,5 cm, teď už to bude chtít pravidelný trénink. 🙂

ladydasha
24. kvě 2013

Tak dnes si idem pre epino, som naň zvedavá, mám síce ešte hromadu času, ale radšej ho budem mať doma skôr ako zháňať na poslednú chvíľu. Keď začnem cvičiť, budem písať reporty, ako postupujem 🙂

susannah
24. kvě 2013

@ladydasha to je dobre, ja som si ho tiez objednavala s dvojmesacnym predstihom. Radsej skor ako neskor 🙂

susannah
24. kvě 2013

@endorfinka Ok, tak to je potom dobre. Len som si chcela byt ista, ze to robim dobre, aby malo to cvicenie vyznam. Neviem, ako sa k tomu stavias ty, ale ja som neskutocne stastna, ze som sa na to dala. Je to sice zvlastny pocit, ale aspon citim, ze sa to svalstvo natahuje. Velmi mi to pomaha aj psychicky. Neviem si predstavit, aky to musi byt sok a bolest, ked niekto necvici. Teraz si aspon zvykam na ten tlak ;) a ako prvorodicka ziskavam sebavedomie, ze to v pohodicke zvladneme ;) A aj mne to vcera islo ovela lepsie, takze dufam, ze sa to bude stale zlepsovat ;)

nevestapetulka
24. kvě 2013

Ahojky, přidávám se ke cvičícím. Dneska jsem 36 + 5, cvičím denně od minulého týdne. Už mám nacvičeno 25 cm a jde to krásně. Mám z toho dobrý pocit, i kdybych rodila zítra 😀

susannah
24. kvě 2013

@nevestapetulka to je super, ked si sa za tyzden dostala na 25 cm!

nevestapetulka
24. kvě 2013

@susannah A na kolika jsi ty? Koukám, že jsme stejný týden.

susannah
24. kvě 2013

Ja som len pred dvomi dnami zacala cvicit, takze som len na 20, ale kazdy den vidim pokroky, preto verim, ze to stihnem nacvicit 😉

renlu
24. kvě 2013

Ahoj holky.Jsem 31 tt.Epino jsem používala už při prvním těhu,ale jak to tu čtu tak jsem asi něco dělala špatně?Já tam zaváděla balonek celý a vždy nafoukla uvnitř a vyfoukal...Vy ho tlačíte nafouknutý nějak ven?Já ho měla tehdy půjčený od kamarádky a bez návodu,jen s instrukcemi od ní.No malej mě potrhal nesktěčně.Měl 4kg a já měla uvniř 40 stehů a z venku natržená až ke konečníku a stehů 14.Teď jsem si pořídila nové.Kdy tedy mám začít a jaký máte Vy ten správný postup?Děkuji za každou Vaší radu

all85
24. kvě 2013

@renlu nafouknes a pak počkaš 3-10min a pak "necháš vyklouznout", vevnitř to můžeš mít víc nafouknuté a vytlačovat jen objem aby tě to hodně nebolelo, snažím se to nezavádět celé, se ti tam pak udělá podtlak a blbě se to tlačí, takže si to přidržuju při foukání..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru