EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romy31
30. zář 2013

@allys gratulujem 🙂 takéto správy sú úplne super!
tak ja dnes pauzujem, kubko má soplíky, tak do škôlky nechodí, tak nemám zas kedy cvičiť 😒 aj tak som mala včera trochu krvi, tak pauza asi neuškodí....dúfam, že zajtra si nájdem nejakú pol hodinku súkromia....skončila som len na 24,5cm, tak mám čo robiť

@kika214
@renny83 baby viete mi napísať aké homeo vám odporučili? kľudne aj do ip, keďže je to mimo tému

kika214
30. zář 2013

volaju sa chamomilla vulgaris ch5. ---) uzivat 21 dni pred porodom, v den porodu dve..
@romy31

ataner81
30. zář 2013

@kika214 ja dnes pauzujem, čakám čo bude zajtra. Ja čím viac pridávam, tým viac krvi zo mňa ide ☹

kika214
30. zář 2013
jennyska
1. říj 2013

Ahoj maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 😉

Máme v ní i téma EPI-NO a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/epi-no/ ? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním ženám, které právě shánějí informace o této pomůcce a shánějí rady, tipy, zkušenosti. Díky Vám najdou zkušenosti vedle obecné informace na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

ataner81
1. říj 2013

Takže žienky záver z dnešnej poradne je takýto: EPINO odobrené, dostala som aj pochvalu za to že cvičím a masírujem hrádzu. Krvácanie si nemám všímať (teda ak okamžite prestane tak, ako u mňa)a mám smelo cvičiť ďalej. Všetko je pred pôrodom prekrvené, takže je úplne normálne ak mi praskne cievka. Od zajtra sa teda opäť pôšťam do boja s balónikom 🙂

evelynba
1. říj 2013

ja som dnes 5dni po TP a citim sa vyborne, asi budu malu musiet zo mna pacit nakoniec, vobec sa jej nechce.
Podstatne ale je, ze sa mi vcera podarilo 27cm! a to som fakt nedufala, lebo mne to cele islo strasne pomaly tie pokroky boli strasne malicke. Tak som uz uplne spokojna a mozem teda ist aj rodit, ak budem prenasat este tyzden, isto dam aj 31, hehehehe. 🙂 Rozmyslam, ci epino potom predat, alebo si nechat k dalsiemu moznemu porodu, nechavali ste si niektora pre dalsie pouzitie, ci ste si potom kupovali dalsie?

janiju
1. říj 2013

@evap19
Měla bych takový dotaz.... cvičení spočívá pouze v nafukování balonku, nebo se s tím provádějí ještě nějaké jiné cviky..... V jednom z návodů jsem četla, že se má balonek nafouknout mírně a pak vtahovat a vytlačovat....
vůbec nevím, jestli bych toho byla schopná - myslím že svaly pánevního dna vůbec neovládám ☹ při běžném cvičení na posílení pánevního dna totiž vůbec nic necítím - prostě mi to nejde...nevím jak mám ty svaly zapojit...
ten balónek by mohl pomoci ?? jen třeba samotné nafukování ???
Díky

lila69
1. říj 2013

@ataner81 Tak uz sa aj mne podarilo uspesne poranit sa pri epinovani. Ked som skoncila nasla som si trocha krvi na vreckovke ☹ Tak dufam ze to je fakt len prasknuta cievka a nic ineho. Inak dostala som sa na 27,5 cm. Zajtra poradna ...tak uvidime co sa noveho dozvieme.

ataner81
1. říj 2013

@lila69 skontroluj(ak sa ti dá)hrádzu. Pokiaľ je v poriadku a nič ťa neštípe, je to len cievka a kľudne ďalej pokračuj v cvičení. Ja som zvedavá ako na tom budem zajtra ja po 2dňovej pouze 😒

dasty79
1. říj 2013

Kdyby mě lněkdo zájem o Epino,pište IP 🙂

drobecek1
1. říj 2013

@jaya Nebylo by to pro mne pozdě. Za jakou cenu by jste ho prodala? Děkuji za odpověď 🙂

monique07
1. říj 2013

Ahoj holky, tak jsem si taky koupila epino, po prvním porodu jsem si dlouho nemohla normálně sednout, takže teď sázím na prevenci 🙂 zatím jsem 30 tt, ale nedalo mi to to vyzkoušet a pro začátek jsem na pětce a zatím trénování o pár týdnů odkládám, jen bych se chtěla zeptat - používáte s kondomem bez lubrikantu? Čemu vadí lubrikovaný kondom? Kde se dají nelubrikované sehnat kromě lékáren? Moc děkuji za info 🙂 Monča

romy31
1. říj 2013

baby tak ja som klasicky mala deň pauzu, dnes som sa trošku pohla- 25 cm....išlo to celkom ľahko, ale nechcela som ísť ďalej, lebo minule som sa trochu poranila...dúfam, že stihnem ešte niečo nacvičit...zajtra poradňa, tak som zvedavá v akom som stave 🙂
@ataner81 super, že ti to dr takto odobrila, ja som to ešte dr nespomínala
@monique07 tie kondómy majú aj na internete

ataner81
1. říj 2013

@romy31 určite to budeš mať tak ako ja, že ti praskla iba cievka. Krásne si sa pohla, každý milimeter je veľké plus 🙂

romy31
1. říj 2013

@ataner81 🙂 ty si to meriaš metrom alebo podľa tej mierky? ja si to len prikladám k tomu papieriku, tak tie čísla sú asi len orientačné...dnes som bola na 8

romy31
1. říj 2013

inak ja sa vôbec necítim, že by som mala ísť za chvíľku rodiť...skôr si myslím, že to bude pár dní po termíne ako pri prvom...tak by som mohla mať ešte trošku času na cvičenie 🙂 akurát idem objednať rýchlo ešte nejaké kondómy, lebo som zistila, že mám už len štyri

ataner81
1. říj 2013

@romy31 ja mám Epi od ruky a žiaden meter tam nemám, tak používam krajčírsky meter

romy31
1. říj 2013

@ataner81 v tom balení je originál taká tabuľka, mierka....ale neoverovala som si ako to sedí s realitou 😅

ataner81
1. říj 2013

@romy31 popozerám či náhodou v tej krabici nie je. Ako mi prišlo Epi, tak ma zaujímal len ten balónik a nič viac 🙂 Aj tak s mi ale zdá, že meranie krajčírskym metrom je lepšie

romy31
1. říj 2013

@ataner81 no určite je to vieryhodnejšie...len keby sa mi chcelo 😅 ani neviem či nejaký doma je

ataner81
1. říj 2013

@romy31 meraj tak ako si zvyknutá a hotovo. Ja som zvedavá na koľko sa zajtra dostanem po tej 2dňovej pauze. Normálne som nažhavená na cvičenie 🙂

romy31
1. říj 2013

@ataner81 mne sa práveže vôbec nechce cvičiť...už keď sa k tomu dokopem, tak je to ok, aj to celkom ide....ale odhodlať sa na to 😅

ataner81
1. říj 2013

@romy31 ja som zatiaľ ešte plná elánu obzvlášť po tej pauze. Len nech mi to čo najdlhšie vydrží 🙂

lamarcelita
1. říj 2013

renny83 díky za tip! ještě by mě zajímalo... lékařka mi naznačila, že cvičení svalů pánevního dna možná v mém případě není nejlepší, protože se mi svaly můžou ještě víc stáhnout. cvičím hodně let jogu, takže možná i zpevněná budu tak jako tak... nějaký názor??

adyp
2. říj 2013

Ahojte ženy,přidávám se do diskuze o epinu. Já jsem epino koupila přímo od PA, která ho sama používala a porodila krásně bez jediného stehu, neměla nacvičeno ani 9. Také ho velmi doporučuje svým klientkám a má s ním u nich velmi dobré zkušenosti. Tak to pro podporu všem, pilně cvičte, má to smysl.
Mně osobně jde tedy cvičení velmi špatně, moc pomalu, asi jsem byla i moc opatrná ze začátku. Někde kolem 23 cm (metr) jsem si poprvé všimla maličké krvavé šmouhy. To se pak ještě někdy opakovalo, ale dnes jsem to teda asi fakt přepískla a té krve už bylo víc, až mě to vylekalo. Ale nic nebolí, neštípe, tak nevím, dala jsem 24,5. A zrovna včera jsem byla u doktorky a jdu tam až za týden, ale nechce se mi tak dlouho čekat a odkládat cvičení, protože mi dr. prorokuje, že by porod mohl být dřív. Tak z toho mám depku, že to nestihnu nacvičit a co ta krev, zda je to nějaké poranění nebo jen překrvení...jestli cvičit po pauze dál...?
Jinak ještě pro doplnění piju maliník, snažím se jíst lněné semeno, beru homeopatika (doporučené v porodnici) a Bachovy kapky namíchané přesně pro mě na mé obavy z porodu atp. Tak uvidíme, zda to bude mít vliv. Zatím je paní dr. nadšená, protože na KTG jsou už vidět prý pěkné stahy (nepravidelné) a já sem to vlastně ani nevnímala a i velký posun na por. cestách za 14 dní. Tak uvidím na další kontrole a pak při samotné akci.
Ať se vám všem daří cvičení a přeju moc krásné porody, kéž by se nám všem ta snaha zúročila.

kika214
2. říj 2013

@lila69 neboj nic.. to sa stane asi kazdej.. je to len cievka, kt. hned prestane tiect 🙂

Ja som dnes opat spravila pokrok..skor som dala 25cm, potom 2x27cm a nakoniec 29cm, vzdy meriam metrom, lebo ta tabulka papierova skresluje..

drzim ostatnym kockam palce.. nevzdavajte to.. ;)

romy31
2. říj 2013

žienky tak aj ja som sa dnes posunula- 26cm....odmerala som to metrom, ale keď som to priložila k tabuľke,t ak to bolo tiež niečo cez 8, takže tie rozmery by približne mali sedieť...alebo aspoň na tomto čísle 😅 ale teší ma, že sa to hýbe...na zajtra si dávam cieľ zas o 1cm viac 🙂
@kika214 tak to už máš pekne nacvičené, do pôrodu budeš super pripravená 🙂

baby tie čo vám to tak lepšie ide, ste už na väčších obvodoch a máte ešte čas- ako to plánujete? chcete cvičiť len do tých 30-31 cm a potom to len utvrdzovať alebo pôjdete vyššie čo to dá? ja som mala prvýkrát nacvičené 31,5cm...no synček bol celkom veľký- 4kg a hlavičku mal 36 cm 😅 no ja som skončila sekciou, tak neviem ako by som dopadla prirodzene, aj keď verím, že pri pôrode spravia veľmi veľa aj hormóny a tých pár cm navyše sa poddá

teraz budeme mať veľkostne asi veľmi podobné bábo, 2tt dozadu mal obvod hlavičky nameraný 33,5cm

ja každopádne budem rada, ak stihnem nacvičiť aspoň tých 30, keďže sa moc tomu nevenujem a termín sa blíži 😅

kika214
2. říj 2013

@romy31 co viem.. tak viac nez 31 cm sa uz nema cvicit.. ako pises, spravia nieco aj hormony..
sa mi zda, ze kocky tu pisali, ze mali nacvicene cca 30cm.. hlavicka bola babatka vacsia 35-36 cm a mali kozmeticky jeden mali stych.. ale nech napisu, tie co uz rodili.. ja ked sa dostanem na 30-31.. budem sa len "udrzovat" .. ;)

minina
2. říj 2013

Ahoj holky, pokud bystě některá měla zájem o epi-no, tak prodávám. Používané jen mnou cca 3 týdny a jen s kondomy. Mám jich víc jak 30 nelubrikovaných, přidám k epi-nu a taky olej na masáž hráze, používaný cca týden. Cena 1800,- Kč. Případně IP,

Jinak pro mě jednoznačně nejlepší investice - měla jsem nacvičeno 31 cm, porodila jsem na 2 zatlačení, mám jen 2 vnitřní stehy, protože porod byl hrozně rychlý, ale na hrázi vůbec nic. Jsem nadšená a držím všem pěsti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru