EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anicka1981
11. dub 2011

baby ake mate skusenosti s epino, ked sa mi po jeho poiziti vyhodila zlata zila, sice teraz je to uz ok, ale sa bojim, ze sa to vrati, ked s tym zacnem zase, ale zase je mozne, ze to s tym nema ani ic spolocne, lebo, ja som zatial skusila iba raz, a ani vellmi som necvicila, len som chcela vediet, kolko zvladnem na prvykrat bez bolesti, vyslo mi 7,5, nie zle, este troska pozkam, kym sa mi ta zilka uplne stiahne, a potom, by som stym uz chcela zacat, mam neakych 8 tyznov do porodu,,,,

anicka1981
11. dub 2011

@katie_25 aj ja, len ja sa troska bojim ho pouzit, lebo raz som ho skusila, a a sa mi urobila zlata zila, ja mam termin tiez v juny, niekedy na zaciatku

anicka1981
11. dub 2011

@penn a kolko cm mas?, ja mam 158 🙂 a 30 rokov v auguste a som prvorodicka, 🙂

anicka1981
11. dub 2011

@dulkagabulka uf, tak to som netusila, ze to sa az tak da nafuknut, uz sa necudujem, ze pri porodemusia nastrihavat, ja mam epino doma, ale neako si netrufampovedat, ci sa dostanem az na taku velkost, zatial som len raz oskusala, ze kolko zvladnem a mala som 7,5, rodit mam o 2 mesiace, uz mozno ani nie, o 7 tyznov, tak dufam, ze sa mi aspon priblizit,🙂,

lucie_84
11. dub 2011

@katie_25 Kattie, já začala v 35 tt, protože nás straší, že budeme rodit dřív kolem 37/38 tt, tak když jsem to dostala povoleno, začala jsem cvičit, ale většina holek začíná 3-4 tt před termínem. Cvičím týden a jsem bez dvou milimetrů na 8 cm.

katie_25
11. dub 2011

@anicka1981 a co je to prosím ta "zlata zila" ??

sealm
11. dub 2011

Ahoj holky, zacala jsem cvicit pred tydnem, vcera jsem dala 7 cm, dnes jsem si ubrala a bylo to cca 6,5cm. Pak jsem ale na toaletaku nasla trochu cerstve krve a kdyz jsem se kontrolovala zrcatkem, zjistila jsem malou trhlinku na hrazi ☹ (asi jao kdyz se vam udela "koutek" na puse). Zitra urcite vynecham, ale budu se bat znovu zacit. Stalo se vam neco takoveho?

landrea
11. dub 2011

ja v 36tt, som druhorodka, a dnes som dala aj 33. jupi,uz to asi nebudem dalej, len udrziavat

anicka1981
11. dub 2011

@katie_25 no hemoroidy, sa ti akoby krcova zila v konecniku urobi, a strasne to boli a stipe, bud rada, ze neies co to je, ja som do minuleho tyzna tiez nevedela, 1x v zivote mam s tym teraz problem,,, ale uz sa to lepsi, uz si mozem sadnut,,,, dufam, ze po tehotenstve sa stym uz nikdy ani nestretnem, asi polovoca tehotnych ma taky isty problem, je to sposobene tlakom babetka na vsetky cievy a zily,,,,zvyknu sa obiavit aj po prode, to je tym tlacenim,,,,

anicka1981
11. dub 2011

@landrea ja som prvorodicka , a na 1x som dala 7,5, co je neakych 22 cm, este mam co robit, 🙂, ale s treningom zacnem az na buduci tyzden, ked sa mi ta zlata zilka uplne strati, :(, inac je to hrozna bolest,,,,, auc, ale uz je to lepsie,

landrea
11. dub 2011

@anicka1981 to je ale paradne ciselko na prvy raz... mozes sa tesit na cvicenie.
ja napr mam zily na rodidlach, nie hemoroid, ale teda nerobia problem ako som cakala, takze cvici sa fajn.

anicka1981
12. dub 2011

@landrea jaj, tak to je dobre, ze nerobia problem, lebotoho sa troska bojim, ja este pockam asi do konca tyzna, nech sa to uplne vstrebe, a potom zacnem cvicit uz kazdy den, chcem byt pripravena,,,,, inac sa hrozne tesim na maleho,,,, a dufam ze po tehotenstve uz o niakych hemoroidoch pocut nebudem 😉

landrea
12. dub 2011

@anicka1981 je to pravdepodobne, ak si netrpela na ne aj mimo tehu. to sa spravi.
ja uz nasavam len posledne infosky ako si porod sprijemnit a snad pisnem nejake tie zelania na papier, mam ich asi 4, to by mohli stihnut citat 🙂

seva
12. dub 2011

@landrea ahoj landrea, mam na teba otazku: pri prvom porode si mala nastrih ? ja som tento tyzden zacala cvicit, len mam trochu pochybnosti, ci to ma vyznam, a ci jazva po nastrihu vydrzi ... dakujem!

anicka1981
12. dub 2011

@landrea no nemala som niake problemy pred tym teraz sa to obiavilo 1x, :(,, ja mam termin v juny, mi posunuli termin z 15 na 6.6, 🙂 vcera som bola na cvicenie pre tehotne, a moj muzicek bol so mnou🙂, mali sme prednasku pre oteckov ako nam maju pomahat pri porode, zlaty bol 🙂)), ja by som si asi priplatila tu nadstandartnu izbu, je to 17 e na den, taze, neakych 50e za 4 dni, si myslim, ze to stoji za to mat pokoj na izbe, vlastnu sprchu aj vecko,, , len dufam, ze sa mi izba ujde, lebo co som bola vcera na tom cviceni, tak vsetky budeme rodit v juny🙂)))), sranda 🙂)

katie_25
12. dub 2011

@sealm no tak to se mi také stalo ..teď nedávno při sexu, nějak víc jsme si s manželem užívali a taky se mi udělala trhlinka, ale namazala jsem kosmetickou vazelínou a druhý den to bylo zahojený 😉
@anicka1981 aha .. hemoroidy tedy neznám, já vlastně ani nemám celkově žádný těhu problémy - švagrová hemoroidy měla a prý je to pěkně bolestivý - ale prý pomáhá mast Dubová kůra 😉
dnes jsem se ptala na názor doktora na epino (mám postaršího doktora), tak se teda moc netvářil,že to jsou prý samý novinky, ale pro můj klid, můžu cvičit 😀

katie_25
12. dub 2011

@anicka1981 super, také chodím na cvičení, s manželem jsme byli i na partnerské masáži, která se dá použít teď v těhu a pak u porodu .. 😉

landrea
12. dub 2011

@seva presne to som riesila aj ja , ze ci to miestecko zjazvene nie je tuhe a ci to ma nakonice vyznam//
vo forach , v clankoch som nasla skor nazor a skusenosti ze druhoa viacrodicky sa napriek uz exostujucej jazve striohaju menej, takze som cvicit zacala, a na moje prekvapenie to ide vyborne, takze jazva nebude az taka slabina ako sa domnievame.

anicka1981
12. dub 2011

@katie_25 ja tiez doteraz som niake tazkosti nemala, ani som nevcala, an nevolnosti som nemala, az teraz, ked sa maly otocil hlavickou dole, tak ten tlak sa asi zvatsil, no bolestive to teda je, hrozne, uff, dubova kora naozaj pomaha, nastastie, uz ma nic neboli, aky super pocit 🙂 😠 , aj ja sa citim lepsie odkedy mam to epino, lebo z nastrihu alebo natrhnutia a potom sitia som mala panicky strah, doslova nocne mory, ale odkedy som zacala chodit na predporodnu pripravu tak som kludna, mame zlatu porodnu asistentku, a mam aj epino, tak sa na porod normalne tesim, sama tomu neverim 🙂)),keby mi to niekto povedal pred dvomi mesiacami, tak neuverim, je naozaj byt super vo psychyckej pohode, ,

anicka1981
12. dub 2011

@katie_25 h, to by sa mi pacilo 🙂, taka masaz, 🙂, pravda je ze masirujem skor ja muzicka, 🙂, ja som doma a on pracuje,tak vecer ho pomasirujem, najcastejsie ruky, strasne ma rad masaz ruk 🙂, mne to nevadi ja rada masirujem, a aj on mna, pomasiruje, najma chrbat to zase lubim ja, 🙂, hoci mohol by aj castejsie 🙂))) inac je super, ze bude pri porode, sam chce ist, ani som ho nepresviedcala, ani som ho nevolala, on od zaciatku, ze pri tom bude, 😀 , 😀 a vies co pvedala jeho mama ked sme boli u nich v nedelu na obed???, ze ked chce este fungovat ako chlap, tak by pri porode nemal byt, 😒 ako pochopis, jeho mama bola porodna asistentka cely zivot, robila na sale, a sama mala 3 deti, aj preto si vazim este viac, ze tam so mnou bude,,,

lucie_84
12. dub 2011

@anicka1981 Tak já se teď potýkám se stejným problémem, jaký si měla ty. Jen nevím, je-li to spojené s těhotenstvím, nebo se cvičením s epinem. Dnes jsem si koupila homeopatika Hamamelis, ale teď nevím, jestli mohu nadále cvičit :( Je pravda, že jsem se potýkala i se zácpou, ale od doby, co jím lněné semínko a poctivě piju kefír už je vše zase dobré.

lucie_84
12. dub 2011

@anicka1981 Jinak 7,5 cm na zkoušku je skvělé, já začala na 5 cm a na 7,5 jsem se dostala až po týdnu a od té doby jsem se nehnula. Ale bojím se kvůli té žíle víc nafukovat, tak možná i proto :(
Můj přítel k porodu nechtěl, nesnáší nemocniční prostředí, né kvůli tomu, že by ho pohoršoval pohled na to, že jeho žena tím malým otvorem, který tak rád používá, vytlačí 50i cm miminko. Nakonec ale půjde a ještě to všude vykládá, jak se těší, až budeme rodit 🙂

landrea
12. dub 2011

@anicka1981 narodenie potomka je krasne, moj partner je iste rad ze bol, teraz tiez planujeme, ale ak bude nejaky zadrhel a bude so starsim, co uz. mame sice zabezpecene babky ale ak nieco pritrafi..
a ked mu v oku zbadas tu lasku na prvy pohlad k babatku, to je uzasny pocit 🙂

anicka1981
12. dub 2011

@lucie_84 ja som pred tym niake problemy nemala, a ani zapchu nemam, ani som nemale, a zase ani sedave zamestnanie nemam, som doma, a posledne 2 mesiace som az privelmi aktivna, a sediet sami uz ani neda.,lebo ma vsetko tlaci 🙂 😀 moj velky betar 🙂, sa ma vsetci pytaju, ze kedy rodim, aja ze v juny, a ani na to ze ci dvojcata 🙂))) hehh, ja si robim 2x do dna sedavy kupel v dubovej kore, to mi asi najviac pomohlo a potom tiez mam homeopaticku masticku avenoc, uz to mam celkom dobre, ale hrozna bolest to je, v zivote by som neverila, a s epinom zase zacnem, hoci zacnem je troska nepresne, lebo zatial som ho len raz vyskusala, ze kolko na 1x zvladnem, bez bolesti, a hned vecer som mala hemeroid skaredy, ☹ ale to sa mi mohlo urobit aj z masaze hradze, lebo 3 dni som si ju uz masirovala, a moja asistentka mi povedala, ze to ma ist az do bolesti, tak som to s tym stiskanim hraze asi prehnala,, neviem, a moze ze to bolo preto, ze maly sa uz otocil a tlaci mi na vsetko, normalne to citim take mravence ,, 😝 , tak ked sa mi ta zilka uplne vstrebe tak s tym zacnem, nastasie uz je to dobre, do konca tyzna pocitam, ze bude fuc,,,, inac neuveritelna bolest a stipanie,,, skus tie sedacie kupele, urcite ti to stahne,,,,

anicka1981
12. dub 2011

@landrea jaj ani nevrav,lebo revem,🙂)) sa tesim neuveritelne,,,,,

landrea
12. dub 2011
landrea
12. dub 2011

ktovie ako moka, mala prijem pred par dnami, mozno ma uz dietatko, som zvedava kedy napise. zdraviiime ta mokkaaaaaa

lucie_84
12. dub 2011

@anicka1981 O té mastičce jsem před chvílí četla na stránkách o homeopatikách, tak jsem hned zaúkolovala přítele, ať mi jí koupí, ale nevím, je-li běžně k dostání v lékárnách. Akorát teď tedy nevím, jestli mám vynechat cvičení, ale pokud ho vynechám, už asi nestihnu nacvičit :( Zatím mě to nebolí ani neštípe, ale hezká žíla to rozhodně není :(

lucie_84
12. dub 2011

@landrea Taky na moku myslím a říkám si, kdy se nám asi ozve. Ty už to máš taky za chvilku a může to přijít každým okamžikem, viď? Na rozdíl ode mě koukám, že se hrozně těšíš. Já jsem zatím jen plná strachu...

landrea
12. dub 2011

@lucie_84 som veru zvedava kedy pisne.

ano uz kazdym dnom mozem ficat do porodky, zajtra mam poradnu, tak som zvedava ako sme dole na tom, ci uz skratene pripadne otvorene.. po moke idem asi ja na radu,coo ? ak mi syn zapozicia do porodky notebook pisnem. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru