EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

michaelarackova
11. bře 2014

Holky, trochu špinim po včerejší kontrole. Cvičit, či raději necvičit???

michaelarackova
11. bře 2014

@hanka. Moc gratuluju!!!!! 🙂

michaelarackova
11. bře 2014

@paajavh Moc gratuluju!!!!!

hanka.
11. bře 2014

@michaelarackova záleží, jestli ještě chce nějaké cm nebo jen udržení. já sem necvičila, když jsem špinila po kontrole

kakamilca
11. bře 2014

@paajavh Úžasná zkušenost. Určitě chci také cvičit 😉

michaelarackova
11. bře 2014

@hanka. Já jsem na 32cm v pohodě, tak uvidim večer, jestli to přejde.

hanka.
11. bře 2014

@michaelarackova to je užasné číslo. určitě porodíš bez poranění 🙂. a si už otevřená?

michaelarackova
11. bře 2014

@hanka. Ne, ani milimetr.☹

sue007
12. bře 2014

Ahoj,příští týden se opět pustím do epina a chtěla jsem jen všem potvrdit,že je to úžasná věc,po porodu druhého synka jsem seděla po převozu na pokoj-po 2 hodinách- na posteli v tureckém sedu a cpala se večeří,zatímco mě sestra poučovala o pravidlech na oddělení a pak jen udiveně dodala,jak můžu takhle uvolněně sedět,že to vůbec nechápe.Na wc i do sprchy jsem si šla samozřejmě sama.A to měl malej hlavu 36 a půl centimetru🙂

cassis1
12. bře 2014

čaute kočky, tak jsem se včera uspěšně natrhla v oblasti pysku, není to citit nebyt krve ani bych nato neprisla, těžko se mi to odhaduje, uvnitř je prostě vic mista než je pak vchod schopny pojmout ☹ takže mě to při vypuzeni vždy boli. zítra si dam pohov ale pak radeji zase začnu.

hallie
12. bře 2014

@cassis1 ako prevencia proti takémuto natrhnutiu je odporúčané mazať sa olejom, ktorým masíruješ hrádzu. skrátka nevynechávať aj iné časti 🙂

cassis1
12. bře 2014

@hallie no prave me to prekvapilo, hraz v pohode ale ze se natrhnu prave tam 😨 , pravda masiruju jen hraz, vlastne jsem ani nevedela ,že i ten zbytek, no jsem poučena snad.....,ale ta radost z těch 28 cm 😀

hallie
12. bře 2014

@cassis1 tú ja nikdy nezažijem, dnes mám termín a po zhruba mesiaci cvičenia s epinom som skrátka na 27,5cm na krajčírskom metri a môžem sa aj rozpučiť 😀. ale hovorila som to lekárke, u ktorej mám rodiť a tvárila sa uznanlivo 🙂. Keď som jej vysvetlila, prečo nedám viac, ona mi zase objasnila, že to je vdaka tomu, že mám už hrádzu pekne mäkkú a poddajnú.

ohlala
13. bře 2014

@hallie len ti chcem povedat, ze som bola na tom podobne (27,2) a porodila som bez poraneni 3,5 kilove babatko. Drzim palce pri porode.

hallie
13. bře 2014

@ohlala dakujem za nadej 🙂 No, podla vsetkeho budu porod viest respektujuco, tak dufam, ze to zvladneme. Len netusim, akeho velkeho chlapika aktualne mame, hadam nas zajtra na poradni aj pomeraju. Dufam, ze neaspirujeme na styri kila! 😀

1890
13. bře 2014

Ahoj holky tak se přidávám. Mě při cvičení taky prasklo u pysku, ale mazala jsem stále mastí a už dobrý. Jsem 36+1 začala jsem už 35tt ale pak stejně týden pauza, ale dnes 30cm super jsem klidnější a vše drží a nepraská, chce to v tom vchodu držet tu nejsilnější část aspon minutku a pak to jde samo. Jinak čípek zkrácený a hlavička nálehá , ale ještě není v pánvi, čekám holčičku

laura1984
13. bře 2014

@marika020 ahoj ako pokracujes v cviceni a si este 2v1? Ja som sa dnes uspesne dostala na 32 cm a cakam ze to na mna pride kazdu chvilku. Jedine co ma trosku stve je ze balonik na tych 32 cm sa mi nepodari udrzat v sebe ani minutu, hned leti von. Predtym som musela tie vyssie cisla vytlacat a tak asi je ta hradza uz roztiahnuta 🙂.

marika020
13. bře 2014

@laura1984 Ahoj 🙂 ja som stále ešte celá...aj keď už každý deň ho prosím nech ide von, už niekoľko dní mám po večeroch tak tri hodinky sťahy, ale bez nejakých pravidelných intervalov a potom to prejde...ja som 32 cm udržiavala už asi päť dní a dnes sa mi na posledné nafúknutie podarilo aj 33 cm a to ani neviem ako ... ja som si myslela, že časom na tom budem tak, že na prvé nafúknutie dám hneď 32 ale vždy začínam na cca 28 cm a potom na druhé alebo tretie nafúknutie sa dostanem zas na 32....čo sa týka toho vybiehania, tak to máme asi rovnaké všetky....ja to na hrádzy neudržím tiež dlho, pár sekúnd a vždy sa snažím pridržať, aby to išlo von pomaly, nech sa neporaním....tak už len musíme udržiavať a čakať na ten moment, keď to príde 🙂

rambouskova2
13. bře 2014

Ahoj holky, tak já jsem 38+1, začínala jsem před dvěma týdny a už jsem na 30 cm. Jen mi z toho tlačení balonku vylezly hemeroidy, ale to zas léčím čípky od Hemagelu (doporučuji) Sice váhám, jestli dál pokračovat, ale zas si myslím, že při porodu bych je měla stejně. Jinak jsem docela na to Epi-no zvědavá. Při prvním porodu mě docela dost nastřihli, tak doufám jen v to co tu čtu.

1890
14. bře 2014

No já taky doufám, že tento porod s epinem bude lepší než ten první, ten byl masakr a fakt velký nástřih a potrhání. No říká se nejvíc do těch 31cm ,pak je to až moc a nemuseli by se svaly takz už nikdy zatáhnout jak tady holky píšou, že jim hned už pak při 32vyjíždí, tak si myslím, že už to není moc dobré, když jim svěrač už nefunguje. Jen můj názor a odborníků co radí víc nenafukovat. Já budu udžovat jen na tech 31cm. Holky co znám měli 31 a mimčo s 36cm vpohodě vytlačili. Jinak včera pěkný poslíčci a tlak pěkně už na čípku. Lukášek byl ve 37tt tak uvidíme, jak Nikolka. 🙂

hallie
14. bře 2014

@1890 ja sa tiez cudujem, ze tu baby idu za tych 31cm, ked je toto odporucane maximum... Pocula som aj take, ze to neskor moze viest k poklesu panvoveho dna :-/. Takze pre toto ani nesilim svoje maximum, vcera som prvykrat dala 28cm, ale nebudem to silit, ak sa podari aj dnes, ok, ak nie, budem verit, ze to takto staci.

1890
14. bře 2014

@hallie uvidíš, že se ještě povede kapku víc dát. No hlavně jde i o unik moči při kýchnutí a tak, když se svaly pak nestáhnou. Pokud jsi na maximum stačí už jen udržovat a to každý druhý den.

laura1984
14. bře 2014

@marika020 to si na krasnom cisle, urcite to bude bez poranenia ci nastrihu. Neboj ja tiez musim rozvicit a nafukat 3-4 krat kym dam to maximum. Nemyslim si, ze niektora zienka da na prvy krat hned to co predosle cvicenie, neviem mozno sa mylim. Tak uz len vela stastia pri porode zelam 🙂

hanka.
14. bře 2014

@hallie
@1890 já jsem nacvičila 34 cm, ale nebolelo mě to, šlo to "samo". Jsem týden po porodu a oprvdu, jak kdybych nerodila. A co se staženosti či vytahanosti týče, myslím, že jsem se stáhla do uzka celkem rychle 🙂. Ale určitě těch 31 cm stačí holky 🙂

hallie
14. bře 2014

@hanka. Myslim, ze u teba to tak pekne islo aj preto, ze si uz rodila. Vsimla som si, ze druhorodicky maju rychlejsie vysledky a lepsie maxima. Aspon mi to pri dalsom tiez pojde pekne.
Dnes nam ultrazvuk ukazal 3,8kg, akoze tych 31 by sa mi teda asi predsa len zislo nacvicit... 😀

hanka.
14. bře 2014

@hallie měla jsem ale první porod fakt dramatický s velkým poraněním. tak jsem se bála, abych na stejných místech "nepraskla" znovu. ale s epinem mě nic nebolelo, tak jsem cvičila, co to šlo 🙂. však fofr porod, malá vylezla sama, ani jsem netlačila 🙂

hallie
14. bře 2014

@hanka. Ja sa tej jeho vahy zacinam trochu bat, ale pre lahsi porod som urobila maximum. Dufam, ze epino, nasaz hradze, malinik a lanove semiacko ma zachrania, hoci velke nadeje, ze vylezie sam, si nerobim :-/

hanka.
14. bře 2014

@hallie máš už připravené porodní cesty? jestli jsi trochu otevřená, tak by se na tom dalo zapracovat 🙂. u mě to zabralo, i když až mooooc rychle 😀

hallie
14. bře 2014

@hanka. Mam makky krcok, presiaknuty, babatko je uz nachystane, kde ma byt. Len o otvaranim sa je problem - je to naozaj iba trochu :-/ Skusam vsetko, pijem koreneny napoj podla Stadelmannovej. Len ricin si nechavam az na stav zufalstva, zatial som dva dni po termine a podla doktorky je vsetko uplne ok a nie je dovod na stres.

hanka.
14. bře 2014

@hallie tak já jsem byla otevřená na 2 cm. tak asi i proto to u mě zabralo. nechráněný sex, teplá vana, svařák a k tomu časté masírování bradavek. ale pokud dítě není připravené, tak jen tak to asi nejde

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru