EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katulka225
9. pro 2012

Ahojte, aj ja sa chcem s vami podelit o svoju skusenost s epi-no. Cvicila som od 37tt. Zacala som na 6. To uvodne rozcvicovanie som vynechavala, pripadalo mi to zbytocne. Cvicila som 2 tyzdne, lebo mala sa vypytala skor. Moj max bol den pred porodom 9/27cm. Tlacenie pri porode bolo v pohode, babo malo dost miesta. Natalka mala 48 cm, 2,9 kg a obvod hlavicky 34cm. Nakoniec som mala len vnutri malu trhlinku, aj to len preto, ze sla von s rucickou pri hlavicke. Hradza neposkodena. 🙂 Rodila som v Rakusku a aj doktor, co ma zasival bol prekvapeny, ze len malicka trhlinka. Nakoniec som mala iba asi 2 'kozmeticke' stehy. Mohla som hned sediet, chodit, uplne v pohode. Predstavovala som si to ovela horsie. Toto boli najlepsie vyhodene peniazky. Baby, vsetkym odporucam!!! Preco by sme si to neulahcili, ked sa to da... 🙂

domeli
9. pro 2012

@katulka225 super sa to číta 🙂 Verím, že aj my ostatné, čo cvičíme, budeme mať šťastie na Dr., ktorý neurobí nástrih ako to často odôvodňujú slovkom "preventívne", ale ozaj iba v tom najnevyhnutnejšom prípade a len toľko, koľko si to bude vyžadovať situácia. Ďakujem za info a všetko dobré prajem 🙂

edulkobaby
9. pro 2012

@kiss35 Tak to by ma porazilo, keby to doktor nerespektoval. 😖
Som si vcera vypocula historku od svagrinej, ako mal doktor pri zasivani tupu ihlu, ze volala kamsi, nech mi donesu inu...a zas tupu... Pomooooc, nechcem sitie. Zajtra cvicim hned ako prvu vec, ked sa zobudim. Uz iba tyzden do terminu.

kiss35
10. pro 2012

@edulkobaby no najdu sa...prikladom nervozna doktorka ktora rodila moju kamosku..a pritom nas gynekolog ktori je aj porodnikom jej povedal ze je krasne pripravena a pojde to bez nastrihu....
jemineee to aj take sa stava ze maju tupu ihlu??? fuu tak to som este nepocula ☹ budeme cvicit o sto dusiii 🙂)
tak to uz mas ozaj za par 🙂

sunflower87
10. pro 2012

@adel22 jéééj super gratujem moc moc 😉

lucka23
10. pro 2012

baby nepredavate niektora epi-no? 🙂

domeli
10. pro 2012

ahojte kočky, tak aj po 3 dňovej pauze dnes 30 bola 🙂 Vy ako?

domeli
10. pro 2012

@lucka23 istotne budem predávať, ale až po sviatkoch. Ak dovtedy nekúpiš, pokojne sa ozvi (som prvá majiteľka, používané je stále iba s nelubrikovanými návlekmi a ozaj funguje 🙂

leilab
10. pro 2012

ja tiez po vikendovej pauze a 27,5. Ale uz ma to ani nestve, ze to ide tak pomaly. Ked si pomyslim, ze som zacinala na 16, tak je to pokrok a to ma tesi. Dnes som bola na kontrole a zatial sa neotvaram, tak este mam par dni na cvicenie 🙂

gilea
10. pro 2012

@kiss35
@domeli
@rybicka3 Děkuji holky! Já jsem jela podle návodu, tak proto jsem dělala to první. ale přišel mi hooodně debilně napsaný a to první cviko taky nechapu k čemu je 🙂
Takže jdu hned na to nafukování 🙂
Pozdě jsem začala :( Do termínu mám jen 15 dní, a to mám větší dítko, takže předpokládám, že bude chtít rychleji ven. Tak asi nestihnu nacvičit co se má :((

kiss35
10. pro 2012

@domeli
@leilab babulky ja dnes 28cm 🙂 jupiii
@gilea moja uvidis moznbo stihnes nacvivit aj tu 30tku 🙂 niekomu to ide rychlejsie 🙂)

gilea
10. pro 2012

@kiss35 snad hej 🙂 zatial som na 18.5 😀

kiss35
10. pro 2012

@gilea uz som to tu pisala ale ja cvicim dnes presne 2tt a som na 28sm ale s toho prvych 5 dni som stala na 19cm lebo som cvicila nespravnou technikou takze v podstate spravne cvicim 9dni a to som sa vzdy bala viacej nafukat aby som sa nenatrhla a teraz uz pridavam viacej a ide to to a ty si tesne pred porodom a jedna babula pisala ze sam doktor jej povedal ze cim blizsie je k terminu porodu tak tym je hradza pruznejsia 🙂) drzim palce 🙂)

domeli
10. pro 2012

@gilea aj ja si myslím, že to stíhaš pekne pomaly nacvičiť - ja mám za sebou 16 cvičení a už sa mi podarila 30-tka

domeli
10. pro 2012

@kiss35 šikovnica 🙂

kiss35
10. pro 2012

@domeli dakujem ale na teba nemaaaam :D ty si sikovnejsia 🙂

domeli
10. pro 2012

@kiss35 ale kdeže, Ty máš ešte 13 dní naviac oproti mne 🙂

edulkobaby
10. pro 2012

27micka nepokorena ☹ Sice som ju asi aj nafukala, ale ked som chcela vytlacit, tak som myslela, ze ma roztrhne, tak som trochu odfukla a az tak vytlacila. Do kelu...stojim na 26,5

rybicka3
10. pro 2012

Ahojte kocky, tak ja som vcera vecer konecne dala 28 cm, dokonca aj cosi viac, skoro 29, tesim sa 🙂

jahudka.1
11. pro 2012

Prodam EPi-NO;) vice do IP

domeli
11. pro 2012

@edulkobaby to neva, ono sa to pohne v pravý čas. Nebuď z toho smutná - zlá nálada cvičeniu neprospieva, tak hlavu hore 🙂

domeli
11. pro 2012

@rybicka3 waw! 🙂

kiss35
11. pro 2012

Takze dnes 29cm 😵 teda ale tie tlaky na ten konecnik su strasne

domeli
11. pro 2012

ja dnes hlásim 30-tku, ale možno ani nie minútovú, nie to desať, ako je odporúčané max. časové rozpätie
@kiss35 jedna maminka-cvičiteľka tu písala, že pri pôrode je to ešte silnejšie, tak len to zvládajme, nie?

edulkobaby
11. pro 2012

@domeli 🙂 Vdaka za povzbudenie. Dnes 27,5 🙂 🙂 🙂 Hura, zajtra dufam, ze dam 28. Niektorym mamickam to stacilo, tak toto je taka moja minimalna hranica. 29 a 30 bude uz len pre klud v dusi a ak bude este cas.

@kiss35 Teda, ty ficis 😲 Parada. Ja som dnes myslela, ze sa pototo...Ale tak ja cvicim vo vani, tak by nevadilo...

kiss35
11. pro 2012

@domeli jeej super ze 30 🙂)) tak uz len pekne udrziavat 🙂 fuuu no tak to si uz fakt asi ani neviem predstavit :/ lebo pri tychto vysokych cislach mam pocit ze sa dokakam

@edulkobaby aj ty si sa pohla supeeeer 🙂 no ja aj vcera aj dnes normalne som sa divala pod seba ze ci som sa nepo...mala som taky pocit ale nastastie nie fakt su to silne tlaky ale aspon budeme na ne pripravene 🙂

mima01
11. pro 2012

@edulkobaby votrem sa do debaty....ja som tak dopadla, ako pisala @kiss35 ... moj lekar mi v den porodu povedal, ze super, krasne pripravene, mala som nacvicenych 29cm, viac som nestihla, nakolko sme isli 12 dni skor...povedal mi, ze nevidi dovod na to, aby ma nastrihol pokial to nebude nevyhnutne...len bohuzial nestihol prist k porodu, nakolko sme to zobrali trocha supom a skoncila som s takym nastrihom ako by som rodila 5 kilove dieta 😒 A len preto, lebo doktorka, ktora ma rodila mala asi zly den a potrebovala sa na niekom odreagovat. Upozornila som ju, ze som cvicila, ze moj porodnik povedal, ze to vyzera super,nerespektovala to a smykla ma az neviem kam, este som len na kozu vyliezla. Maly mal 2930g!

kiss35
11. pro 2012

@mima01 vitaj :D :D

mima01
11. pro 2012

@kiss35 cmuk...ja to tu citam stale, ako krasne rodia baby po cviceni 🙂

kiss35
11. pro 2012

@mima01 🙂) a ja ze dnes 29cm 🙂) normalne som nechapala :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru