EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lenki33
24. říj 2009

ahojte. chcem len nahlasit, ze to mam za sebou, porod bol super, porodnik spolupracoval 😀 brzdil hlavicku, pekne mi hovoril kedy pockat, kedy tlacit atd a aj ja som to tak citila, trvalo to asi 20min ako aj pri prvom, babo malo 3830g, 51cm a chytila som 2 light stehy, ale to boli fakt len oderky
inak bolo super ze ako isla hlavicka, tak mi tu hradzu okolo tej hlavicky pomaly natahoval akoby, to asi pomohlo najviac no a samozrejme epino 😉

zuzu1980
24. říj 2009

lenki, gratulujem a zelam obom vela zdravicka 😀

super ako epino pomohlo, a vahu ste mali peknu ! Asi dost zalezi aj od porodnika, ten tvoj bol super. Moj bol strasny, ten Dr je vlastne jedina negativna spomienka z porodu, inac to bolo ok.

Aka velka bola hlavicka?

zahara
25. říj 2009

ahojte kocky, moc som sem nechodila, ale uz mame tiez "po".
s epinom som cvicila viac-menej nepravidelne cca mesiac a dostala sa len na nejakych 27cm, myslim, ze pomohlo.
Teda - nastrihu som sa nevyhla, ale za to moze podla mna nervozna dr., co ma rodila, a aj to, ze maly sa narodil s mierami 3920g,54cm, hlavicku ma 35cm - no narodil sa s opuchnutou a isiel von tvarovou castou, nie zahlavim, takze to bol asi riadny obvod. Mam styri stehy, ale to len po tom nastrihu a su uz ok, viacej som sa nenatrhla nastastie, tazko povedat, ci by to bolo bez cvicenia horsie, ale je to mozne, takze som rada, ze som cvicila 🙂

davlu
25. říj 2009

Lenki + Zahara. Gratuluji vám k k miminkům. Ať vám dělají radost a na světě se jim líbí... 😵 😵 😵

Lenki, zase se potvrdilo, jak je dobré mít dobrého porodníka, ktrerý poradí, kdy tlačit atd... 🙂
Zahara, malý nástřih určitě nevadí a navíc když se to dobrě hojí. A myslím, že epi pomohlo. Chlapeček je kus chlapáka a na to, že jsi byla natrénovaná ,,jen,, na 27 cm, tak těch pár stehů je to nejmenší zlo. Škoda, že šel nejdřív obličej, třeba by to bylo úplně bez srříhání, ale hlavně, že jste všichni v pořádku a děti na světě. 🙂

Zuzu, jak to doma zvládáte? 😉

jarabica
25. říj 2009

kocky, dakujeme za take mile spravicky... blahozelame k miminkam 🙂

velmi sa tesim, ze citam o takych super porodoch... 🙂

zuzu1980
25. říj 2009

zahara, gratulujem 😀 vidim ze si dopadla rovnako ako ja 😉 Myslim ze bez epina by to bolo o cosi horsie, predsa len sme tam mimiskom urobili trosku viac miesta 😉 joj, a tvarovou castou... to niekedy urobia rovno cisarsky... ci o tom vopred nevedeli?

tiez som rozmyslala na com viac zalezi, ci na velkosti hlavicky alebo na vahe, lebo uz ked je hlavicka vonku tak zvysok len vytiahnu, teda aspon u nas, uz mi kazali netlacit a maleho proste vybrali. My sme mali hlavicku 36, vahu "len" 3400g...

davlu, doma vsetko ok, trosku sme zapasili so zltackou a kojenim, ale uz je to ok. Maly je hotovy pokladik 😉
Nastrih uz takmer neboli, fakt to bolo len trosku... Inac som zdravotne uplne ok, ako pred tehu 😀

zahara
25. říj 2009

vdaka za gratulka, kocky 😉
zuzu - mala som finalnu fazu dost komplikovanu, hlavicka nie a nie zrotovat, nakoniec zrotovala takto a maly v tych cestach za tu dobu riadne opuchol - mal hlavu doboku ako ufoncek, takze zdielam s Vami nazor, ze epi-no mi na nieco bolo 😉 myslim, ze bez cvicenia by ma asi dotrhal i mimo nastrihu, sitie uz mam uplne v pohode, az na jeden blbo zasity stich, mi tam mudr spravila modrinu, au..
prajem uspesne a co najmenej bolestive porody vsetkym buducim mamickam cvicitelkam 🙂

verled
26. říj 2009

lenki, zahara:gratuluju holky🙂

lenki33
26. říj 2009

dakujeme 🙂
obvod hlavicky mal 36cm, ja som sa s epinom dostala na trapnych 27cm 😅 ale pomohlo aj to 🙂

verled
26. říj 2009

ráda slyšim že epi-no pomáhá🙂

vevoncek
26. říj 2009

aj ja gratulujem k pôrodom

zuzu hneď som kľudnejšia keď som si prečítala čo si napísala 😉

korina
26. říj 2009

Tak jsme dnes dorazily z porodnice. Eliška se narodila ve čtvrtek s váhou 3700 g a 49 cm (dneska obvod hlavičky 36 cm). Nástřih nebyl! Sláva epinu. Mám jeden neviditelný steh na hrázi a 3 stehy nad močovou trubicí. Takže paráda🙂

crawler
26. říj 2009

MOc a moc a moc z celého srdce gratuluju!🙂 hlavně zdravíčko vám oběma!😀

davlu
26. říj 2009

Kori, tak huráááá...myslela jsem na tebe. 🙂 Jak to všechno s tebou dopadlo? Gratulace k malé Eli...ať vám dělá jenom samou radost, je zdravá a na světě se jí líbí. Až budeš mít někde fotečky, tak nám to dej vědět, juknu se na ten váš poklad. Manžel se zase vydovádí na focení a právoplatně může být pyšný nejen na jeho fototalent, ale i na fotoobjekt 😵 😵 😵 Tak ať vám to doma klape 🙂

davlu
26. říj 2009

Jo a to, že jsi to dala bez nástřihu...no jsi přece nějaká epiňačka, néééé.... 😉 😉 😉 Šikula 😀 To by se mi taky líbilo...

korina
26. říj 2009

Crawler a Davlu díky🙂
Davlu: Já jsem epinačka? Ty jsi lepší! Určitě to taky zvládnete🙂 Už to máte za pár. Pomalu vytvářím článek na moje stránky, jak to nakonec dopadlo. Tak až to budu mít, tak sem dám odkaz a nebo vlastně možná tam budou dřív nějaké fotky.

zuzu1980
26. říj 2009

kori, gratulujem!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

davlu
26. říj 2009

Koukám, že nemám s kým epinovat. Buď jsou tady už pyšné maminy, nebo budoucí epiňačky, čekající na svůj čas... ☹
Tak si tady budu psát sama se sebou. Dnes jsem totiž zjistila, že když balonek uvnitř nafouknu na těch 31-32 cm a trochu ho povytlačím, tak ho můžu ještě párkrát přifouknout. 🙂 Bez bolesti na 33 cm, ale už se o ten balonek fakt bojim, tak budu udržovat raději těch 32 max. Manžel mi potom tu hráz ještě masíruje a když jí tlačí směrem dolů, tak se mu úplně klepe ruka, jak do toho dává veškerou sílu. Občas tlačí oběma rukama. Takže doufám, že to k něčemu bude... 😉
Čekám nějaké nové maminy a zatím klid. Asi je to klid před bouří 🙂

jarabica
27. říj 2009

davlu, neboj mas, este som tu ja 🙂 ja len pozeram, ako bez problemov nafukujete tie rekordne cisla, 33cm waw 😉 ja som po umornej snahe stale na 30,5cm ale tesim sa samozrejme aj z toho... posledne dni nefukam, lebo mi vysla zlata zila a je to dost bolestive... tak mozno dnes...

korina, blahozelam k miminku... dalsi krasny porod iba s estetickymi upravami 🙂

alikaa
27. říj 2009

Ahojte, ja sa akurat dnes chystam zavolat do perinbaby ci maju balonik priamo na sklade, po robote by som si ho isla vyzdvihnut. Uz sa tesim, som zvedava ako to vyzera nazivo 🙂
Baby odkedy mate babatka otocene dole hlavou? Mne dr. povedala, ze dieta by malo zaujat tu konecnu polohu po 30tom tyzdni, moje je stale otocene hore hlavou, teda posledne 2 kontroly bolo. Tak dufam, ze sa mi otoci uz coskoro, sa mu stale prihovaram. Cim neskor tym tahsie to bude mat, ci nie?
Korina gratulujem k super porodu. Davlu a Jarabica som zvedava na vase porody, drzim palce.

vevoncek
27. říj 2009

alikaa neboj otočí sa treba veriť že to má príroda dobre zariadené ono sa môže ešte aj pred pôrodom otočiť podľa mňa nemusí to byť po 30tt, veď je veľa prípadov keď bolo všetko vporiadku a bábo sa na poslednú chvíľu pred pôrodom zamotkalo alebo otočilo naopak. Moj malý je asi stále rovnako otočený vždy na sone má hlavu dolu a nohy pri mojom žalúdku dúfam že na poslednú chvíľu si to nerozmylí

petja
autor
27. říj 2009

GRATULACE KORI!!!! Ať jde vše po másle jako při porodu 😉

davlu
27. říj 2009

Jarab, ty jsi tady ještěéééééé... 😉 Už to čekáš každým dnem viď? 30,5 cm je úplně super. Vždyť je to vlastně cílová meta, takže máš nacvičeno na 100%. A to že mě to jde ještě o kousek víc, neznamená, že to bude stačit. Někomu stačí 27, někomu né. Záleží na celkovém průběhu porodu a taky na porodníkovi... 🙂
A ta zlatá žíla, bohužel netrápí jenom tebe, ale i mě... ☹ Je to sice jenom malinko, jen taková mini boulička, která ani nebolí, spíš lehce pálí...Ale co bude z té mini bouličky po porodu radši ani nepřemýšlet 😲

Alikaa, tak potom napiš jaké jsi měla pocity, když jsi balonek nafoukla na oněch 31 cm - samozřejmě myslím jen cvičně mimo tělo 😉 Já myslela že mi vypadnou oči z důlků... 😝
Mě se malý otočil někdy po 30.tt. Ale ničeho se neboj. Miminko by se mělo otočit tak do toho 37-38.tt, ale může klidně i těsně před porodem. A neboj se, že by to pro něj bylo nějak namáhavé. Na to, že jsem ve 39.tt mám pocit, že se tam snad otáčí 5x denně. Oni jsou ty malé mršky šikovné a otočí se i v tak malém prostoru, takže bát se ,,teprve,, v 28.tt je fakt zbytečné 🙂

minonka24
27. říj 2009

Zdarec ženy,
předem gratuluji maminkám k miminkám 🙂 ,k porodům bez nástřihu a s malinkým poraněním.
Jinak se hlásím taky jako ještě čekatelka epinovatelka a zatím držím nohy křížem, i když jsem měla stejný termín jako Kvakul, která už je zřejmě maminkou, dlouho se tu neobjevila, nakukuju sem, kdo už to má zdárně za sebou.
A co se týče epina, dala jsem už víckrát 10cm a pár mm, ale musím se přiznat, že teď to flákám, moc se mi nechce 🙂 ale do porodu snad ještě aspoň párkrát procvičím...

jarabica
27. říj 2009

davlu, diky za povzbudive slova... 😉 tiez si myslim, ze vela zavisi na celkovom porode a porodnikovi... uvidime ako to cele dopadne... kazdopadne sklanam klobuk pred tvojim natrenovanim 🙂 ked cvicim, tak neviem len tak z voleja dat maximum, musim sa tam postupne dofukat.... 😀 manzel sa smeje, ze ked to na mna pride, tak budeme este doma rozfukovat balonikom a potom "pripraveni" utekat do porodky 😀

aspon je sranda 😀

alikaa, neboj, babo ma este kopec casu otocit sa, u mna to bolo okolo 35tt... a cas je aj potom... 🙂

korina
27. říj 2009

Díky všem🙂

K hemoroidům-já jsem měla cca 3 týdny před porodem fakt masivní problémy. Bylo mi zle z představy, jak to dopadne při porodu. Za cca 10 dní se to upravilo a po porodu nemám žádný problémy. Tak snad to budete mít tak.
Jinak strašně držím palce na dobrého porodníka a taky na to aby se při vytlačování miminku dobře dařilo. My jsme měli moment, kdy už doktorka ty nůžky držela, protože jsem měla zkalenou vodu a trvalo mi déle tlačení. Tak aby tam dítě nebylo dlouho. Ale nakonec to dobře dopadlo.

alikaa
27. říj 2009

Tak v perinbabe maju na sklade obidva druhy EPI-NO, tak po robote tam nabehnem, ale kupim to lacnejsie. Hned ako pridem domov nafuknem balonik a kuknem ako vyzera ten priember 30 cm. Aj ked som uz videla tyzdnove babo, ale nejako sa mi to nespajalo vtedy s tym, ze to muselo prejst cez tu najcitlivejsiu cast tela.
Vevoncek ty uz mas balonik doma z ciech? Kolko to nakoniec vyslo? Tych 114 eur co pisali v maily, alebo viac?

Ukludnili ste ma s tym otacanim. Vacsina mojich kamosiek mala vzdy na kontrolach babo otocene dole hlavou, tak som bola mimo z toho, ze ja este nie.

kukinek
27. říj 2009

Ahoj holky,
nevím, jestli si na mě pamatujete, moc jse msem nepřispívala, spíše si hodně četla 😅
S epinem jsem skončila na 7cm, dál se to nepohlo ani za nic, konultovala jsem to i gynekoložkou a říkala mi,že to mám zkoušet, ale že je taky možnost, že to moc nepůjde, páč jsem dost úzká. No zkoušela jsem, zkoušela, ale dál jsem se nedostala. Při porodu mě nastřihli, kolik stehů nevím, ale asi moc ne, šití trvalo chvíli. Nicměně porod byl fakt hooodně rychlý, měla jsem kontrakce hnedka pravidelné po 5ti minutách, a malá se narodila 2 hodiny po přijetí do porodnice. A příště bych zase udělala všechno stejně - cvičila s epinem, pila maliník a lnené semínko, aby to bylo minimálně takové, jako teďka 😵

davlu
27. říj 2009

Kori, taky doufám, že se to po porodu ztratí ☹ A taky si říkám, kdo ví jak moc si to třeba vytlačím. Ale s epi trénuju dál a nic víc než fakt uzlíček velikosti malé pecičky z třešně z toho zatím není. Mažu to gelem z dubové kůry. A pokud to bude po porodu horší, tak to budu muset léčit... ☹
Jo a s porodem to nakonec dopadlo dobře? Bylo to nakonec tam u vás? 😉

Alikaa, uvidíš, že se otočí, času je na to dost a dost 🙂

Kuki, to víš, že pamatuju, jak by ne. Nejprv veliká gratulace k malé Elle. Ať je to zdravé šťastné miminko 🙂
A porod jsi zvládla i s nástřihem a to je hlavní. A jak jsi to měla rychlé...tiše závidím...Asi to bylo bolestné za to, že to s tím epinem nedopadlo dle představ.

zuzu1980
27. říj 2009

kuki, tak uz aj ty mas po vsetkom 😉 zelam vela zdravicka tebe aj malinkej 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru